SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukrajina odštartovala manévre s armádou USA (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

No výborne. Hlavne že slávny súd EU potvrdil oprávnenosť sankcií na Rosneft, za ruský zásah do Ukrajiny, ale že tam nalezie celá americká armáda, je v rámci demokratických princípov.
 

Ahoj dobrú noc

Ahoj dobrú noc, celá americká armáda, Kolt robíš si srandu.
 

 

No, nech ich je ich koľko chce, výstižnejšie je pomenovanie cvičenia "Naháňame prd vo vetre". Lebo keď chceli Krym a tým aj Čierne more, mali sebou hodiť s prijímaním Ukrajiny do NATO.
 

Koniec by bol ten istý.

Z hľadiska gestapáka Putina by to bolo (možno ozaj) existenčné ohrozenie Veľkého Ruska. A to by si nemohol dovoliť,
 

 

Myslím, že nie. Dnes už nikto nebude obsadzovať lébensraum ako Hitler. Ale o bezplatné vyťaženie ruských ložísk, o to by záujem bol, keď už to raz Jelcin sľúbil.
 

Kolt

asi si sa pomiatol...
 

 

To skôr vy, vážení pane, že nazývate Putina gestapákom.
 

Možno

by bolo lepšie čítať, a vážiť slová Kolt. Putina som určite ja (nie som kuhn, som stále len ja, bez zmeny identity) nenazval gestapákom, on ak bol členom inej tajnej pomýlenej organizácie. Výsledky majú, nepochybne, obetí pribúda, ale už verejne.
 

 

OK, tak sa ospravedlňujem. Byť členom pomýlenej organizácie je lepšie ako byť gestapákom.
 

Zasa

zlá reakcia. To bola otázka alebo konštatovanie?
 

 

Odpoveď je dobrá, vzhľadom na to, že ste sa vydal urážať a provokovať.
 

....no neviem, žeby

....no neviem, žeby urážam...provokovať to áno, rád sa púšťam do polemiky, čo už, baví ma to. To číslo 233, nie je to náhodou o urazení? Muselo ich byť dosť, že ste už, až na tomto čísle. Ale zrejme, aj Vás to baví. Nebol ste v minulosti, ideológom?
 

 

Ja som ešte nikomu nenapísal, že sa pomiatol. Že je kokotský somár, to áno, ale nie že sa pomiatol. 233 nie je o urazení. Už som písal o čom to je, ale všetky prispevky na toto téma sa mažú a účty blokujú. Tu, na fóre sme, ktoré je mimochodom najlepšie na trhu, je možné beztrestne kydať iba na rusko. Keď pripomeniem, že ikonický Reagan práskal odborárov, to je natotata vymazené. Ale Putin gestapák komu vadí.

Vaša otázka, či som nebol ideológom, je mimo rámca, ale odpoviem. Celý život až do terajšieho veku 67 rokov som bol workoholikom na výpočtovom stredisku.

Písanie do diskusií je moje jediné rozptýlenie. Keďže stále pracujem, zaplatiť 4 eury za opakovanú registráciu niekoľko krát do mesiaca, mi zatiaľ nerobí problém.
 

Kolt, inak znie to stále dobre, aj 233x

Kolt, inak znie to stále dobre, aj 233x, ale nemusela byť tam už tá Meirová. Vieš, je to opakovanie mien neslávne známych teroristov, aj ked to meno "znie trochu inak". Máš to už v tom pseudonyme, že začneme pochybovať. Rusko sa píše s veľkým R, na tom si dávam záležať. To rozptýlenie beriem, ale choď do divadla alebo si prečítaj môj blog na moje včerajšie zážitky z divadla. Napíš mi, svoj dojem a k veci. A vekovo, nie som ďaleko od Teba. takže mi kľudne Tykaj.
 

 

OK, beriem tykanie. Je tu zopár diskutérov, s ktorými si oficiálne tykám, aj keď sa pohádame. Napríklad s Lutnou, emeritnou stredoškolskou profesorkou, maďarskou šovinistkou a iredentistkou (možno vylezie).

Do divadla ma neťahaj po strašnom zážitku, keď Aidu spievali iba pre mňa. Možno na prízemí bol ešte niekto, ale na galérii bol som sám a sólista so mnou nadväzoval očný kontakt.

Potom som bol ešte raz na činohru, kde mala byť nejaká komédia. Aj bola, ale nie na môj vkus. Mali sme sa zabávať na tom, že si chlapi nalepili cecky a obliekli sa do ženských šiat.

Bolo to pred pár rokmi, keď som ešte pozeral televízor. Aj ten bol plný nalepených ceciek (Marcin či ktorý pako) a fakt som si nemyslel, že ešte niekoho napadne urobiť inscenáciu s ďalšími nalepenými ceckami.
 

hm

no nazdar, ako sa to vyvíja v jednej diskusii... Celá US Army, ukrajinské manévre a my sme v kultúre,.. "skončili?!"
Normálne ma to mrzí Kolt, že Ťa nemám Ťahať do divadla. A mrzí ma, že nevzdelanosti pribúda, ako bude pribúdať rabovačiek a hádam ja nezabudnutých pogromov, kedže "so...árov", čo opäť hľadajú nepriateľov v inakosti, pribúda...
 

 

Keď som napísal "celú americkú armádu", nemyslel som, že na pôde USA neostane ani prezidentská čestná stráž. Práve tak je jasné, že na cvičenie s ukrajinsou armádou príde toľko američanov, koľko len bude potrebné, bez akýchkoľvek obmedzení.

Skôr ako počty je namieste otázka, či si vrátia domov. Či na záver cvičenia nepríde slávnostný oznam, pre práve prijali Ukrajinu do NATO a americké vojská si založia nové základne na Ukrajine, kde sa pripravia vyčistiť Donbas a Luhansk od moskalov.
 

...mne by to nevadilo,

už som na to zvyk, že po cvičeniach tu vojská zostávajú. Posledne, to boli práve moskali, čo zostali až 20 rokov. To čo sa tu "prebudilo", zíram, zostali v civile a stále "riadia", našu politiku. Ak neriadia, tak "opľúvajú", hoc cez PLUS 7dní.
 

 

Keď už hovoríme o 20-tich rokoch, pripmeňme že práve toľko sú v Afganistane naši terajší úhlavní priatelia a dajako nevidno tomu koniec.
 

Treba poradiť,

prezliecť do civilu a pásť ovce...v jedinom zelenom údolí.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Svet