SME
Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trumpa Orbán inšpiroval, Biden ho spája s Bieloruskom. Víťazi a porazení zmeny v Bielom dome (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

izrael prezil clintona a obamu, prezije aj bidena( kamalu)
 

 

nuž, čo to je za doba?! 24 rokov je podľa teba na štát nejaký zázrak? Czy pan jest ortodoksyjnym katolikiem?
 

Zázrak

Uvedomuje si pán, že celá existencia štátu Slovenská republika načala 29ty rok ? :-)
 

ÚZEMIA A ŠTÁTY.

No jo, ale napríklad univerzitu na území Slovenska sme mali o 235 rokov skorej ako malo univerzitu nešťastné osamotené izolované rusko.
 
Hodnoť

 

Orban je diktator, ale saudska arabia a cina su v pohode, tam diktatora nevidi ziadneho, vtipalek ten biden, ked uz chce robit poriadky s diktatormi, nemal by zacat zrovnat tymi, ktori kazde 4 roky organizuju demokraticke volby
 

 

Demokratické voľby prebiehali aj počas obdobia ČSSR. Víťazstvo komunistov poisťovala jednotná kandidátka národného frontu (ak vôbec viete čo to bolo) a to, že ak ste nešli do volebnej miestnosti voliť, tak Vás prišli naháňať domov, aby ste odvolili. A ešte Vám potom robili problémy v práci a v škole Vašim deťom.
Takže sú demokratické voľby a demokratické voľby. Orbán si to, čo robili u nás komunisti dovoliť nemôže, veď potrebuje fondy EU, ale keď ovláda všetky rozhodujúce masmédia a opozícia je tak slabá ako u nás, tak to sa liberálnou demokraciou nazvať nedá.
 

 

To mi je novinka, ze za komunizmu boli volby demokraticke. Ja som si doteraz myslel, ze tie volby demokraticke neboli. Dakujem ze trefny prispevok bez demagogie, pozdvihol si uroven diskusie

Ohladom madarskych volieb - nikto z eu nespochybnil, ze volby boli demokraticke

Takze: orban, ktory kazde 4 roky organizuje demokraticke volby je diktator, nikto tie volby nespochybnoval, ale saudska arabia a cina su pre bidena v poriadku. Aj toto ukazuje, co za idi ota ten biden v skutocnosti je
 

 

Použije vetu slávneho doktora Štrosmayera - "keby hlúposť nadnášala, vznášal by ste sa tu ako holubička".
Môj príspevok bol v tom zmysle, čo všetko sa považuje za demokratické. Už Aristoteles pred viac ako 2300 rokmi napočítal vraj niekoľko druhov demokracie. Demokracia je systém postavený na vláde ľudu, pričom z princípu štátu a zastupiteľskej demokracie vyplýva, že vládna moc sa musí nejakým spôsobom legitimizovať vo voľbách. To sa dialo za komunistov aj za Orbána a trebárs sa to deje aj u nás. V čom je teda rozdiel?
V spravodlivosti, rovnosti, vláde práva, v prístupe k informáciám. To posledné začína byť v poslednej dobe kameňom úrazu všetkých liberálnych demokracií. Neliberálny politici sa snažia ovládnuť mediálny priestor a vytlačiť z neho myšlienky liberálnej demokracie - myšlienku rovnosti, spravodlivosti a vlády práva a zmeniť myslenie ľudí tak, aby miesto vzájomnej spolupráce hľadali nepriateľov. V Maďarsku a Poľsku sa to politikom podarilo. Rozdelili občanov a teraz panajú.
 

BLÁZON MAĎAR CHCE RUSKÚ VAKCÍNU ?

No jo, ale demokracia nikoho nenúti aby osprostel ako Orbán a maďari napríklad očkovaním maďarov ruskou neoverenou vakcínou.
Na Slovensku máme 40 ročné skúsenosti s neschopnými komunistami a ruským terorom a ich klamstvami, propagandou.
Ruské výrobky sa kazili, boli nekvalitné, neodskúšané, boli hlučné, smrdeli a navrch rusi zásadne neuznávali žiadne reklamácie.
 

 

Sranda, maďarské voľby sú fujky, lebo Orbán ovláda médiá.
Ale americké sú už mega super, hoci všetky hlavné médiá v krajine s výnimku Fox protežujú Demokratov.

Neviem, keby maďarské voľby v prospech Orbána tak výrazne a zásadne ovplyvnilo hlasovanie poštou ako v Amerike, čo by ste hovorili potom? Lebo je fakt, že je to o level menej dôveryhodný spôsob oproti priamej účasti za plentou.

A že je v HU slabá opozícia je asi koho chyba?
 

Petoo ako pekne

si si odpovedal hneď v prvom odstavci tvojho príspevku... Vieš aký je rozdiel medzi konštatovaním """ niekto ovláda médiá """ a """ všetky hlavné médiá v krajine protežujú niekoho """ ??????
 

 

Môže byť, nejdem sa s tebou hádať, ja som to napísal takto miernejšie, ale v zásade za každým veľkým médiom je nejaká korporácia a nejaký majiteľ s nejakými záujmami. A veľké amer. korporácie a tzv. holywoodska "smotánka" vieme, asi ku komu majú blízko a koho záujmy presadzujú.
A že na Trumpa si zasadli už od prvých dní v úrade je proste fakt.

https://www.npr.org/2017/10/02...
 

ZVÁŽTE ROZDIEL

medzi ovládaním a protežovaním, ak nie ste zaujatý musíte uznať, že je ten rozdiel podstatný.
 

 

Samozrejme, je tam rozdiel.
Ale zvážte aj Vy. Čo je horšie? Keď všetko ovláda jeden človek alebo skupina ľudí?
V USA je nemožné, aby jeden človek, napr. Biden, ovládal všetky médiá. Ale to ani nemusí. Demokrati majú svoje kone všade, najmä však v mediálnej oblasti. Takže je to svojim spôsobom to isté, len sofistikovanejšie a nie tak nápadné.
Ale výsledok je úplne rovnaký. Negatívne správy o politických oponentoch a opačne zas v prospech našej strany.
 

 

V skutočnosti možno vôbec nejde o nejaké kone v redakciách. Len zvyčajne v redakciách pracujú ľudia vzdelanejší ako je priemer populácie. Ľudia, ktorí majú väčší prehľad o dôsledkoch tej ktorej politiky ako trebárs vy a ja. A títo ľudia sa jednoducho nestotožnili s Trumpovov metódou práce - lož (alternatívna pravda), manipulácie a hľadanie nepriateľov. Možno ak by jeho politiku presadzoval niekto rozumnejší ako on, mal by viac priaznivcov aj medzi redaktormi.
 

 

Teraz som nemyslel správy o Trumpovi konkrétne. Ale skôr zameranie spravodajstva v prospech demokratov.
Podľa štúdie z r. 2013 sa 28% žurnalistov identifikuje ako demokrati a iba 7% ako republikáni. Toto tiež zohráva úlohu a je to určite dané aj tým, čo spomínam vyššie, že väčšina veľkých médií je skôr liberálneho razenia.
https://en.m.wikipedia.org/wik...
 

 

A ešte ma napadla jedna vec, prečo majú možno viac podpory demokrati v médiách v USA. Často počúvam, že redaktori vo veľkých médiách v USA musia mať vysoké vzdelanie a analytické schopnosti. Školy, podobne ako u nás, tam asi tiež chrlia množstvo "vzdelaných" vysokoškolákov. No ak majú média v tamojšej veľkej konkurencii preraziť, musia si z ponuky vybrať to najlepšie. A tu je jadro. Ak začnete študovať literatúru a nebude sa držať úzko kresťanskej literatúry, zistíte, že veľká časť literatúry myšlienkovo smeruje k liberalizmu, to jest k myšlienkam rovnosti, vzájomnosti, spravodlivosti.
Vďaka tomu je potom možno väčšina redaktorov skôr naklonená terajším demokratom, než terajším republikánom. Z môjho pohľadu slovenského pozorovateľa sa jednoducho vydala časť republikánskej strany v USA tou cestou, ako náš SMER alebo predtým HZDS. Cestou ovládnutia štátu a zničenia opozície aj za cenu rozvrátenia krajiny. A to je v rozpore s ideami liberalizmu.
 

 

Neviem, či je to iba o vzdelaní.
Medzi kresťanmi je totiž dostatok špičkovo vzdelaných ľudí, ktorých je možné vybrať. Ale asi to bude aj v tom, že hlboko veriaci človek asi ťažko pôjde pracovať do liberálne naladeného média, ktorých je v mainstreame väčšina. A platí to aj opačne. Liberálne médium si asi nevyberie človeka so zjavne konzervatívnymi hodnotami. Keby aj áno, tak časom, keď svoje hodnoty viac prejaví, ho marginalizujú alebo bude musieť odísť.
 

 

Isto je medzi kresťanmi dostatok špičkovo vzdelaných ľudí. Napr. aj Biden je kresťan. Aj veľká časť tvorcov idei liberalizmu verila asi v Boha, a boli kresťania. Ale to neznamená, že sa hlásili k všetkým dogmám katolíckej cirkvi. Ak by sa k nej totiž hlásili, tak tu dodnes máme nevoľníctvo alebo otroctvo. Dodnes by ženy mali asi také postavenie v spoločnosti, ako majú dnes v Saudskej Arábii.
Isto uznáte, že súčasná spoločnosť je lepším miestom pre život väčšej časti populácie, ako tá z dôb európskeho feudalizmu.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Svet