SME
Sobota, 29. február, 2020 | Meniny má

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Peking s okamžitou platnosťou vypovedal partnerskú zmluvu s Prahou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Komunalny politik nema co riesit veci, ktore nie su v jeho kompetencii, napr. sa vyjadrovat k vnutornym zalezitostiam cudzich statov, na to ma stat Ministerstvo zahranicnych veci, prezidenta a premiera. Politiku jedinej Ciny uznava OSN aj vsetky svetove velmoci, tak neviem, co chce ten anarchista riesit, jedine sa zviditelnovat.... stacilo pockat kym zmluve vyprsi platnost a moze sa pokusit uzavriet dalsiu, kde ta klauzula nebude. Takto iba zbytocne poskodzuje kulturnu vymenu oboch krajin
Smutna vrba
< 1 2

 

A štátostrana nemusí do každého polooficiálneho dokumentu pchať tú obludnosť o "jednej Číne"? Nabudúce bude čo? Súhlas s pracovnými tábormi, súhlas s bezočivým kradnutím technológií? Tá sprostosť o "jednej Číne" mi pripadá ako legitimizácia budúcich výbojov Číny. Však ste podpísali, tak držte hubu, aj Vietnam je Čína. S Čínou budú neskutočné problémy, okolité krajiny nech si začnú písať nekrológy.
 

 

nie nemusi, ale asi su na to citlivi, tak to tam dali a druha strana to akceptovala. Ja tiez nebudem kamarat s niekym, kto bude spochybnovat napr. moj pozemok a tvrdit, ze som ho ukradol a mam ho vratit
 

 

Nech si svoju citlivosť strčia do ... anusu. V dokumente medzi dvoma partnerskými mestami snáď nemusí byť súhlas so zverstvami v Tibete.
 

 

politika jednej Ciny sa tyka Taiwanu, nie Tibetu.
 

 

Buď v tom nemáš jasno ty, alebo pekinský magistrát. "Aj napriek jednoznačnému postoju a nesúhlasu čínskej strany podnikli opakovane nevhodné kroky a nevhodne sa vyjadrovali k otázkam súvisiacim s kľúčovými záujmami Číny, týkajúcimi sa Taiwanu a Tibetu," napísala kancelária pekinského magistrátu pre medzinárodné záležitosti.
 

 

v zmluve je iba klauzula o uznani politiky jednej Ciny a ta sa tyka iba Taiwanu. Magistrat sa vymedzuje aj voci Tibetu ako sucasti Ciny - cize kompletene mimo ich kompetencii.
 

Začal jste dobře,

ale zřejmě kvůli nedostatku informací vyvozujete nesprávný závěr. Právěže jde opravdu o to, že komunální politika nechce dělat mezinárodní politiku, která je vyhrazena ministerstvu zahraničních věcí ČR, které mimochodem uznává jednotnou Čínu.Takže právě proto měla formulace, že Praha uznává jednotnou Čínu, ze smlouvy zmizet, protože Praha nedělá zahraniční politiku ČR, nemá k tomu mandát od voličů, ani statut či zákonnou povinnost. Praha prostě chtěla, aby smlouva tuto otázku neřešila vůbec nijak, takže není pravda, že by Praha např. prohlásila že neuznává jednotnou Čínu a toto chtěla kdesi prosazovat a tvrdit.
Je to něco podobného, jako kdyby jste si koupil v Číně kontejner plastových kelímků a výrobce vás nutil, abyste podepsal obchodní smlouvu, ve které bude mimo jiné odstavec, že uznáváte jednotnou Čínu. Zkrátka a dobře, mezinárodní politika nemá co dělat ve smlouvě na komunální nebo dokonce soukromé či obchodní úrovni.
 

 

Z ich strany je to poistka, aby nedochadzalo k vyjadreniam, ktore sa lisia od oficialnej politiky statu. Je to pre Cinu citliva otazka a zjavne maju na to iny pohlad ako my.
Inak suhlas, take zalezitosti by nemali v zmluvach na tejto urovni byt. Pokial sa Hribovi ta klauzula nepacila, stacilo pockat 2 roky kym sa bude vyjednavat predlzenie dohody a mohol si vypustenie klauzuly presadit, ak sa na to citil. Lenze on miesto toho verejne podporuje nezavislost Tibetu a Tajwanu, takze bolo jasne, preco tu klauzulu chce zo zmluvy odstranit.
 

... posadnutosť hubami?

... ešte do toho nejako montovať "hríby".... čo tak rovno lysohlávky, nech máš rauš... buhahahahahaha
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Svet