SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čína za desať dní dokončila stavbu novej nemocnice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Ešte sa máte čo učiť, zlodeji smerácki!

Tak sa zdá, že aj od Číňanov sa ešte máte čo učiť, banda jedna smerácka zlodejská! Kým vy hútate nad tým, ako naše verejné zdravotníctvo čo najúčinnejšie vyciciavať, čínski súdruhovia (ktorí by toto oslovenie od takého Blahu isto zobrali ako urážku) vám ukázali, ako na to. Kým vy máte plné huby rečí o sociálnom štáte, Číňania vám ukázali, ako sa v zdravotníctve a stavebníctve má makať v prospech verejného blaha. Kým vy štrnásť rokov neviete dokončiť jednu takmer komplet dostavanú nemocnicu (Rázsochy), Číňania si len tak mírnix-dírnix za dva týždne postavia plne funkčnú nemocnicu na zelenej lúke. Všetka česť! Dúfam, že všetci vaši voliči videli, ako sa má robiť pre dobro ľudí, a porovnajú si to s tým, čo tu už 14 rokov predvádza vaša chmatácka banda.
 

Co dokončiť.

Ani zbúrať.
 

 

Nepodceňuj smerákov. Za 10 dní by to určite dokázali vykradnúť.
 

 

Keby na Slovensku vypukla epidemia nějakého zmutovaneho virusu, tak by sme si tu tiez mozno postavili za 10 dní nemocnicu. Sudruhovia prisli ale s krizkom po funuse, kedze mali při zárodku problémov zacat tieto problémy riesit a potom by ziadnu nemocnicu stávat nemuseli :)
 

mne to nepripada ako nemocnica

skor ako nejake unimo bunky urcene na izolaciu chorych od zdravych. Nemocnicu si predstavujem inak.
 

 

Máš dobrý postreh!

To, čo tam postavili, je praobyčajná, tzv. poľná nemocnica. Je to "prenosná" nemocnica, vo vojnových časoch sleduje frontovú líniu, aby zranení vojaci to nemali ďaleko k rýchlej lekárskej pomoci.
V mierových časoch tieto nemocnice sú uskladnené v armádnych skladoch, či v skladoch CO, či v skladoch štátnych hmotných rezerv.

Okrem vojnových situácií tieto nemocnice sa využívajú aj pri prírodných katastrofách, napr. ak zemetrasenie, či veľká povodeň zničí mestá, vrátane nemocníc.
V minulosti tieto nemocnice boli vyskladané zo stanov, či špeciálnych nákladných áut a prívesov, v ktorých boli zriadené operačné sály, ale aj technické zázemie, napr. elektrocentrála.

Tento čínsky model je stavebnica podobná detskej hračky LEGO. Sú to v podstate skladacie kontajnery, aby v skladoch zaberali málo miesta, a aby aj ich doprava na miesto určenia bola rýchla a vyžadovala málo áut či železničných vagónov. V mieste určenia sa z dielcov rýchlo zostavia samostatné kontajnery, a z kontajnerov potom zostavia budovu potrebnej konfigurácie.

Keď sa posunie frontová línia, či v tomto prípade skončí nákaza, tak, sa tá nemocnica rozoberie na kontajnerovú veľkosť, a tak sa v podobe kontajnerov presunie inde na nové miesto použitia. Takto sa na novom mieste tie kontajnery rýchlejšie poskladajú do nemocničného objektu.
Ak po ukončení mimoriadnej situácie už nie je nutné nemocnicu presúvať inde, tak je možné ju opäť rozobrať na malé dielce a s malými nárokmi na skladovacie plochy opäť uskladniť v skladoch.

Zahraničné médiá poctivo hovoria o poľnej nemocnici, SME sa správa ako bulvár, a píše tak, ako by tu niekto za desať dní vybudoval 20 poschodovú univerzitnú nemocnicu, čo ale nie je pravda.

A čudujem sa aj väčšine diskutujúcich, ako tu chvália čínsku genialitu a kydajú na vládu SR, či vôbec na naše, akože zlé pomery. Lenže ako som už napísal, je to obyčajná poľná nemocnica, iste má ich aj naša armáda, možno nie práve v podobe takýchto dielcov, ale poľné nemocnice má každý štát, ktorý má aj armádu.
 

 

A co je zle na tom, ze kontajnerova?

Radsej skus poratat, ako dlho by sa to iste stavalo u nas.
 

 

U nas by za desat dni ani len nepresvedcili projektanta, aby si zalozil novu zakazku a zacal sa tym projektom fakt vazne zaoberat...
 

ked si to

pozries pozornejsie, vsimnes si, ze to robila armada. ano, je to polna nemocnica na betonovych zakladoch. Sam som zvedavy, kolko by to trvalo US Army alebo Rusom. neviem ci u nas nieco take existuje v armadnych ulozkach, ale snad sa to nedozvieme..
 

 

“Polna” nemocnica s MRkom? Ok :)
 

chapem, ze u

nas maju MR len tam, kde potrebuju peniaze, ale mas pocit, ze to je taky luxus, ktory vojenska polna nemocnica nepotrebuje?
 

 

Nie. Len mam pocit, ze oznacenie "polna" pre niekolko poschodovu nemocnicu s vybavou ako je tamta, nie je uplne priliehave.
Ale asi uz doba pokrocila :)
 

 

Ide o to, ze aj ked je to lego nasi by to nepostavili ani za rok...
 

 

Aj keby postavili, potom by prišla nejaká Lemikon firmička z Cyprus a žiadala vyplatiť niekoľko stoviek miliónov eur za know-how, ktoré im bolo ukradnuté. ;-)
 

 

Toto nie je ziadna polna nemocnica. Pri polnej nemocnici urcite nerobis betonove zaklady a potrebujes ju rozlozit, nie postavit.
Toto nie su ziadne kontajnery, ale betonove prefabrikaty, z ktorych sa v Cine stavia uz vsetko. Je to regulerna, nerozoberatelna stavba, ktoru v pripade potreby nebudu skladat, ale demolovat.
Je sice pravda, ze u nas by to asi kolaudaciou nepreslo, ale nedokazem si predstavit, ze by sme nieco podobne stihli za cokolvek blizke tym desiatim dnom.
 

 

to nie su betonove prefabrikaty, ale kovove
 

Zaslepencom do pozornosti:

Samozrejme, link si môže otvoriť aj inteligentný a rozumný diskutujúci, alebo hlavne ten.

Link na článok SME z roku 2010, dúfam že bude fungovať:

https://myliptov.sme.sk/c/5677...


Iné linky:
https://twitter.com/CCTV_Plus?...

Iný link:
https://qubit.hu/2020/01/29/el...

Tu ale v týchto linkoch treba si nájsť a otvoriť odkaz na CCTV+ na Twitteri.

Všade je vidieť, že na miesto výstavby prichádzajú alebo už poskladané kontajnery, či kontajnery v rozloženom stave.

Slovensko je členským štátom NATO, má istú veľkosť svojej stálej armády, máme istý počet obyvateľov a pod a k tomu zodpovedajúce zásoby, či už v armádnych skladoch, ako aj v štátnych hmotných rezervách.
Naša armáda spolupracuje s armádami ostatných členských štátov NATO a tomu zodpovedajú aj naše poľné nemocnice a ich veľkosť.

Čína ohľadom počtu obyvateľov je miliardová krajina, aj s vojenskými veľmocenskými ambíciami, veľkosti jej armády a mocenských plánov do budúcnosti zodpovedajú aj počty a veľkosti ich vojenských poľných nemocníc.

Viac k tomu niet čo dodať, dúfam, že linky fungovať budú, a nájdete v nich zábery CCTV+...
 

 

som Lipták, dokonca poznám aj vojenské objekty na Liptove. V rámci ZVS som učil na VVTŠ jeden necelý semester. Lenže tam sa ten objekt budoval pre
pár ľudí,
10 rokov
a za 15 mil. €
Nehaň ľudí, ktorí dokážu niečo, čo iní nie.
U nás je postup:
mať nápad
vybrať nášho človeka
ušiť na to projekt
urobiť verejné obstaranie
u-ye-bať čo sa dá a koľko sa dá
potom prídu zelení, že tam rastie bylinka európskeho významu
vtáčkári, že sa ftáčikom odráža slnko do očí od strechy v čase od 16:20 do 16:35 keď tiahnu do ..
potom, keď to dostavajú, nejaký komanč to otvorí
nasadia svoju osobu do vedenia
a keď tam prídu prví pacienti po 10-tich rokoch nik nevie na čo sa to stavalo
 

 

Rok 2015:

https://www.teraz.sk/slovensko...

iné:
https://www.facebook.com/ozbro...

A dalo by sa ďalej pokračovať.

Jedna vec je chcieť vstúpiť do NATO, potom tam aj vstúpiť a prispôsobiť sa k normám NATO, aby nie iba zbraňové systémy, ale aj poľné nemocnice boli kompatibilné s výzbrojou ostatných členských štátov.
Poľné nemocnice už iba z dôvodov dopravy musia byť tak unifikované, aby ich mohli dopravovať všetky dopravné prostriedky armád NATO, nemôže jej doprava uviaznuť na tom, že do USA lietadla sa dielce zmestia, do talianskeho lietadla nie.

Nepleť si vývoj a výrobu s dopravou a oživením na mieste určenia. Jedna vec je vývoj a projektovanie takejto poľnej nemocnice, potom jej výroba a uskladnenie na horšie časy.
Treba mať aj zaučený personál, jednak ten, ktorý v tej nemocnici bude pracovať, ale aj technický personál, ktorý ju bude dopravovať na miesto určenia, tam ju poskladať a držať pri živote, teda zásobovať vodou, riešiť kanalizáciu, ale aj zásobovanie elektrickou energiou.

Armády NATO kooperujú, teda asi každá národná armáda má svoje zmluvne dohodnuté povinnosti a v prípade potreby z unifikovaných dielcov budú budovať spoločné zdravotnícke zázemie.

Čína je veľmocou, minimálne proti Taj-vanu majú konkrétne bojové plány, ale čiste akademicky sa môžu dostať do konfliktu jak s USA a tak s NATO, či Rusmi. Tak asi majú aj také vojenské vybavenie, vrátane poľných nemocníc, aby ustáli veľké konflikty..

A majú mestá, či regióny, v ktorých na malej ploche žijú násobky obyvateľov SR. Tak na tie skutočnosti majú dimenzovanú armádu, aj jednotky CO:
Oni do postihnutých oblastí napr. mobilizovali 1900 vojenských lekárov, neviem síce, či oni sú v stálej vojenskej službe, alebo ich povolali z civilu.. Nám by načo bolo 1900 aktívnych vojenských lekárov?

Záverom:

Mafiánsku vládu SR netreba tolerovať. Čoskoro sú voľby, a tam bude možnosť ju vymeniť.

Ale riešiť si komplexy z mafiánskej vlády tak, že si zakrývame oči, či naopak spochybňujeme, či nesprávne popisujeme evidentné skutočnosti, to je čudné.

Či ľúbime vládu SR, alebo nie, stále platí to, že ten čínsky zázrak je jednoduchá, už možno pred rokmi vyrobená a doteraz niekde starostlivo uskladnená kontajnerová vojenská poľná nemocnica, ktorá sa po opadnutí epidémie dá rýchlo rozobrať a presunúť inde, či opäť dať do skladu. Alebo poputuje do železiarní, aby sa tak zlikvidovali aj posledné zvyšky vírov, uviaznutých v útrobách kontajnerov.
To si už v Čine vyriešia sami...
 

Očividne ti ušla pointa, smeráčik

Ide hlavne o to, že keby koronavírus alebo niečo podobne agresívne prepuklo na Slovensku, táto chmatácka vláda by najprv nechala pokapať tisícky ľudí ako muchy len preto, že by najprv pol roka hútali, ako na tom vyryžovať čo najviac prachov. Až potom, čo by zistili, že im kapú hlavne ich voliči - teda tí najchudobnejší a najsprostejší spomedzi nás, bohužiaľ - začali by s tým v panike niečo robiť.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Svet