SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Nad Stredozemným morom sa zrútilo lietadlo EgyptAir (minúta po minúte)

Pád lietadla spôsobil podľa egyptského ministra skôr teroristický útok ako porucha.

Prečítajte si tiež: Najväčšie letecké nehody v Európe Čítajte 

Dianie sme sledovali minútu po minúte:

Prečítajte si tiež: Koniec dovoleniek v Egypte? Krajina trpí pre útoky aj nehody Čítajte 

23:59 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

23:31 Americké tajné služby pri preskúmaní satelitných záberov neobjavili stopy po explózii, informovala agentúra Reuters, ktorá citovala viaceré anonymné zdroje.

22:53 Letecká spoločnosť EgyptAir stiahla podľa CNN svoju predchádzajúcu informáciu o nájdení vraku svojho lietadla. "Opravujeme sa, trosky nepatria nášmu lietadlu," povedal CNN viceprezident aeroliniek Ahmed Adel.

Letecká spoločnosť zmenila na sociálnych sieťach svoje logo. Modrú farbu pozadia nahradila čierna.

Skryť Vypnúť reklamu

22:42 Predstavitelia gréckej armády oznámili, že grécke transportné lietadlo C-130 sa stále zúčastňuje na pátraní po troskách, ale fregatu na začiatku vyslanú do oblasti už odvolali.

22:25 Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí vyzval všetky záchranné zložky štátu, armádu, námorníctvo a ministerstvo civilného letectva, aby podnikli všetky potrebné kroky na nájdenie trosiek lietadla.

Vo vyhlásení, ktoré zverejnila prezidentská kancelária, Sísí takisto nariadil vyšetrovaciemu výboru, aby bezodkladne začal pátranie po príčinách zmiznutia lietadla. Výbor zostavilo ministerstvo pre civilné letectvo.

21:29 Okolo nájdených trosiek v Stredomorí sa začali šíriť zmätočné informácie.

Egyptské ministerstvo zahraničných vecí aj spoločnosť EgyptAir už skôr potvrdili, že trosky patria zmiznutému airbusu. Teraz však šéfa gréckeho výboru pre leteckú bezpečnosť Athanassios Binos štátnej televízii ERT povedal opak a to, že trosky nepochádzajú z lietadla EgyptAir.

Skryť Vypnúť reklamu

„Analýza nájdených pozostatkov zatiaľ nenaznačuje, že by pochádzali z lietadla; môj egyptský náprotivok mi pri našom poslednom rozhovore o 19:45 SELČ tiež potvrdil, že sa nepreukázalo, že by pochádzali zo stroja EgyptAir," citovala AFP Binisa.

Nájdené pozostatky nie sú vo farbách egyptských aeroliniek, teda v bielej a modrej, napísala agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje z gréckeho ministerstva obrany.

21:10 Predstavitelia americkej vlády pracujú s teóriou, že lietadlo zničila bomba. Táto teória sa však môže zmeniť, pretože jej správnosť ešte nepotvrdzuje presvedčivý dôkaz, upozornil vysokopostavený vládny predstaviteľ, ktorého citovala americká spravodajská stanica CNN.

Biely dom uviedol, že amerického prezidenta Baracka Obamu počas dňa viackrát informovali o havárii lietadla. Obama podľa hovorcu Bieleho domu posiela modlitby rodinám ľudí, ktorí sa nachádzali na palube airbusu.

Skryť Vypnúť reklamu

20:52 Bývalý člen amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTBS) John Goglia povedal agentúre AP, že prvé náznaky poukazujú viac na výbuch bomby ako mechanickú poruchu.

"Fakt, že (pilot) urobil tie prudké otáčky bez vyslania núdzových signálov, podľa mňa naznačuje, že sa stala nejaká katastrofa, napríklad s nejakým zariadením," uviedol Goglia.

Odborník povedal, že technické zlyhanie "treba stále brať do úvahy, ale v tejto fáze by som to dal na dolné miesta rebríčka". Podobne sa vyjadril aj o konštrukčnej chybe - to, že sa v rámci únavy materiálu odtrhol kus hliníkového plášťa lietadla, je možné, ale málo pravdepodobné. Goglia dodal, že "nám to povedia čierne skrinky".

