SME
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemecký prezident zamietol finančné odškodnenie Poľska za vojnu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poliakov zahynulo dosť, ale aj z grékov každý desiaty a to Grécko bol spriatelený štát, kde sa k moru chodila rekreovať aj Eva Braunová.

Tých 50 miliónov je asi staré číslo, ktoré platilo, keď sa Rusom priznávalo 20 miliónov. Lenže podľa nových prepočtov len civilov v bojových zónach po Moskvu a Stalingrad zahynulo 12 miliónov. K tomu 9 miliónov ruských vojakov, ktorých postrieľali zadržovacie oddiely NKVD a 3 milióny rusov, ktorí zahynuli v zajatí.

Veru, rusom treba priznať aspoň 40 melónov a podľa toho upraviť celkovú sumu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rusov

vyplatí Nemecko ihneď, ako Rusko samo zaplatí pozostalým stalinských čistiek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ručím ti za to, že Rusko zaplatí za každého kto zdechol na Matičke Rusy, až zvyšok sveta odškodní Čínu za pušný prach, priadku morušovú a špagety.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čína si môže

nárokovať odškodnenie od potomkov Bertholda Schwartza (ak, samozrejme, dokážu, že mali už vtedy celosvetovo platný patent)...nuž a na priadku morušovú môže mať copyright tak nanajvýš matička príroda a nie Číňania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

evidentne podľa Izraela je finančné odškodnenie správna cesta, ako sa vyrovnať s čímkoľvek...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A od Rusov nechcú? Či chcú vyžobrať len od bohatších?

Toto je len obyčajná "vyčúranosť" Poliakov lebo chcú na tom zarobiť. 800 mld eur je takmer DVOJNÁSOBOK poľského HDP!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zo strany Poliakov to bola dosť slabomyseľná akcia. Ale ani Nemci sa nemusia hrať na chudákov. Ešte pred vojnou odchytili všetkých bohatých židov a mučiarňach gestapa z nich vytiahli heslá účtov vo švajčiarských bankách. Vyzbierali zlato z bánk všetkých štátov, cez ktoré sa Hitler prehnal. A konečne, keď to už naozaj poriadne roztočili, tj keď v koncetrákoch vyvraždili 11 miliónov ľudí, do Švajčiarska vozili zlaté šperky a vyrazené zubné protézy po nákladných autách.

Nakoniec samotní Švajčiari nemali kde to zlato skladovať, a tak si z nich odliali pamätné mince. Po vojne bol z toho povyk, lebo chemickým rozborom sa zistilo, že zlato pamätných mincí pochádza zo zubov.

Čo sa týka Rusov, oni majú na triku nie viac ako 30 tisíc Poliakov zavraždených v Katyni. To je dosť malý podiel z 5 či 6 miliónov, na ktorých leví podiel mali Nemci. Pravda, aj za nich môžu Poliaci predložiť účet. Rusi ale zlato nemajú, nech platia ropou.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet