SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Trump zložil prísahu a stal sa 45. prezidentom USA (minúta po minúte)

Polícia zatkla viac ako dvesto ľudí pri demonštráciách vo Washingtone.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Prečítajte si tiež: America first: keď narcistickí populisti sľubujú lepšie zajtrajšky Čítajte 

WASHINGTON. Donald Trump zložil v piatok slávnostnú prísahu do rúk predsedu Najvyššieho súdu USA Johna Robertsa a stal sa tak 45. prezidentom Spojených štátov amerických.

Nový americký prezident začal svoj prvý prejav poďakovaním: "Ľudia z celého sveta, ďakujem vám!"

Skryť Vypnúť reklamu

Trump sa ďalej poďakoval svojmu predchodcovi Barackovi Obamovi a jeho manželke Michelle za to, ako mu pomohli pri preberaní tejto funkcie. Obaja boli podľa neho "úžasní".

Tvrdí, že moc vracia späť

"Prenášame moc z Washingtonu a vraciame ju späť vám, verejnosti, americkému ľudu," odkázal Trump americkým občanom.

"My, občania Ameriky, sa teraz zúčastňujeme úsilia znovu vybudovať našu veľkú krajinu," pokračoval. "Áno, v ceste budú stáť prekážky a nastanú aj ťažké obdobia," pripustil s tým, že "svoju prácu dotiahneme do konca". Spoločne budeme určovať smer Ameriky veľa ďalších rokov, konštatoval Trump a dodal: "Skončila sa éra prázdnych slov".

Skryť Vypnúť reklamu

Z Trumpových úst zaznela aj kritika na adresu predchádzajúcich vlád. Establishment podľa neho chránil sám seba, ale nechránil občanov krajiny. "Ich víťazstvo nebolo vaše víťazstvo, ich triumf nebol váš triumf. Kým oni oslavovali v hlavnom meste našej krajiny, rodiny v celej tejto veľkej krajine nemali čo oslavovať." To všetko sa ale mení, zhodnotil Trump. "Začíname práve tu a teraz. Táto chvíľa je vaša chvíľa, patrí vám, patrí každému, kto je dnes tu a každému, kto sa pozerá, všade po celej Amerike," vyhlásil.

"Všetci máme jedno srdce, jeden domov a jeden veľký osud pred sebou. Sľub, ktorý som dnes zložil, je sľub vernosti všetkým Američanom," pokračoval prezident, po ktorého slovách sa ozval potlesk.

Skryť Vypnúť reklamu

"Bránili sme hranice cudzích krajín a pritom odmietali brániť vlastné. A utrácali sme miliardy a miliardy dolárov, zatiaľ čo americká infraštruktúra sa rozpadá a starne," konštatoval Trump.

Amerika na prvom mieste

Odteraz bude podľa neho "Amerika vždy na prvom mieste. Každé rozhodnutie ohľadom obchodu, daní, imigrácie, zahraničnej politiky bude také, aby z neho dokázali ťažiť americkí zamestnanci, americké rodiny".

Trump sľúbil, že bude za svojich občanov bojovať, čo mu bude dych stačiť, a nikdy ich nesklame. "Amerika začne opäť víťaziť, začne víťaziť tak, ako nikdy predtým. Znovu obnovíme naše bohatstvo, znovu obnovíme naše sny. Naši ľudia začnú znovu pracovať, nebudú na dávkach. Našu krajinu znovu vybudujeme - našimi rukami, našou prácou," zaviazal sa.

Skryť Vypnúť reklamu

Nový prezident v rámci prejavu použil aj niektoré svoje predchádzajúce myšlienky: "Chceme žiariť ako príklad, ktorý budú všetci napodobňovať. Chceme zjednotiť svet proti radikálnemu islamskému terorizmu, ktorý vyhladíme z planéty Zem. Keď otvoríte svoje srdce pre vlastenectvo, nezostáva tam miesto pre žiadne predsudky."

Trump trval na tom, že Američania musia mať spoločne veľké ciele a ešte väčšie sny.

Prečítajte si tiež: Ďakujem Obamovi. A teraz nastáva panika Čítajte 

Bohatú, hrdú a bezpečnú Ameriku

"Nikto vás už nebude ignorovať! Váš hlas, vaše túžby budú definovať náš osud. Znovu vytvoríme bohatú, hrdú a bezpečnú Ameriku. A áno, spoločne vrátime Amerike jej veľkosť. Boh žehnaj Amerike," ukončil Trump svoj prvý príhovor a poďakoval sa.

Inauguračný ceremoniál 45. amerického prezidenta pred západným krídlom washingtonského Kapitolu otvorili za zvuku fanfár slávnostné prejavy zástupcov politických strán a duchovenstva.

Skryť Vypnúť reklamu

Nasledovala prísaha viceprezidenta Mikea Pencea. Obrad pokračoval hudobným vystúpením 360-členného Mormonského chrámového zboru.

Trumpovi pri písaní približne 20-minútového prejavu pomáhalo niekoľko poradcov vrátane Stephena Millera, Kellyanne Conwayovej, Reincea Priebusa a Stevena Bannona. Prezidentov tím však trvá na tom, že väčšinu príhovoru si Trump písal sám.

Po Trumpovom prejave zaznela americká hymna v interpretácii hviezdy súťaže Amerika má talent Jackie Evanchovej.

Prečítajte si tiež: S Trumpom sa svet mení, no je čo oslavovať? Čítajte 

Spravodajstvo minútu po minúte sme ukončili:

19:04 Reportér Washingtonu Post hlási z ulíc amerického hlavného mesta pokoj. Ľudia sa rozišli. BuzzFeed už spustil odpočítavanie do novej inaugurácie. Aktuálne sú to 3 roky, jedenásť mesiacov, 30 dní, 9 hodín 21 minút a nejaké sekundy.

Skryť Vypnúť reklamu

18:30 Inauguračná slávnosť sa skončila.

18:25 Americkú hymnu spieva šestnásťročná Jackie Evancho.

18:20 Prejav nového amerického prezidenta bol netradične krátky a bez konkrétností, trval iba niečo vyše štvrťhodiny.

18:19 „Čas pre prázdne reči skončil, teraz je čas akcie,“ vyhlásil. Trump tiež hovorí, že Amerika je nezastaviteľná a chrániť ju bude boh. Na záver zopakoval svoje heslo z kampane: Spravme Ameriku opäť skvelou.

Načítavam video...

18:13 Prejav skôr pripomína jeho typické kampaňové prejavy, pasuje sa do úlohy ochrancu zabudnutých Američanov a kritizuje ako Amerika vyzerá. Prvých desať minút ale nepovedal ako to zmení, ibaže to zmení. "Od tohto dňa bude v našej krajine vládnuť nová vízia - Amerika bude vždy na prvom mieste". Píše Braňo Ondrášik.

Skryť Vypnúť reklamu

„Budem za vás bojovať do posledného dychu a nesklamem vás. Amerika bude opäť vyhrávať ako nikdy predtým,“ vyhlásil tiež Trump.

18:04 Na úvod pozdravil Američanov, ale aj občanov sveta. Práve keď začal hovoriť, spustil sa ľahký dážď. "Dnes premiestňujeme moc z Washingtonu naspäť k ľuďom". Kritizuje establišment a hovorí, že triumf establišmentu nebol nikdy triumfom ľudí. "Tento moment patrí vám," vyhlásil.

Amerika bude oddnes na prvom mieste, povedal tiež nový prezident. Všetky rozhodnutia, ktoré bude vláda prijímať v oblasti obchodu, daní, imigrácie či zahraničných vzťahov, sa budú podľa Trumpa robiť v prospech Američanov a ich rodín.

18:00 Donald Trump zložil slávnostnú prísahu do rúk predsedu Najvyššieho súdu USA Johna Robertsa a stal sa tak 45. prezidentom Spojených štátov amerických. „Gratulujem pán prezident,“ vyhlásil Roberts.

Skryť Vypnúť reklamu

Trump prisahal na dve biblie - historickú prezidenta Abrahama Lincolna a svoju rodinnú, ktorú pred viac ako 60 rokmi dostal darom od svojej matky.

Načítavam video...

17:54 Bývalý guvernér štátu Indiana Mike Pence zložil zložil slávnostnú prísahu do rúk sudcu najvyššieho súdu Clarencea Thomasa a oficiálne sa stáva viceprezidentom USA.

Načítavam video...

17:41 Tesne pred zložením prísahy vystupuje líder demokratov v Senáte Chuck Schumer. Nového prezidenta menom nespomenul ani raz, hovoril ale o demokracii, rovnosti, menšinách a občianskych právach. Nového prezidenta tiež priamo nekritizoval. Fanúšikovia nového prezidenta podľa záberov do publika príliš nadšení neboli. Až keď povedal, že najlepšie časy Ameriky ešte iba prídu.

17:36 "Vitajte na inaugurácii 45.prezidenta USA," privítal hostí senátor a šéf inaugurácie Roy Blunt. Na úvod ceremónie čítali z Knihy Šalamúnovej a potom z Evanjelia svätého Matúša. Následne zaspieval chorál Štátnej univerzity v Missouri.

Skryť Vypnúť reklamu

17:29 Mike Pence aj Donald Trump už dorazili na Capitol Hill.

17:11 Trump je na ceste do Kapitolu, jeho deti sú už na mieste.

16:53 Skupina maskovaných Trumpových odporcov pri jednom z protestov vo Washingtone rozbila výklad reštaurácie McDonald´s a poškodila autá v okolí. Polícia proti nim použila slzotvorný sprej.

Načítavam video...

16:35 Ruský prezident Vladimir Putin nemá v pláne sledovať Trumpovu inauguráciu v priamom prenose. Uviedol to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Nemecká kancelárka Angela Merkelová bude podľa svojho hovorcu "so záujmom študovať" Trumpov prvý prejav vo funkcii hlavy USA.

16:23 Na Kapitol prišla oponentka z volieb Hillary Clintonová. Neprišla tam ale ako oponentka, ale ako manželka prezidenta Billa Clintona.

Na otázky novinárov neodpovedala. Na inaugurácii sú všetci žijúci exprezidenti - demokrat Jimmy Carter, demokrat Bill Clinton a republikán George W. Bush ml. Výnimkou je iba Bush starší, ktorý má vyše 90 rokov a je v nemocnici. Jeho stav sa má zlepšovať. Je tradíciou, že na výmenu moci prídu exprezidenti.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď si spomenieme, ale na republikánsky zjazd, republikáni Bushovci Trumpa bojkotovali. Inauguráciu už ale vnímajú evidentne inak. Píše Braňo Ondrášik.

Prečítajte si tiež: Inaugurácie nemusia byť šou. Zaobídu sa aj bez Biblie či Boha Čítajte 

15:47 Barack Obama už opustil Oválnu pracovňu, teda skutočnú úradovňu prezidenta a zvítal sa s Trumpovcami. Po stretnutí sa obaja odoberú na miesto inaugurácie pred Kapitolom. Obama ešte nejaký čas v DC ostane, keďže jeho deti tam chodia do školy a majú bývať neďaleko Ivanky Trumpovej.

Obama bude prvý prezident, ktorý zostane vo Washingtone od roku 1921. Hneď po Trumpovej inaugurácii pôjde na dovolenku do Palm Springs v Kalifornii.

Každý nový prezident urobí v Bielom dome nejaké dizajnérske úpravy interiéru, tak uvidíme ako budú vyzerať tie Trumpove. Píše Braňo Ondrášik.

Načítavam video...

15:42 Prezident Obama si zaslúži naše poďakovanie za jeho úprimné úsilie robiť svet lepším. Uviedol to na svojom účte na twitteri slovenský prezident Andrej Kiska.

Skryť Vypnúť reklamu

Zároveň nastupujúcemu prezidentovi Trumpovi poprial úspešný mandát.

15:39 Do ulíc Bruselu, Londýna a iných svetových metropol vyšli odporcovia Trumpa. Okrem iného vyjadrovali nesúhlas s Trumpovým plánom na postavenie múru na hraniciach USA s Mexikom.

Na proteste v Bruseli, ktorý zorganizovala environmentálna organizácia Greenpeace, sa zišlo okolo 100 ľudí s nápismi: "Poďme stavať mosty, nie múry!".

Na londýnskom moste Tower Bridge nad Temžou zjavil plagát s rovnakým sloganom "Poďme stavať mosty, nie múry!" Podobné proimigračné zhromaždenie sa uskutočnilo aj na londýnskom Westminsterskom moste.

Načítavam video...

15:30 "Slúžiť Vám (Američania) bolo pre mňa najväčšou životnou poctou. Vďaka Vám som sa stal lepším lídrom a človekom," napísal Obama v jednom z posledných tweetov vo funkcii prezidenta.

Skryť Vypnúť reklamu

15:21 Tisíce a tisíce ľudí prúdia do washingtonského parku National Mall či na Pensylvánsku triedu, odkiaľ môžu priamo v centre diania sledovať Trumpovu prezidentskú prísahu.

V meste sú aj demonštranti, ktorí Trumpa v Bielom dome nechcú, ale až na menšie nočné incidenty sú protesty pokojné. Pohyb v centre Washingtonu je obmedzený množstvom uzávierok.

15:20 Budúci viceprezident Mike Pence tweetoval z Episkopálneho kostola sv. Jána o historickom dni.

13:46 Trump otvoril slávnostný inauguračný deň tweetom: "Všetko sa dnes začne!" Priaznivcom ďalej na sociálnej sieti odkázal: "Uvidíme sa na prísahe o 11.00 h (17.00 SEČ)."

