SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Orbán odpovedá Sorosovi. Svetová sieť jeho text odmietla (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Poľsku EU vyčíta že poslala do dôchodku 65 ročných sudcov najvyššieho súdu, ktorých tam dosadili socialistické vlády a nahradila ich konzervatívnymi. My máme podobný zákon, Čaputová zhodou okolností pred pár dňami uvoľňovala z funkcií sudcov, ktorí dosiahli vek 65 rokov, len tam nie viditeľné, či budú nahradení konzervatívnymi sudcami. Takže je to OK.
 

 

Az na jeden, vlastne dve rozdiely, u nas sa nerobia hromadne cistky, u nas neplati novy zakon kvoli cistkam a vymene spriaznenych sudcov.
 

 

Presne!
 
Hodnoť

Pán Orbán, máte krátku pamäť,

asi ste už zabudol za koho penieze ste vyštudoval, moje ti neboli, boli to peniaze pána Sorosa. S Poľskom blokujete prijatie rozpočtu EÚ, mať možnosť, tak by som Maďarsko a Poľsko vylúčila alebo pozastavila členstvo v EÚ a nedala ani cent. Maďari i Poliaci len vydierajú, žiaľ to je ich oficiálna politika a EÚ nemá odvahu proti nim tvrdo zasiahnúť, preto si budú oba štáty robiť čo chcú. Peniaze potrebujú aj maďarskí oligarchovia, ktorí podporujú Orbána, poľskí katolíci ich tiež potrebujú pre svojich kňazov a kostoly a preto, keby EÚ nekompromisne deklarovala, že nedostanú ani cent, tak by začali spievať inak.
 

 

Orbán zato že mu Soros zaplatil polročnu stáž v USA hádam mu mal byt naveky lízačom ako mnoho politikov.Pol aj HU maju nato právo aby blokovali bolševikov z unie.Dva národy ,ktorí aj najviac oponovali Sov zväzu a reaz robia to isté.
Na sorosovi je len jedna vec dobré že už má tolko rokov.
 

Žiaľ, nebola to len

polročná stáž v USA a aj keby bola, sú to vždy peniaze jeho nenávideného chlebodarcu, keby mu to nezaplatil tak by šiel psovi do r...i (nechcem byť vulgárny, ale asi sa inak nedá). Keby nebolo Sorosových peňazí na štart jeho politickej kariéry, tak svet žiadneho šovinistu, nacionalistu Orbána nepozná. Platí “za dobrotu, na žobrotu”, Orbán využil Sorosa ako vedel a potom proti nemu začal vystupovať, je to ubožiak.
 

 

Si nejako dobre informovaný, len si čerpal z nejakej "hoaxovej" stránky.

Orbán zhruba v rokoch 1982-87 bol študentom maďarskej prestížnej univerzity ELTE, je vyštudovaným právnikom.

V rokoch november 1987- marec 88 fungoval ako stážista na Ministerstve poľnohospodárstva na oddelení, kde školili manažérov štátnej správy.

Od apríla 1988 začal pracovať v nejakej organizácii na výskum problematiky Strednej-Európy, túto organizáciu financoval, či spolufinancoval Soros.

Od septembra 1989 začal študovať v Oxforfde na Pembroke College, chodil na prednášky o histórii anglickej liberálnej filozofii. Štipendium dostával od Nadácie Soros. Štúdia prerušil pomerne skoro, v januári 1990 sa vrátil do Maďarska, aby sa zúčastnil prvých volieb po páde socialistického bloku a tak s konečnou platnosťou začal fungovať ako politik.

Zbytok si prečítaj sám na Wikipédii, tu je jeden link:

https://hu.wikipedia.org/wiki/...

Dúfam, že bude fungovať, ak nie, tak si jednoducho daj jeho meno do vyhľadávača a dostaneš kopu informácií o ňom. Len musíš napísať celé jeho meno, ak dáš iba priezvisko, tak ti slovenský vyhľadávač o.i. ponúkne aj bratislavského mäsiara s priezviskom Orbán.

Rozchod so Sorosom bol postupný, a uisťujem ťa, že hodne masla mal na hlave aj Soros, a téma nelegálnej migrácie ich nadobro rozdelila a stali sa úhlavnými nepriateľmi...

A niektoré otázky Orbána sú oprávnené. Napr. prečo sa neraz neeticky konajúci americký burzový špekulant Soros pravidelne objavuje v Bruseli a vedie utajené rokovania za zatvorenými dverami? Alebo prečo aj teraz strká nos do záležitostí EU? Je to náš problém, občanov EU, my a nami volení zástupcovia majú mať v tom rozhodujúce slovo a nie Soros....
 

 

Soros má hlavne slovo v EU? A to si zas kde vyčítal?
 

Presporsky,

Za ostatné roky Soros so železnou pravidelnosťou sa objavoval v Bruseli, s bývalým predsedom Komisie EU Junckerom sa tak dôverne bozkával, ako svojho času Husák s Brežňevom. Potom zaliezli za zatvorené dvere a rokovali tam bohvie o čom.
Ak už, tak predseda Komisie sa hlavne má pýtať na môj, či tvoj názor a nie na Sorosov a má rokovať s nami a nie s ním.

Áno, Soros tam rečnil aj verejne, ale stále je to o tom, že jedná sa o človeka, burzového špekulanta, občana USA. Samotné burzové špekulácie nie sú trestným činom, teda máš právo nakupovať akcie, dlhopisy, či iné komodity obchodované na burzách, pritom predvídať nejaký vývoj vo svetovej ekonomike, politike a podľa toho včas a zo ziskom ich predávať, alebo nakupovať.
Neetickým, až trestným činom je to, ak pri obchodovaní využívaš neverejné informácie, je to napr. prípad tej jachty v Monaku, kde istý kapitálotvorný Slovák sa od ministra vopred dozvedel to, že v akom kurze sa bude zamieňať koruna na eurá. A neetické je aj to, ak pomocou svojich kontaktov a moci umelo ovplyvňuješ dianie vo svete tak, aby si mal z toho na burzách zisky.
Soros má na konte kopu špinavých obchodov, a v minulosti sa ani v médiách netajil s tým, že v záujme zisku nemá problém zájsť až za čiaru etiky, či zákonnosti.
Takže ak pripúšťame možnosť, že Orbánom budovaný štát funguje na hraniciach právneho štátu a sem-tam za tú hranicu aj zájde, tak v tomto prípade Soros Orbánovi až tak moc nemá čo vyčítať, obaja občas sú až za tou červenou čiarou...

To čím sú gorila Haščák, či J&T, alebo Kočner a ostatná, ešte Mečiarom zakladaná slovenská kapitálotvorná vrstva na Slovensku, tým istým je Soros na globálnej úrovni. Vytvára sa istá globálna kapitálotvorná vrstva, ktorá chce hýbať s politikmi z úzadia, aby pracovali pre nich a nie pre občanov-voličov. Soros je ich prototypom.

Mimochodom, Soros podľa tohto článku na nejakom fóre napísal svoj názor na Maďarov, či Poliakov, ale to fórum nedovolilo Orbánovi, aby naň na rovnakom mieste reagoval. To je demokratické? To Sorosova pravda stojí na tak hlinených nohách, že nejaký malý stredoeurópsky diktátor hravo dokáže vyvrátiť argumenty veľkého a mocného Sorosa? Tak ho pre istotu umlčia?

Presporský, nateraz končím, začína vládou vymedzený čas, v ktorom v rámci boja proti Covid-19 ja mám nakupovať. Tak bežím, aby som ten zákon aspoň ja dodržal, keď už Orbán, či Soros sú v zóne mimo zákonov...
 

 

Škoda, že Sorosov nie je vo svete viac. Škoda, že EU je byrokraticky tak zložitá.
Ak by bolo možné aby predsedovia vlád v EU mohli rozhodnúť v napr. takejto otázke, tak by rozhodli. Maďari , Poliaci nedostanú nič a je vyriešené aj bez Sorosa.
 

 

tvoje príspevky sú neuveritešné dlhé. a takmer všetky.
bol Soros jediný podnikateľ, ktorý sa stretol s Junckersom a jediný ktorý rečnil v EUI?
 

Presporsky,

Vo svojich textoch na základe slobody slova prezentujem svoj názor a obšírne ho aj podporím argumentmi.

V tvojich odpovediach je vidieť tvoj názor, ale bez argumentov. Miesto argumentov akurát jalovo riešiš moju osobu, či dĺžku mojich príspevkov. Nakoľko ja mám argumenty, ty asi nie, tak moje príspevky sú podstatne hodnotnejšie.

A záverom ešte jedna vec.

V porevolučných časoch v médiách mnoho zahraničných osôb nám vysvetľovalo podstatu demokracie, a slobodu slova v nej. Mne v pamäti zostala táto veta o slobode slova:

Do poslednej bodky nesúhlasím s tvojím názorom, ale do poslednej kvapky mojej krvi budem bojovať za to, aby si ten svoj názor mohol vysloviť, či publikovať.
Toto právo slobody slova teraz Orbánovi odopreli. Nemohol reagovať na kritiku Sorosa. A to je diktát a tak veľký problém....
(Samozrejme osobám typu Kotleba, a nie iba im, končí sloboda slova tam, kde ohrozujú iných, napr. tak, že by niekoho posielali do plynu a podobne.)

A toto som sem prekopíroval zo stránky EU:

Európska rada:

"Európska rada určuje celkové politické smerovanie a priority EÚ. Nie je jednou zo zákonodarných inštitúcií EÚ, preto nerokuje o právnych predpisoch EÚ, ani ich neprijíma. Stanovuje však politický program EÚ, tradične prijímaním „záverov“ na zasadnutiach Európskej rady, v ktorých sa identifikujú problematické otázky a opatrenia, ktoré sa majú prijať".

"Členmi Európskej rady sú hlavy štátov alebo predsedovia vlád 27 členských štátov EÚ, predseda Európskej rady a predseda Európskej komisie.

Keď sa rokuje o zahraničnopolitických otázkach, na zasadnutiach Európskej rady sa zúčastňuje aj vysoký predstaviteľ Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku".

"Európska rada zväčša prijíma rozhodnutia konsenzom. V niektorých špecifických prípadoch uvedených v zmluvách EÚ však rozhoduje jednomyseľne alebo kvalifikovanou väčšinou.

Na hlasovaní sa nezúčastňuje ani predseda Európskej rady, ani predseda Komisie".

A už iba ja dodávam, že členom rady nie je Soros. Tak nemá do toho kafrať!
Samozrejme aj on má slobodu slova, tak môže v médiách publikovať ale nemá loziť do Bruselu a tam v zákulisí rokovať o problémoch EU.

Ešte ti sem dám jeden link o Rade, a jej povinnostiach a právach:

https://europa.eu/european-uni...

Takže už dúfam chápeš, že politické smerovanie konsenzom určuje Rada a nie Soros!

Na základe tvojich narážok som si vstúpil do svedomia a v tomto príspevku som neminul všetkých 3600 znakov. Nevyužitých zostalo rovných 998 znakov? Dúfam, že to kvituješ a pochváliš ma! Tak na dnes ahoj!
 

 

Orbán je v prvom rade Zlo...
 

 

Až tak oponovali že Poliak spolu s východným Nemcom boli hlavnými strojcami napadnutia CSSR v 1968.
A admirál? Keď sa mi nepaci tak nech z tej boľševickej EU vystúpi keď je pre neho problém právny štát.
 

 

Z Orbána sa postupne stal obyčajný diktátor. Nič viac, nič menej. Pre mňa je Orbán Fico v maďarskej verzii. Finito. Všetko ostatné je zbytočné mlátenie prázdnej slamy.
 

 

Pre teba, dobre si povedal. Ono vždy je rozdiel diktátor a "diktátor". Kým jeden určité veci robil, lebo boli populárne (ale za inej konštelácie by robil v pohode inak), druhému to verím, že bol o správnosti toho postoja presvedčený.
 

 

Vieš, nakoľko žijem v pohraničí, dosť pozorne sledujem, aj som sledoval dianie v Maďarsku. Pamätám si Orbána z čias zmeny režimu, aj Orbána v opozícii. Priznám sa, vtedy som mu fandil, ako aj celému FIDESZ-u, lenže odvtedy, ako sa chopili moci, vidím prerod Orbána v diktátora. Ten istý systém, tie isté spôsoby, ako Smer s Ficom. Proste človek totálne opitý mocou.
 

 

Tento hlupy prispevok napisany niekde pri poldeci, svedci len o tom, ze nemas nic nastudovane, ze nemas politicky, ekonomicky a vseobecny rozhlad. Proste a jednoducho si nevzdelany. A len vzdelavanie robi svet lepsim. Skus sa vzdelavat. Nikdy nie je neskoro. Mozno ti to otvori oci.
 

 

Nie je teda pravda, že POL a HUN patrili medzi "najslabšie" ohnivká bývalého Východného bloku, kde sa Sovieti najviac obávali revolúcie?
 

Kedves HUN60, most mit találsz ki?

"" Europoslanec Fideszu odstúpil po účasti na homosexuálnych orgiách

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22546405... ""

Tipikus Fidesz. Vizet prédikál és bort iszik. Még álmukban is hazudnak.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Svet