SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rakúsko v obave z migrantov blokuje obnovenie námornej operácie Sophia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Zdá sa, že aj Rakúsko začína mať rozum, po Maďarsku a Salvínim. Veď pošlime na Stredozemné more vojenské loďstvo. Za chvíľu bude obkľúčené člnmi z Líbie a kapitáni lodí ich budú musieť naložiť. Ináč ich poženú pred súd za vojnové zločiny ako sa teraz snažia zabásnuť Salviniho.
 
Hodnoť

5 clankov

o migrantoch, teda o ekonomickych migrantoch, za sebou, nie je to malo Antone Pavlovici?
akoby by povedal Jara da Cimrman.
:)
 
Hodnoť

 

"Niektoré štáty Únie by chceli operáciu opäť obnoviť s cieľom presadzovať zbrojné embargo OSN voči občianskou vojnou devastovanej Líbyi...." Niekto si robí z ľudí bláznov? Tá ich akcia Sophia miesto bráneniu pašerákom naviezla do Európy cez 50 tisíc migrantov. Táto informácia mi v tom "objektívnom" článku chýba.
 
Hodnoť

 

Zaujímalo by ma, že keď tade juchal ruský dymnik Admiral Kuznecov, nezachraňoval migrantov? Dymnik na veľa vecí nie je, ale pobral by mnoho stoviek.
 
Hodnoť

 

Faktom je, že svetové veľmoci vyzbrojujú obe strany konfliktu - obchod so zbraňami bol a je skvelý biznis a kto si myslí, že pár lodí v Stredozemnom mori by mu dokázalo zabrániť, by bol prinajmenšom naivný. A to politici, ktorí sa snažia o obnovenie operácie Sophia, určite nie sú. Celá slávna akcia Sophia síce žiadnych pašerákov zbraní nezastavila, zato svoje lode ochotne dala do služieb pašerákov ľudí a naviezla do EU desaťtisíce ilegálnych migrantov. A to sa dotyční politici pokúšajú zopakovať, rakúsky kancelár Kurz zrejme vie svoje, prečo sa proti tomu plánu postavil. Teraz môžeme čakať, kedy ho promigračná klika EU označí za verejného nepriateľa ako Orbána a Salviniho.
 

 

No, zlé jazyky aj také hovorili, že západné demokracie Líbiu rozbombardovali preto, aby nemuseli platiť Kaddáfimu horentné účty za ropu, v čom hralo prim Francúzsko.
 


Najčítanejšie na SME Svet