SME
Štvrtok, 20. február, 2020 | Meniny má Lívia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kapitulovala Ukrajina? Zelenského voľby na Donbase rozdeľujú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Či je to priveľký kompromis, žiaľ to Zelenskyj neovplyvní. Ale pokiaľ chce zachovať vplyv Ukrajiny na Donbase, tento krok bol nutný. Je to veľmi silný signál pre obe strany na Donbase a dobrý šachový ťah proti Moskve.
 
Hodnoť

?

Ale čo sa deje pán Onderčanin, zrazu vás zaujíma názor pár pošahancov s nacionalisticko-fašistickým pozadím, ktorým ten posun v riešení Donbasu vadí? Čo už, väčšina Ukrajincov je už z toho konfliktu unavená a chceli zmenu, ktorú si aj zvolili. Takže tento Zelenského prvý ťah iba krásne oddelí zrno od pliev. Zrno sú v tomto prípade normálni, obyčajní Ukrajinci, ktorí už chcú žiť v pokoji, bez vojny a ktorých je chvalabohu drvivá väčšina...
 
Hodnoť

Konečne náznaky zdravého rozumu

Pán redaktor by mal konečne prestať hrať bojové arkády a vrátiť sa na pevnú zem. Rusi nikdy nenechajú v štichu svojich krajanov, takže čakať kým bude zasa Rusko slabé, ako za Jelcina a iné štáty mu budú diktovať, ako sa má chovať v medzinárodnej politike je úplne naivné. Alebo si snáď myslí, že treba medzičasom naplniť cintoríny úplne zbytočnými obeťami lebo treba v zbrojárskych koncernoch vyprázdniť sklady.

Pokiaľ sa protestujúcim spred prezidentského paláca nepáči niečo na rozhodnutí prezidenta, už zajtra možu, ako dobrovoľníci narukovať a ísť svoje "vlastenecké nadšenie" preukázať na frontovú líniu na Donbas.
 
Hodnoť

Hranice netreba rozširovať delami

Ukrajina získa priestor na reformy, zníženie korupcie, európsku integráciu, konsolidáciu armády, ekonomiky a pod. Anektované, či autonómne územia pôjdu v ruskom režime (putinizmus), resp. na ruskú podporu, podobne ako Kadyrovov režim v Čečensku, ktorú si bude môcť Rusko stále menej dovoliť (ako v Čečensku). Nakoniec môže mať Ukrajina na týchto územiach väčší vplyv, ako mala, keď boli do nej plne integrované, resp. kým nemali nijaké "autonómne" štatúty. Ústup ruských vojsk z týchto území by bol bonus, ale pochybujem, že sa tak stane.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet