SME
Streda, 27. máj, 2020 | Meniny má IvetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z pražského námestia odstránili sochu sovietskeho maršala Koneva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

"Rusko pohrozilo aj odvetnými krokmi."
Na protest odstránia sochu Klementa Gottwalda .
yura
<< < 1 2 3 4 > >>

:))

.
 

 

A na odvetu Češi zbombardujú Karl. Vary
 
Hodnoť

SSSR viedol dve vojny.

Jednu útočnú a jednu obrannú.
Najprv viedol útočnú vojnu: Napadnutie Poľska spolu s Hitlerom, obsadenie Pobaltských krajín, Bessarábie, vojna s Fínskom.
Nasledovala obranná vojna potom čo v roku 1941 Hitler napadol SSSR.
Po vytlačení nemeckých vojsk zo SSSR v roku 1944 a po dosiahnutí hranice územia SSSR z roku 1938, pokračovala útočná vojna.
Nemali by sme oslavovať výsledky útočnej vojny, ktorej obeťou bolo aj Slovensko.
 

..

Ano utocili ako zmyslov zbavení aby mohli robit zle ..zautocili aj na Osviencim a prepustili odtial vsetkych väznov. Nastal z toho chaos lebo dovtedy tam bol poriadok, boli tam pekne zatvoreni ocislovany a likvidovaný. Ruskym utokom sa to vsetko poriadkumilovnym Nemcom zrutilo.
 

Zatiaľ čo doma gulagy

fungovali ďalej...
 

 

CCCP viedlo útočnú vojnu do 1941, potom už bola obranná a obranná bola až do 1945... Tu vojnu museli ukončiť a inak ako zničení tretej ríše to nešlo. Podľa vašej logiky spojenci na západnej fronte ale i v Taliansku viedli útočnú vojnu ...
 
Hodnoť

..

Je smutne ze sa pluje na pamiatku vojakov ktorí vyhnali z Ceskoslovenska fasistov ktorí boli zodpovední za smrt 350 000 Ceskoslovenských obcanov...A nie. Druha svetova vojna nezacala nezacala podpisom o neutocení medzi Stalinom a Hitlerom a tzv . utokom sovietov na Polsko. Take zmluvy uz mali podpisane vsetci vratane Poliakov . Oni obsadili len svoje uzemie ktore im Poliaci pred tym vzali . Ked to sovieti urobili Polsko uz neexistovalo . Druha svetova vojna zacala davno predtym v Mnichove ked nasi tzv. spojenci darovali Ceskoslovensko Hitlerovi a Poliaci spolu Madarmi ako jeho verní spojenci sa zucastnili obsadzovania pohranicia.
 

Klameš, Poliaci museli

bojovať na dvoch frontách. 1 Septembra ich napadli Nemci a 17 Septembra ich napadli Rusi či Sovieti, ako je komu libo. A že si zobrali svoje? To máme napadnúť Ukrajinu, vyvraždiť im tam elitu ako to spáchali Rusi v Katyni a zobrať si späť zakarpatskú Ukrajinu? Týmto obhajuješ vojnu?
 

Bludy

Čo to tu trepeš, poliaci tieto územia dostali po tom čo ich Lenin dal nemecku výmenou za separatny mier aby sa mohol sústrediť na vraždenie rusov v občianskej vojne. Nemci potom tiež prehrali a tak sa územia obývané Poliakmi na zaklade Wilsonovej doktríny o práve národov na sebaurčenie dali do správy samozrejme Poliakom. Ruské síce pred tým boli ale nie večne rusi ich ukradli poliakom pri treťom delení Poľska. Čo bolo relatívne nedávno pred tým. Normálne sa čudujem ako sa tie ruské bludy dokonale napchali do sprostých hláv a už sú tam asi navždy. Mimochodom Stalin vyslaný Leninom sa pokúsil vo dvadsiatich rokoch tieto územia znovu dobiť, ale vzhľadom na to že to bol idiot tak napriek brutálnej prevahe červenej armády dostal totálne nafrak a utekal domov. Toto nemohli sovieti prežiť a preto ten pakt s hitlerom.
 

..

Do sprostych hlav sa snazia natrepat to ze Rusi zacali druhu svetovu vojnu a len sproste hlavy tomu aj veria
 

Mráz ide z Kremľa

Vieš milý Kubo tieto legendy, že druhá svetová vojna sa začala Mníchovskou dohodou sú tiež z Putinovej propagandistickej dielne a ty si pod jej vplyvom. Pôvod to má taký, že tento úbohý národ časť druhej svetovej vojny v ktorej bol spojencom Nemecka a delil si s ním Európu neberie vôbec do úvahy a vojna sa u nich začala až keď sa nechtiac ocitli na správnej strane. Faktom však je že druhá svetová vojna sa začala útokom na Poľsko. Začali ju teda logicky štáty ktoré na Poľsko zaútočili, jednoduché nie? Prvé zaútočilo Nemecko a tvoj milovaný Slovenský štát a pár dní na to sovietsky zväz. To sú štáty ktoré začali druhú svetovú vojnu, bodka. A keď by sme išli do dôsledkov rusi už pred tým napadli fínsko a obsadili pobaltie okrem iného.
 

...

No tak tzv.Slovenský štat nie je moj milovany ani nikdy nebol a ani nebude..ale ked sme uz pri tom..Tak ten Slovenský stat kedy zautocil na Polsko spolu s Hitlerom? V roku 1939..a co urobilo Polsko 1.decembra 1938 teda skoro rok predtym a tiez spolu s Hitlerom? Odpoviem zabralo Tešinsko v Cechach a Slovensku uzemia na Orave a Spiši. A pakt Hitler-Pilsudsky bol podpísaný daavno pred podpisom Molotov- Ribentrop..Vies kto mecom bojuje mecom zhynie..Poliaci by radi zaberali spolu s Hitlerom kadeco keby si ten s nimi nevytrel ved vies co...No ale doba je taka že utrpenie celej Europy bez ohladu na Mnichovsku zradu bez ohladu na to co robili Poliaci a iný hodime na Rusov a vybavené...A ked s tym niekto nesuhlasi tak je ovplyvneny Putinovou propagandou..jednoduché..
 

Pravdu máš

Pravdu síce máš že poliaci mali podpísaný pakt s Nemcami ale snáď nechceš tvrdiť že podpísanie tohoto paktu je začiatok druhej svetovej vojny?
 

A čo rusi

Inak to čo tvrdíš o poliakoch s paktovanim s nemcami a zaberanim kadejakých území mimochodom presne platí aj na rusov a tak isto aj s tým vytretim. Kto mečom bojuje mečom...
 

..

Druhu svetovú vojnu zacali Nemci po tom ako im ustupili zapadne mocnosti v Mnichove a darovali im Ceskoslovnenske uzemia ..Rusi ziadnu 2 svetovu vojnu nezacali . Rusi ju ukoncili ked porazili Nemcov ktorí ako bestie zabijali ludí v koncentracnych taboroch zabijali civilne obyvatelstvo palili deti zeny starcov na okupovanych uzemiach v Cechach , Lidice , Lezaky plus tisice zavrazdenych ked im v konkretne v Prahe sekali hlavy gilotinou ako drevo v lese.. o Slovensku a inych okupovanych krajinach ani nehovorim. Boli to Rusi resp. sovieti co Nemcov z Ciech vyhnali ..ziadny Vlasovci..ti Nemcom pomahali a ze sa den pred koncom vojny prebrali a postavili sa proti svojim panom nic neznamena..Ale mozno ten starosta co dal odstranit sochu Koneva tam spolu s Novotnym odhalia sochu Vlasova..Schopny toho teda urcite sú..Poliakov a kadejake ine zmluvy o neutoceni z toho vynechajme tie mali s Nemcami podpisane vsetci. Rusi to urobili poslední takze zodpovednost za tu vojnu hadzat na nich je dost alibistické. A v Polsku sa za stavili na hranici uzemí ktore im predtym Poliaci zabrali ked sa nedokazali branit..ani o krok nesli dalej. A poliaci boli tí ktorí odmietli spojenectvo zo ZSSR proti Hitlerovi aj ked ich Britania a Francuzsko presviedcali aby to urobili. Ked Rusi zabrali tie uzemia tak polsko uz neexistovalo lebo Nemci ich za dva tyzdne porazili.Tak nerob z nich az taku obet. Ale myslim ze ty to aj vies.
 

Opäť máš pravdu

Toto je znovu všetko pravda a súhlasím s tebou ale len čo sa týka historických faktov, ich interpretácia už trošku nesedí. Rusi sú ti zjavne veľmi sympatický a nie je divu investujú do svojej propagandy ohromné prostriedky a robia to už desiatky rokov. Mníchovska dohoda určite umožnila Nemcom rozputat vojnu ale bez spojenectva s ruskom by si to určite Hitler nedovolil rozdelili si sféry vplyvu a celú strednú Európu. To že sa rusi zastavili v Poľsku tam kde sa zastvili je síce pravda ale dôvod bol taký že to bola čiara na ktorej sa s nemcami dohodli. Pekne sa na nej potom s nemcami zvitali a zorganizovali spoločnú vojenskú prehliadku. Keby im išlo iba o prinavratenie ruských území tak by na tom akože svojom území nepoatrielali všetkých čo mali vzdelanie vyššie od maturity ako príliš inteligentných a neschopných sovietizacie. Keby to bol taký neagresivny narod čo nechce rozpútat vojnu tak by samozrejme neutocil dávno pred tým vo Fínsku, Litve, Lotyšsku, Estónsku, Rumusku. Mimochodom ľahko sa dajú na internete dopátrať útočné plány červenej armády smerom na západ ktoré zverejnili sami Rusy (bolo to ešte za jelcina pochopiteľne), Nemci ich predbehli o nejaké týždňe maximálne mesiace. Takže odporúčam ti prehodnotiť svoje sympatie k tomutu hnusnému a vlastne už aj jedinému impériu na svete a jedinému čo nedalo svojim kolóniam v 20 storočí slobodu ale napevno a navždy ich začlenilo do svojej ríše. Tých národov čo im vládnu pevnou rukov je myslím že niečo viac ako 40...
 

 

ty si teda iný kubo , vo chvíli ked serie....š ty aj žerie....š , ak si rusi len vzali späť od polska , potom aj madari si vzali späť ?Potom to nie je obsadzovanie ? že ? A na žiadnu pamiatku vojakov sa nepluje , neviem o tom že tam kde stála socha bol Konev pochovaný .
 
Hodnoť

selektivna ruska pamat

rusi 2 svetovu vojnu často zamienaju a velku vlastenecku vojnu, opytajte sa ktorehokolvek rusa kedy zacala 2 sv vojna a povie vam ze v roku 1941. takto sa budu mylit vsetci. takto ich ucia v skolach doteraz
 
Hodnoť

 

Neviem či tu niektorí diskutujúci poznajú nejaké alternatívne dejiny, ale je všeobecne známe, že vojská pod vedením Koneva sa zúčastnili Pražskej operácie, ktorej cieľom bolo zlikvidovať zoskupenie nemeckých vojsk ustupujúcich Českom a pomôcť pražskému povstaniu. Udialo sa tak 6.-11.5.1945. Za to mu v Prahe postavili sochu. Takéto stručné fakty by som aj očakával v tom článku SME namiesto kadejakých nepodstatných poznámok o vandaloch poškodzujúcich sochu, ktorí si neviem prečo podľa SME zasluhujú väčšiu pozornosť ako činy generála Koneva.
 

Teda tí Pražáci

sú veľmi nevďační, keď Konevovi - mäsiarovi z Budapešti - tú sochu postavili až v roku 1980, čiže presne 35 rokov po údajnom Konevovom zásahu. Špeciálne s dovetkom, že Rusi zabránili Američanom leteckú pomoc Pražskému povstaniu a že najväčšiu zásluhu majú na oslobodení Prahy Rusi z ROA takzvaní Vlasovci.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Svet