SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Turecko nebude sýrskym utečencom brániť v úteku do Európy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

sýrčania

a prečo nebojujú miesto euro výkrmne?Prečo nepočuť o utečencoch z Lýbie kde je rovnaká vojna?
 
Hodnoť

Ruské bombardovanie Idlibu

a konflikt s Tureckom už prináša vojnu aj do Európy.
 
Hodnoť

Mohamedáni, barabari a lúpežníci aj tak

dobyjú Rím/Brusel, iba si zatiaľ nechávajú prípravy preplatiť obeťou.
 
Hodnoť

 

no tak potom treba s okamzitou platnostou stopnut aj tie peniaze pre Turecko.
 

 

Prvotný problém je v tom, že podľa mojich informácií, ktoré ale slniečkarské médiá moc nešíria, Turecko nikdy nedostalo tú sumu v plnej dohodnutej výške.

Druhá vec je tá, že starostlivosť o cca 3,5 milióna utečencov, plus k tomu ešte aj "kopa"nelegálnych migrantov, nie je jednorázovou akciou, ale akciou trvalou, až do času, pokiaľ tam tie osoby budú.

Rovnako aj stráženie hraníc Turecka musí trvať do času, než nežiaduca migrácia upadne. Teda aj to sú trvalé úlohy a tak aj trvalé výdavky, ktoré sa pre Turkov nedajú kompenzovať jednorázovým prísunom financií, a potom roky iba argumentovať, dostali ste v roku 2018, tak teraz už čušte!

Do tretice. Bruselská EU byrokracia po vzore USA sníva svoje mokré sny o novej ríši, o Spojených štátoch európskych. Lenže ríša začína a končí tam, že si dokáže sama uchrániť svoje hranice.
EU to nateraz nedokáže, teda ríšou nateraz nebude! V dejinách každá ríša si svoje hranice garantovala svojou armádou, ak tú úlohu prenechala cudzím žoldnierom, tak oni to vždy robili iba do "výšky svojho platu", a ríša sa časom rozpadla.
 
Hodnoť

 

Takže Rusi a Američania do.... celý stredný východ od Ázie (Afganistan) až po Afriku (Líbya) a Európa si to má teraz odsr..? Prečo "migranti" mieria všetci do EU a ani jeden do Ruska? Rusko si môže dovoliť povedať, že migrantov nechce a EU nie? A prečo je 90% utečencov dospelých mladých mužov v plnej sile, ktorí by teoreticky mali doma bojovať? V skutočnosti to je armáda, ktorá pod názvom "utečenci" už obsadzuje Európu a neschopná EU si nedokáže ochrániť ani svoje vlastné hranice. A keď konflikt preskočí aj do Európy, budú pripravení. A na dôvažok si ich osprostení .... sem sami privážajú.
 

 

Polož si radšej otázku, prečo sa časť z tých utečencov nevracia naspäť do Sýrie? A už sám si niečo naznačil. Ľahké odpovede podľa mňa neexistujú. Môžeš začať.
 
Hodnoť

Toto už fakt nieje žiadna sranda

Keď budete voliť OĽANO Kiskove Za ľudí PS spolu tak za nedlho zaplavia aj Slovensko. Treba voliť strany ktoré budú bezpečnosť Slovenska chrániť a nie čo nás budú svojou politikou ohrozovať.
 


Najčítanejšie na SME Svet