SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobré ráno: Čo má spoločné otrávený Skripaľ a prevrat v Čiernej Hore? Útočníka z Ruska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Jednotka 29155 rozvrati cely koninent. Mam kamaratov, co o Putinovi tvrdia, ze je Boh.
Redaktori Sme im to potvrdili.
 

Putin je svetovy Boh zlocinu

a likvidacie ruskeho naroda Stat kde si mafia a vory zo zakona vyberaju svojho prezidenta je totalne chory a to je dnesne Rusko. Keby nemali prirodne bohatstvo, tak by sa dostali na uroven Rovnikovej Afriky.
 

 

Ale dajako sa mu nedarí. Pustil do gatí z toho, že Montenegro, ktoré má pol milióna obyvateľov, chce vstúpiť do NATO. Vojenský výtlak Čiernej hory zrejme bola posledná kvapka, ktorá preklopila sily v prospech NATO. A nakoniec nedokázal urobiť puč. Keď nedokázal urobiť puč v štáte veľkosti Bratislavy, aké reálne sú šance Ruska rozvrátiť EU?
 

 

Nech už by boli šance Ruska rozvrátiť EÚ akokoľvek nereálne, neexistuje nič, čo by médiám hlavného prúdu zabránilo živiť mýtus dokazujúci opak.
 

 

Hlavne nerozumiem, prečo sa rusi v rokoch 1990 stiahli od nás a z ďalších štátov. Keď naša okupácia im bola natoľko výhodná, prečo sa tu nedržali zubami nechtami? Až teraz, keď sa k moci dostal Putin, sa chytili za hlavu a začínajú opätovne obsadzovať EU?
 

Zabúdaš

že to bol vtedy Sovietsky zväz, nie Rusko. A ten bol vtedy tak geopoliticky oslabený, aj vlastnou vinou (uzbrojili ho USA - Reagan), že si nemohli dovoliť dať na zbrojenie ešte viac, už bo bolo viacej ako tretina rozpočtu. To bolo za Gorbačova, ktorý začal uvoľnenie, glasnosť a ZSSR zažil vlnu otvorenosti, diskusie. Zistilo sa ale, že komunizmus nemá budúcnosť a Sovieti už nedokázali udržať nadvládu nad východnou Európou, to si asi nezažil. Všetci chceli mať Rusov preč, po 20-ročnej okupácii. A inak, Čierna Hora už v NATO je. Na viac komentárov nemám čas, všetko dobré.
 

 

No, západní spojenci ZSSR nikdy nenazvali ináč ako rašn.

Čo sa týka zbrojných výdavkov, Rusko ich má vo výške 10% oproti USA a 5% oproti NATO. Putin je rozumnejší. Nesnaží sa o paritu zbraní, ale dostatočnú obranu. Ako hovorí, každému útočníkovi musí byť jasné, že Rusko ho dokáže atomovými zbraňami zničiť.

Čo sa týka komunizmu, ten nie je na programe dňa. Je však zrejmé, že dnešný kapitalizmus, ktorý umožňuje pozhrňať celé bohatstvo sveta do rúk niekoľkým desiatkam oligarchov, je neudržateľný. Ďalší rozvoj spoločnosti bude vo zvyšovaní úlohy štátu a v zoštátnení dôležitých odvetví hospodárstva.
 

Rusko

je skorumpovaná krajina, ale zase ju netreba podceňovať.
Európu si rozvrátime sami Európania, lebo niektorí už nepoužívajú zdravý rozum. Už nám podľa posledných rozhodnutí Európskeho súdneho dvora nevládnu národné vlády a EK, ale uvedený súd.
Vydal 14.5.2019 nariadenie, že migrant, ktorý spáchal zločin a prišiel o azyl / ako napríklad čečenec odsúdený v Česku na 3 roky a strate štatútu utečenca/ musí dostať
štatút "trpeného" a nemôže byť vyhostený. Druhý prípad bolo porušenie ľudských práv mafiánskeho zločinca v Taliansku odsúdeného na doživotie. Tu súd konštatoval porušenie jeho ľudských práv, lebo vraj nemôže byť predčasne prepustený, aj keď svoje skutky neoľutoval a nespolupracoval s úradmi. Takto sa s mafiou nebojuje.
Ja sa stále v takýchto prípadoch pýtam, ako sú chránené ľudské práva obetí týchto zločinov, resp. zločinov, ktoré rídu po prepustení ?
 
Hodnoť

 

Nepokoje vyvolávané vo svete majú za úlohu oslabiť hlavne Európu. Neekologická masová migrácia je zámerný pas terorizmu, ktorého riešenie stroskotáva len na korupcii a naivite, a na ktorý môžme veľmi doplatiť, lebo tu nejde len o gumopušky. Dedičné mauzóleum Európy spí otrávené konzumom a imunitný systém tohto organizmu je napadnutý, ako oreo. Neliečený vírus zničí celý systém. Návrat komunistov a agentov zla do pozícií a funkcií v liberálnej Európe, kde sa skloňujú slová, ako silný národne sociálny, katolícky, vyhranený voči inému, cudziemu zvuku v jaskyni tu a vo svete, už zabezpečujú redukciu obyvateľstva dlhodobo, už sme boli mydlom, možno teraz tie batérie. Ak chce Európa prežiť, ako únia slobody musí sa transformovať na štát, inak zanikne v moci okolia.
 
Hodnoť

Milé dámy

Super podkast, palec hore.
Len.....
Len ten záver! Total chaos. Anglicky jazyk, ruský naraz sa do toho zvučka podkastu DR a to všetko strašne dlho. Ten záver Vám nevyšiel. Neviem kto Vám to robí, ale skúste si to ustrážiť.
Opakujem to čo odznelo pred tým je skvele odvedená práca.
 

 

Bola to naozaj skvele odvedená práca, ktorá ma utvrdila v názore, že Skripala otrávili sami angličania, aby mali dôvod na vystupňovanie protiruskej hystérie. Ako keď Goring pozeral na požiar Ríšskeho snemu a jasnozrivo prevolával "To je začiatok komunistického puču!".

Aby toho nebolo málo, do príbehu prišiel aj amant, ktorý dáme svojho srdca venoval flakón voňavky vyhrabanú zo smetiska. Zhodou okolností ten flakón, v ktorom rusi pripašovali novičok do anglicka. Po akcii ho hodili do smetia v susednom meste, kde vydržal niekoľko mesiacov, kým ho amant vyhrabal. To v akých cykloch vynášajú smetie v anglicku? U nás v Košicoch týždenne.
 

 

a pouzili ten flakon tak, ze ho nechali original zabaleny
 

 

Pozoruhodná bola aj schopnosť anglických lekárov podať vhodné antidotum. Stále počúvame, že keď nás poštípe nebezpečný hmyz alebo nebodaj had, lekári chcú vedieť, aký to bol druh. Sebou do nemocnice máme niesť zaťapnutého pavúka či zašlápnutého hada.

V predošlých diskusiách ma ubezpečovali, že anglické zdravotníctvo je na tak vysokej úrovni, že keď donesú pacienta s príznakmi otravy, nafleku vedia, o aký exotický jed s jedná. Siahnu to príručnej nekárničky a vytiahnu protijed na novičok.

Rád by som vedel, koľko nemocníc na Slovensku má v ambulanciách protijed na novičok. A či zdravotný personál by vedel zistiť, či pacient s penou okolo úst požil novičok, sarín, yperit, fosgén či botulotoxín, ktorý sa vytvára na starej klobáse.
 
Hodnoť

 

Totalitné Rusko otvorene hovorí o NATO ako nepriateľovi, čím za neho považuje aj nás. Otvorene a oficiálne o tom a o agentoch GRU hovorí aj riaditeľ českej Bezpečnostnej Informačnej Služby (BIS) Koudelka: "Cílem ruských tajných služeb je zničit EU a NATO." Pokud chtějí zničit tyto dvě instituce, chtějí zničit i Česko, jež je jejich součástí."

https://nazory.aktualne.cz/kom...

U nás sa ani nemusia toľko snažiť, lebo naša SIS je ako už tradične neschopná, rieši len politické diskreditácie a slúži zločinu. A druhý najvyšší ústavný činiteľ chodí oblizovať podrážky KGBákom zo sankčného zoznamu EÚ do Kremľa za potlesku putinofilných vlastizradcov.
 
Hodnoť

 

mile ked sa 2 dievcatka bavia o takychto veciach, jeden by nepovedal, ze toto ich moze bavit, ja take dievcata nestretavam :)
 

 

Už ich budem stále vyhľadávať a počúvať, namiesto emeritného generála Ándora Šándora, ktorý také tára, že je absolútne vylúčené, aby príkaz na likvidáciu Skripala vyšiel z oficiálnych miest v Kremli. Ale dievčatká odhalili, že Kremeľ nielenže taký príkaz vydal, ale rovno to vytrúbil do sveta.
 

 

A úroveň aj tomu zodpovedala. Diskusii dvoch "dievčatok".
 
Hodnoť

koľko ľudí by bolo

bez práce, keby nebolo Ruska a jeho prezidenta. Takto tu máme univerzálneho nepriateľa a príčinu pre všetky problémy, ktoré trápia svet aj tu našu malú krajinku. Od globálneho otepľovania, cez všetky konflikty na planéte až po extrémistov v Spišskej Belej. Od Grétky ž po Líviu.
 

 

Rusko je pre imperialistov z Wall Steetu požehnaním. Bez neho by nemohli požadovať také vysoké zbrojné výdavky. USA vydávajú na zbrojenie 4% HDP, pričom bohaté Nemecko nedokáže dať ani povinné 2%, ktoré vyplývajú z členstva v NATO.

Nebezpečie je inde. Príklad nám ukázali Maďari, keď sa vydali po boku Hitlera na Rusko. Keď vyhlásili mobilizáciu, jeden iniciatívny veliteľ jednotky pri hraniciach so Slovenskom nás napadol. Maďarská armáda nikdy nebola pripravovaná na vojnu s Ruskom či inou veľmocou. Bola pripravovaná, aby získala späť územia od susedov, ktoré stratili v Trianone.

Takže snaživý poručík vpadol na Slovensko a bojoval tu asi dva dni, kým mu vysvetlili, že má ísť do Ruska. Po krátkom pobyte na psychiatrii ho opätovne poverili velením a pre naistotu ho z blázinca rovno posadili do dobytčáku smerujúceho na východ.

Skrátka, pri takom množstve zbraní vzniká riziko samovoľného vznietenia vojenského konfliktu. Aj Putin, keď mu Oliver Stone premietal film Dr.Divnoláska, povedal, že také niečo asi nenastane, že jeden pripečený dôstojník zodvihne strategické letectvo a rozkáže útočiť na Rusko, ale že nebezpečie použitia jadrových zbraní sa zvýšilo oproti studenej vojne, lebo právo na nasadenie jadrových zbraní bolo potrebné posunúť na nižšie úrovne velenia.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Svet