SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Schváľme registrované partnerstvá, hovorí v dokumente pápež František (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Tak verím, že Záborská&Kuffa&Kuffa budú bojovať za názor pápeža.
 

 

presne toto ma napadlo. Spytat sa ich na nazor
 

 

by si sa dozvedel, ze papez je nastrceny slnieckar
toto som pocul na vlastne usi z ust veriaceho
 

 

Ono potom vlastne ani nie je veriaci.
 

Kuffa

Práve dostal infarkt.
 

čosi

Záborská, Kuffa a celé ĽSNS budú zrazu tvrdiť, že pápeža opantal diabol a platený Sorošom. Alebo založia vlastnú cirkev - cirkev Kuffová. Som moc sarkastický ja viem, ale nedá mi to. Nech mi je odpustené a František je parádny. Myslím že stelesňuje Krista, keby bol na zemi. Howg
 

 

Vyhlásia cirkev za západnú inštitúciu a konvertujú na ruskú ortodoxnú, hlásiac sa k odkazu Cyrila a Metoda.
 

 

Presne vystihnuté. A nie si sarkastický, to je holá pravda. Ich mentálne vybavenie je presne takto nastavené, lebo inak by nemali opodstatnenie.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Choď na postoj a zrejme uvidíš, ako sa zanietení priaznivci pápežskej neomylnosti menia na srdnatých zástancov pravej viery pred pomýleným pápežom :)
 

 

áno, myslel som si, že to tak dopadne

keby teraz prišiel na Zem Ježiš Kristus, dopadol by rovnako ako pred 2000 rokmi - odstrčený, nepochopený, nenávidený... až by mnohým bolo ľúto, že už sa nedá nikoho len tak pribiť na kríž...
 
Hodnoť

 

Aspoň niekto z katolíckej cirkvi má nejaký rozum. Ešte že pápež sa nedá odvolať, to by si katoliban zaraz zgustol na ňom.

Slovenskí katolícky pohlavári sú žiaľ stále mimo realitu.
 

 

Nie, nemá rozum. Stále ide o diskrimináciu. Je to, ako keby sme povedali obyvateľom Liptovského Mikuláša, že aj oni už môžu ísť po diaľnici, ale len po pravom pruhu.
 

Pokiaľ by to platilo

iba pre, napríklad, vodičov - invalidov, ani nie.
 

 

Tak po 2000 rokoch je to vsak vyrazny posun cirkvi vpred v tejto otazke.
 

 

Vyrazny posun to bude, ked to bude bezny nazor v katolickej cirkvi.

Jedna lastovicka leto nerobi...
 

 

Ale papez je kapitan lastoviciek.
 

S čo?

KBS ho vyhlási za heretika.
 

 

Áno aj nie.
Ak berieme registrované partnerstvá ako manželstvo - tak áno je to diskriminácia, ale ak sa na "spolužitie" pozrieme cez optiku dvoch inštitúcií potom je to voľba páru ktorý inštitút využije na výkon svojich práv.
1. registrované partnerstvo môžu využiť všetky orientácie
2. manželstvo ako také je vlastne zbytočné a treba ho prenechať ako minoritný úkon voči štátu pričom ponechaním inštitucionálneho práva na týchto subjektoch by sa vlastne pre väčšinu obyvateľstva nič nemenilo.
 

 

Pochádzam z inej kultúry, preto to vidím trochu ináč. Vašimi slovami: máte pravdu a aj nie. V prvom rade nie som za registrované partnerstvá, lebo stále ide o právnu diskrimináciu a tú zákon a ústava zakazujú.
Preto som za to, aby aj teplí mohli uzavrieť manželstvá. V mojej rodnej krajine to dosť skoro pochopili.

Ale v podstate si myslím, že ani manželstvá nepotrebujeme. Zrušil by som celý inštitút "manželstvo". Štátu nič do toho, kto s kým spí. Štát má len dbať na záujmy a práva prípadných detí, to je všetko.

Ako úradný tlmočník som často tlmočil na sobášoch. Je mi tak smiešne, že niekto odrecituje pár riadkov, natára niečo o tom, či poznajú vzájomný zdravotný stav a zrazu sú ľudia manželmi. Už to považujem len za karikatúrnu komédiu. /Ale pozor, ak si ma chcete najať za veľké prachy na tlmočenie na sobáši a prípadne aj na svadbe, tak rád prídem... :) /
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Svet