SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ženy v bielom blokujú bieloruské ulice. Hanba, kričia na ťažkoodencov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

ty máš asi 20 rokov a nemáš šancu si pamätať, čo sa stalo v Kuvajte. Deti v inkubátore rozhodne neboli zámienka na oslobodenie Kuvajtu. Zámienka na oslobodenie Kuvajtu bol vojenský vpád irackej armády do Kuvajtu s úmyslom kontrolovať zdroje ropy a získať si tým väčší vplyv a financie. Sadám napadol Kuvajt sám od seba. Bola to jeho osudová chyba, nemal tam čo chodiť a ešte dnes on, alebo jeden z jeho podarených synov mohli vládnuť.
 

 

Mám o 50 viac a zrejme sa na niektoré veci pamätám lepšie ako vy. Saddám považoval Kuvajt za irackú provinciu, ktorá navyše podľa jeho mienky čerpala viac ropy zo spoločných ložísk, ako bolo dohodnuté.

Isteže vyhadzovanie detí z inkubátorov nebol dôvod na inváziu, Len to urobilo lepšiu náladu.

Podobne ako Havel nám porozprával o exkluzívnom spôsobe popráv v Iraku, ktorý pozostáva v hodení odsúdenca do bazénu s kyselinou sírovou. Povedzte, nepovzbudilo našu chemickú jednotku do boja proti Saddámov, aby aspoň aplikoval humánnejšie spôsoby popráv.

Havel aspoň mal pravdu, na rozdiel od vyhadzovania detí z inkubátorov.
 

 

rozprávate o úplných zbytočnostiach. To, že Sadám považoval Kuvajt za svoju provinciu ho akože ako ospravedlňovalo k invázii? Aké historické podklady ho k tomu viedli? Veď aj Kuvajt aj Irak rovnako ako všetky štáty na strednom východe nemajú žiadnu historickú oporu, nikdy takéto regióny v histórii neexistovali, tak aká provincia? Sadám je zodpovedný za osud svoj aj Iraku. Bol hlúpy, lebo si myslel, že Američania, ktorí ho podporovali vo vojne proti Iránu to nechajú tak a Rusi v tom čase mali plno iných problémov. Oslobodenie Kuvajtu,ako jedna z mála vojenských akciií po druhej svetovej vojne, malo riadny súhlas bezpečnostnej rady OSN. To, že tu Vy rozprávate o nejakých inkubátoroch nemá absolútnu relevanciu k tomu čo sa tam stalo.
 

 

Tak ako Putin povazoval za svoju provinciu Krym. Dufam, ze budete reagovat rovnako, ked madari zacnu za svoju provinciu povazovat Zitny ostrov.
 

 

Škoda že pravidelne nesledujete diskusie. Azda by ste vedeli, aký je rozdiel medzi Krymom a Žitným ostrovom.

Krym bola samostatná územná jednotka s vlastným parlamentom, ktorý mal právo vypísať referendum.

Žitný ostrov vlastný parlament nemá. Takže ťažko by šlo vyhlásiť referendum.

Orbán a maďarskí šovinisti si tu kolíkujú územie výstavnou futbalových štadiónov, podporou futbalistov a stavaním pamätníkov na Trianon.

Teraz im ovisli turuli potom, čo videli, ako omnoho demokratickejšie Španielsko zatočilo s Katalánskymi aktivistami za odčlenenie.
 

 

máte síce veľa rokov, ale z dejepisu toho veľa neviete, napriek tomu, že sa tu odvolávate na nejaké historické skutočnosti. Žitný ostrov určite historicky patril viac Uhorsku ako Krym Rusku. Maďari majú historicky určite väčšie právo na žitný ostrov ako Rusi na Krym. Ešte aj pobaltie bolo dlhšie súčasťou Ruska ako Krym.
 

 

Keby sme naozaj šli do histórie, Žitný ostrov patril Slovákom skôr, ako sem maďari pricválali na svojich malých hnusných čiernych chlpatých smradľavých koníkoch.

Našťastie až tak ďaleko chodiť nemusíme, lebo si vystačíme so súčasným stavom. Krym má vlastný parlament, ktorý mohol vyhlásiť referendum hoci k pripojeniu k USA. Žitný ostrov žiadny parlament nemá.
 

 

No tak teraz je to už definitívne. O histórii nevieš fakt nič. Akí Slováci tu boli pred pred príchodom Maďarov?
 

 

Definitíne je to, že si jeden tupý pako.
 

 

argument skoro taký kvalitný ako o Slovákoch z 10. storočia:) Vieš mi prosím povedať, ako si prišiel na to, že pred Maďarmi na terajšom území žitného ostrova žili Slováci?
 

 

Nielen na Žitnom ostrove, ale až po Budapešť. Vypočujte si nášho diplomata, ktorý o tom hovorí. To skôr my možeme požadovať maďarské územie po Budapešť, ako maďari Žitný ostrov.

https://www.youtube.com/watch?...

Ale nie o tom bola reč. Bavili sme sa o tom, že Krym bolo samostatný územný celok s vlastným parlamentom, ktorý mal oprávnenie vyhlásiť referendum.

Na Žitnom ostrove neexistuje žiadny parlament, ba ani nevieme presne určiť jeho hranice. Práve tak smerom k Budapešti nenachádzame samostatné územné celky s parlamentom, ktoré by mohli odsúhlasiť ich pripojenie ku Slovensku.
 

 

Vy asi stále nechápete, že Slovania nerovná sa Slováci. Veď presne o tom ten pán Káčer hovoril. On doslova povedal, že pred príchodom Maďarov tu na tomto území žil "Slovanský živel" a rozdiel medzi Slovanom na Záhorí a niekde na východe bol taký ako medzi Pražákom a človekom z Donbasu. Slováci sa vyvinuli ako samostatný národ len v Uhorsku ako Slovania žijúci na severe Uhorska. Slováci neexistovali pred príchodom Maďarov tak ako môžu mať na toto územie nárok, keď vznikli len vďaka existencii Uhorska?
Nabudúce ak budete dávať nejaký link, tak aspoň si to poriadne vypočujte, alebo prečítajte.
Prepáčte ale takáto neznalosť svojej vlastnej histórie od človeka, ktorý dokáže písať bez gramatických chýb a väčšinou bez osobných atakov, ma zaráža.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

...

A aké klamstvo napisal ked si myslíš ze je za to platený ? Boli tie hoaxy o inkubatoroch zneuzite ako zamienka na utok na Irak ? Boli . Mal Saddam chemicke zbrane? Nemal. Zahynuli pri tom dobrodruzsve statisice ak nie milony ludi? Zahynuli. Ale podla teba je prostitucia to pripominat a pisat o tom kriticky..
 

 

Tak isteže Saddam nemal chcemické zbrane. Tých Kurdov zabijali kyslé dažde.
 

...

Jasné..Saddama napadli 15 rokov potom ako tie zbrane pouzil a ktore mal prave od tých co mu to pozdejsie strasne vycitali a obesili ho za to.. a obeti toho saddamovho utoku bolo 5000...ale humanitarna invazia na zachranu detí v inkubatoroch ma nasobne viac obetí a nasledky irackí ludia pocitujú dodnes..ale to je pravdepodobne v poriadku a kazdý kto to pripomenie tak je platený troll
 

 

Ja len pre úplnosť, predsa tých útokov Saddáma bolo viac, nie len ten jeden chemický, Kurdov likvidoval desaťročia a rovnako aj Iračanov, ktorí boli voči nemu v opozícii alebo sa mu z nejakého dôvodu znepáčili. A koľko bolo obetí vojny proti Iránu? Neboli to státisíce?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Svet