SME
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto si podelí zachránených migrantov? Visegrád to nebude, Saková novú dohodu kritizuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ked sa Malta a Taliansko uplne vybodli na ochranu hranic Schengenu, nech si tych krimigrantov nechaju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Že ako to vyzerá s ochranou vonkajších hraníc únie, presnejšie, ako sú ohrozené, sme videli v Maďarsku. Orbánova vláda postavila plot, ktorým preťala balkánsku trasu.

Po mnohom doprosovaním Brusel prisľúbil, že Maďarsku refunduje jedno percento nákladov. Orbán vykrikoval, že je to ponižujúco málo, ale opozícia, menovite manželka Ďurčáňa, vyhlásila, že plot je zbytočný a že Brusel nech neplatí nič.

Takže až toľko nenávidený Orbán prehrá voľby, šialenec Ďurčáni zbúra plot a do EU budú rajtovať zástupy cez Balkán. Aby sme už začali opätovne stavať strážené hranice okolo Slovenska, ako za komunistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Orban je šašek populisticky. Nezvládol ani tých pár migrantov na stanici v Pesti. Nech postaví plot v mori admiralko.
A my sme úbohý sedliacky narod. Naco mame utečeneckej tábory? Aby tam upratovali spriaznene firmy?
Prečo vlastne nemôžeme pomôcť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môžme pomáhať. Ale Afrike. Aby sa tam bezpečne žilo.

Že prečo nechceme prijímať migrantov, na to najlepšie odpovedia Američania. Skúste sa dostaviť do USA a vyhlásiť, že jmenuju se Vtírka a budu tady bydlet. Obratia vás čelom vzad a kopnú do zadku. Iba keby ste boli mladý a vzdelaný v žiadanej profesii a neuchádzal sa o sociálne dávky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sú dlhodobé akratkodobe ciele. Teraz sa jedna o migrantov ktorí sú už tu. U nás. V Únii. Apropo boli som eto aj my, ktorí sme nechceli väčšie kompetencie Únie. A preto rozhodovanie o takýchto dlhodobých cieľoch je oveľa komplikovanejšie. Ale my vo V4 si volimepolitikov ktorí vedia byt obetavi keb pre Našich ľudí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už je ich tu niekoľko miliónov. Aby sme im vyhoveli, mali by sme prijať ponuku Saudskej Arábie. Do SA nesme vstúpiť ani noha, ale ponúkli sa nám, že na území EU vybudujú zadarmo 100 mešít.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Výsledky sú zatiaľ také, že Portugalsko, Írsko a Luxemburg sú tie krajiny, ktoré sa bezvýhradne pripojili k tejto dohode o dočasných a dobrovoľných kvótach.
Tu pripomínam, že asi pred rokom jedna Portugalská EU poslankyňa na kameru maďarskej verejnoprávnej TV povedala to, že jej krajina nemá problémy s akýmikoľvek kvótami, lebo skúsenosti sú také, že migranti k nim prídu, zotavia sa a naberú nové sily a potom sa poďakujú a zmiznú do Nemecka, teda u nich nerobia veľké problémy.

Plus brať chcú Francúzsko a Nemecko, hoci nemecký minister iné hovoril na Malte a iné neskôr doma, domácemu publiku, tam už básnil o tom, že túto dohodu treba okamžite zrušiť, ak by prispela k stúpaniu nelegálnej migrácie.

Za neúspechom je aj ten fakt, že dohoda je vágna, šitá horúcou ihlou a nerobí rozdiely medzi osobami oprávnenými na udelenie azylu, a nelegálnymi ekonomickými migrantmi.
Jediným úspechom bolo to, že sa zhodli na tom, že Turecko dostane 4 miliardy Eur za to, že aj v budúcnosti obetavo bude brániť a chrániť hranice mocnej(?) EU! Chceme tu budovať Spojené štáty Európske, ale nedokážeme si ubrániť svoje hranice, platíme za to tureckému diktátorovi. A ten to šikovne vyžíva pre svoje mocenské ciele, situáciu neraz neúnosne vyhrotí, až "po červenú čiaru", a potom inkasuje od jalovej EU.

Každý diktátor ale raz padne, či zomrie. To čaká aj na Erdogana a potom to bude veľmi zlé. Zlé bude aj to, ak pre stále väčšie ekonomické problémy, či z iných objektívnych dôvodov Erdogan nebude môcť brániť hranice EU. Dopadneme ako Byzantská ríša, na začiatku jej pádu bolo aj to, že už nemala na obranu svojich hraníc, ad hoc platila za obranu hraníc iným najatým vojskám.
V Turecku totiž sú tri milióny Sýrskych utečencov, oni sú naozaj utečenci, ale iba v Turecku, ktoré je pre nich bezpečné. Ak sa nelegálne preplavia na Grécke ostrovy, tak sa stávajú nelegálnymi migrantmi. Plus v Turecku je cca milión takých nelegálnych migrantov, ktorí cez Turecko iba tranzitujú do EU.

Jeden mladík v Lesbose tvrdil na Kameru to, 2000-2500 Eur sa platí pašerákom za prevoz cez Turecko, potom okolo 3000 Eur iným, za prevoz cez more na grécke ostrovy. Musia ísť cez more, lebo práve aktuálne ešte úradujúci promigračný EU komisár Avramopoulos postavil na pevnine vysoký plot, ktorým sa potom inšpiroval aj Orbán. Inde zas hranicu chráni mimoriadne dravá a nebezpečná rieka Évros, to už potom radšej more.

Včera Španielsko, ale hlavne Grécko sa hlučne ozvalo, bojovalo "za svoje práva", vraj ak EU rýchlo prevezme nelegálnych migrantov z Talianska, tak nech ich rovnako expresne berú aj z Grécka.

Nevieme, čo prinesie nová Komisia, ktorá by mala začať pracovať od 1.11.2019, ale terajšie snahy starej Komisie sú o tom, ešte tento mesiac nezvratne zbúrať čo najviac prekážok pred nelegálnou migráciou, a tak novú Komisiu postaviť pred hotovú vec.

V SME o tom ešte nepísali, ale sú vonku aj také informácie, že nová talianska vláda plnou parou pracuje na tom, aby v budúcoročných predčasných voľbách mali dobrú štartovaciu pozíciu. Deťom migrantov chcú dať urýchlene talianske občianstvo, a ak už je občanom decko, tak občanom sa asi logicky stanú aj rodičia.
Plus chcú dať volebné právo už 16 ročným osobám. Iba táto mládež by mohla priniesť 1,5 milióna nových voličov, a socialisti dúfajú, že to budú ich voliči, a tak Salviniho oslabia. Garanciou podpôr a bezpracných príjmov zvyčajne sú totiž socialisti. Aj Francúz Hollande od migrantov získal cca 2 milióny hlasov. Síce iba raz...
Nemajú ale plán na to, ak si raz migranti založia svoju islamskú stranu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Isteže,

krátkodobým cieľom by malo byť čo najrýchlejšie sa zbaviť tých, ktorí tu už sú a dlhodobým ako účinne zabrániť vstupu ďalším.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

čo to znamená zvbaviť sa ich? máme nejaké právne predpisya podľa nich treba poostupovať. alebo nejak inak?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Deportovať,

odsunúť, vysídliť, repatriovať, hovorte tomu ako chcete, spôsobov je veľa. Kde je vôľa, tam je i cesta. Ibaže tej vôle je zatiaľ prekliato málo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetkých do jedného? Aj tých čo majú nárok na azyl? Kvôli čomu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Nárok"

na azyl nemá z nich nikto -pri splnení určitých podmienok im EU eventuálne, z dobroty srdca, MÔŽE ten azyl udeliť...a podmienky na prípadné udelenie azylu z nich spĺňa veľmi málo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale nárok a to azylové konanie má každý. Ozaj, a odkial vieš že nemá nárok nikto?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nárok má

každý? A u koho si ten nárok chce nárokovať? EU môže vo svojom postavení každého s jeho nárokom poslať s prehľadom do čerta, ak sa mu niečo nepáči. Kto ju bude za to popoťahovať? Rusko? Čína? Žartujete...Austrália a v poslednej dobe našťastie aj USA by malo pre tento postoj tak maximálne pochopenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, kazdy. existuju nejake ravidla a dohovory. EU moze azyl poskytnut alebo odmietnut. tak ako kazda krajina. tvoje videnie je jak zo socializmu. kto by nas mal popotahovat? tu sa jedna o nieco ine. o dodrziavanie pravidiel na medzinarodnej urovni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď hovoríte o utečeneckých táboroch, pripomeňme jeden z lepších Sulíkových nápadov, ktorý však slniečkári vysmiali. Bol to nápad postaviť utečenecký tábor v oslobodenej Líbii.

Nepochopím, prečo by migranti mali byvakovať v lágroch na území EU, nie v Afrike. Keby ich ohrozoval niekto v Líbii, máme na to precedens. Kolwezi a Francúzska cudzinecká légia.

Keď tam začali vraždiť bielych usadlíkov, legionári na nich vlítli a bol poriadok natotata. Iba nie je mi známe, prečo nevlítli do bitiek medzi Tutsi a Hutu s obeťami počítanými na státisíce. Alebo dnes, keď sa prepadávajú školy a odvláčajú stovky mladých dievčat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pretože sme lakomí. Tých zopár stoviek migrantov z ktorých by po čase 90% zdúchlo by nás fakt nezabilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám obavu, že to nie je lakomosť. Je to prejav sedlaciny a malosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je potom sedlacina vacsina zapadnej civilizacie. Ak zi zoberies rovnicu slnieckari vs stred a nackov, tak za vacsiu pomoc migrantom na uzemi europy, usa, australie, japonska, tak mojom odhadom je cca 70% na strane neprijimania velkeho poctu migrantov. Ak sa bavime o pomoci prijimania, noe pomoci ako takej, priama pomoc v ich krajinach ma podporu hadam aj 80% ak nie viac. Proti su len ozajstni radikali a tych je malo.
Oktem toho si tu miesame viacero otazok dohromady. Utecenci a migranti, sk uzemie a europa, par stovak ci celkovo. V diskusiach i clankoch sa nehovori o prijati par stovak utecencov na svk a dost, ale aj o migracii do europy v globale, preto aj argument ze sme lakomi nie je pravdivy. Ak by otazka stala exaktne: ste za prijatie tisic zien a deti utecencov a dost, odpoved by vo vacsine bola ano, si myslim. Akekolvek argumenty na nejasne otazky a z nich vyplivajuce odpovede su teda uplne mimo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak ich príjmu Fíni a dajú im azyl a potom právo na pobyt, tak sú aj Európania. A môžu prísť na Slovensko. Kedy chcu a koľko ich chce. Takze treba sa pozrieť na to že migranti ktorí sú tu musia požiadať o azyl. A kým sa vybaví táto agenda tak sú stále v tábore. Prečo nevieme pomôcť???
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet