SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Maďarsku zadržali muža, ktorý šíril falošné správy týkajúce sa koronavírusu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Sledujem aj maďarské TV správy. Podľa nich sú to špekulanti. Na svojich stránkach majú falošné správy, s bombastickými nadpismi. A zároveň tam majú kopec reklamy. Stránka je nejako tak nastavená, že ak na tú stránku pre ten bombastický nadpis klikneš, tak stránka to nejako zaregistruje, a majiteľ stránky automaticky dostane od reklamnej agentúry istý poplatok za to, že niekto tam klikol a tú reklamu videl. Čím viac kliknutí, o to viac príjmov má majiteľ tej stránky s vymysleným článkom.

Ja nie som PC expert, viem to iba takto laicky vysvetliť, bola tam kopa odborných výrazov zo sveta IT technológií, ktoré nedokážem preložiť do slovenčiny. Iba viem to, bulvárno-bombastický nadpis ťa zaujme, klikneš tam, a majiteľ stránky už aj niečo celkom automaticky zarobil.

Odborník odporúčal to, neumývajme si iba ruky, aj rozum udržujme v čistom, neinfikovanom stave. Nech je nadpis akokoľvek lákavý, treba si aj článok prečítať, je mylné sa domnievať, že iba z lákavého nadpisu sa dozvieš úplne všetko. A treba krížovú kontrolu, či aj iné stránky píšu to isté, vždy je čudné, ak jedna stránka niečo akože vie a desať má iné informácie.
A treba si dvakrát premyslieť, či je dobrá myšlienka iba na základe nadpisu dávať link svojmu okoliu na takéto stránky a tak umožniť majiteľovi stránky bezpracne zarábať cez sprostredkovanie reklamy.
 


Najčítanejšie na SME Svet