SME
Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

V Česku vyhral Babiš, Piráti predbehli extrémistov (minúta po minúte)

Česi rozhodli o smerovaní krajiny, voľby vyhralo s veľkým náskokom hnutie ANO.

(Zdroj: TASR/AP)

Dianie v Česku sme sledovali minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

21:00 "Je mi smutno z toho, v akej spoločnosti žijem. Je to bohužiaľ realita, s ktorou sa musíme zmieriť," hovorí pre SME poslankyňa TOP 09 Kristýna Zelienková, ktorá v minulosti zo strany Andreja Babiša odišla. Prečítajte si rozhovor s ňou.

Skryť Vypnúť reklamu

20:25 Pred budovou sídla Okamurovej strany SPD prebieha menšia protifašistická demonštrácia.

20:19 Poslanec ODS Václav Klaus mladší si myslí, že strana mohla získať aj lepší výsledok. Povedal to aj v rozhovore pre SME. Predseda strany Petr Fiala to označil za mierne nekolegiálne, s výsledkom je spokojný.

19:46 Novinár Filip Horký si všíma paradox úspechu strany Tomia Okamuru. Ten si kampaň postavil najmä na téme obmedzenia islamu a prijímania utečencov do Česka.

Prečítajte si tiež: Historické fiaská aj rekordné úspechy. Česko má po voľbách víťazov i porazených Čítajte 

19:25 Kto sú víťazi a kto porazení volieb? Pred pár rokmi vyzeralo, že sa ODS rozpadne, dnes sú druhí. TOP 09 sa takmer nedostalo do parlamentu a komunisti majú tiež najslabší výsledok. Prečítajte si prehľad od Matúša Krčmárika.

19:14 Babiš vyzval všetky strany na rokovania, želá si stabilnú vládu. Nechce si klásť žiadne podmienky, aby vláda vznikla čo najskôr.

Skryť Vypnúť reklamu

19:06 Najviac kresiel získa ANO, na zostavenie koalície bude premiér potrebovať aspoň 101 poslancov.

19:00 Víťaz volieb Andrej Babiš prichádza pred novinárov. "Sme skutočne nadšení a veľmi vám ďakujeme. Nečakali sme to. Dali ste nám dôveru, aj keď tu proti nám už dva roky beží útočná dezinformačná kampaň," povedal Babiš v štábe ANO. "Neviem, prečo niekto hovorí, že nie sme proeurópsky, sme proeurópski. Nechápem, prečo z nás stále niekto robí ohrozenie demokracie," povedal Babiš.

18:56 Zostavenie vlády vôbec nemusí byť tak jednoduché, ako sa zdá. Dvojkoalícia by mohla existovať len medzi ANO a ODS, ODS však vládu s Babišom odmieta. Babiš tak bude potrebovať aspoň dve ďalšie strany. Piráti aj ČSSD zdôrazňujú, že s ľuďmi stíhanými políciou do vlády nepôjdu. S trestne obvineným premiérom si vládu nedokáže predstaviť ani Okamura.

Skryť Vypnúť reklamu

18:43 Výsledky sú známe, výrazne meniť by sa už nemali. Spočítaných je 99,6 percenta hlasov.

18:38 Víťaz volieb Andrej Babiš prišiel do centrály ANO, čaká sa na jeho tlačovú konferenciu. Vládu s Babišom už odmietlo ODS aj Starostovia a nezávislí.

18:35 ODS sa nebude podieľať na zostavení vlády s hnutím ANO. "Budeme bojovať za skorý návrat politiky zdravého rozumu," povedal líder ODS Petr Fiala.

18:17 Karel Schwarzenberg poďakoval za hlasy Pražanom. Vďaka nim strana TOP 09 len tesne preliezla do Snemovne. "Vytiahli nás z brindy. Neúspech nás neodradí, pokračujeme ďalej. Pán Boh nech nám pomáha," povedal knieža podľa webu ihned.cz.

18:10 Piráti končia tretí, Okamuru predbehli o asi dvetisíc hlasov.

18:00 Pirátska strana dobehla stranu SPD Tomia Okamuru, obe majú pri spočítaní 99 percent hlasov podporu 10,71 percenta.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Politológ: České voľby? Fenomenálny úspech populizmu Čítajte 

17:47 Prekvapením volieb nie je len veľký úspech Babišovej strany, ale aj pád sociálnych demokratov. Politológ Miloš Gregor vidí ich neúspech aj v zlej komunikácii za posledné štyri roky. "Vo vládnej koalícii s Babišom neboli schopní prezentovať pozitívne kroky, ktoré presadili oni a de facto všetko pozitívne v tej vláde prezentoval ako svoj úspech Andrej Babiš. Voliči mali pocit, že všetko, čo sa podarilo, bolo vďaka Babišovi a za všetko zlé môže ČSSD," hovorí v rozhovore pre SME.

17:32 Matej Stropnický odstúpil z funkcie predsedu Strany zelených. Tá vo voľbách výrazne prepadla, získala 1,4 percenta.

17:29 V štábe ČSSD ľudí výsledky netešia, tak si našli inú zábavu. S napätím, sledujú či sa Top 09 dostane do parlamentu. Zatiaľ to vyzerá, že tesne áno, ani to ich neteší. Skrátka zlý deň, reportuje z Prahy náš redaktor Matúš Krčmárik.

Skryť Vypnúť reklamu

17:23 O prežitie bojuje aj TOP09, ktorej podpora sa blíži k piatim percentám.

17:09 V štábe ČSSD vládne pochmúrna atmosféra. "Ak by Česko malo dopadnúť ako Poľsko a Maďarsko, tak to radšej sa s Babišom nejako dohodneme, nech nejaký hlupák nevyvolá referendum o odchode z Európskej únie," hovorí jeden zo straníkov. Reaguje tak na predpovede, že ANO by vedelo zostaviť vládnu väčšinu s hnutím Tomia Okamuru, ktorý o odchode z Únie otvorene hovorí.

16:56 Okamura z SPD na brífingu poďakoval voličom za podporu. V snemovni chce podľa vlastných slov naplno presadzovať program a nechce sklamať dôveru voličov. Na brífingu zaznela aj česká hymna, ktorú spolu s členmi strany zaspieval spevák Aleš Brichta. Okamura za svoje priority zákon o referende a nulovú toleranciu v migračnej politike.

Skryť Vypnúť reklamu

Medzitým sa však na druhé miesto dostala ODS, zrátaných je 93 percent hlasov. ODS ma v túto chvíľu 10,95 percenta a podľa spolupracovníka SME Zdenka Strnada sa v štábe strany ozýva nadšený potlesk.

16:55 „Pre českých demokratických a proeurópskych občanov je to ťažký deň. Pravdepodobne u nás začína taká éra našej verzie mečiarizmu,“ hovorí pre SME Michal Majzner, organizátor protestov proti Babišovi a prezidentovi Zemanovi. Európa je podľa neho v zložitej situácii, keďže aj v Česku má veľký vplyv ruská propaganda.

„Uspela tiež strana SPD, ktorá ťaží zo strašenia z neexistujúcich utečencov, čo je druhá vlna nielen ruskej propagandy,“ hovorí Majzner. Situáciu však podľa neho uľahčuje to, že v Česku dobre fungujú ústavné poistky ako senát či ústavný súd a že Babiš nemôže vládnuť sám.

Skryť Vypnúť reklamu

16:49 Zrátaných je už 90 percent hlasov. Stále vedie Babiš pred Okamurom a ODS. Štvrté miesto patrí prekvapeniu volieb Pirátom.

16:45 Vo všetkých okresoch vyhralo ANO. Ukazuje to infografika Českej televízie.

16:40 Vo volebných odhadoch prekročila ODS hranicu 10 percent. Vo volebnom štábu strany to členovia a priaznivci odmenili potleskom.

16:36 Pre ANO by bola neprijateľná koalícia s Okamurom. Vyhlásil to minister obrany za ANO Martin Stropnický. Volebný úspech Okamuru podľa Stropnického nie je šokom, šokom je iba politický obsah tejto strany - politika strachu a nenávisti. Babiš by zároveň nemal ustupovať prípadnému tlaku možných koaličných partnerov, aby sa nestal premiérom.

"Ja to beriem ako určitý plebiscit o tom, či ľudia veria pánovi Babišovi alebo nie. A mne to vychádza, že mu veria," povedal Stropnický.

Skryť Vypnúť reklamu

16:23 Výsledok strane ANO dovoľuje vybrať si len jedného koaličného partnera. Môže si vybrať ODS, Pirátov alebo Okamurovu SPD. Babiš však sám pred voľbami odmietal spoluprácu s Okamurom a s komunistami. K spolupráci s Babišom sa tiež Piráti veľmi nehlásia.

Prečítajte si tiež: Sedemnásťročný český aktivista: Babiš zneužil tému korupcie Čítajte 

16:20 "Je to veľmi nepríjemné prekvapenie. Andrej Babiš vyhral úplne drvivo aj napriek jeho škandálom a prebiehajúcemu trestnému stíhaniu,“ uviedol pre SME mladý aktivista Jakub Čech z Prostějova.

"Aj napriek jeho minulosti a súčasnosti volilo jeho ANO približne tridsať percent voličov. Spolu s Okamurom sa Babišovi podarilo o voličov obrať ČSSD aj komunistov, ktorí sa stávajú najväčšou ľavicovou stranou. Sociálni demokrati sa nedokázali poučiť z chýb minulosti, stále ich na rôznych úrovniach reprezentujú nedôveryhodné osobnosti a voliči im utiekli.“

Skryť Vypnúť reklamu

Veľkú úlohu v týchto voľbách podľa neho hral marketing. „Približne 40 percent voličov sa rozhodovalo až v poslednom týždni. Marketing zvládlo ANO, Okamura aj Piráti. Naopak, tradičné strany jeho rolu podcenili,“ dodáva. S Jakubom Čechom sme robili rozhovor v auguste tohto roka.

16:19 Výsledky po spočítaní 74 percent hlasov.

16:09 V štábe hnutia ANO sa oslavuje, Babišova strana prekonala aj predvolebné odhady. Babiš sa zatiaľ pred novinármi neukázal. Opačná atmosféra je v štábe ČSSD. Predseda strany Milan Chovanec tvrdí, že nebude hanbou ísť do opozície. "Je to prúser," komentoval podľa ihned.cz výsledok strany jej podpredseda Jan Birke.

16:05 V českých voľbách prehralo Česko, píše v komentári reportér denníka SME Matúš Krčmárik.

Skryť Vypnúť reklamu

15:55 Česká televízia sa pozrela na to, ako by vyzeralo rozloženie kresiel v parlamente pri spočítaní 52 percent hlasov.

15:48 Babišove ANO vyhralo vo všetkých krajoch. ODS získalo okolo desiatich percent, vo volebnom štábe to priaznivci a členovia strany ocenili potleskom, píše z centrály Zdeněk Strnad.

15:40 Volebný debakel zažívajú sociálni demokrati. ČSSD v roku 2013 vyhrala voľby s dvadsiatimi percentami, teraz môžu mať okolo 7,7 percenta. "Čakal som horší výsledok sociálnej demokracie, ale zase až tak zlý nie," povedal podľa Českého rozhlasu poslanec Jiří Dienstbier. Mimo parlamentu môže skončiť aj strana TOP 09.

15:37 ANO, KSČM a SPD by mali spolu už viac ako 52 percent hlasov. Babiš však vládu s oboma týmito stranami odmietol.

Skryť Vypnúť reklamu

15:32 ODS má v predbežnom sčítaní hlasov asi 9,7 percenta hlasov. V minulých voľbách mala strana 7,72 percenta. "Samozrejme si prajeme dvojciferný výsledok," povedal Martin Kupka, podpredseda ODS. Dianie v centrále pre SME sleduje Zdeněk Strnad.

15:30 Pri spočítaní 30 percent hlasov stále vedie ANO, druhé je SPD. O tretie miesto bojuje viac strán.

15:25 „Väčšina pre ANO, KSČM a SPD je niečo, čoho som sa obával a budem sa obávať aj do budúcnosti. Bez ohľadu na výsledok TOP 09,“ hovorí líder TOP 09 Miroslav Kalousek. Aj keď predbežné výsledky strane neprajú, Kalousek podľa Lidovych novin verí, že sa do parlamentu dostanú.

15:15 Spočítaných je 20 percent hlasov. ANO má viac ako 30 percent, TOP09 sa nemusí dostať do parlamentu.

14:53 Stránka Českého štatistického úradu nefunguje, podľa úradu však ide len o dočasný výpadok a výsledky ďalej zapracúvajú. Médiá dostávajú výsledky alternatívnou cestou. Podobné problémy mal v minuloročných voľbách aj slovenský Štatistický úrad, podľa ich slov systém znefunkčnil hackerský útok.

Skryť Vypnúť reklamu

14:44 Aj keď exit-polly nie sú k dispozícii, aj predvolebné prieskumy naznačovali, že strana ANO Andreja Babiša voľby vyhrá.

14:32 Spočítaných je prvých 0,15 % okrskov, vedie v nich ANO.

14:28 Do volebného štábu už dorazil aj autobus s kandidátmi Pirátov na čele s predsedom Ivanom Bartošom. „Našu kampaň sme si robili sami a myslím, že to bolo vidno, bolo to také úprimné,“ povedal novinárom, ktorí na pár minút zablokovali chodník na ulici v centre Prahy. „Hlavne, že máte pekné fotky,“ pokrikoval na fotografov nespokojný muž, ktorý prechádzal okolo centrály Pirátov. Dianie v centrále sleduje reportér SME Matúš Krčmárik.

"Dosť zlé," reagoval pre SME Bartoš na prvé odhady, podľa ktorých by Tomio Okamura mohol skončiť vo voľbách na druhom mieste. "Taký český Kotleba," poznamenal a priznal, že na upokojenie si deň pred voľbami pustil film Avengers.

Skryť Vypnúť reklamu

14:12 TV Nova zverejnila prvé volebné modely, podľa včerajšieho prieskumu agentúry STEM a STEM/MARK by získalo ANO 27 percent, o druhé miesto sa môžu deliť komunisti a protiislamská strana Tomia Okamury SPD. Nasledujú ČSSD, ODS, Piráti, ľudovci a TOP 09. Stále však ide o volebný model, nie exit-poll.

14:10 V štábe strany Tomia Okamuru SPD zasahuje polícia. Usporiadateľ ju zavolal na neakreditovaného novinára.

14:07 Do Poslaneckej snemovne by sa podľa prieskumov Českého rozhlasu mohlo dostať až osem strán.

14:01 Jedným z hlavných príbehov českých volieb je šanca, že sa do Poslaneckej snemovne dostane Pirátska strana. Prípadný vstup Pirátov do parlamentu by bol správou s medzinárodným presahom. Hnutie, ktoré začalo v rôznych častiach Európy vznikať pred desiatimi rokmi, sa na celoštátnu stranu premenilo len na Islande, kde má takisto svojich poslancov. Českí Piráti vznikli v roku 2009, stranu budujú odspodu, aj preto sa mnohí odborníci obávajú, že je názorovo až príliš nejednoznačná.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo volebnom štábe Pirátov máme svojho reportéra, ktorý bude odtiaľ prinášať aktuálne správy. Krátko pred oficiálnym koncom volieb je v reštaurácii v centre Prahy, kde Piráti „zakotvili“, pokojná atmosféra. Akreditovalo sa tu takmer sto novinárov, prítomných ich je niekoľko desiatok. Kandidáti by mali doraziť o pol tretej vo svojom známom volebnom autobusom, medzi nimi bude i líder strany Ivan Bartoš.

14:00 Volebné miestnosti sa zatvorili, začína sa spočítavanie hlasov. Odhady by mali byť k dispozícii už čoskoro.

13:39 Podiel žien v českej Poslaneckej snemovni sa postupne zvyšoval. Z celkového počtu kandidátov predstavujú ženy 28,6 percenta.

13:35 Novinári už sú vo volebných štáboch. Niektorí politici si však počkajú až na finálne výsledky, napríklad šéf ANO Andrej Babiš príde do štábu pravdepodobne až po piatej.

Skryť Vypnúť reklamu

13:16 Volebnú miestnosť v Opave, ktorá sa kvôli technickým problémom otvorila s meškaním, zatvoria až o 15:00, teda o hodinu neskôr, ako zvyšné okrsky. Výsledky sa napriek tomu začnú spočítavať o druhej.

13:12 Konečné výsledky vo väčšine okrskov by mali známe v sobotu večer. Dáta bude spracovávať viac ako 2 500 interných aj externých zamestnancov Českého štatistického úradu.

Väčšina z nich je na preberacích miestach, na ktorých ČSÚ získava od komisií zápisy o výsledkoch a vkladá ich do systému.

12:50 Už o 40 minút by mali byť známe predbežné volebné výsledky.

12:23 Podľa odhadov prekročila účasť vo väčšine krajov päťdesiat percent. Na niektorých miestach v Pzleňskom kraji sa dokonca priblížila k sedemdesiatim percentám.

Prečítajte si tiež: Okamura sa vidí v Le Penovej a v AfD. Čechov láka na zákaz islamu Čítajte 

11:43 "Tomio Okamura je taký politický podnikateľ," uviedol analytik Matyáš Zrno pre TASR. Zrno vysvetľoval úspech Okamurovej strany Sloboda a priama demokracia, ktorej program má jasné znaky extrémizmu.

11:39 V Opave skolabovala členka volebnej komisie. Stalo sa to v okrsku, kde sa kvôli technickým problémom začalo voliť s 45-minútovým oneskorením.

10:42 Neobvyklú sťažnosť musí riešiť krajský úrad v Liberci. Muž, ktorý prišiel voliť v Sychrove, sa dožadoval ďalšej kandidátky, pretože v sade hlasovacích lístkov nemal stranu, ktorej chcel dať hlas. Komisia mu márne vysvetľovala, že daná strana si v kraji kandidátku nepodala.

Voliči v Libereckom kraji vyberajú z 24 kandidátok, v celej krajine je ale registrovaných ešte o sedem strán viac. Rozhorčený volič potom nechal priamo vo volebnej miestnosti svoju sťažnosť. Krajský úrad ju však pravdepodobne vyhodnotí ako neoprávnenú.

10:30 Polícia v Chomutove v piatok zadržala predsedu republikánskej strany Miroslava Sládka kvôli nepovolenej kampani.

10:20 Svoj hlas už odovzdal aj premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), volil v Slavkove pri Brne.

Hlasoval za sociálnu demokraciu. Jediným úspechom pre neho bude, ak jeho strana vyhrá. "Urobil som pre to maximum. Len sociálna demokracia môže naďalej garantovať sociálny štát," vyhlásil. Voľby podľa neho rozhodnú, či Česko zostane súčasťou EÚ a NATO garantujúcich bezpečnosť. Obáva sa posilnenia extrémistov, ktorí chcú z EÚ a NATO opustiť.

Prečítajte si tiež: Populista, podvodník ale aj blízky človek. Babiša vnímajú ľudia v Smere rôzne Čítajte 

10:09 Poslanci Smeru sa nevedia zhodnúť, či ich predstava Babiša ako premiéra Českej republiky teší alebo nie.

Marián Kéry zo Smeru považuje lídra hnutia ANO za populistu, jeho stranícky kolega Číž za blízkeho človeka.

9:51 Jednou z najstarších voličiek je 106-ročná Magdalena Kytnerová z Kroměříže. Zažila všetkých českých prezidentov a jej favoritom zostáva Tomáš G. Masaryk."Ten bol aspoň férový," hovorí pamätníčka pre Českú televíziu.

9:40 V piatok záujem voličov podľa volebných komisárov prekonal účasť spred štyroch rokov, keď sa konali predčasné voľby. V nich nakoniec počas obidvoch dní hlasovalo 59,48 % voličov.

Naopak, najmenej ľudí dorazilo k urnám v roku 2002, po ére tzv. opozičnej zmluvy bola účasť 58 %.

9:30 Drobná komplikácia nastala v sobotu ráno v jednom z volebných okrskov v Opave. Kvôli technickým problémom sa volebná komisia ani voliči nemohli dostať do budovy, v ktorej bola urna. Hlasovanie museli odročiť o 45 minút. Všetko pokračovalo v súlade so zákonom, ktorý umožňuje hlasovanie odročiť maximálne o hodinu.

9:13 Česká spoločnosť nie je pravicová a úspech pravice okolo Václava Klausa v 90. rokoch bol historickou anomáliou, ktorá sa už nebude opakovať. V rozhovore pre TASR to povedal český novinár a analytik Matyáš Zrno.

Kedysi vedúce české strany ODS a ČSSD vo voľbách získavali 25-30 percent hlasov. Pravicová ODS však v aktuálnych voľbách zrejme získa iba okolo 10 percent, pričom ČSSD sa pohybuje okolo 12-16 percent.

Prečítajte si tiež: Schwarzenberg pre SME: Okamura či Kotleba, všetko rovnaká háveď Čítajte 

9:00 Množstvo volebných urien sa nachádza na veľmi neobvyklých miestach. Napríklad v obci Dolná Jelení (Pardubický kraj) sa na volebnú miestnosť premenila autobusová zastávka a hasičská zbrojnica v jednom. Web ČT24 informuje, že v obci je registrovaných 114 oprávnených voličov, z nich odovzdalo svoj hlas 36 ľudí.

08:26 V sobotu sa k hlasovacím urnám chystá aj český premiér Bohuslav Sobotka či predseda Senátu Milan Štěch. Už v piatok svoj hlas vo voľbách odovzdal exminister financií Andrej Babiš z hnutia ANO i prezident Miloš Zeman.

08:14 Česi môžu voliť aj v zahraničí. Naprieč kontinentmi pre nich pripravili 108 hlasovacích lokalít - v Spojených štátoch, Brazílii, Číne, Austrálii, Izraeli, Kazachstane, Kuvajte, Spojenom kráľovstve, na Slovensku a v mnohých ďalších krajinách.

Do zoznamov na ambasádach sa zapísalo vyše 9-tisíc ľudí, čo je zhruba o tisíc menej než pred štyrmi rokmi počas vtedajších predčasných parlamentných volieb.

08:00 V Česku sa znova otvorilo takmer 15-tisíc volebných miestností. Dvere hlasovacích miestností sa uzavrú v sobotu o 14. hodine. Česi si môžu vo voľbách vyberať až z 31 strán a hnutí, v ktorých sa o priazeň voličov uchádza viac ako 7 a pol tisíc kandidátov.

07:30 V sobotu pokračujú české parlamentné voľby druhým dňom. V piatok mohli voliči hlasovať od 14. do 22. hodiny. Česká televízia ČT24 informovala, že cestu do volebnej miestnosti si počas piatka našli podľa odhadov volebných komisárov dve pätiny z približne ôsmich miliónov voličov.

Účasť v regiónoch sa však podstatne odlišovala. Veľký záujem o voľby bol najmä v Olomouckou kraji, Juhočeskom a Libereckom kraji. Voľby zatiaľ prebiehajú pokojne, žiadne závažné problémy zatiaľ hlásené neboli.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 2. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte
 3. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 4. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 5. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 6. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 7. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 8. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 9. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 10. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 4. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 5. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 6. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 7. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 8. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 9. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 10. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 5 370
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 4 828
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 4 442
 4. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 472
 5. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 461
 6. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 323
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 314
 8. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 262
 9. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 089
 10. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 2 734
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic sa zastav vyšetrovateľov NAKA.

Lipšic sa s Remetom nestretol.


8 h
Patrik Jány na OH Tokio 2020 / 2021.

Sledujte 10. deň olympiády minútu po minúte.


Sportnet 2 h

Neprehliadnite tiež

Armáda poslala do oblasti vojakov.

Armáda poslala do oblasti vojakov.


TASR 5 h
Fukušima je kontroverznou témou aj v čase olympiády.

Kým Tokio sa chváli obnovou, niektorí ľudia sa vo Fukušime stále nemôžu vrátiť domov.


a 2 ďalší 5 h
Bieloruská šprintérka Kryscina Cimanovská.

Atlétka kritizovala vedenie olympijského tímu, do Bieloruska sa vrátiť nechce.


TASR 6 h
Ničivý požiar pri meste Manavgat.

Turecko postihli najhoršie požiare za posledných najmenej desať rokov.


TASR 7 h