SME
Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Irackú základňu s americkými vojakmi zasiahli kaťuše (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

v piatok na gastre

nejaký dedo vyprával všetkým dookola "ako bolo na vojne". Som sa usmieval že či na tej jeho "vojne" niekto strelil z druhej strany, či občas priletelo i niečo nad 100 mm - čo kassámy sú.
Kto si pamätá takéto niečo z "vojny" ??
 

Ako

To súvisí s článkom?
 

on je totiž vojak

aspoň si to o sebe myslí....len si myli, obranný raketový system s translatorom, u manuálových trollodiotov nič neprekvapujúce
 

téma sa nemení

vždy je to o tom že niekde vonku sa niečo deje a my -diskutéri SME- ako nezoichybniteľné morálne a odborné autority musíme k tomu vydať rozsudok.
Čo na tom že Irak sme už za Saddáma podporovali zo svojho vrecka, že sme mu dodávali zbrane ked bolo jasné že používa ZHN ( Iranci vyhlasujú že mali 107.000 obetí) . OK, robili to všetci , ZSSR i USA. No my sme asi prerobili najviac - roku 2006 sme Iraku odpísali dlh za zbrane vo výške 4,9 miliardy Sk.
Ja som tu písal od roku 2004 ( pod nickom "veteranzkoreje"). Okolo roku 2008 som tu písal že ma vrátili prakticky z cesty do Iraku. Doteraz neviem kto, lebo väčšina diskutérov rada vystupuje za celé Slovensko, väčšina je proti vysielaniu vopjsk - no inak jednoducho skoro nikto nemá názor čo treba robiť . To bombardovanie som zažil v Afgane - teda v krajine kde skoro vždy ZA vyslanie našich vojakov hlasuje cez 90% poslancov - a kde proti vyslaniu bolo cca 120 občanov SR.
Proti našej účasti v Iraku neprotestoval žiadny občan SR, fakt neviem kto ma vrátil.
Spomenie si niekto ktorý premiér chcel vyslať mojich kolegov do Sýrie so zdôvodnením "vojaci chodia na Stredný východ radi, a ak niekto zomrie, tak to k tomu patrí" ??
****
Je dobré si to pripomenúť - že väčšina Slovákov nemá názor ako brániť svoju vlasť. To že sme ( i teraz) v Afgane a Pobaltí je v rozpore s klasickým národoveckým že "vlasť" sa bráni maximálne spravodlivo - teda až potom čo nám protivník zlikviduje pár okresov, aby bolo jasné že sme "v práve".
A takisto chýba u mužov názor ako je to " na vojne" . Pri Iraku si pamätám diskusiu kde všetci bránili nejakých Poliakov čo ich súdili za ich činnosť v Iraku, Tých paradoxne bránili skoro všetci diskutéri, že vraj "vojnové zločiny " môžu spáchať iba politici". Omyl ľudia, pokiaľ nie je info o Iraku tak si pozrite Srbov a Chorvátov. ICTY dohromady obvinili 181 Juhoslovanov,no oni sami dali na súd tisíce svojich za vojnové zloťiny, tresty boli až do 24 rokov.
***
Teraz prebieha diskusia o Bezpečnostnej stratégii Slovenska - odozva NULA,. Rovnako prebieha najväčšie tohtoročné cvičenie OS SR,všetko čo sa o ňom na SME zverejnilo je to že tam nemohla priletieť prezidentka.
 

Neplac

Zapadne firmy s vedomim svojich vlad a bezpecnostnych sluzieb dodavali Iraku v tom obdobi rovno desiatky to prekurzorov na vyrobu chemickych zbrani.

Tak si tu nesypme popol na hlavu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet