SME
Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Ukrajina Rusko Online: Kyjev tvrdí, že Antonovský most nezničili Rusi, ale poškodila ho ukrajinská raketa

Vojna na Ukrajine pokračuje.

Kľúčové udalosti:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najnovšie správy o vojne na Ukrajine minúta po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
12. 11. 2022
|
23:44
|
Svet

Francúzsky herec Depardieu uzavrel svoje ruské produkčné centrum nazvané PTS ZhD. Dôvodom je podľa agentúry TASS, ktorá sa odvoláva na hercovho producenta, pauza v projektoch a krok nijako nesúvisí s vojnou na Ukrajine.

Depardieu je obdivovateľom ruského prezidenta Vladimira Putina a majiteľom ruského pasu.

Centrum malo podľa producenta Frilliho slúžiť "na rozvoj audiovizuálnych projektov, ale bez aktívnej činnosti je tento systém nanič, pretože vyžaduje výdavky aj v čase odstávky". Frilli dodal, že nová štruktúra by mohla byť otvorená, keď budú známe konkrétnejšie údaje o určitých projektoch.

Francúzsky herec vlani oznámil, že chce nakrútiť film o pilotoch letky Normandie Niemen, čo bol jediný francúzsky útvar, ktorý počas druhej svetovej vojny bojoval proti Nemcom vo východnej Európe. Frilli však teraz oznámil, že práce na snímke sa takisto prerušujú. "Ide o rusko-francúzsky projekt. Po tom, ako sa začala kríza, sa francúzska strana z projektu stiahla, stále ale dúfame, že ho budeme môcť realizovať," uviedol Frilli.

Depardieu patril medzi množstvo západných celebrít, ktoré sa v posledných rokoch zaradili medzi fanúšikov ruského prezidenta. V roku 2013 prijal ruské občianstvo a spolu s ním získal aj možnosť platiť podstatne nižšie dane. Rusko v otvorenom liste nazval "veľkou demokraciou" a na filmovom festivale v Litve v roku 2014, už po anexii Krymu, Ukrajinu označil za časť Ruska. Ukrajina ho potom zaradila na zoznam kultúrnych osobností, ktoré ohrozujú bezpečnosť krajiny.

Tento rok na konci marca však Depardieu inváziu Ruska na Ukrajinu odsúdil a rozhodnutie šéfa Kremľa poslať armádu do susednej krajiny označil za "neprijateľný a šialený exces". (ČTK)

12. 11. 2022
|
19:59
|
Svet

Ukrajinská armáda ovláda už viac ako 60 lokalít v oslobodenej časti Chersonskej oblasti, potvrdil prezident Zelenskyj. Dodal, že ruské jednotky pred útekom zničili všetku kritickú infraštruktúru, no avizoval, že "Ukrajina všetko obnoví, aj keď to nejaký čas trvá".

Vo svojom príhovore sa Zelenskyj vrátil aj k piatkovému oslobodeniu mesta Cherson a vyhlásil, že ukrajinské ozbrojené sily oslobodia všetky okupované územia.

"Dnes sa všetci spolu cítime povzbudení. Neviem, či je ešte niekto, kto si nepozrel video s obyvateľmi Chersonu, ako vítajú ukrajinských obrancov," uviedol Zelenskyj, pričom poznamenal, že takýchto privítaní bude ešte veľa, "v tých mestách a dedinách, ktoré sú stále okupované".

"Na nikoho nezabúdame, nikoho neopustíme. Rovnako to bude aj v Heničesku a Melitopoli".

Po kapitulácii Chersonu sa mesto Heničesk stalo administratívnym centrom okupovanej časti Chersonskej oblasti, informovala britská stanica BBC. Tá tiež s odvolaním sa na správu ukrajinskej armády tvrdí, že v Heničesku zaviedli tzv. suchý zákon - okupačné úrady dali zaistiť a vyviezť alkoholické nápoje zo skladov, obchodov, reštaurácií a iných miest verejného stravovania. BBC však poznamenala, že túto informáciu nebolo možné potvrdiť z nezávislých zdrojov.

Televízia súčasne uviedla, že Cherson a oslobodenú časť Chersonskej oblasti opäť spravuje ukrajinská vojenská správa pod velením Jaroslava Januševyča. V meste a priľahlej oblasti pôsobí polícia Ukrajiny.

Operačné velenie ukrajinskej armády pre sektor Juh informovalo, že jeho jednotky na oslobodenom území Chersonskej oblasti naďalej pátrajú po zostávajúcich ruských vojakoch, ktorí sa údajne prezliekli do civilného odevu. Ukrajinskí vojaci hľadajú aj vojenskú techniku ruskej armády.

V samotnom meste Cherson ešte stále nie je dostatok potravín, čistej vody a liekov, ale už sa tam začína rozvážať humanitárna pomoc. BBC dodala, že oslobodenie Chersonu tiež umožní obnoviť dodávky vody z Dnepra do mesta Mykolajiv.

Hovorkyňa velenia skupiny Juh ukrajinskej armády Natalija Humeňjuková v rozhovore v ukrajinskej televízii uviedla, že jediným územím v Mykolajivskej oblasti, ktoré ešte nebolo oslobodené od ruskej armády, je Kinburská kosa - piesčitý výbežok na juhozápade Kinburského polostrova ležiaceho medzi ústím rieky Dneper-Bug a Čiernym morom.

Podľa Humeňjukovej sa ukrajinské jednotky snažia odtiaľ ruských vojakov vytlačiť. "Bojové práce prebiehajú a ak si stanovíme cieľ oslobodiť celú Mykolajivskú oblasť, tak bude oslobodená," uviedla.

O tom, že na Kinburskej kose uviazla skupina ruských vojakov, informovala ukrajinská armáda v piatok, krátko po tom, ako jej jednotky vstúpili do Chersonu. (TASR)

12. 11. 2022
|
19:29
|
Svet

Ruský prezident Putin hovoril telefonicky s iránskym prezidentom Raísím. Diskutovali o spolupráci v politickej a obchodno-ekonomickej oblasti, vrátane sektora dopravy a logistiky, informoval úrad ruského prezidenta.

Rusko používa v posledných týždňoch pri svojich útokoch na Ukrajine drony práve iránskej výroby. Ukrajinská rozviedka nedávno uviedla, že by Moskva už tento mesiac mala od Teheránu dostať viac ako 200 dronov Šáhed-136, Mohádžer-6 a Araš-2. Moskva čaká aj na dodávku iránskych balistických rakiet. (ČTK)

12. 11. 2022
|
19:21
|
Svet

Rusko tvrdí, že zatiaľ neexistuje predĺženie dohody o vývoze ukrajinského obilia cez Čierne more. Opakovane nalieha, aby malo neobmedzený prístup na svetové trhy pre vlastný vývoz potravín a hnojív. Znamenalo by to opätovné pripojenie do systému SWIFT.

Námestník ministra zahraničných vecí Sergej Veršinin uviedol, že piatkové rozhovory s predstaviteľmi OSN v Ženeve boli užitočné a podrobné, ale otázka obnovenia dohody, ktorej platnosť vyprší o týždeň, ešte nebola vyriešená, informovala agentúra TASS.

Dodal, že nemôže dôjsť k žiadnemu pokroku, pokiaľ ruská štátna banka, ktorá financuje farmársky sektor, nebude znovu pripojená k medzinárodnému bankovému platobnému systému SWIFT, od ktorého bola odrezaná západnými sankciami. (Sky News)

12. 11. 2022
|
18:12
|
Svet

Červené melóny sa stali symbolom nádeje vo víťazstvo Ukrajiny vo vojne po odchode ruskej armády z Chersonu. Chersonská oblasť je totiž regiónom, kde sa vypestuje väčšina ukrajinských melónov.

V čase osem mesiacov trvajúcej okupácie mesta ich však farmári nemohli vyvážať, čo im spôsobilo ďalšie finančné ťažkosti.

Na Twitteri sa napríklad objavil záber obrovskej sochy znázorňujúcej rozpolený melón, na vrchu ktorého je pripevnená ukrajinská vlajka. Melón zakomponovali do svojich log aj niektoré firmy a ukrajinská pošta ohlásila, že chce vydať špeciálnu známku s týmto motívom.

Obrázok melóna zapojil v piatok do svojho príspevku na Twitteri aj Andrij Jermak, šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

"Cherson je míľnikom na dlhej ceste, ktorou sa ukrajinský národ uberá s cieľom oslobodiť všetky svoje územia, (ktoré mu patria) na základe hraníc z roku 1991," uviedol.

(TASR)
12. 11. 2022
|
17:36
|
Svet

Ukrajina a Estónsko sa dohodli na postupe vytvorenia špeciálneho tribunálu pre Rusko, oznámil ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba po rozhovore s rezortným kolegom Urmasom Reinsalom.

(SME)
12. 11. 2022
|
17:30
|
Svet

V Chersone sa zavádza zákaz nočného vychádzania od 17:00 do 8:00, oznámil gubernátor oblasti Jaroslav Januševič. Počas odmínovania oblasti bude obmedzený pohyb a vjazd a výjazd z mesta. (DW News)

12. 11. 2022
|
17:06
|
Svet

Na cintoríne v obci Starý Krym pokračuje hromadné pochovávanie, oznámila mestská rada v azyle a zverejnila zábery z cintorína. Obec leží päť kilometrov od Mariupoľa.

„Opäť zákopy, dokonca aj nezapečatené rakvy, časti tiel v škatuliach. Cintorín nám rastie pred očami. Naši ľudia navštívili pohrebiská a natáčali realitu. Na niektoré hroby už ani nedávajú označenia a zosnulých pochovávajú tak, ako sú. Pochovávanie sa nezastavuje ani na jeden deň. Je desivé predstaviť si skutočné počty civilných obetí ruskej okupácie,“ povedal Petro Andruščenko, poradca starostu Mariupoľa.

Na cintoríne sa objavil už nový sektor masových hrobov s očíslovaním 21, informovala ďalej mestská rada.

„Ruskí útočníci priniesli do nášho mesta smrť a skazu. Obyvatelia Mariupoľa stále pochovávajú svojich príbuzných a tisíce obyvateľov nevedia, kde sú pochovaní ich príbuzní a známi. Ďalší sú nezvestní. Toto je naša spoločná bolesť,“ uviedlo mestské zastupiteľstvo.

Podľa Andruščenka sa masové pochovávanie v blízkosti mesta každým dňom zvyšuje a práce na úprave nových masových hrobov neustávajú.

Andruščenko to vysvetľuje zvýšením úmrtnosti v dôsledku bývania v ťažkých podmienkach, kolapsom zdravotnej starostlivosti a nachádzaním tiel pod troskami zničených domov. „Takmer každý deň pod troskami nájdu pozostatky ľudí. Pokúšajú sa exhumovať telá bez zbytočnej pozornosti a pochovávajú utajene a rýchlo, “ dodal Petro Andruščenko. (Hromadske)

12. 11. 2022
|
17:00
|
Svet

Antonovský most nevyhodili do vzduchu Rusi, tvrdí poradca šéfa ukrajinskej prezidentskej kancelárie. Most podľa jeho slov poškodil zásah raketou vypálenou ukrajinskými jednotkami z raketometu HIMARS počas prenasledovania kolóny ustupujúcich ruských vojsk.

Mimoriadnu silu explózie na moste vysvetľoval Oleksij Arestovyč tým, že raketa zasiahla buď vozidlo s muníciou, alebo nálože, ktoré na moste umiestnili Rusi. (ČTK)

12. 11. 2022
|
16:36
|
Svet

V ruských radoch zavládla panika, ale vojna sa ešte neskončila, upozorňuje Jurij Sak, poradca ukrajinského ministra obrany. „Vždy sme verili, že Cherson oslobodíme, a vidíme, že Rusi prichádzajú na to, že túto vojnu nedokážu vyhrať," hovorí.

"Vidíme paniku v ich radoch. Vidíme paniku v ich propagandistickom stroji. Je to veľmi dôležitý moment, ale je príliš skoro na to, aby sme poľavili, pretože táto vojna sa ani zďaleka neskončila," povedal Sak a dodal, že v armáde vládne tichý optimizmus a vojaci vykonávajú v Chersone stabilizačné opatrenia. (Sky News)

12. 11. 2022
|
15:16
|
Svet

"Sme slobodní, nie sme otroci, sme Ukrajinci," povedala reportérovi CNN Nicovi Robertsonovi Olga, obyvateľka Chersonu. Ľudia vyšli do ulíc, aby oslávili koniec osemmesačnej okupácie. Na námestí znela ukrajinská hymna a pokrik Sláva Ukrajine.

(ČTK)
12. 11. 2022
|
14:58
|
Svet

Do Chersonu sa vrátila ukrajinská polícia, obnovilo sa celoštátne televízne a rozhlasové vysielanie a začala prúdiť humanitárna pomoc. Šéf ukrajinskej polície Ihor Klymenko uviedol, že v meste pracuje približne 200 policajtov.

Polícia zriaďuje kontrolné stanovištia a dokumentuje dôkazy o možných vojnových zločinoch. Armáda vykonáva v oblasti stabilizačné opatrenia po skončení osemmesačnej okupácie ruskými silami.

Poradca starostu Chersonu uviedol, že humanitárna pomoc a zásoby začali prichádzať zo susednej Mykolajivskej oblasti.

Predseda Chersonoblenergo, regionálneho predvojnového poskytovateľa energie, povedal, že elektrina sa vracia "do každej osady v Chersonskej oblasti ihneď po oslobodení a získaní povinného povolenia od armády".

(Sky News)
12. 11. 2022
|
14:32
|
Svet
Dôležité

Rusi pri ústupe zničili sedem mostov, z toho štyri cez Dneper, vrátane cestného a železničného mosta na priehrade kachovskej elektrárne, napísal server Ukrajinska pravda s odvolaním sa na satelitné snímky. Rusi už včera poškodili aj kľúčový Antonovský most. (SME)

Zdroj TASR/AP/Maxar Technologies
12. 11. 2022
|
14:26
|
Svet

Dvaja civilisti boli počas uplynulého dňa zabití a štyria utrpeli zranenia v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, keďže v okolí miest Bachmut a Avdijivka sa opäť rozhoreli boje, informoval gubernátor oblasti Pavlo Kyrylenko.

Pokračujúci tlak Ruska na Bachmut demonštruje túžbu Kremľa po viditeľnom zisku po týždňoch jasných neúspechov. Obsadenie mesta by Rusku otvorilo cestu pre možný tlak na ďalšie ukrajinské pozície v Doneckej oblasti.

Obnovenie ruskej ofenzívy na východe Ukrajiny by zároveň potenciálne mohlo zastaviť pokračujúci postup Kyjeva na juhu krajiny. (SITA)

12. 11. 2022
|
14:10
|
Svet

Po strate Chersonu si Rusi začnú klásť otázku, načo bola celá vojna vôbec dobrá, domnieva sa britský minister obrany Ben Wallace. Odchod okupačných vojsk z mesta považuje za strategické zlyhanie Moskvy.

Wallace zároveň uviedol, že jediné, čo Rusi svojou inváziou na Ukrajinu dosiahli, je "medzinárodná hanba".

Aj Spojené štáty označili opätovné získanie kontroly nad Chersonom za "výnimočné víťazstvo". (TASR)

12. 11. 2022
|
13:30
|
Svet

Aktuálna slovenská zahraničná politika je lepšia ako tá naša, tvrdí maďarský exminister zahraničných Géza Jeszensky. Prvý nekomunistický šéf diplomacie kritizuje, že maďarskí politici lavírujú medzi Ruskom a Ukrajinou. (Korzár)

Bývalý maďarský minister zahraničných vecí Géza Jeszensky.
Zdroj Ľubomír Lehotský
12. 11. 2022
|
13:22
|
Šport

Do centra Chersonu sa po oslobodení od ruskej okupácie dostal korešpondent britskej stanice Sky News. V Chersone zaznela ukrajinská hymna po tom, ako Moskva stiahla svoje jednotky z mesta.

(Sky News)
12. 11. 2022
|
11:56
|
Svet

Od začiatku vojny prišlo z Ukrajiny cez do Poľska už vyše 7,67 milióna ľudí, oznámila poľská Pohraničná stráž. Jej príslušníci vykonali v priebehu piatka približne 21 100 kontrol ľudí vstupujúcich na poľské územie z Ukrajiny. 

Pohraničná stráž tiež tweetovala, že v piatok odišlo z Poľska na Ukrajinu zhruba 21 600 ľudí. A z poľského územia na ukrajinské prešlo od začiatku vojny už dovedna 5,87 milióna jedincov.

Poľsko a Ukrajina zdieľajú viac než 500-kilometrovú hranicu. (TASR)

12. 11. 2022
|
11:26
|
Svet

Okupanti prišli o ďalších 810 vojakov a ich straty dosiahli 80 210, oznámilo velenie Ukrajiny. Obrancovia zničili aj ďalších 24 tankov, 34 obrnených vozidiel aj 12 delostreleckých systémov.

(SME)
12. 11. 2022
|
10:56
|
Šport

Časť ruských vojakov ešte zostáva na západnom brehu Dnepra. Pravdepodobne sa pokúsia ustúpiť, ale nedá sa vylúčiť, že niektorí Rusi si zvolia partizánsky boj v malých skupinách, píše americký Inštitút pre štúdium vojny.

Analytici však usudzujú, že ruské sily sa pripravili o možnosť udržať územie na západnom brehu. Zničením mostov cez Dneper sa ruské sily pokúšajú zastaviť postup ukrajinských jednotiek do centrálnej časti Chersonskej oblasti.

Snímky z družíc rovnako potvrdzujú, že ruské vojská vybudovali dve obranné línie južne od Dnepra. Snahy posilniť postavenie na ľavom brehu zrejme budú pokračovať v ďalších dňoch, predpovedal Inštitút pre štúdium vojny.

(ČTK)
12. 11. 2022
|
10:45
|
Svet

Stiahnutie z Chersonu je priznaním problémov v ruskej armáde, uviedlo britské ministerstvo obrany s tým, že jej povesť značne utrpela. Rusko sa podľa Britov stále pokúša presunúť sily z iných miest cez Dneper do pozícií na východnom brehu, ktorý sa dá lepšie brániť.

(ČTK)
12. 11. 2022
|
09:50
|
Svet

Rusko si po ústupe z Chersonu zriadilo nové oblastné centrum v Heničesku, okresnom meste ležiacom na pobreží Azovského mora. "Sú tam sústredené všetky hlavné úrady," uviedol hovorca Rusmi dosadenej oblastnej správy Alexander Fomin. (ČTK)

12. 11. 2022
|
09:26
|
Svet

Známy streetartový umelec Banksy odhalil svoje najnovšie dielo - tancujúcu gymnastku na stene obytnej budovy poškodenej ostreľovaním v ukrajinskej Boroďanke. V meste sa objavili aj ďalšie dve nástenné maľby, ktoré vykazujú znaky typické pre Banksyho tvorbu. (TASR)

Zdroj Instagram - Banksy
12. 11. 2022
|
07:32
|
Svet

Vojna na Ukrajine pokračuje, vyhlásil ukrajinský minister zahraničných vecí Kuleba po tom, ako ukrajinské sily opätovne získali kontrolu nad mestom Cherson. Na summite v Ázii sa stretol s austrálskym premiérom, ktorému sa poďakoval za podporu.

V Chersone nachádzajúcom sa na juhovýchode Ukrajiny zaznela ukrajinská hymna po tom, ako Moskva stiahla svoje jednotky z mesta. Cherson bol prvým veľkým centrom, ktoré padlo po februárovom príkaze ruského prezidenta Putina na inváziu.

Súvisiaci článokBerieme si Cherson späť, Zelenskyj hovorí o historickom dniČítajte 

Kuleba počas svojho prejavu na summite Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v kambodžskom hlavnom meste Phnom Pénh povedal, že boj za oslobodenie Ukrajiny bude pokračovať.

Kuleba sa predtým počas bilaterálneho stretnutia s austrálskym premiérom Anthonym Albanesom na okraj summitu poďakoval Austrálii za jej podporu. Tá poskytla Kyjevu 440 miliónov amerických dolárov prevažne vo vojenskej oblasti.

"Chápem, že každý chce, aby sa táto vojna skončila čo najskôr. My sme určite tí, ktorí si to želajú viac ako ktokoľvek iný," povedal Kuleba počas stretnutia s Albanesom. (TASR)

12. 11. 2022
|
06:23
|
Svet
Dôležité

Po ruskom ústupe z Chersonu sa objavili nové značné škody na veľkej priehrade Nova Kachovka na juhu Ukrajiny. Ukazujú to satelitné snímky, ktoré poskytla spoločnosť Maxar Technologies. Na nich vidieť aj poškodenie niekoľkých most cez rieku Dneper. (TASR)

Na satelitnej snímke poskytnutej spoločnosťou Maxar Technologies vidieť poškodenie priehrady Nová Kachovka.
Zdroj TASR/AP
11. 11. 2022
|
23:37
|
Svet

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu zistila vážne poškodenie jadrového výskumného zariadenia v Charkove, ale nezistila únik rádioaktivity alebo rádioaktívneho materiálu. Informoval o tom šéf agentúry Rafael Grossi.

Ukrajina v júni uviedla, že miesto ostreľovali ruské sily.

MAAE na výskumnom zariadení v druhom najväčšom ukrajinskom meste vykonala vyšetrovanie a zistila ťažké poškodenie zariadenia Charkovského fyzikálneho a technologického inštitútu.

Žiadne známky rádiologického úniku alebo zmiznutia jadrového materiálu však inšpekcia nenašla. (ČTK)

11. 11. 2022
|
22:05
|
Svet

Ruské štátne televízie prakticky mlčia o poslednom vývoji v Chersone na juhu Ukrajiny, do ktorého vstúpili ukrajinské jednotky po tom, čo ho opustila ruská armáda.

Upozornil na to nezávislý ruský spravodajský portál Meduza, podľa ktorého napríklad v dnešných denných spravodajských reláciách na Prvom kanáli, známej stanici spájanej s prokremeľskou propagandou, alebo na podobne zameranej stanici Rossija 1 nepadla o sťahovaní ruských vojakov z Chersonu ani zmienka.

Stratu Chersonuť predtým americká stanica CNN označila za potupnú.

Analytici upozorňujú, že popri symbolickom význame má vďaka svojej polohe blízko Ruskom okupovaného polostrova Krym s ruskými základňami aj strategickú hodnotu.

Prvý kanál, rovnako ako stanica Rossija 1 alebo NTV, v stredu večer v spravodajských reláciách ukázali celý zhruba desaťminútový videozáznam ruského ministerstva obrany, v ktorom šéf rezortu Sergej Šojgu nariadil stiahnutie ruských vojsk za rieku Dneper.

Prvý kanál a Rossija 1 tiež odvysielali reportáže o tom, ako obyvatelia Chersonskej oblasti na výzvu ruských úradov opúšťajú región a dostávajú bývanie v ruskom Stavropoli.

Následne však podľa portálu Meduza minimálne deň a pol ani jedna z menovaných staníc situáciu pri Chersone nijako nekomentovala.

Počas dneška NTV uviedla, že ruská protivzdušná obrana pri presune ruských vojsk na ľavý breh odrazila ukrajinské útoky a že za Dneper sa prepravilo už 115-tisíc civilistov.

Spomenula tiež zrútenie už skôr zničeného Antonivského mosta cez Dneper. Urobila tak po tom, čo ruské ministerstvo obrany na sociálnych sieťach oznámilo, že sťahovanie vojsk za Dneper zakončilo. O sťahovaní Rusov v denných reláciách mlčala aj stanica Rossija 1, ktorá opäť vysielala iba reportáže o tom, ako Rusko ďalej prijíma "utečencov".

Hlavným článkom na webe ruskej tlačovej agentúry RIA Novosti bola večer správa s titulkom "Ukrajinskí vojaci utekali z obce Opytne", ktorá sa týka údajného vytlačenia ukrajinských síl z tejto obce blízko Donecku. Tá mala pred vojnou necelých dvetisíc obyvateľov. (ČTK)

Vojna na Ukrajine

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 3. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 4. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 5. Dodajte vašej pokožke šťavu
 6. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 8. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Tím súťažného kvízu Riskuj! vyráža za fanúšikmi do Košíc
 3. Viete, kto je Najzamestnávateľ vo finančných službách?
 4. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 5. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 8. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 11 965
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 8 093
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 903
 4. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 5. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 1 993
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 765
 7. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 1 136
 8. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 039
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu