V Česku vyhral Babiš, Piráti predbehli extrémistov (minúta po minúte)

Česi rozhodli o smerovaní krajiny, voľby vyhralo s veľkým náskokom hnutie ANO.

(Zdroj: TASR/AP)

Dianie v Česku sme sledovali minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

21:00 "Je mi smutno z toho, v akej spoločnosti žijem. Je to bohužiaľ realita, s ktorou sa musíme zmieriť," hovorí pre SME poslankyňa TOP 09 Kristýna Zelienková, ktorá v minulosti zo strany Andreja Babiša odišla. Prečítajte si rozhovor s ňou.

20:25 Pred budovou sídla Okamurovej strany SPD prebieha menšia protifašistická demonštrácia.

20:19 Poslanec ODS Václav Klaus mladší si myslí, že strana mohla získať aj lepší výsledok. Povedal to aj v rozhovore pre SME. Predseda strany Petr Fiala to označil za mierne nekolegiálne, s výsledkom je spokojný.

19:46 Novinár Filip Horký si všíma paradox úspechu strany Tomia Okamuru. Ten si kampaň postavil najmä na téme obmedzenia islamu a prijímania utečencov do Česka.

Prečítajte si tiež: Historické fiaská aj rekordné úspechy. Česko má po voľbách víťazov i porazených

19:25 Kto sú víťazi a kto porazení volieb? Pred pár rokmi vyzeralo, že sa ODS rozpadne, dnes sú druhí. TOP 09 sa takmer nedostalo do parlamentu a komunisti majú tiež najslabší výsledok. Prečítajte si prehľad od Matúša Krčmárika.

19:14 Babiš vyzval všetky strany na rokovania, želá si stabilnú vládu. Nechce si klásť žiadne podmienky, aby vláda vznikla čo najskôr.

19:06 Najviac kresiel získa ANO, na zostavenie koalície bude premiér potrebovať aspoň 101 poslancov.

19:00 Víťaz volieb Andrej Babiš prichádza pred novinárov. "Sme skutočne nadšení a veľmi vám ďakujeme. Nečakali sme to. Dali ste nám dôveru, aj keď tu proti nám už dva roky beží útočná dezinformačná kampaň," povedal Babiš v štábe ANO. "Neviem, prečo niekto hovorí, že nie sme proeurópsky, sme proeurópski. Nechápem, prečo z nás stále niekto robí ohrozenie demokracie," povedal Babiš.

18:56 Zostavenie vlády vôbec nemusí byť tak jednoduché, ako sa zdá. Dvojkoalícia by mohla existovať len medzi ANO a ODS, ODS však vládu s Babišom odmieta. Babiš tak bude potrebovať aspoň dve ďalšie strany. Piráti aj ČSSD zdôrazňujú, že s ľuďmi stíhanými políciou do vlády nepôjdu. S trestne obvineným premiérom si vládu nedokáže predstaviť ani Okamura.

18:43 Výsledky sú známe, výrazne meniť by sa už nemali. Spočítaných je 99,6 percenta hlasov.

18:38 Víťaz volieb Andrej Babiš prišiel do centrály ANO, čaká sa na jeho tlačovú konferenciu. Vládu s Babišom už odmietlo ODS aj Starostovia a nezávislí.

18:35 ODS sa nebude podieľať na zostavení vlády s hnutím ANO. "Budeme bojovať za skorý návrat politiky zdravého rozumu," povedal líder ODS Petr Fiala.

18:17 Karel Schwarzenberg poďakoval za hlasy Pražanom. Vďaka nim strana TOP 09 len tesne preliezla do Snemovne. "Vytiahli nás z brindy. Neúspech nás neodradí, pokračujeme ďalej. Pán Boh nech nám pomáha," povedal knieža podľa webu ihned.cz.

18:10 Piráti končia tretí, Okamuru predbehli o asi dvetisíc hlasov.

18:00 Pirátska strana dobehla stranu SPD Tomia Okamuru, obe majú pri spočítaní 99 percent hlasov podporu 10,71 percenta.

Prečítajte si tiež: Politológ: České voľby? Fenomenálny úspech populizmu

17:47 Prekvapením volieb nie je len veľký úspech Babišovej strany, ale aj pád sociálnych demokratov. Politológ Miloš Gregor vidí ich neúspech aj v zlej komunikácii za posledné štyri roky. "Vo vládnej koalícii s Babišom neboli schopní prezentovať pozitívne kroky, ktoré presadili oni a de facto všetko pozitívne v tej vláde prezentoval ako svoj úspech Andrej Babiš. Voliči mali pocit, že všetko, čo sa podarilo, bolo vďaka Babišovi a za všetko zlé môže ČSSD," hovorí v rozhovore pre SME.

17:32 Matej Stropnický odstúpil z funkcie predsedu Strany zelených. Tá vo voľbách výrazne prepadla, získala 1,4 percenta.

17:29 V štábe ČSSD ľudí výsledky netešia, tak si našli inú zábavu. S napätím, sledujú či sa Top 09 dostane do parlamentu. Zatiaľ to vyzerá, že tesne áno, ani to ich neteší. Skrátka zlý deň, reportuje z Prahy náš redaktor Matúš Krčmárik.

17:23 O prežitie bojuje aj TOP09, ktorej podpora sa blíži k piatim percentám.

17:09 V štábe ČSSD vládne pochmúrna atmosféra. "Ak by Česko malo dopadnúť ako Poľsko a Maďarsko, tak to radšej sa s Babišom nejako dohodneme, nech nejaký hlupák nevyvolá referendum o odchode z Európskej únie," hovorí jeden zo straníkov. Reaguje tak na predpovede, že ANO by vedelo zostaviť vládnu väčšinu s hnutím Tomia Okamuru, ktorý o odchode z Únie otvorene hovorí.

16:56 Okamura z SPD na brífingu poďakoval voličom za podporu. V snemovni chce podľa vlastných slov naplno presadzovať program a nechce sklamať dôveru voličov. Na brífingu zaznela aj česká hymna, ktorú spolu s členmi strany zaspieval spevák Aleš Brichta. Okamura za svoje priority zákon o referende a nulovú toleranciu v migračnej politike.

Medzitým sa však na druhé miesto dostala ODS, zrátaných je 93 percent hlasov. ODS ma v túto chvíľu 10,95 percenta a podľa spolupracovníka SME Zdenka Strnada sa v štábe strany ozýva nadšený potlesk.

16:55 „Pre českých demokratických a proeurópskych občanov je to ťažký deň. Pravdepodobne u nás začína taká éra našej verzie mečiarizmu,“ hovorí pre SME Michal Majzner, organizátor protestov proti Babišovi a prezidentovi Zemanovi. Európa je podľa neho v zložitej situácii, keďže aj v Česku má veľký vplyv ruská propaganda.

„Uspela tiež strana SPD, ktorá ťaží zo strašenia z neexistujúcich utečencov, čo je druhá vlna nielen ruskej propagandy,“ hovorí Majzner. Situáciu však podľa neho uľahčuje to, že v Česku dobre fungujú ústavné poistky ako senát či ústavný súd a že Babiš nemôže vládnuť sám.

16:49 Zrátaných je už 90 percent hlasov. Stále vedie Babiš pred Okamurom a ODS. Štvrté miesto patrí prekvapeniu volieb Pirátom.

16:45 Vo všetkých okresoch vyhralo ANO. Ukazuje to infografika Českej televízie.

16:40 Vo volebných odhadoch prekročila ODS hranicu 10 percent. Vo volebnom štábu strany to členovia a priaznivci odmenili potleskom.

16:36 Pre ANO by bola neprijateľná koalícia s Okamurom. Vyhlásil to minister obrany za ANO Martin Stropnický. Volebný úspech Okamuru podľa Stropnického nie je šokom, šokom je iba politický obsah tejto strany - politika strachu a nenávisti. Babiš by zároveň nemal ustupovať prípadnému tlaku možných koaličných partnerov, aby sa nestal premiérom.

"Ja to beriem ako určitý plebiscit o tom, či ľudia veria pánovi Babišovi alebo nie. A mne to vychádza, že mu veria," povedal Stropnický.

16:23 Výsledok strane ANO dovoľuje vybrať si len jedného koaličného partnera. Môže si vybrať ODS, Pirátov alebo Okamurovu SPD. Babiš však sám pred voľbami odmietal spoluprácu s Okamurom a s komunistami. K spolupráci s Babišom sa tiež Piráti veľmi nehlásia.

Prečítajte si tiež: Sedemnásťročný český aktivista: Babiš zneužil tému korupcie

16:20 "Je to veľmi nepríjemné prekvapenie. Andrej Babiš vyhral úplne drvivo aj napriek jeho škandálom a prebiehajúcemu trestnému stíhaniu,“ uviedol pre SME mladý aktivista Jakub Čech z Prostějova.

"Aj napriek jeho minulosti a súčasnosti volilo jeho ANO približne tridsať percent voličov. Spolu s Okamurom sa Babišovi podarilo o voličov obrať ČSSD aj komunistov, ktorí sa stávajú najväčšou ľavicovou stranou. Sociálni demokrati sa nedokázali poučiť z chýb minulosti, stále ich na rôznych úrovniach reprezentujú nedôveryhodné osobnosti a voliči im utiekli.“

Veľkú úlohu v týchto voľbách podľa neho hral marketing. „Približne 40 percent voličov sa rozhodovalo až v poslednom týždni. Marketing zvládlo ANO, Okamura aj Piráti. Naopak, tradičné strany jeho rolu podcenili,“ dodáva. S Jakubom Čechom sme robili rozhovor v auguste tohto roka.

16:19 Výsledky po spočítaní 74 percent hlasov.

16:09 V štábe hnutia ANO sa oslavuje, Babišova strana prekonala aj predvolebné odhady. Babiš sa zatiaľ pred novinármi neukázal. Opačná atmosféra je v štábe ČSSD. Predseda strany Milan Chovanec tvrdí, že nebude hanbou ísť do opozície. "Je to prúser," komentoval podľa ihned.cz výsledok strany jej podpredseda Jan Birke.

16:05 V českých voľbách prehralo Česko, píše v komentári reportér denníka SME Matúš Krčmárik.

15:55 Česká televízia sa pozrela na to, ako by vyzeralo rozloženie kresiel v parlamente pri spočítaní 52 percent hlasov.

15:48 Babišove ANO vyhralo vo všetkých krajoch. ODS získalo okolo desiatich percent, vo volebnom štábe to priaznivci a členovia strany ocenili potleskom, píše z centrály Zdeněk Strnad.

15:40 Volebný debakel zažívajú sociálni demokrati. ČSSD v roku 2013 vyhrala voľby s dvadsiatimi percentami, teraz môžu mať okolo 7,7 percenta. "Čakal som horší výsledok sociálnej demokracie, ale zase až tak zlý nie," povedal podľa Českého rozhlasu poslanec Jiří Dienstbier. Mimo parlamentu môže skončiť aj strana TOP 09.

15:37 ANO, KSČM a SPD by mali spolu už viac ako 52 percent hlasov. Babiš však vládu s oboma týmito stranami odmietol.

15:32 ODS má v predbežnom sčítaní hlasov asi 9,7 percenta hlasov. V minulých voľbách mala strana 7,72 percenta. "Samozrejme si prajeme dvojciferný výsledok," povedal Martin Kupka, podpredseda ODS. Dianie v centrále pre SME sleduje Zdeněk Strnad.

15:30 Pri spočítaní 30 percent hlasov stále vedie ANO, druhé je SPD. O tretie miesto bojuje viac strán.

15:25 „Väčšina pre ANO, KSČM a SPD je niečo, čoho som sa obával a budem sa obávať aj do budúcnosti. Bez ohľadu na výsledok TOP 09,“ hovorí líder TOP 09 Miroslav Kalousek. Aj keď predbežné výsledky strane neprajú, Kalousek podľa Lidovych novin verí, že sa do parlamentu dostanú.

15:15 Spočítaných je 20 percent hlasov. ANO má viac ako 30 percent, TOP09 sa nemusí dostať do parlamentu.

14:53 Stránka Českého štatistického úradu nefunguje, podľa úradu však ide len o dočasný výpadok a výsledky ďalej zapracúvajú. Médiá dostávajú výsledky alternatívnou cestou. Podobné problémy mal v minuloročných voľbách aj slovenský Štatistický úrad, podľa ich slov systém znefunkčnil hackerský útok.

14:44 Aj keď exit-polly nie sú k dispozícii, aj predvolebné prieskumy naznačovali, že strana ANO Andreja Babiša voľby vyhrá.

14:32 Spočítaných je prvých 0,15 % okrskov, vedie v nich ANO.

14:28 Do volebného štábu už dorazil aj autobus s kandidátmi Pirátov na čele s predsedom Ivanom Bartošom. „Našu kampaň sme si robili sami a myslím, že to bolo vidno, bolo to také úprimné,“ povedal novinárom, ktorí na pár minút zablokovali chodník na ulici v centre Prahy. „Hlavne, že máte pekné fotky,“ pokrikoval na fotografov nespokojný muž, ktorý prechádzal okolo centrály Pirátov. Dianie v centrále sleduje reportér SME Matúš Krčmárik.

"Dosť zlé," reagoval pre SME Bartoš na prvé odhady, podľa ktorých by Tomio Okamura mohol skončiť vo voľbách na druhom mieste. "Taký český Kotleba," poznamenal a priznal, že na upokojenie si deň pred voľbami pustil film Avengers.

14:12 TV Nova zverejnila prvé volebné modely, podľa včerajšieho prieskumu agentúry STEM a STEM/MARK by získalo ANO 27 percent, o druhé miesto sa môžu deliť komunisti a protiislamská strana Tomia Okamury SPD. Nasledujú ČSSD, ODS, Piráti, ľudovci a TOP 09. Stále však ide o volebný model, nie exit-poll.

14:10 V štábe strany Tomia Okamuru SPD zasahuje polícia. Usporiadateľ ju zavolal na neakreditovaného novinára.

14:07 Do Poslaneckej snemovne by sa podľa prieskumov Českého rozhlasu mohlo dostať až osem strán.

14:01 Jedným z hlavných príbehov českých volieb je šanca, že sa do Poslaneckej snemovne dostane Pirátska strana. Prípadný vstup Pirátov do parlamentu by bol správou s medzinárodným presahom. Hnutie, ktoré začalo v rôznych častiach Európy vznikať pred desiatimi rokmi, sa na celoštátnu stranu premenilo len na Islande, kde má takisto svojich poslancov. Českí Piráti vznikli v roku 2009, stranu budujú odspodu, aj preto sa mnohí odborníci obávajú, že je názorovo až príliš nejednoznačná.

Vo volebnom štábe Pirátov máme svojho reportéra, ktorý bude odtiaľ prinášať aktuálne správy. Krátko pred oficiálnym koncom volieb je v reštaurácii v centre Prahy, kde Piráti „zakotvili“, pokojná atmosféra. Akreditovalo sa tu takmer sto novinárov, prítomných ich je niekoľko desiatok. Kandidáti by mali doraziť o pol tretej vo svojom známom volebnom autobusom, medzi nimi bude i líder strany Ivan Bartoš.

14:00 Volebné miestnosti sa zatvorili, začína sa spočítavanie hlasov. Odhady by mali byť k dispozícii už čoskoro.

13:39 Podiel žien v českej Poslaneckej snemovni sa postupne zvyšoval. Z celkového počtu kandidátov predstavujú ženy 28,6 percenta.

13:35 Novinári už sú vo volebných štáboch. Niektorí politici si však počkajú až na finálne výsledky, napríklad šéf ANO Andrej Babiš príde do štábu pravdepodobne až po piatej.

13:16 Volebnú miestnosť v Opave, ktorá sa kvôli technickým problémom otvorila s meškaním, zatvoria až o 15:00, teda o hodinu neskôr, ako zvyšné okrsky. Výsledky sa napriek tomu začnú spočítavať o druhej.

13:12 Konečné výsledky vo väčšine okrskov by mali známe v sobotu večer. Dáta bude spracovávať viac ako 2 500 interných aj externých zamestnancov Českého štatistického úradu.

Väčšina z nich je na preberacích miestach, na ktorých ČSÚ získava od komisií zápisy o výsledkoch a vkladá ich do systému.

12:50 Už o 40 minút by mali byť známe predbežné volebné výsledky.

12:23 Podľa odhadov prekročila účasť vo väčšine krajov päťdesiat percent. Na niektorých miestach v Pzleňskom kraji sa dokonca priblížila k sedemdesiatim percentám.

Prečítajte si tiež: Okamura sa vidí v Le Penovej a v AfD. Čechov láka na zákaz islamu

11:43 "Tomio Okamura je taký politický podnikateľ," uviedol analytik Matyáš Zrno pre TASR. Zrno vysvetľoval úspech Okamurovej strany Sloboda a priama demokracia, ktorej program má jasné znaky extrémizmu.

11:39 V Opave skolabovala členka volebnej komisie. Stalo sa to v okrsku, kde sa kvôli technickým problémom začalo voliť s 45-minútovým oneskorením.

10:42 Neobvyklú sťažnosť musí riešiť krajský úrad v Liberci. Muž, ktorý prišiel voliť v Sychrove, sa dožadoval ďalšej kandidátky, pretože v sade hlasovacích lístkov nemal stranu, ktorej chcel dať hlas. Komisia mu márne vysvetľovala, že daná strana si v kraji kandidátku nepodala.

Voliči v Libereckom kraji vyberajú z 24 kandidátok, v celej krajine je ale registrovaných ešte o sedem strán viac. Rozhorčený volič potom nechal priamo vo volebnej miestnosti svoju sťažnosť. Krajský úrad ju však pravdepodobne vyhodnotí ako neoprávnenú.

10:30 Polícia v Chomutove v piatok zadržala predsedu republikánskej strany Miroslava Sládka kvôli nepovolenej kampani.

10:20 Svoj hlas už odovzdal aj premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), volil v Slavkove pri Brne.

Hlasoval za sociálnu demokraciu. Jediným úspechom pre neho bude, ak jeho strana vyhrá. "Urobil som pre to maximum. Len sociálna demokracia môže naďalej garantovať sociálny štát," vyhlásil. Voľby podľa neho rozhodnú, či Česko zostane súčasťou EÚ a NATO garantujúcich bezpečnosť. Obáva sa posilnenia extrémistov, ktorí chcú z EÚ a NATO opustiť.

Prečítajte si tiež: Populista, podvodník ale aj blízky človek. Babiša vnímajú ľudia v Smere rôzne

10:09 Poslanci Smeru sa nevedia zhodnúť, či ich predstava Babiša ako premiéra Českej republiky teší alebo nie.

Marián Kéry zo Smeru považuje lídra hnutia ANO za populistu, jeho stranícky kolega Číž za blízkeho človeka.

9:51 Jednou z najstarších voličiek je 106-ročná Magdalena Kytnerová z Kroměříže. Zažila všetkých českých prezidentov a jej favoritom zostáva Tomáš G. Masaryk."Ten bol aspoň férový," hovorí pamätníčka pre Českú televíziu.

9:40 V piatok záujem voličov podľa volebných komisárov prekonal účasť spred štyroch rokov, keď sa konali predčasné voľby. V nich nakoniec počas obidvoch dní hlasovalo 59,48 % voličov.

Naopak, najmenej ľudí dorazilo k urnám v roku 2002, po ére tzv. opozičnej zmluvy bola účasť 58 %.

9:30 Drobná komplikácia nastala v sobotu ráno v jednom z volebných okrskov v Opave. Kvôli technickým problémom sa volebná komisia ani voliči nemohli dostať do budovy, v ktorej bola urna. Hlasovanie museli odročiť o 45 minút. Všetko pokračovalo v súlade so zákonom, ktorý umožňuje hlasovanie odročiť maximálne o hodinu.

9:13 Česká spoločnosť nie je pravicová a úspech pravice okolo Václava Klausa v 90. rokoch bol historickou anomáliou, ktorá sa už nebude opakovať. V rozhovore pre TASR to povedal český novinár a analytik Matyáš Zrno.

Kedysi vedúce české strany ODS a ČSSD vo voľbách získavali 25-30 percent hlasov. Pravicová ODS však v aktuálnych voľbách zrejme získa iba okolo 10 percent, pričom ČSSD sa pohybuje okolo 12-16 percent.

Prečítajte si tiež: Schwarzenberg pre SME: Okamura či Kotleba, všetko rovnaká háveď

9:00 Množstvo volebných urien sa nachádza na veľmi neobvyklých miestach. Napríklad v obci Dolná Jelení (Pardubický kraj) sa na volebnú miestnosť premenila autobusová zastávka a hasičská zbrojnica v jednom. Web ČT24 informuje, že v obci je registrovaných 114 oprávnených voličov, z nich odovzdalo svoj hlas 36 ľudí.

08:26 V sobotu sa k hlasovacím urnám chystá aj český premiér Bohuslav Sobotka či predseda Senátu Milan Štěch. Už v piatok svoj hlas vo voľbách odovzdal exminister financií Andrej Babiš z hnutia ANO i prezident Miloš Zeman.

08:14 Česi môžu voliť aj v zahraničí. Naprieč kontinentmi pre nich pripravili 108 hlasovacích lokalít - v Spojených štátoch, Brazílii, Číne, Austrálii, Izraeli, Kazachstane, Kuvajte, Spojenom kráľovstve, na Slovensku a v mnohých ďalších krajinách.

Do zoznamov na ambasádach sa zapísalo vyše 9-tisíc ľudí, čo je zhruba o tisíc menej než pred štyrmi rokmi počas vtedajších predčasných parlamentných volieb.

08:00 V Česku sa znova otvorilo takmer 15-tisíc volebných miestností. Dvere hlasovacích miestností sa uzavrú v sobotu o 14. hodine. Česi si môžu vo voľbách vyberať až z 31 strán a hnutí, v ktorých sa o priazeň voličov uchádza viac ako 7 a pol tisíc kandidátov.

07:30 V sobotu pokračujú české parlamentné voľby druhým dňom. V piatok mohli voliči hlasovať od 14. do 22. hodiny. Česká televízia ČT24 informovala, že cestu do volebnej miestnosti si počas piatka našli podľa odhadov volebných komisárov dve pätiny z približne ôsmich miliónov voličov.

Účasť v regiónoch sa však podstatne odlišovala. Veľký záujem o voľby bol najmä v Olomouckou kraji, Juhočeskom a Libereckom kraji. Voľby zatiaľ prebiehajú pokojne, žiadne závažné problémy zatiaľ hlásené neboli.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 2. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 3. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
 4. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
 5. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
 6. Stotisíc ľudí rozhodlo: Nadácia banky rozdelí štvrť milióna eur
 7. Slovensko má historicky najvyšší počet ľudí bankujúcich online
 8. ZSE ako jediné prináša Virtuálnu batériu pre fotovoltiku
 9. First moment: Španielske pobrežie patrí medzi najpredávanejšie
 10. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma
 1. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
 2. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
 3. eKasa prichádza na Slovensko
 4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.
 6. Konferencia - EU support for research
 7. A dynamic year in the industrial and logistics sector
 8. Hotovosť je na ústupe. Karty akceptujú aj v kostole či na ulici
 9. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 10. Zápis do Registra partnerov vo verejnom sektore
 1. Na dôchodok si možno sporíte zle. Šesť zásad správneho šetrenia 18 968
 2. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 13 334
 3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 11 588
 4. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 8 400
 5. Hotovosť je na ústupe. Karty akceptujú aj v kostole či na ulici 4 938
 6. First moment: Španielske pobrežie patrí medzi najpredávanejšie 4 655
 7. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 4 330
 8. Esin Group: Líder Iniciatívy poľnohospodárov vydiera 4 192
 9. Zbrojársky líder z Považia pomáha ľuďom 4 028
 10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 972

Téma: Česká republika


Článok je zaradený aj do ďalších tém parlamentné voľby

Hlavné správy zo Sme.sk

AUTO

Mazeová pre SME: Američania sú silný národ. Aj preto Vlhová trpí

Slováci a Slovinci majú podobnú kultúru.

PLUS

Rádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

Neprehliadnite tiež

Trump hnevá Muska. Múr mu môže zrušiť kozmodróm

Z mexickej hranice majú štartovať vesmírne lode.

Múr na hranici s Mexikom.

Sýria: Asad odmietol diskusiu s opozíciou o novej ústave krajiny

Konflikt sa nedarí ukončiť už osem rokov.

Sýrsky prezident Asad.

Poľský premiér zrušil cestu na summit V4 a Izraela v Jeruzaleme

Správa sa objavila v čase roztržky medzi Izraelom a Poľskom.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Princ bin Salmán začal turné po južnej Ázii a Číne

Saudskoarabský korunný princ pricestoval do Pakistanu.

Ilustračné foto

Irán predstavil novú ponorku triedy Fátih domácej výroby

Strely sú schopné zasiahnuť Izrael i americké základne v regióne.

Iránska ponorka.