O príčinách nehody lietadla hovoril aj reportér BBC špecializujúci sa na bezpečnostné otázky Frank Gardner Frank Gardner. Ten vidí tri možnosti nehody: katastrofálnu mechanickú poruchu, explóziu na palube alebo výtržnosti v kokpite.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

20:21 Francúzsky Úrad pre vyšetrovanie leteckých nehôd vyslal do Káhiry skupinu troch vyšetrovateľov, ktorých sprevádza technický expert z Airbusu, výrobcu lietadla A320 spoločnosti EgyptAir, ktoré sa zrútilo do Stredozemného mora.

20:14 Aerolínie zverejnili meno pilota - bol ním Muhammad Saíd Alí Šakír, ktorý mal nalietaných vyše 6000 hodín, pričom viac ako 2000 z nich práve na lietadlách typu Airbus A320. Druhý pilot mal za sebou 2766 absolvovaných letových hodín, dodali aerolínie.

19:42 Nájdenie trosiek zničilo poslednú kvapku nádeje, v ktorú verili príbuzní pasažierov, píše reportér BBC z káhirského letiska.

18:48 „Našli sme trosky,“ povedal v exkluzívnom interview reportérke CNN Christianne Amanpourovej viceprezident spoločnosti EgyptAir Ahmed Adel. "Je toľko dôvodov, prečo mohlo lietadlo spadnúť z oblohy a havarovať. V tomto štádiu nemáme žiadne vysvetlenie. Potrebujeme ďalšie vyšetrovanie," dodal viceprezident EgyptAir.

Skryť Vypnúť reklamu

Informáciu o nájdení trosiek airbusu potvrdilo aj egyptské ministerstvo zahraničných vecí. "Egyptské ministerstvo civilného letectva práve dostalo oficiálny list z egyptského ministerstva zahraničných vecí, v ktorom je informované o nájdení vraku nezvestného lietadla číslo MS804. Rodinní príslušníci pasažierov a posádky boli informovaní, vyjadrujeme úprimnú sústrasť všetkým, ktorých havária postihla," uviedli aerolinky.

Odborníci spolu s gréckymi úradmi pracujú na identifikácii nájdeného materiálu.

Grécke pátracie tímy našli na hladine Stredozemného mora pri ostrove Karpathos trosky Airbusu A320 aj záchranné vesty. Egyptský záchranársky tím pátra po ďalších častiach lietadla a po pasažieroch a posádke.

18:22 Ak sa potvrdí, že lietadlo sa prudko hýbalo, neveští to nič dobré, prečítajte si rozhovor s kapitánom aerolínií a konzultantom v oblasti bezpečnosti leteckej prevádzky Petrom Švecom.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Pilot: Ak sa potvrdí, že lietadlo sa prudko hýbalo, neveští to nič dobré Čítajte 

18:08 Prezident Andrej Kiska poslal kondolenčné listy prezidentom Egypta a Francúzska. "Vážený pán prezident, s ľútosťou som prijal správu o tragickej havárii lietadla spoločnosti EgyptAir, pri ktorej zahynuli aj občania Vašej krajiny. Dovoľte mi v tejto smutnej chvíli, aby som v mene svojom, ako aj v mene občanov Slovenskej republiky vyjadril Vám a všetkým príbuzným obetí úprimnú sústrasť," píše sa v liste.

17:56 Británia posiela do spoločnej pátracej operácie svoju vojenskú loď RFA Lyme Bay kráľovských námorných síl a lietadlo C-130 Hercules. "Sme pripravení poskytnúť ďalšiu pomoc," dodal Fallon.

Egypt, ktorý riadi celú operáciu, vyslal vojenské transportné lietadlo C-130 a dve stíhačky F-16. Francúzsko poskytuje podporné lietadlá námorných síl typu Falcon.

Skryť Vypnúť reklamu

Grécko má v pohotovosti ponorku, ktorá sa zúčastňuje na cvičení NATO. Gréci sa takisto skontaktovali s USA a Ruskom. Americká strana ponúkla pomoc v podobe podporných lietadiel a Grécko ponuku prijalo.

NATO je takisto ochotné pomôcť pri pátraní, podľa Stoltenberga má NATO v Stredozemnom mori niekoľko plavidiel, a to aj v oblasti gréckych ostrovov, kde údajne lietadlo zmizlo.

17:38 Egyptské ministerstvo ani spoločnosť EgyptAir zatiaľ nemôžu potvrdiť, že pri Kréte sa našli trosky stroja.

17:19 Na sociálnych sieťach sa objavili prvé fotografie údajných predmetov a trosiek zo zrúteného airbusu. BBC uverejnila link na facebookový profil egyptského kapitána obchodnej lode plávajúcej v oblasti, ktorý napísal, že na hladine bola vidieť záchranná vesta.

Skryť Vypnúť reklamu

16:55 Kuvajtské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že nezvestným pasažierom je Abdul Muhsín al-Mutajrí. Ďalšie podrobnosti o mužovi neposkytlo.

Medzi pasažiermi nezvestného letu sa nachádzal aj nemenovaný študent, ktorý bol na výcviku vo francúzskej vojenskej škole a letel po úmrtí matky domov za svojou smútiacou rodinou v Čade. Muž chcel vyjadriť sústrasť rodine a poskytnúť jej útechu.

Ďalším pasažierom letu bol Egypťan vracajúci sa domov po liečbe vo Francúzsku, uviedli dvaja jeho šokovaní priatelia, ktorí prišli na parížske letisko Charlesa de Gaulla. "Trhá mi to srdce," povedal jeden z priateľov.

16:38 Taliansky premiér Matteo Renzi kvôli nehode zrušil na piatok plánovanú schôdzku európskych socialistických lídrov. Na stretnutie do Ríma mal zamieriť okrem iného aj francúzsky prezident François Hollande.

Skryť Vypnúť reklamu

16:30 Z Paríža odletelo prvé lietadlo spoločnosti EgyptAir od zmiznutia lietadla, na palube sú zrejme príbuzní obetí.

16:19 Britský pilot Alan Carter povedal BBC, že letel na Boeingu 747 v rovnakom vzdušnom priestore a takmer presne v rovnakom čase, ako sa zrútilo egyptské lietadlo. Podmienky označil za dokonalé, a taktiež povedal, že nemal nejaké problémy s komunikáciu.

15:30 Nájdené predmety môžu byť podľa gréckych médií záchranné vesty. Podľa Guardianu sú grécke úrady prekvapené, že sa potenciálne trosky nachádzajú oveľa južnejšie od miesta, kde sa lietadlo stratilo z radarov.

15:05 Gréci objavili desiatky kilometrov od miesta, kde lietadlo zmizlo z radarov, dva plávajúce predmety oranžovej farby. Podľa gréckej štátnej televízie ide o trosky stroja, ktoré objavilo egyptské prieskumné lietadlo

Skryť Vypnúť reklamu

Predmety sa našli 370 kilometrov juhovýchodne od gréckeho ostrova Kréta a 350 kilometrov južne od ostrova Karpathos v oblasti, ktorá už patrí pod kontrolu egyptského letového dispečingu. Jeden predmet mal obdĺžnikový tvar.

14:56 Minister Fathy priznáva, že terorizmus je pravdepodobnejšia príčina nehody ako technický problém, informuje Guardian. Fathy zdôraznil, že nechce špekulovať, ale pripustil, že možnosť, že išlo o výsledok aktivity na palube, respektíve teroristického útoku, je väčšia. "Ale nechcem robiť unáhlené závery," dodal.

Podľa BBC Islamský štát síce zdieľa informácie o páde lietadla, ale len so strohými komentármi. Naposledy útočil Islamský štát na ruské lietadlo letiace z Egypta v októbri.

14:31 Šéf ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexander Bortnikov tvrdí, že "so všetkou pravdepodobnosťou ide o teroristický čin". Bortnikov vyzval na spoločnú akciu s cieľom vypátrať osoby zodpovedné za tento "obludný útok".

Skryť Vypnúť reklamu

Egyptské úrady zatiaľ žiadny dôvod nehody nevylúčili, no varujú pred unáhlenými závermi.

14:15 Egyptský minister pre letectvo Sherif Fathy odmieta klebety o tom, že lietadlo malo predtým technické problémy.

13:32 Grécky minister obrany Panos Kammenos uviedol, že lietadlo tesne pred zmiznutím z radarov ostro menilo smer. "Lietadlo urobilo obrat o 90 stupňov doľava a potom o 360 stupňov doprava a potom kleslo z 11.277 metrov na 4572 metrov a následne vo výške 3048 metrov zmizlo z radaru," povedal Kammenos.

Za takýmito náhlymi výkyvmi mohol byť podľa experta na letectvo Paula Charlesa incident v kokpite, píše BBC.

13:12 Reportér BBC špecializujúci sa na bezpečnostné otázky Frank Gardner nevylúčil súvislosť s terorizmom. "Sme v roku 2016, lietadlá nepadajú z neba z ničoho nič," napísal s tým, že posádka nevyslala žiaden núdzový signál. To naznačuje, že pád muselo spôsobiť niečo, čo nedovolilo posádke reagovať.

Skryť Vypnúť reklamu

12:51 Francúzska prokuratúra, podobne ako prezident, pri svojom vyšetrovaní operujú s viacerými hypotézami, no momentálne nijakú nepreferujú.

12.33 Francúzsky prezident Francois Hollande uviedol, že lietadlo sa zrútilo, informuje The Guardian a BBC. Na tlačovej konferencii uviedol, že zatiaľ nemajú žiadnu hypotézu, čo mohlo zmiznutie spôsobiť.

"Informácie, ktoré sme doteraz získali od ministrov, členov vlády a, samozrejme, egyptských úradov, nasvedčujú, že lietadlo sa nanešťastie zrútilo," povedal Hollande.

Šéf gréckej leteckej kontroly v rozhovore pre The Guardian uviedol, že je presvedčený, že lietadlo je na dne mora. "Považujem to za fakt, že lietadlo sa zrútilo. Nie je žiadna šanca, že by ešte bolo vo vzduchu," povedal Serafeim Petrou.

Skryť Vypnúť reklamu

12.19 Francúzske vyšetrovanie sa zameria na okolnosti, ktoré predchádzali zmiznutiu lietadla. Vyšetrovatelia si chcú vypočuť všetkých, ktorí sa dostali do blízkosti lietadla - letecký personál, či pracovníci, ktorí nakladajú batožinu do lietadla. Uviedol to Dominique Grizet, ktorý je kriminalistickým spravodajcom pre francúzsku televíziu BFMTV.

11.49 Lietadlo, ktoré zmizlo v Stredozemnom mori, malo technické problémy. Inak patrí k pomerne bezpečným strojom. Aký typ lietdla zmizol? Aké môžu byť príčiny? Mala už letecká spoločnosť EgyptAir nejaké incidenty aj v minulosti? Prinášame otázky a odpovede.

11.38 Grécko potvrdilo svoju účasť na hľadaní lietadla 130 námorných míľ južne od gréckeho ostrova Karpathos. Na miesto posledného kontaktu smerujú vojenské lietadlo C-130 Hercules a lietadlo skorého varovania EMB-145 H, helikoptéra a fregata Nikiforos Fokas.

Skryť Vypnúť reklamu

11.15 Egyptský minister zahraničných vecí vydal vyhlásenie, v ktorom spomenul pád lietadla. Ide tak o prvý náznak od egyptských predstaviteľov, že lietadlo sa mohlo zrútiť. Agentúra Reuters uvádza, že predstavitelia EgyptAir a tamojšieho civilného letectva však predpokladajú pád.

10.58 Egyptský premiér Šaríf Ismail pred médiami hovoril, že je priskoro povedať, či šlo o technický problém alebo teroristický útok. Tamojší minister pre civilné letecko Šaríf Fathí tiež vyzval médiá, aby nerobili unáhlené závery, čo sa stalo so zmiznutým lietadlom. "Zatiaľ stále ide o zmiznutie. Niekedy trvá roky, kým sa príčina leteckého nešťastia zistí," povedal.

10.30 EgyptAir na svojom Facebooku vydala vyhlásenie, podľa ktorého okolo zmiznutého lietadla kolujú zavádzajúce informácie. Spoločnosť hovorí, že dôvody zmiznutia ešte stále neboli potvrdené a zároveň vyzýva médiá, aby si boli informáciami, ktoré zverejnili, isté.

Skryť Vypnúť reklamu

10.11 Zdroj z gréckeho letectva povedal pre agentúru AFP, že lietadlo EgyptAir sa zrútilo južne od gréckeho ostrova Karpathos.

10.05 Panujú nejasnosti ohľadom núdzového signálu, ktorý malo lietadlo vyslať. Letecká spoločnost EgyptAir uviedla, že núzový signál zachytila egyptská armáda o 04.26 stredoeurópskeho času, teda asi dve hodiny po jeho zmiznutí. Egyptská armáda však poprela, že by zachytila akýkoľvek signál.

09.55 Na palube pravdepodobne neboli Slováci. "Podľa prvých informácií, ktoré máme k dispozícii, by medzi cestujúcimi nemali byť občania Slovenskej republiky. Sme však v kontakte s úradmi tak vo Francúzsku, ako aj v Egypte," povedal hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Stano.

09.45 Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Marc Ayrault oznámil, že Paríž je pripravený vyslať do pátracej akcie svoje lode i lietadlá. "Musí sa urobiť všetko preto, aby sa lietadlo našlo. To je dôvod, prečo sme v kontakte s egyptskými úradmi. Sme pripravení vyslať naše vojenské prostriedky, lietadlá a lode do pátrania, " uviedol šéf francúzskej diplomacie.

09.43 Do pátrania po lietadle sa zapájajú aj neďaleké lode.

Načítavam video...

09.36 Egyptský premiér Šaríf Ismail pre televízie uviedol, že je priskoro hovoriť, čo sa stalo. Tiež povedal, že žiadne potvrdené informácie o stave lietadla nie sú. Od zmiznutia lietadla z radarov ubehlo takmer sedem hodín.

09.29 Príbuzní cestujúcich strateného lietadla prichádzajú na letisko Charlesa de Gaulla pri Paríži.

09.18 Lietadlo vyslalo v 4:26 SELČ núdzový signál, ktorý zachytila egyptská armáda. Stalo sa tak zhruba dve hodiny po tom, čo zmizlo z radarov. Mohlo ísť o signál z lokátora, ktorý sa zapína, keď dôjde k problémom a ktorý pomáha nájsť lietadlo, píše The Guardian.

09.14 Egyptské lietadlo so 66 ľuďmi na palube sa zrútilo, napísala agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaných egyptských činiteľov. Činitelia, ktorí s AP hovorili pod podmienkou anonymity, uviedli, že sa potvrdila možnosť, že sa lietadlo zrútilo. Podľa egyptského úradu pre civilné letectvo lietadlo pravdepodobne spadlo do Stredozemného mora.

KÁHIRA. Egyptské lietadlo so 66 ľuďmi na palube vo štvrtok skoro ráno zmizlo z radarov. Lietadlo bolo na ceste z Paríža do Káhiry, stratilo sa krátko pred pristátím v egyptskom hlavnom meste.

Podľa nepotvrdených správ pilot pred stratou spojenia hlásil dym v pilotnej kabíne.

Vyslali pátracie lietadlá

Na palube lietadla sa podľa presnejších údajov nachádzalo 56 pasažierov vrátane troch detí a desať členov posádky. Lietadlo vyštartovalo z Paríža v stredu o 23.09 h SELČ. Dispečeri s ním stratili kontakt o 02.45 h SELČ. V Káhire malo pristáť o 03.00 h SELČ.

Spoločnosť EgyptAir na Twitteri potvrdila národnosť cestujúcich. Na palube sa nachádzalo 30 Egypťanov, 15 Francúzov, dvaja Iračania a po jednom cestujúcom z Británie, Kanady, Belgicka, Portugalska, Kuvajtu, Sudánu, Čadu, Saudskej Arábie a Alžírska.

Egyptská armáda vyslala svoje lietadlá, aby stroj hľadali. BBC uvádza, že k hľadaniu sa pripojili aj dve grécke lietadlá, vrátane stroja C-130 Hercules. Grécka fregata, ktorá smeruje k miestu posledného kontaktu s lietadlem, je odtiaľ vzdialená asi štyri hodiny plavby. Na ostrove Karpathos v prípade záchrannej operácie čakajú helikoptéry.

Kapitán lietadla mal nalietaných 6000 hodín, jeho kopilot 4000 hodín, pripomína stanica CNN.

Nevylučujú žiadnu príčinu

Francúzsky premiér Manuel Valls podľa agentúry AFP uviedol, že žiadna príčina zmiznutia egyptského lietadla sa nedá vylúčiť. Francúzsky prezident Francois Hollande sa rozprával s egyptským kolegom Abdulom Fattáhom Sísím a sľúbil úzku spoluprácu pri hľadaní stroja.

Valls tiež poznamenal, že Paríž je v kontake s egyptskými civilnými a vojenskými zložkami a krajina je pripravená pomôcť s pátraním, pokiaľ ju o to Egypt požiada.

Francúzske úrady sa podľa agentúry DPA snažia spojiť s príbuznými cestujúcich na palube. Zriadili tiež núdzovú linku, na ktorej môžu príbuzní dostať bližšie informácie. V Paríži sa vo štvrtok kvôli zmiznutiu mimoriadne stretnú ministri.

Už bolo v egyptskom vzdušnom priestore

Lietadlo typu Airbus A320 sa stratilo z radarových sledovacích systémov, keď bolo vo výške 11,3 kilometra nad východnou časťou Stredozemného mora. Zároveň prebieha vyšetrovanie vzniknutej situácie.

Podľa spoločnosti EgyptAir došlo k prerušeniu kontaktu, keď sa lietadlo nachádzalo približne 16 kilometrov v egyptskom vzdušnom priestore. Lietadlo deň pred posledným letom letelo do Tuniska a Eritrei.

Podľa meteorológov stanice CNN bolo v inkriminovanom čase v Stredomorí jasné a pokojné počasie.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 4. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 5. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 6. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 7. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 8. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 9. Vážení poslanci, to naozaj?
 10. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 1. Úspešná budúcnosť začína štúdiom na FMMR TUKE
 2. Vážení poslanci, to naozaj?
 3. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 5. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 6. Vážení poslanci, to naozaj?
 7. Koniec čakania na kuriéra
 8. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 9. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 10 090
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 647
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 580
 4. Stiahnite si stovky e-kníh 5 919
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 4 308
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 476
 7. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 3 086
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 993
 9. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 2 827
 10. Crème de la crème po slovensky 2 758
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Poľský premiér Mateusz Morawiecki, slovenský premiér Peter Pellegrini, maďarský premiér Viktor Orbán a český premiér Andrej Babiš počas neformálneho stretnutia premiérov Vyšehradskej štvorky.

Očkovanie na Slovensku spochybňujú aj neradikálne strany.


11 h
Kľúčovou zbraňou proti delta variantu koronavírusu je zaočkovanie obidvoma dávkami vakcíny.

Aktuálne je na Slovensku zaočkovaných 26 percent obyvateľstva.


14 h

Neprehliadnite tiež

Očkovanie v Izraeli pokračuje

Krajina má obavy zo šírenia nákazlivejšieho delta variantu vírusu.


SITA 2m
Očkovanie v Spojených štátov pokračuje

Zmeny sa budú týkať mladistvých a mladých dospelých.


TASR 10m
Anthony Fauci.

Delta variant koronavírusu teraz v USA tvorí 20 percent nových odhalených prípadov nákazy.


SITA 19m
Pamätník detských obetí v areáli bývalej školy v Kamloops.

Pozemok v meste Marieval v provincii Saskatchewan patril katolíckej cirkvi.


TASR 1 h