Trump už začal deň slávností, zaujímavé je, že s ním nie je spoločný syn s prvou dámou - Barron. Inak ho samozrejme sprevádza viacero potomkov. Práve je na privátnej bohoslužbe v tradičnom prezidentskom episkopálnom kostole, no kázanie má kontroverzný kazateľ Robert Jeffress, jeden z jeho najväčších prívržencov.

Skryť Vypnúť reklamu

Jeffress je známy radikálnymi názormi proti gayom, moslimom, ale aj katolíkom. Zo zjednocovaním americkej spoločnosti to teda nebude asi tak horúce. Syn Barron sa neskôr po omši pripojil k rodine. Píše Braňo Ondrášik.

13:15 Trump zloží prezidentský sľub krátko pred 18.00 SEČ, ale prezidentom sa stane presne o 18.00. Inauguračný prejav je jeden z najdôležitejších jeho prezidentúry, ak nie najdôležitejší.

Pri väčšine prezidentov z neho máme veľmi pamätihodné vety. Uvidíme ako to bude u Trumpa, podľa informácií z jeho tímu si ho písal sám. Nemá obsahovať agendu či konkrétny plán, ale skôr má byť "filozofický".

Vo Washingtone by mali byť na inaugurácii státisíce ľudí a mnohí z nich budú protestujúci. Počas samotnej inaugurácie má pršať, ale je teplejšie než obvykle o tomto čase vo Washingtone. Píše odborník na politickú komunikáciu Braňo Ondrášik.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: S Trumpom sa svet mení, no je čo oslavovať? Čítajte 

11:50 V predvečer inaugurácie sa konala demonštrácia odporcov Trumpa, na ktorej sa zúčastnili aj mnohí umelci a politici odmietajúci štýl politiky naznačený počas predvolebnej kampane.

S príhovorom vystúpili herci Robert De Niro či Alec Baldwin, ktorý Trumpa stvárňuje v šou Saturday Night Live televízie NBC a ktorý Američanov nesúhlasiacich s novozvoleným prezidentom vyzval, aby sa v politike angažovali viac.

Režisér Michael Moore apeloval, aby ľudia pravidelne kontaktovali svojich zástupcov v Kongrese. Republikán Trump podľa neho "nemá mandát" na výkon tejto funkcie, pretože vo voľbách nemal podporu väčšiny amerických voličov - jeho demokratická protikandidátka Clintonová totiž získala viac voličských hlasov.

Krátky príhovor preniesol aj newyorský starosta, demokrat Bill de Blasio. Podľa neho Trumpova inaugurácia "nie je koniec, ale začiatok. Budeme bojovať spoločne". Samotný Trump sa v čase protestného zhromaždenia v New Yorku nachádzal už v hlavnom meste Washington.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: New York protestoval proti Trumpovi, rečnil starosta i herci Čítajte 

11:37 Ivanka Trumpová požiadala Američanov, aby dali jej otcovi šancu. "Môj otec je skvelý zjednocovateľ. Všetkým kritikom odporúčam, aby mu dali čas ujať sa úradu a dokázať, že sa mýlia," uviedla 35-ročná Trumpová.

Na otázku, čo chce odkázať desaťtisícom protitrumpovských demonštrantov očakávaných deň po inaugurácii v uliciach miest v celých USA, reagovala: "Dajte môjmu otcovi šancu."

Trumpová zároveň poprela mediálne špekulácie o tom, že sa de facto stane prvou dámou ona, a nie prezidentova manželka Melanie, ktorá zostane bývať v New Yorku najmenej dovtedy, kým ich desaťročný syn Barron ukončí tento školský rok. "Je len jedna prvá dáma, a tou je Melanie. Je to pozoruhodná osoba," zakončila Ivanka.

Načítavam video...

Piatok 10:35 Speváčka Madonna vyhlásila, že Trump urobil verejnosti veľkú službu, pretože podľa jej názoru krajina teraz narazila na úplné dno a môže sa vydať už len jediným smerom - dohora.

"Vlastne nám robí veľkú službu, pretože sme sa dostali na takú nízku úroveň, aká je len možná," povedala popová hviezda. "Teraz už môžeme len stúpať hore, takže čo urobíme? Máme dve možnosti - ničenie a tvorenie. Ja som si vybrala tvorenie," povedala Madonna. Speváčka sa priznala, že bola "zhrozená", keď Trump vo voľbách porazil Hillary Clintonovú, ale teraz je presvedčená, že to bolo nutné.

"Naozaj si myslím, že Trump bol zvolený z určitého dôvodu - aby sa ukázalo, akí sme pohodlní, nejednotní a ľahostajní a berieme ako samozrejmosť všetko, čo nám dáva sloboda a naše práva. Mám pocit, že ľudia zabudli, čo je napísané v ústave," dodala Madonna.

Načítavam video...

Piatok 10:01 Protestujúci ľudia aj zástancovia Trumpa sa vo štvrtok neskoro večer dostali do zrážok pred budovou vo Washingtone, kde sa konalo podujatie na Trumpovu podporu. Polícia použila proti niektorým protestujúcim slzotvorný plyn v snahe dostať ich pod kontrolu.

Stovky ľudí protestovali aj pred budovou novinárskej organizácie National Press Club v centre hlavného mesta USA, kde sa konal koktailový večierok "DeploraBall". Ide o názov poukazujúci na výrok Trumpovej demokratickej súperky v prezidentských voľbách Hillary Clintonovej, ktorý vyslovila počas kampane na adresu mnohých Trumpových zástancov - nazvala ich "basket of deplorables", teda "kôš plný zúfalcov".

Protestujúci pískali a hučali zakaždým, keď hostia prichádzali na večierok v oblekoch, smokingoch a róbach, alebo keď z neho odchádzali.

Načítavam video...

Piatok 6:13 Finančník George Soros označil Trumpa USA za "podvodníka" a "možného diktátora", ktorý spôsobí otras na finančných trhoch. Vyjadril presvedčenie, že Trump bude pod kontrolou Kongresu a ústavy. "Stal by sa diktátorom, ak by sa tomu vyhol, ale nebude toho schopný," uviedol v rozhovore pre televíziu Bloomberg.

"Osobne som presvedčený, že (Trump) smeruje k neúspechu. Ale nie kvôli ľuďom ako ja, ktorí by chceli, aby neuspel, ale preto, že myšlienky, ktoré ho sprevádzajú, sú protikladné," vysvetlil finančník. V dôsledku neistoty generovanej Trumpovou administratívou očakáva otras na finančných trhoch.

Piatok 6:07 Trump ešte vo štvrtok vyhlásil, že do Bieleho domu sa dostal preto, lebo ľudia chceli "skutočnú zmenu". Vyslovil presvedčenie, že bude schopný krajinu zjednotiť. Trump sa takto vyjadril po skončení uvítacieho koncertu pri Lincolnovom pamätníku.

Na podujatie zavítal so svojou rodinou a pred svojimi stúpencami vyhlásil: "Nikdy tu nebolo takéto hnutie. Je to niečo veľmi zvláštne. Mal som s tým niečo do činenia, ale vy ste s tým mali do činenia oveľa viac."

Štvrtok 22:24 Trump a viceprezident Pence položili veniec k Hrobke neznámych na Arlingtonskom národnom cintoríne v štáte Virgínia. Prítomní boli aj členovia Trumpovej rodiny.

Arlingtonský cintorín bol založený počas americkej občianskej vojny v 19. storočí. Na 240 hektároch je pochovaných vyše 400-tisíc ľudí a vyše päťtisíc urien s popolom zo všetkých vojen, ktoré USA od tej doby viedli. Sú tam pochovaní aj exprezident Kennedy, jeho manželka Jacqueline a dve z ich detí.

Načítavam video...

Štvrtok 22:05: Inauguráciou Trumpa sa končí odovzdávanie moci z rúk Baracka Obamu do rúk jeho nástupcu. Američania to nazývajú prechodným obdobím a trvá vždy od novembrových volieb do januárovej inaugurácie.

Odovzdávanie moci býva pre svoju komplexnosť prirovnávané k obrovskému zlúčeniu dvoch firiem. Táto fúzia stojí milióny dolárov. Kongres vyčlenil tentoraz na odovzdávanie moci 9,5 milióna dolárov. Časť nákladov si platia aj sami prezidenti z financií od darcov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 2. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 3. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 6. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 31 504
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 23 072
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 939
 4. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 16 456
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 516
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 765
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 072
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 874
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 728
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 058
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Donald Trump

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister obrany Jaroslav Naď.
Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Fica a Kaliňáka.

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš.
Boris Kollár.
Celoplošné testovanie na Covid-19 na Slovensku.

Neprehliadnite tiež

Lavrov je v izolácii po kontakte s pozitívne testovaným človekom

Minister neuviedol, kto bola infikovaná osoba, s ktorou sa stretol.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Polícia v Paríži evakuovala pre bombovú hrozbu okolie Víťazného oblúka

Bezpečnostné zložky evakuovali aj linky metra nachádzajúce sa v okolí pamiatky.

Ilustračné foto.
Prázdny Karlov most v historickom centre Prahy 8. októbra.
Jan Blatný.