SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nad Japonskom preletel silno žiariaci objekt (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Aké šťastie, že meteority padali iba na Rusko a Japonsko. Keby taký ako na Magnitogorsk padol na Washington, tak Američania skáču po atomovom kufríku.
 

 

Myslím že dnes už sú technológie schopné rozlíšiť vesmírne teleso a balistickú raketu. Najmä by boli schopné detegovať raketu už ďaleko mimo územia spojených štátov. Takže skôr sa bojím toho že Trumpovi preskočí ako toho že nejaký službukonajúci plukovník strategických síl urobí chybu.
 

 

No, keby vo Washingtone by vypadávali okná, ktovie či bude niekto preverovať radarovú stopu a nenastane efekt Doktora Divnolásku.

Pravda, Oliver Stone počas rozhovorov s Putinom mu tento film premietol. Zhodli sa na tom, že sa to nemôže stať. Putin ale dodal, že svet je nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým, lebo aj on musel postúpiť právo použiť atomove zbrane na nižšiu úroveň práve kvôli nutnosti rýchlej reakcie na útok.

Radšej nech meteority aj naďalej padajú na riedko obývanú Sibír a vyvarujú dopadu na Yellowstone. Lebo keď buchne Yellowstone a podľa predpovede celé USA má pokryť 10 metrová vrstva popola, ťažko bude niekto veriť, že ho neodpálil Putin.
 

 

Tak - vytýčil si problém, zabojoval si s argumentami pre a proti, aj si ho vyriešil a dal nádej všetkým, záujemco aj nezáujemcom :) Blahoželám!
 

 

No pockat, ved jeden drbol aj do Klatova, co sme my horsi od Rusov a Japoncov?
 

 

No, rádiu som ráno počul, že dnes je výročie, keď meteor buchol do človeka. Stalo sa to vraj iba raz. v roku 1954. Pani ležala na gauči, keď strechou preletel meteorit a padol pani na zadok. Našťastie strecha ho dostatočne pribrzdila.
 

 

Napísať ku každému príspevku pozitívny clanok na Rusko a negatívny na USA, to je umenie.
Článok meteorit nad Japonskom a zbytočný príspevok o Rusku a USA, teba to ruské kladivo muselo poriadne udrieť na hlavu. Možno si videl pritom viac hviezdičiek ako na zástave USA
 

 

Pozri, na americký torpédoborec, ktorý sa bohvie prečo potuloval v Tonkinskom zálive pri Vietnamských brehoch zaútočili tri vietnamské delové člny. Torpédoborec jeden čln potopil a druhý poškodil, čiže de facto bitku vyhral.

Ale amerika sa tak nafúkla, že začala bombardovať Vietnam so záverečným skóre vyše 50 tisíc padlých mladých američanov a najmenej 2 milióny zabitých Vietnamcov. To je nejaká rozumná reakcia, aj keby vietnamské člny zákerne zaútočili na americký torpédoborec?

Môžeme rátať s rozumnou reakciou američanov, keď im niečo veľké vybuchne nad Washingtonom alebo v Yellowstone? Myslím, že keď zvyšky ľudstva po stáročiach vylezú z jaskýň, okolo ohníkov sa bude rozprávať, že to rusi zákerne prepadli mieromilovnú Ameriku.
 

 

Tvoja reakcia bola sprostá pretože nesúvisela s článkom.
Keď bude článok o vietname, tak sa môžeme o tom podiskutovať.
 

 

O vraždení vo Vietname článok nebude nikdy a ako si správne postrehol, máš skvelú príležitosť naprášiť moje príspevky a dvesto tridsiaty siedmy krát mi zablokovať účet.
 

 

neobviňuj zrkadlo, že máš krivú onú, ... ústa... :DDD
však ty si hotový Galileo... akurát že netvrdíš, že sa točí :DDD
 

 

Nemám možnosť blokovať účet.

Hlupákov netreba blokovať, hlupákom treba dať priestor a oni sa zosmiešnia aj sami.
 

 

Isteže máš možnosť a musíš byť pribrzdený, keď nevieš ako.
 

 

Takže možnosť teda mám a prečo by som to robil?
 

lenze

nejaky incident s torpedoborcom bola len zamienka ako vstupit do vojny. Vojnu vo vietname zacali uz francuzi a ked si nevedeli poradit tak poprosili o pomoc americanov
 

 

Takú verziu som nepočul, ale francúzi vždy boli trochu úchylní, o čom svedčí, že si zvolili za prezidenta chlapa, ktorý žije v incestnom vzťahu so svojou o dve generácie staršou stredoškolskou učiteľkou.

Keď dostali naprdel pri Dien Bien Phu, vietnamci sa "radovali, že získali slobodu po 200 rokoch". Ani vo wiki nepíšu, že len čo frantíci, presnejšie ich cudzinecká légia, vytiahli päty a vyreklamovali 8000 zajatcov, že by okamžite nastúpili po nich američania.

Ale platí známa výzva "kto sa ešte nezasieral do Vietnamu, nech sa hlási u súdruha Žinčicu".
 

 

Noa Vietkong, tušíš voľačo aj o tom? Alebo len žerieš komunistickú propagandu.
 

 

On si to pomylil s filmom King Kong / Viet Kong
 

 

Ak dobre viem, vietkong je figový list, ktorým si američania zakrývajú svoje vojnové zločiny vo Vietname. Hovorí sa aj všeličo iné. Ale to je už len beletria, ako keď zajali Che Gevaru. Z veliteľstva im došiel pozoruhodný telegram, v ktorom stálo, že nikto nebol zajatý. Keď sa potom novinári pýtali veliteľa, aká je pravda, odpovedal: "Pravda je taká, že je mrtvý, Ostatné je len beletria"
 

 

Che Guevara nie Che Gevara
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Svet