SME
Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensko musí zlepšiť prevenciu korupcie, upozorňuje skupina štátov proti korupcii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Korupciu umožňuje

byrokracia. Čím menej súhlasov a povolení občan potrebuje, tým menej je možnosť získať niečo úplatkom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zlepšiť prevenciu korupcie?

to znamená zabezpečiť rast kvality RIADENIA v štátnej a verejnej správy, to jest zlepšenie vzťahov v trojuholníku MOCI (praktická schopnosť riadiť zložité sociálne systémy, vytesniť strach) BYROKRACIA, PLUTOKRACIA a POLYKRACIA.

Nie MOC korumpuje, ale strach. Prirodzenou a jedinou cestou zlepšenia prevencie korupcie je poznavací proces, to jest podpora vedy a výskumu, predovšetkým podpora výchovy a vzdelávania (metodológia poznania a tvorivosti) populácie.


....hmmm, korupcia na Slovensku?

Keďže kapitalizmus znamená predovšetkým PENIAZE, tak KAPITALIZMUS v ktorejkoľvek krajine je podriadený buď domácej finančnej oligarchii alebo transnacionálnej finančnej oligarchii.

V dobe "mečiarizmu" bola slovenská politika zameraná na to, aby zaviedla v "pohotovej" podobe štátny monopolistický kapitalizmus podriadený "mečiarovskej" finančnej oligarchii. To bol jediný takýto veľký finančný dôvod, ktorý mal za nasledok boj vtedajšej politickej opozície, mimovládnych organizácii finančne podporovaných zo zahraničia filantropom Sorošom vedenej SDKU proti mečiarizmu. Išlo o konflikt transnacionálneho kapitálu a kapitalu, ktorý sa neorientoval na suverenitu a realizácie plnej funkcie riadenia na Slovensku, ale za každú cenu si udržať MOC, to jest mocenského vplyvu v štátnej a verejnej správe cestou korupovania byrokracie.

... a tuto je zdroj systémovej korupcie na Slovensku, ktoré vyžaduje systémove riešenie.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet