SME
Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Generál prezidentom? Bol v KSČ aj v NATO, teraz mieri na Hrad (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V roku 1989 bolo v KSC v byvalej CSSR priblizne 1,7 miliona clenov, co bolo cca 11%. Cas vylieci vsetky namietky a komplexy. O nejakych 50 rokov uz nebudeme riesit otazku, ci niekto bol v KSC a ci to bolo z mladickej nerozvaznosti alebo z ineho (castokrat pragmatickeho) dovodu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V roku 1933 bolo v NSDAP v byvalej tretej risi desiatky milionov clenov, co bolo velmi vela . Cas vylieci vsetky namietky a komplexy. O nejakych 50 rokov uz nebudeme riesit otazku, ci niekto bol v NSDAP a ci to bolo z mladickej nerozvaznosti alebo z ineho (castokrat pragmatickeho) dovodu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak. 3.900.000 v r. 1933. Nepredpokladam, ze popravili vsetkych 3.900.000 clenov. Popravili odsudenych vojenskych zlocincov. Mimochodom v NSDAP bolo z celkoveho poctu 68 milionov obyvatelov Nemecka v r. 1933 priblizne 5,7%. To aby si si rozsirili svoj obzor.
Jednoduchy zaver: nemozes plosne odsudit vsetkych. To plati vseobecne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"demokratická" Guma na Hrad...rozkošné, hlavne vo svetle jeho ćlenstva v KSČ...ak sa nemýlim, pri vstupe do tejto zloćineckej organizácie musel suhlasiť s ćim??
No predsa:

"členom KSČ sa stal ak počas svojej kandidatúry (dvoch rokov) preukazoval "politickú vyspelosť a ideologickú vernosť"...wiki

"Kandidátem KSČ se generál Petr Pavel stal v roce 1983, tedy v době, kdy vrcholila válka SSSR v Afghánistánu, kdy země NATO podporovaly tehdejší mudžahedíny dodávkami zbraní a cvičili je v boji proti vojákům SSSR. Jak víme, vojska SSSR byla vedoucí vojenskou silou Varšavské smlouvy.
A vojákem Varšavské smlouvy a navíc komunistou byl i Petr Pavel.
Všimněte si, že z KSČ vystoupil až prosinci 1989, v době, kdy již bylo rozhodnuto a nemusel se obávat žádných sankcí vůči svojí osobě."
Jaromirpetrik.blog.idnes.

Ja ešte skromne dodám, že musel pri vstupe do KSČ podpísať, že súhlasí so vstupom vojsk Varšavskej zmluvy do ČSSR v roku 68...no...pre dnešného rusobijcu taký bezvýznamný detail.

Ktovie kam by to až v ľudovej armáde dotiahol náš milý generál ak by k udalostiam v novembri 1989 nedošlo.
Ale, dnes je echt demokrat a ako taký hurá na Hrad.
Sranda čo???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, ale veď dnes sú najväčšími demokratmi, veriacimi a sociálne cítiacimi ľudia (a ich potomkovia), ktorí v minulosti predstavovali to NAJZDRAVŠIE JADRO KSČ a KSS. A nie sú to tí ľudia, ktorí boli z presvedčenia komunisti, ale boľševici, ktorí boli členmi strany vyslovene zo zištných dôvodov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je uplne jedno

Ci boli clenmi zlocineckej organizacie KSS koli svojmu zvratenemu kolektivistickemu presvedceniu alebo z oprtunizmu. Ked je niekto clenom zlocineckej organizacie tak s nim bude nalozene ako zo zlocincom a bude za svoje spolupachatelstvo velmi tvrdo potrestany, kazdy byvaly komunista ma na rukach krv nevinnych ludi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezabúdajme

na masívne vymývanie mozgov za komunizmu. Kto nemal príbuzných, ktorí by ho uviedli "do obrazu", potreboval nazbierať určité životné skúsenosti, aby pochopil, o čom ten režim je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No áno...ospravedlniť niekoho sa dnes dá za kadečo...od aktivít vo Waffen SS cez členstvo v KSČ až po raňajky u Kočnera...doba je taká.
Futuristická predstava o tom ako nepadol boľševizmus a ako generál ČSĽA súdruh Pavel jachá na čele obrnenej divízie potlačiť povstanie napr. Poľsku v roku 2007 je neodolateľná.
Predstava o tom ako ten istý generál Pavel vedie v ČSSR protikomunistický odboj alebo že v tom Poľsku dezertuje a pridá sa k povstalcom...to si predstaviť neviem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechaj to na českých voličov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

pôsobí dôveryhodne, vizáž ako herec, výsledky pôsobivé ako ... vojak ... pre budúci prezidentský systém vlády v Česku ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"pôsobí dôveryhodne"...to predpokladám blahej pamäti aj MUDr. Mengele...ale to len tak, aby reč nestála.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na to som myslel ... nechcelo sa mi dať tam úvodzovky ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Taký typický dnešný

angažovaný komentátor. Podľa vizáže človek medzi 40-50 rokmi ktorý nemal šancu byť členom Ksč je okamžite hotový pomenovať každého oportunistom. Ako je spomenuté vyššie členov bolo 1,7 milióna napríklad aj Dubček, Schuster, Kusý len tak námatkou. Čo sa týka generality v armáde asi každý nad 50 rokov. Aké jednoduché je pozerať sa na tých ľudí zvrchu keď nemáme žiadnu zásluhu na tom že sme “oportunistami” neboli pretože všakáno nižší vek nie je zásluha. A poznámka že Česi radi volia neznámych ľudí je úplne od veci pretože Havel síce taký známy ako Dubček nebol ale neznámy nebol tiež, o Klausovi a Zemanovi hovoriť ako o neznámych je strata orientácie v čase a priestore. Takže výpovedná hodnota článku je nula, ľudia aj tak volia charizmu a tú nepochybne pán generál má. Nepochybne bude vedieť presne a nahlas pomenovať sviňačiny ak na ne narazí. V dnešnej dobe devíza najvyššia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pri povrchnom pohľade na spoločenské postavenie občanov v minulosti by sa dalo s týmto názorom súhlasiť. Lenže, ako som napísal vyššie, boli čestní komunisti (poznám aj takých a vážim si ich) a boli komunisti-boľševici, z ktorých sa po tzv. "Nežnej revolúcii" stali demokrati, ktorí môžu všetko. Bolo by veľkým omylom veriť človekovi, ktorý v minulosti podpísal prehlásenie, že je bezvýhradný ateista a dnes sa stavia do pozície neohrozeného birmovaného katolíka a socialistu, zachraňujúceho zbedačenú časť občanov almužnami, alias sociálnymi balíčkami. To pokiaľ sa týka charakteru a morálky jednotlivcov. Pri porovnaní spôsobu riešenia existenčných problémov myslím si, že bývalý režim bol pre občanov priaznivejší ako dnešný. Nie som za odmeňovanie za prácu spôsobom "vso rovno", som za odmeňovanie ľudí primerane k ich spoločenskému prínosu, ale nie som ani za oligarchizáciu, ktorá sa dnes deje. Ani za korupčníctvo, zlodejstvo a politický kabaret, ktorý predvádzajú súčasní politici na všetkých úrovniach.
O voľbe neznámych ľudí do politických, či štátnych funkcií si myslím, že neznámi občania majú rovnaký nárok kandidovať ako "známi" občania a voliči si vyberú koho chcú vidieť v predmetnej funkcii. To patrí do základov demokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V podstate s tebou súhlasím

len nemám rád jedno klišé a síce že všetci gauneri ktorí nás dnes terorizujú sú bývalí bolševici. Neviem či Kočner bol komunistom a myslím že mnohí mafiáni komunistami nikdy neboli. Neviem či bol Dzurinda komunistom ale viem že z tváre antimečiarizmu sa pretransformoval na skorumpovaného machiavelistu ktorý veľmi rýchlo spoznal aké príležitosti zbohatnúť poskytuje ústavná funkcia. Mnohí oligarchovia nie sú produktom bývalého režimu ale dnešnej doby ktorá umožnila vytvoriť tzv “slovenskú kapitálotvornú vrstvu”no v skutočnosti umožnila rozkradnúť štátny majetok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

není komouš jako komunista

za totality jsem zastával názor že " dělník který je ve straně je hlupák a inženýr který není ve straně je taky hlupák" ,
spousta lidí "musela"být ve straně, jinak by nemohli pracovat na vedoucích místech. Mě nevzali na funkci mistra jen proto, že jsem byl nestraník.
Komouši a celé to zlo byli aparátníci, zaměstnanci KSČ okresní a vedoucí tajemníci a podobná verbež. Straničtí funkcionáři v závodech apod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sledujem rozhovory s nim relativne dlhu dobu, bude dobry prezident. Keby bol o 100 rokov mladsi urcite by bol ceskoslovenskym legionarom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak

Aj ja ako:
1. civilkár
2. človek, ktorému armáda extrémne ubížila

viem počúvať gen. Pavla hodiny . Je to jediný vojak, ktorého viem počúvať viac ako 5 minút, aby som sa mi nechcelo vrarať a musel som kanál prepnúť.

Pavel je generál západného typu, možno Gorbačov v zelenom. Aj Gorbi pripustil len zmeny, ktoré musel a nechcel koniec socializmu, ale bol inteligentný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Absolútny súhlas, múdry, rozhľadený, skúsený chlap. A čo je hlavné, s jasným postojom. Málo je takých. Divím sa tým diskutujúcim, ktorí bez bázne a hany vynášajú také jednoznačné súdy. Vždy sa pýtam všetkých, čo majú viac ako 50 rokov ako, koho volili v 86tom? (to boli posledné komančské "voľby"). Ja sa s hanbou priznávam, že som ich volil (veď práca, deti... mladí možno nepochopia), no po "obuškovom" zákone som si povedal, že už nikdy. Našťastie 89ty mi nedal možnosť dokázať to. tak pomaly s tým súdením, aby ste/sme neboli súdení. Však SZMáci?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet