SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Mladý útočník zabil v Mníchove deväť ľudí, spáchal samovraždu (minúta po minúte)

Polícia predpokladá, že útočník bol sám.

Policajti hliadkujú pred obchodným centrom Olympia, kde sa odohrala streľba.Policajti hliadkujú pred obchodným centrom Olympia, kde sa odohrala streľba.(Zdroj: TASR/AP)

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

 • V obchodnom centre Olympia strieľal mladý Nemec iránskeho pôvodu. Spáchal samovraždu.
 • Na mieste zasahovali stovky policajtov, povolali aj špeciálne jednotky.
 • Polícia oficiálne potvrdila desať mŕtvych vrátane strelca, médiá hovoria aj o 16 zranených.
 • Medzi obeťami streľby nie sú slovenskí občania.
 • Úrady obnovili hromadnú dopravu.
 • Útok nemal politický motív a nešlo o teroristický čin.

MNÍCHOV, BRATISLAVA. Európu tretíkrát za posledných osem dní zasiahol terorizmus. Po útoku v Nice a útoku sekerou v nemeckom regionálnom vlaku zastrelil 18-ročný Nemec iránskeho pôvodu v Mníchove deväť ľudí a následne aj seba.

Mladík, ktorý podľa polície žil dlho v Mníchove a nebol trestaný, začal streľbu pištoľou v piatok okolo šiestej večer v okolí prevádzky McDonald's a pri obchodnom dome Olympia. Útočník sa potom pri úniku pred políciou sám zabil strelou do hlavy.

Útok nemal politický motív a nešlo o teroristický čin. Na tlačovej konferencii to v sobotu povedal mníchovský policajný riaditeľ Hubertus Andrä. 

"Nie je tu absolútne žiadna spojitosť s IS," povedal Andrä. Mníchovský prokurátor Thomas Steinkraus-Koch poznamenal, že strelec "trpel určitým druhom depresie". 

"Ide o chorobu, o formu depresie," odpovedal na otázku, či sa útočník liečil na psychiatrii, ako o tom pred tlačovou konferenciou informovali niektoré nemecké médiá.

Andrä povedal, že útok bol "klasickým činom rozzúreného strelca", ktorý nekonal z politických pohnútok.

Útočník sa podľa viacerých svedkov hádal s ľuďmi v okolí. Podľa denníku Guardian najskôr nadával na Turkov a potom, keď ľudia kričali, aby priviedli policajtov, muž kričal "som Nemec" a "narodil som sa tu".

Poplašné správy

Útok na niekoľko hodín paralyzoval celé mesto. Polícia zastavila vlaky, metro aj autobusy, ľuďom ponúkali útočisko kostoly, mešity aj stanice. Na internete sa totiž šírili správy o tom, že útočníci sú pravdepodobne traja a všetci polícii ušli. 

"Ukryl som sa v asi dvesto metrov vzdialenom byte. Bolo nás asi 12. Vzal nás dnu miestny. Ľudia mi povedali, čo videli - rany boli vypálené vo vnútri aj pred obchodným centrom," opisoval pre BBC televízny reportér Richard Gutjahr.

Nemecku sa vyhýbali

Polícia o priebehu zásahu informovala na Twitteri vo viacerých jazykoch. Keď identifikovali útočníka a zistili, že konal sám, uzatvorenie mesta skončilo. 

Nemecká kancelárka Angela Merkelová by mala v sobotu zvolať výnimočné zasadnutie vlády. Solidaritu a podporu vyjadrili Nemecku napríklad francúzsky prezident Hollande alebo britský minister zahraničia Boris Johnson. 

Útok prišiel len štyri dni po tom, čo 17-ročný utečenec vo vlaku zranil niekoľko ľudí sekerou. Polícia u neho doma našla vlajku Islamského štátu, podľa nich sa zradikalizoval sám rýchlo. Nemecku sa doteraz väčšie teroristické útoky vyhýbali.

Bavorský krajinský premiér Horst Seehofer nariadil spustiť vlajky na všetkých štátnych budovách na pol žrde, aby vyjadrovali smútok za obeťami piatkového útoku v Mníchove. O rovnaké gesto požiadal ministerský predseda aj jednotlivé obce a okresy v Bavorsku.

Iránske ministerstvo zahraničia útok odsúdilo. "Irán tento čin odsudzuje a vyjadruje solidaritu s nemeckým národom a vládou," povedal hovorca iránskeho ministerstva Bahrám Ghasemí.

Česká polícia už odvolala kontroly na česko-bavorských hraniciach, ktoré nariadila kvôli útoku v mníchovskom nákupnom centre, informuje Český rozhlas (ČRo).

"Vrátili sme sa k nastavenému režimu, ktorý polícia mala po útokoch v Bruselu. Teda zvýšenej kontrole v miestach s väčšou koncentráciou osôb, ako sú obchodné centrá, nádražia, letiská. Opatrenia na štátnych hraniciach však boli zrušené," povedal pre ČRo hovorca policajného prezídia Jozef Bocán.

České ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že medzi obeťami útoku v Mníchove nie sú podľa informácií nemeckej polície českí občania.

Prečítajte si tiež: V Nemecku zabíjali aj palestínski teroristi a krajní ľavičiari

2:30 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme za pozornosť.

2:26 Útočníkom bol len osemnásťročný Nemec iránskeho pôvodu. Jeho telo našli 21:30 miestneho času približne kilometer od nákupného centra  po tom, čo sa zastrelil. 

Oznámil to na tlačovej konferencii policajný prezident Hubertus Andra.

Mladík žil podľa jeho slov v Mníchove dlhší čas, motív jeho konania nie je známy. Tamojšia polícia o ňom doteraz nemala nijaké záznamy.

2:20 Rakúsko po piatkovej streľbe v bavorskej metropole Mníchov posilnilo ochranu svojich štátnych hraníc a uviedlo do pohotovosti elitný policajný útvar Cobra. Rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka to uviedol v nočnom rozhovore pre verejnoprávnu stanicu ORF.

Sobotka ubezpečil, že po útoku v Mníchove prijala rakúska polícia všetky dostupné opatrenia, pripustil však, že podobná udalosť sa môže napriek tomu stať aj v Rakúsku.

2:11 Podľa najnovších príspevkov na sieti Twitter polícia vzhľadom na posledné zistenia môže pristúpiť k "opatrnému odvolaniu" poplachu, keďže nepredpokladá, že by mal útočník komplicov.

Úrady taktiež obnovili premávku verejnej dopravy, ktorá bola po útoku zastavená v celom meste.

1:56 Približne 100 očitých svedkov streľby zverili do starostlivosti krízového tímu psychológov. Motív útoku je naďalej nejasný a v Mníchove platí vysoký stupeň teroristického ohrozenia.

1:31 Agentúra Reuters informuje s odvolaním sa na policajné zdroje o desiatich mŕtvych.

Mníchovská polícia tiež uviedla, že našla muža, ktorý spáchal samovraždu. Policajti predpokladajú, že ide o strelca, ktorý útočil sám.

1:13 Mníchovskí policajti komunikujú cez svoj twitter účet aj v angličtine, francúzštine i turečtine. V týchto jazykoch tiež ohlásili tlačovú konferenciu, ktorá by sa mala uskutočniť o druhej hodine rannej.

0:55 Nemecká polícia našla vozidlo, ktoré zrejme patrí útočníkovi. Informáciu priniesli miestne médiá, úrady ju oficiálne nepotvrdili.

0:23 Polícia informuje, že počet zranených je desať.

0:22 Počas soboty budú vlajky na budovách štátnych inštitúcií na pol žrde.

00:04 Zatiaľ nemožno vylúčiť nijakú hypotézu ohľadom motívu streľby v Mníchove. Povedal to šéf úradu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej Peter Altmaier. Mníchovská polícia predtým oznámila, že zatiaľ nemá žiadne indície naznačujúce islamistický motív.

Altmaier tiež uviedol, že absolútnu bezpečnosť nie je možné zabezpečiť a že si Nemecko nesmie nechať podobnými útokmi vziať svoj spôsob života.

"Nikto si neželá štát, ktorý bude na všetko absolútne dohliadať a ktorý by bol potrebný na zaistenie absolútnej bezpečnosti," povedal podľa agentúry Reuters Altmaier. "Urobíme všetko pre to, aby sme mohli žiť ďalej svojím spôsobom života. Nesmieme dopustiť, aby teroristi dosiahli svoj cieľ, a to zneistenie našej spoločnosti," uviedol.

23:56 Bavorské médiá informujú, že zranených je približne 20 ľudí, viacerí veľmi vážne.

23:46 Polícia v Mníchove žiada o akékoľvek videá či fotografie, ktoré by jej mohli pomôcť.

23:37 Pri útoku zahynuli aj mladistvé osoby, zatiaľ čo medzi zranenými je viacero detí. 

23:35 Muž menom Luan Zequiri pre N-tv povedal, že sa pohyboval pri reštaurácii McDonalde práve v čase, keď sa tam začala streľba.

Počul, ako útočník vykrikoval hanlivé výrazy na cudzincov. Videl len jedného muža, ktorý vystrelil na dvoch ľudí.

23:27 Miestne médiá upozorňujú, že polícia pracuje s verziou, podľa ktorej je deviaty mŕtvy človek jedným zo strelcov. Jeho telo sa našlo neďaleko obchodného centra Olympia, asi jeden kilometer od miesta streľby.

Policajti však k telu pristupujú so zvýšenou opatrnosťou, obávajú sa prípadných výbušnín, hovorí pre Guardian reportér Oliver Bendixen. Podľa neho polícia použije na diaľku ovládaného robota.

Tieto správy však nie sú oficiálne potvrdené.

22:53 Policajný predstaviteľ na otázku Guardianu, či išlo o teroristický útok odpovedal: "Ak niekto s dlhou útočnou puškou začne strieľať v obchodnom centre a zabije osem ľudí, musíme predpokladať, že nešlo o bežný zločin, ale o akt terorizmu."

22:49 Miesto pobytu kancelárky Angely Merkelovej je nejasné, v berlínskej kancelárii, kde personál pripravuje krízový štáb, však podľa agentúry DPA nie je.

Nemecký prezident Joachim Gauck uviedol, že ho útok v bavorskej metropole šokoval.

22:42 Nemecká polícia píše na twitteri o ďalšom mŕtvom človeku. Prešetruje jeho možnú účasť na streľbe.

22:37 Americký prezident Barack Obama prisľúbil Nemecku všetku pomoc, akú bude krajina potrebovať.

"Ešte presne nevieme, čo sa tam stalo, ale pochopiteľne naše srdce súciti s tými, ktorí boli zranení," citovala Obamu agentúra Reuters.

Britský minister zahraničia Boris Johnson je streľbou šokovaný a tiež vyjadril súcit s obeťami násilia.  

"Som šokovaný a zarmútený mníchovskou streľbou. Moje myšlienky sú v tejto chvíli s obeťami, s ich drahými a s celým Nemeckom," uviedol Johnson na twitteri.

22:31 Mníchovská polícia potvrdila osem obetí.

22:21 Minister vnútra Thomas de Maiziére prerušil kvôli streľbe v Mníchove dovolenku v Spojených štátoch. Informovala o tom agentúra DPA s tým, že minister už letí späť do Nemecka.

22:19 Okrem šiestich mŕtvych je aj mnoho ľudí ťažko zranených. Oznámil to dnes večer hovorca mníchovskej polície Peter Beck. Počet však nekonkretizoval.

Dodal, že v obchodnom stredisku, kde k streľbe došlo, už nie sú žiadni zákazníci.

Hovorca uviedol, že polícia dostala radu informácií o ďalších násilnostiach v meste, žiadne sa však nepotvrdili.

22:11 Mníchovská polícia zriadila núdzovú telefónnu linku, na ktorú môžu ľudia volať ohľadom informácií o nezvestných osobách či príbuzných. 

22:08 Ako informovala spravodajská stanica BBC, podľa bulvárneho denníka Bild boli do Mníchova povolané posily aj z Rakúska.

Okrem toho boli do mesta vyslané všetky dostupné bezpečnostné zložky v Bavorsku, ako aj jednotky zo susedných spolkových krajín Hesensko a Bádensko-Wurttembersko.

22:05 Ostatné nemecké spolkové krajiny sprísnili bezpečnostné opatrenia. Polícia v Düsseldorfe zaradila do výzbroje samopaly, napísal na svojom webe denník Rheinische Post.

Sprísnené opatrenia platia aj v Kolíne nad Rýnom. V Stuttgarte, v metropole Bádenska-Württemberska, sú v uliciach posilnené hliadky.

22:00 V Nemecku tento mesiac už k útokom na civilistov došlo, minulý týždeň zase zahynulo 84 ľudí pri útoku v Nice. Pozrite si ďalšie podobné útoky od roku 2000 (zoradené podľa počtu obetí).

Prečítajte si tiež: Teroristi útočia v celej Európe. Kde prebehli najhoršie útoky

21:47 Bavorský krajinský premiér Horst Seehofer kvôli streľbe zvolal krízovú schôdzku.

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziére zatiaľ o streľbe nebol informovaný. De Maiziére je v lietadle na ceste do Spojených štátov na dovolenku.

Podľa zdrojov Reuters zatiaľ nie je jasné, či bude minister dovolenku preruší a vráti sa do Nemecka.

21:41 Česká republika posilnila hliadky na hraniciach s Nemeckom. Česi tiež preventívne posilňujú počty policajtov v obchodných centrách. Českej televízii to povedal minister vnútra Milan Chovanec.

Minister ale nemá informácie o tom, že by útok hrozil aj v Česku.

21:40 Polícia hovorí, že zatiaľ neexistuje žiadne prepojenie s islamistickým terorizmom.

21:33 V súvislosti s dnešnou streľbou v nákupnom centre Olympia v Mníchove polícia hovorí o "akútnej teroristickej hrozbe", informovala spravodajská stanica BBC.

21:30 Mníchovská polícia oficiálne potvrdila šesť obetí a zatiaľ neznámy počet zranených. Taktiež nemôže potvrdiť streľbu inde ako na Hanauerstrasse.

21:19 "Kým je krajina vyspelejšia, tak komunikácia funguje lepšie a systém je prepracovanejší," hovorí hovorca ministerstva zahraničia Peter Stano o tom, ako prebieha zisťovanie obetí v krajinách pod útokom.

Prečítajte si tiež: Stano: O Slovákoch v krajinách pod útokom vieme cez sieť kontaktov

21:02 V súvislosti so streľbou boli do služby v mníchovských nemocniciach mimoriadne povolaní lekári a zdravotné sestry. Toto opatrenie má preventívny charakter.

Či boli nejakí zranení hospitalizovaní a koľko ich je, zatiaľ nie je známe.

20:50 „Zatiaľ nemáme informáciu, že by medzi mŕtvymi alebo zranenými boli slovenskí občania. Sme v kontakte s nemeckými úradmi,“ povedal pre SME hovorca ministerstva zahraničných veci Peter Stano.

20:45 "Pre vlastnú bezpečnosť sa vyhýbajte námestiam a uliciam. Útočníci sú stále na úteku, hromadná doprava je pozastavená. Zapnite si rádio a televíziu." Takáto správa od polície prišla užívateľom smartfónov cez mníchovský výstražný systém.

Viacerí obyvatelia Mníchova ponúkajú ľuďom na ulici úkryt u seba doma. Ak sa cítia ľudia ohrození, môžu využiť twitterový tag #offenetuer (otvorené dvere).

20:36 Hlavnú mníchovskú vlakovú stanicu podľa agentúry AFP evakuovali.

20:33 Nemecko sa vo svojej histórii stretlo s mnohými teroristickými útokmi najmä počas obdobia Weimarskej republiky a Studenej vojny. Zvyčajne išlo o útoky nemeckých extrémistických ľavicových a pravicových skupín, ale tiež zahraničných organizácií.

Útoky islamistov v posledných rokoch boli väčšinou akciou samostatných útočníkov s menším počtom obetí.

Prečítajte si tiež: V Nemecku zabíjali aj palestínski teroristi a krajní ľavičiari

20:28 Nemecká verejnoprávna televízia BR uviedla, že počas streľby zahynulo šesť ľudí.

Ide o akt terorizmu, uviedla podľa agentúry Reuters nemecká polícia.

20:23 Mníchovská polícia upozorňuje na streľbu v centre mesta. Informácia zatiaľ nie je potvrdená, no i tak upozorňuje, že situácia je neprehľadná a odporúča ľuďom, aby sa vyhýbali verejným priestranstvám.

Tiež žiada, aby si nefotili miesta incidentov a políciu a nezhotovovali ďalší obrazový materiál.

20:15 Sociálna sieť Facebook, podobne ako pri iných podobných udalostiach, pripravila funkciu Safecheck. Vďaka nej môžu používatelia dať svojim známym vedieť, že sú v poriadku.

20:12 Taxikári obdržali odporúčanie, podľa ktorého nemajú v okolí streľby brať pasažierov.

20:08 Mníchovská polícia hovorí o troch strelcoch.

BBC uverejnilo zatiaľ oficiálne nepotvrdené video, v ktorom počuť začiatok streľby.

20:01 Stále nie je potvrdené, či sa naozaj strieľalo aj na Karlsplatzi, podľa Die Welt išlo o falošný poplach. Niektoré informácie hovorili aj o tom, že sa strieľalo aj na Odeonplatzi, čo zatiaľ tiež nikto oficiálne nepotvrdil.

19:55 Nemecké ministerstvo vnútra potvrdilo zatiaľ troch mŕtvych.

Nemocnice sa už pripravujú na veľký počet ranených.

19:53 Nemecká polícia uviedla, že netuší, kde sa momentálne ozbrojenci nachádzajú. Obyvateľom odporúčajú, aby sa vyhýbali verejným priestranstvám.

19:50 Podľa slov policajnej hovorkyne, streľba začal v reštauračnom zariadení Mc Donalds. Stále nevie s určitosťou povedať, koľko útočníkov v skutočnosti strieľalo.

19:40 Televízia n-tv s odvolaním sa na svedkov informovala o desiatich mŕtvych, mníchovský denník Abendzeitung zas až o 15 zastrelených.

"Vyhnite sa okoliu obchodného domu. Zostaňte vo svojich domovoch. Nevychádzajte na ulicu!" varovala mníchovská polícia obyvateľov z okolia.

19:37 Na miesto streľby už prichádzajú aj zdravotníci.

19:33 Policajná hovorkyňa upravila informáciu o jednom útočníkovi. Podľa jej slov útočilo viac ľudí.

19:30 Ďalšiu streľbu nemecké médiá hlásia na mníchovskom námestí Stachus, tiež známom aj ako Karlsplatz.

19:22 Na miesto dorazili špeciálne policajné jednotky.

Predstavitelia mníchovských dopravných služieb uviedli, že v okolí pozastavili aj prevádzku viacerých električkových a autobusových liniek.

19:19 Zamestnanec obchodného domu pre agentúru Reuters uviedol, že v centre počul mnoho výstrelov.

19:09 Pracovníci obchodného centra zatiaľ nemôžu z budovy odísť.

19:02 Nemecká televízia N24 má informácie, že útočník utiekol na stanicu metra.

19:00 Agentúra AFP informuje, že streľba si zatiaľ vyžiadala jedného mŕtveho a desať zranených.

18:58 "Je to zrejme niečo veľké," citovala agentúra DPA policajnú hovorkyňu. Ďalšie médiá uviedli, že polícia v oblasti podniká rozsiahly zásah, na mieste sú stovky policajtov.

18:54 V okolí nákupného centra zastavili metro.

BRATISLAVA, MNÍCHOV. V mníchovskom obchodnom centre Olympia sa strieľalo. Informuje o tom BBC.

Policajti už zasahujú na mieste, podľa predbežných informácií je za streľbou jeden človek.

Podľa správ Sueddeutsche Zeitung s odvolaním sa na policajné zdroje prišlo niekoľko ľudí o život.

Streľba sa odohrala v obchodnom dome Centrum Olympia v mníchovskej časti Moosach.

Ten otvorili v roku 1972, keď sa v Mníchove uskutočnili olympijské hry. V Nemecku išlo vtedy o nový koncept nakupovania, píše centrum na svojej internetovej stránke.

Dvojposchodové centrum sa postupne rozrastalo a stále je najväčším nákupným centrom v Bavorsku. Odohrávajú sa v ňom aj rôzne akcie, napríklad módne prehliadky.

 

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
 3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
 4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
 5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
 6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
 7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
 8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
 9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
 10. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča
 1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 2. Bim Challenge 2019
 3. Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov
 4. Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur
 5. Grilovacia sezóna je zahájená!
 6. Moderné bývanie v Žiline v 30-tych rokoch 20. storočia
 7. Čerpačky OMV na Slovensku majú dvere otvorené aj počas sviatkov
 8. Funkce pro Slovensko: navigace na čísla popisná i bez ulic! Mio
 9. Projekt CEC spojil študentov ekonomických univerzít troch štátov
 10. Kúzlo pravidelného investovania
 1. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori 24 341
 2. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča 8 996
 3. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť 7 606
 4. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019 7 538
 5. Čo upiecť na Veľkú noc? 5 skvelých dezertov Adriany Polákovej 6 742
 6. Idete stavať dom? Päť vecí, ktoré potrebujete vedieť 6 014
 7. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 4 300
 8. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou? 4 056
 9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 3 695
 10. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali 3 281

Téma: Nemecko


Článok je zaradený aj do ďalších tém Online prenosy

Hlavné správy zo Sme.sk

Muellerova správa: Rusko sa pokúsilo ovplyvniť voľby, Trump pre vyšetrovanie panikáril

Ľudia okolo Trumpa čakali, že im informácie od Rusov pomôžu.

Donald Trump.
Momentka zo zápasu Rakúsko - Slovensko v príprave na MS v hokeji 2019.

Ukrajinský premiér: Rusko nenapadlo len Ukrajinu, napadlo nás všetkých

Proti sankciám podľa neho vystupuje slabý líder.

Volodymyr Hrojsman (41) je od apríla 2016 premiérom Ukrajiny. Predtým bol predsedom parlamentu, ministrom pre regionálny rozvoj aj starosta mesta Vinnycia.
Lekári musia výsledky krvného testu vnímať s ohľadom na anamnézu pacienta. Hodnoty ovplyvňujú viaceré faktory ako napríklad životospráva, hmotnosť či užívané lieky.

Neprehliadnite tiež

Piati Filipínčania sa nechali na Veľký piatok pribiť na kríže

Netradičné divadlo pritiahne každoročne tisíce turistov.

Štyroch mužov a jednu ženu pribili na kríže ľudia preoblečení za rímskych vojakov.

Londýnska polícia zatkla už viac ako 680 účastníkov klimatických protestov

Policajti zároveň zaistili ružový čln, ktorý sa stal symbolom pokračujúcich demonštrácií.

V kenskom múzeu sa našli kosti doteraz neznámeho "obrieho leva"

Nový objav by podľa BBC mohol pomôcť vysvetliť, čo sa s týmto rodom stalo.

Trump hovoril s líbyjským veliteľom Haftarom

Trump a Haftar sa telefonicky spojili ešte v pondelok, aby prediskutovali aktivity spojené s bojom proti terorizmu.

Khalifa Haftar

Trump hovoril s líbyjským veliteľom Haftarom

Trump a Haftar sa telefonicky spojili ešte v pondelok, aby prediskutovali aktivity spojené s bojom proti terorizmu.