SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Hodnoť

Ja SK fandím

už je to v takej fáze, že s týmto nápadom, nech je realizovaný aj so všetkými lapsusmi, sa treba stotožniť a akceptovať, teda určite sa dať otestovať. Bodaj by sa podarilo zachytiť čo najväčší počet a potom to opakovane pretestovať. Aspoň sa počet chorých rozloží v čase, kým prídu nejaké nové lieky a pod. Určite sa plánujem s rodinou zúčastniť. Kvôli sebe, iným aj kvôli môjmu zamestnaniu.
 

 

Presne tak. Ide aj o to aby nám neskolabovalo zdravotníctvo. Pridávam plusko
 

Bodaj by,

čo najviac ľudí zmýšľalo rovnako ako Vy. Keď však počúvam vo svojom okolí, ako si armáda zbiera naše DNA, ako si archivujú naše údaje, aký je to tajný projekt na ovládnutie ľudí, tak mám pocit, že podaktorým by tú DNS mohli vyšetriť, možno by zistili, že medzi nami aj v dnešnej dobe žijú neandertálci..
 

 

mna uz nejaka temna sila ovlada - isiel som do chladnicky po kefir a temna sila ma prinutila otvorit pivo
 

Dobrý nápad

idem sa dať ovládnuť aj ja.
 

A čo

mám robiť ja, keď som abstinent? Akou temnou silou sa mám nechať ovládať? Napijem sa vody z točky aspoň.
 

 

Ty si daj kefír :-)
 

Kefír je dobrý nápad

už sú štúdie, ako lactobacillus tvoriaci sa v čreve pozitívne ovplyvňuje procesy mozgu:) Urobíte si aj prevenciu demencie....
 

To je nic

Ja som sa onehdaj dopocul, pri testovani nam zavedu nanochip, ktore potom budu prostrednictvom 5G o nas posielat data do kancelarii NWO. Vsak to predsa nemoze byt nahoda, ze sa Covid objavil potom, co sa zavadza vo svete 5G
 
Hodnoť

NAKAzený

Som zvedavý kedy bude aj Pele NAKAzený.
 

 

Veď on nakazený už je - Dg.- ficoid extrémny
 

Homosexualita

Nie je choroba
 

Ale,

debilita a podlost ano, tiez by som nezabudal komu 12 rokov sluzil a comu hlavne, spinit vlastnu krajinu a pred takymito manevrami "hadzat" polena pod nohy? Je to komous, cim horsie, tym lepsie, a k tomu radiator.
 
Hodnoť

Držme si palce na SK

Pellegrini - namiesto pomoci v tazkych casoch, kedy zomieraju ludia ociernuje vlastnu krajinu v zahranici
 

 

Niečo také hovoril Fico o Kiskovi, keď Kiska tvrdil, že sme mafiánska krajina. Ale ako vidíme teraz, Kiska vtedy mal pravdu.
 

Vska dobra

Opozicna praca tak ako robili ti tvoji pravicovi zapredanci v rokoch 1994 - 1998 ako ociernovali slovensko v zahranici a skodili slovensku!
 
Hodnoť

 

Ja naopak sledujem, ako susedné štáty začali začiatkom októbra s testovaním AG-testami, napr. v Maďarsku a Rakúsku, v zmysle ich použitia vymedzeného schvaľovacím procesom (lekári prvého kontaktu a urgenty) a ako upozorňujú na ich momentálny nedostatok.

Mne by bolo oveľa sympatickejšie, keby na samite EÚ v Bruseli Matovič vystúpil so svojim plánom, informoval o jeho dôvodoch, koľko nás to bude stáť, o jeho rizikách a cieľoch a požiadať o pomoc v prípade jeho neúspechu a pýtal sa, o akú pomoc by sme mohli žiadať a v akej miere by nám bola poskytnutá.

Otázka, ktorá je pre mňa prvoradá je, akú kvalitu starostlivosti dokážeme poskytnúť chorým na COVID-19, koľko máme remdesiviru a ako to mysleli a domysleli s tým ruským liekom (Rusko dodá na Slovensko svoj liek proti covidu. Je výrazne lacnejší ako remdesivir).

Tá Matovičova motivácia tajne nakúpiť testy ...bla bla
je horším signálom našim susedom, ako správy, že dôchodcovia podľahli nákupnej panike.
Ich skratovému správaniu rozumiem a neodsudzujem ho.
 

 

Skutočne sme odkázaní len na to núdzové alternatívne riešenie a stačí nám, že je lacnejšie?!

Týka sa to rovnako ruskej náhrady za remdesivir, ako expresných Ag-testov a ich plošným použitím.
Tak, ako sú Ag-testy určené prioritne na núdzové testovanie v krajinách tretieho sveta (tam ich prednostne distribuuje WHO takmer zadarmo vďaka finančnej pomoci svetových filantropov), tak aj na ruskú náhradu remdesiviru čakajú v podobne rozvinutých krajinách.

"Avifavir majú už teraz k dispozícii Bielorusko, Bolívia, Kazachstan, Kirgizsko, Turkménsko a Uzbekistan, teda vo väčšine štáty bývalého Sovietskeho zväzu. Teraz k nim v Európe pribudne Slovensko, Srbsko a Bulharsko. Z ďalších významných krajín, ktoré liek dostanú, RDIF menoval Brazíliu, Saudskú Arábiu či Juhoafrickú republiku."

Rusi ale nie sú filantropi.

Ako svet vníma náš tajný nákup Ag-testov, domyslite si sami.
 

...

... myslim, ze svetu je sumafuk, ako nakupili testy... jednotkova cena je podobna tej, za ktoru tieto testy nakupovala aj nadacia Billa a Melindy Gates-ovych.. ( vraj )...

svet caka na tento nas pokus a jeho vysledky...
 

 

Súhlasím
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Najčítanejšie na SME Svet