SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Talianske mesto zastavilo koronavírus. Zdravotníci testovali všetkých a viackrát (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

...

Pelegrini hovorí netestovat šetriť. Komu veriť. Prečítajte si radšej nového bránila https://www.branik.info/post/p...
 

..

1. talianske mestečko má štastie, že jej testovacie sady nekupovala slovenská správa hmotných rezerv cez desať priekupníkov miesto priamej kúpy od výrobcu, co by nenaplnilo vrecká kadejakým darebákom,

2. talianske mestečko má počet obyvateľov, na testovanie ktorého by stacila celková kapacita laboratórii na Slovensku,

3. talianske mestečko má štastie na experta, ktorý vyštudoval na slušnej škole, má normálne pracovné skúsenosti a učí na slušnej škole (teda nie je na hlavu padnutý konšpirátor s čudnou prezývkou ako jeden z neúspešných kandidátov na slovenského prezidenta, ktorého poslanecký klub odmieta povinné očkovanie detí)
 

 

všetko pravda, ale naviac: talianske mestečko je pokusom, ktorý mal ničo ukázať, a ukázal. takže nehľaďme na konkrétne mestečko, ale na pointu a výsledky.

sám sa už pár dní čudujem, prečo nie je testovacie miesto na každom rohu v každom meste. áno, viem, testy trvajú x hodín a tým pádom majú určitú kapacitu. siemens otvoril nové testovacie laboratórium na Sk, prečo u neho neobjednať 10...50.. takých laboratórií??? čo je dnes dôležitejšie, než korona? že by to stálo 10..20..50.. mil euro? ale veď tí ********************** vyhadzujú miliardy ročne. Fico s prstom v nose nájde 400 mil. na 13-te dôchodky...
 

 

Existujú oveľa závažnejšie ochorenia ako nejaký koronavírus ako napríklad srcovocievne ochorenia na ktoré je polovica z úmrtí. Keby sa na to peniaze aj našli tak by to išlo na úkor niečoho iného.
 

áno, pravda..

ale nechať vedome ochorieť 5.4 milióna ľudí pri smrtnosti 5% (v Európe je podľa údajov vyššia ako v Číne) a máš to 270000 úmrtí navyše ja JEDNU sezónu.. daj tomu "LEN" podľa mňa nepravdivé 3% a je to 162000 mŕtvych do konca roku..
najprv treba zničiť túto chrontu a až potom sa opäť venovať "bežným" zdravotným stavom....
 

 

Nakaziť sa koronavírusom a aj skutočne ochorieť je výrazný rozdiel. Drvídna väčšina je bezpríznakových. Deti ochorejú len vo výnimočných prípadoch. Zdraví ľudia alebo ľudia z len miernymi ťažkosťami nato tiež nezomierajú. Zo 125 ľudí oficiálne nakazených sú len dva vážne případy. Skutočne nakazených ktorí sú bezpriznákoví alebo majú len míerne príznaky alebo si myslia že majú len chrípku sú pravdepodobne tisíce. Myslím si že keby sa nakazil na Slovensku koronavírusom každý tak by zomrelo nanajvyš 25 tisíc ľudí. Čo je aj tak dosť ale třeba si uvedomiť že väčšinou byto boli ľudia zo závažnými zdravotnými ťažkosťami ktorí by zomreli o niečo neskôr aj tak. Práve preto si myslím že cestou je ľuďom zdôrazňovať ktoré potraviny a aký životný štýl ľuďom zdravie zlepšujú a ktoré naopak im len škodia aby bolo smrtelných prípadov čo najmenej. Nevidím zdlhodobého hladiska velký význam vrážať peniaze do testovania lebo o rok tu môže prísť ďalší vírus a čo potom dáme na to ďalšie miliardy? Treba ľudí oboznamovať čo znižuje pravděpodobnosť že potom čo sa nakazia koronavírusom že aj skutočne ochorejú. Informovať ľudí ako si zlepšiť imunitu.
 

 

Pokiaľ tie testy naozaj tak výrazne pomôžu zastaviť šírenie a tým skrátiť dobu karantény a iných opatrení, tak by sa investícia do nich rýchlo vrátila aj s úrokmi.
 

to nevysvetlis..

skupina ľudí je presvedčená že ked oni narcisi budú žrať klíčky a chodit behať.. že tým ochránia aj tých ktorí to nerobia - starých a chorých..
 

 

Kontrolovať 5 milionov ľudí a kontrolovať 3000 ľudí je rozdiel. Slovensko by muselo do doby pokým koronavírus z celého světa nevymizne uzavrieť všetky hranice ináč by to velký význam nemalo lebo keby to u nás aj dostali pod kontrolu tak by to ľudia mohli znova sem doniesť a bolí by sme znova na začiatku.
 

 

do kelu, huučíš tu dookola svoje...

pokus z talianska jasne ukazuje cestu.
Že TY nevidíš význam vrážať do testovania???
Tu nejde len o koronavírus. Tu ide o to, že vírusy sú jednou z najväčších zdravotných rizík ľudstva. Aj chrípka je vírus,. Aj AIDS je vírus. Aj Ebola..
A môže prísť taký "nový koronavírus", ktorý vyhubí 80% ľudstva.
Tak nebuď taký tvrdohlavý alebo premúdrelý, že v čom Ty nevidíš význam.
Čo si? Lekár? Virológ? Laborant? Odborník?
Názor si maj, ale skús byť trochu aj múdry...
 

 

Písal som že by to nemalo význam až by sa nechali otvorené hranice lebo by nám mohol niekto znova doniesť. Aids nieje vírus ale choroba. Vírus je hiv.
 

 

Prečítaj si svoje kommenty, čo si písal.
A opraviť text AIDS versus HIV je asi nadôležitejš argument..
Nedôležité v týchto súvislostich, o ktocýh si tu dopisujeme..
 

 

Stojím si za tým čo som napísal. Keby sa tú málo zaviesť takéto drahé opatrenie tak by sa museli zavrieť všetky hranice. Lebo keby sa hranice nezavreli tak by bolo len otázkou času kedy by nám znova niekto koronavírus doniesol zo zahraničia a bolí by sme znova na začiatku.
 

 

Tu máš aktuálne správy z Bergama:
https://www.youtube.com/watch?...

V skratke:
V záchrankách pracujú dobrovolníci, lebo zdravotníkov niet.
V ludí nad 50 už nechávajú zomrieť v posteli, lebo v nemocniciach nie sú kapacity. Ak máš pod 50, tak možeš mať to štastie, že tvoja žena a deti sa budú dívať ako ťa dobrovolníci nakladajú do sanitky.

K deťom:

Taliansky denník Corriere della Sera dnes na svojej hlavnej stránke priniesol analýzu, z ktorej vyplýva, že nemožno podceňovať ani vplyv súčasnej pandémie na deti.

Denník sa v texte odvoláva najmä na čínsku štúdiu, ktorá na vzorke 2143 detí skúmala, čo robí vírus s deťmi. Ide tak o prvé zistenia tohto druhu. Zhruba u polovice detí mala nákaza ľahký priebeh, prejavovala sa horúčkou, kašľom, únavou, hnačkou, nechutenstvom. Viac než tretina detí, 39 percent, však mala vážnejšie problémy ako zápal pľúc. Len štyri percentá detí nemali žiadne symptómy, no u 125 detí z tejto vzorky, teda u 6 percent, vyvolal vírus vážny stav, napríklad neschopnosť dýchacieho systému zabezpečiť primerané okysličenie krvi.

Takto to dopadne, keď sa širenie vírusu nepodarí zastaviť včas. Blúzenie o kolektívnej imunite a o tom, že ohrození sú len starí ludia, by už mohlo prestať.
 

 

Nerobil niekto výskum ako na ten vírus pôsobí alkohol?
 

 

Irony on.
Nie. Toto ešte nikoho na svete okrem teba nenapadlo, preto si zaslúžiš nobelovku.
Irony off.
 

 

No tak by to mal rýchlo niekto otestovať lebo je známe že alkohol pomáha pri chrípke a nachladnutí. Viem že si robíš zo mňa srandu ale čítal som že volakedy lekáry alkoholom aj liečili a bol nejakej krajine aj na predpis. Určite by stálo zato zistiť či sú medzi vážne chorími aj nejaký alkoholici a až nebudú alebo budú len v minimálnej miere tak by určite stálo zato urobiť výskum prečo je tomu tak.
 

 

A..áno. Testujem to dennodenne.. :)))
 

robil

A zistili, že najúčinnejšie je si naliať alkohol do pľúc a nie do žalúdka.
 

 

Alkohol vplýva na imunitný systém.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Svet