SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Britský súd poslal do väzenia skupinu novodobých otrokárov z Poľska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

to len priniesli do UK tradicne hodnoty z vychodu.
KilliManJaro
Si zábavný. UK má dostatok skúseností s otrokárčením. Východná Euópa v tomto smere môže len tíško závidieť.
tritron
Ja nemám šajnu a ty si úplný komunizmológ. Tí prežratí buržuji sú takmer všetci komunisti.
valmontx
<< < 1 2 3 4 > >>

 

Netrep. Ak sa zamyslíš nad základnými ľudskými potrebami, nájdeš dosť oblastí, kde sa komunizmus priam žiada. Napríklad stravovanie. Nikto nezožerie celé prasa a nikto by nemal vyberať smetné koše a dojedať zvyšky.

Taktiež vzdelanie, zdravotná starostlivosť či bývanie. Prečo má jeden bývať v honosnej vile, kým druhý pod mostom. Človek by mal mať nárok na štandardný byť.

Podobne aj v spoločenskej a hospodárskej oblasti. Tak ako máme spoločnú políciu a armádu, majme spoločné aj sieťové odvetvia a strategické podniky. Putin urobil dobre, keď ruským oligarchom vytrhol z rúk zbrojársky priemysel.

Vidíme, čo robí súkromné vlastníctvo amerických zbrojoviek. Zúfalo potrebujú globálneho nepriateľa, aby nanucovali svoje výrobky. Dokonca pošlú prezidenta ako podomového obchodníka chodiť po svete a nabádať štáty, aby dávali 2% HDP na zbrojenie. Keby tak orodoval za výdavky na školstvo a zdravotníctvo.
 

 

Ty si zábavný táraj. Realita je taká, že kapitalizmus naplnil ľuďom ich základné potreby (strava, bývanie, zdravotná starostlivosť, spravodlivosť a bezpečnosť, životné prostredie, ....) podstatne lepšie ako ten tzv. socializmus riadený komunistami.
Jednoducho, stačí porovnať Rakúsko a Česko/Slovensko. To ani nechcem porovnávať USA (Nemecko) so Sovietskym zväzom/Ruskom...
Nie len ekonomiku, bohatstvo občanov, ale aj právo, rovnosť pred zákonom... jednoducho - kapitalistickí proletári sú zdraví a bohatí oproti tým čo sa hrali na diktatúru proletariátu.

Jednoducho - ten tvoj komunizmus je len obrovský podvod a masové zotročenie národov. Nič viac, nič menej.

PS: Prečo sa ten vzorový komunista - krajčír Vasiľ Biľak nasťahoval a privlastnil si cudziu vilu pod Slavínom?
 

 

Čo píšeš, je pekné na snívanie. Seba si predstavuješ ako prežratého buržuja, a zároveň si nevieš predstaviť, že to budú tvoje deti, ktoré budú vstávať s úsvitom aby šili značkové obleky v Bangladéši.

Teraz sa robotníci v bohatých západných štátoch majú relatívne dobre. Ba až nad pomery, ako vo francúzsku, ktoré má nebetyčny štátny dlh kvôli odborárskym výhodám

Lenže väčšina ľudí vo svete naďalej žije z jedného dolára na deň. Bohatstvo sveta sa dostáva do rúk čoraz menšieho počtu oligarchov a stredná vrstva sa stráca.

Ja to vidím tak, že terajší svet speje k sudu s pušným prachom. Až vybuchne, karty sa budú rozdávať znovu.
 

 

Už 150 rokov komunisti tvrdia, ako je kapitalizmus v koncoch a revolúcia všetko zmetie a príde nový poriadok - nové rozdávanie kariet.

Posledne rozdali nanovo karty vo Venezuele. A zadky si utierajú lopúchmi, lebo nemajú na toaletný papier = komunistická vláda.

Táraš a vždy odskočíš na inú tému, aby si nemusel priznať ako komunisti ničia ľudí. Napríklad vila a komunista Biľak. Je úžasné, ako komunisti milujú cudzie majetky, luxus a bohatstvo... A ako milujú proletárov- ktorí sa im na ten luxus musia poskladať.
 

 

Takže teba trápi, že sa Bilak nasťahoval do honosnej vily. Zamyslel si na tom, koľko ľudí musel zdrať z kože prežratý buržuj, ktorý tú vilu postavil? Máš pomýlené, kto sa komu skladal na luxus.
 

 

Prežratý buržuj nemusel zodrať z kože nikoho aby mohol postaviť tú vilu. Bol to výsledok práce, šikovnosti aj viacerých generácií. Ale Biľak zodral z kože, vyhnal z vlastných domov a nechal povraždiť veľa ľudí, aby sa on a jeho komunistickí spoločníci nasťahovali do víl a palácov, ktoré si privlastnili.

Prečo by som mal niečo pomýlené? Veď stačí len jednoducho porovnať. Ako žili a pracovali diktujúci proletári na Slovensku a v vykorisťovaní v Rakúsku.... No a komunistická verchuška (ktorá si bezpracne nahrabala cudzie majetky) si tu užíva nakradnuté majetky ďalej a zveľaďuje ich cez korupciu a mafie.... jednoducho tak, ako boli zvyknutí - na špinavú prácu mali ŠTB a dnes mafiu....
 

 

Keby prežratí buržuji z nikoho nedrali kožu a robotníci by v pohode nažívali, tak by nenastali podmienky na vznik komunistického hnutia. Komunisti nepadli z neba.
 

 

Komunisti samozrejme nespadli z neba, ale pre robotníkov NIKDY a NIKDE žiadne zlepšenie nepriniesli...
V zásade komunisti priniesli všade chaos, teror a biedu. To bol výsledok VOSR v Rusku, NSR/NDR, Južná/Severná Kórera, Rakúso/Česko, Kuba, Venezuela...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Myslím, že v 21. storočí

Východná európa v zotročovaní vedie o dve dĺžky pred Britániou.
 

 

Tradičné východné hodnoty sú napríklad vyhlátanie Pussy Riot kozáckou nahajkou. Má to však veľmi ďaleko od vytrestania nespokojenca s britskou verziou demokracie, ktorého pripútali na ústie dela a vystrelili mu črevá.
 
Hodnoť

tí traja, čo utiekli už v prvú noc

boli zjavne proroci, lebo vedeli, čo by ich v budúcnosti čakalo, heh
 
Hodnoť

 

Otrokári, ako väčšina agentúr od západu na východ.
A každý zamestnávateľ je o tom veľmi dobre informovaný. Veď : ruka ruku myje.
Agentúry na západe, ako OTTO, EUROJOB, atď. to robia vo veľkom. Zamestnávajú naraz aj niekoľko tisíc ľudí, ktorí bývajú v nevyhovujúcich podmienkach. Často12-18 osôb na dome, kde sú max.dve toalety, jedna kúpeľňa, jedna kuchyňa. Niektorí spia v garážach prerobených na izbu, skoro žiadna izolácia, kúrenie. Agentúry si nechávajú do rezervy plat vo výške šiestich týždňov, sťahujú za ubytovanie cca 80-100 eur týždenne za miesto na vyspatie (tj. 3-4 štvoráky na osobu). Väčšinou si agentúra prenajíma dom od miestneho obyvateľstva. Zaplatí za to 1000-1400 € mesačne, ale zinkasuje 2600-6000 € mesačne. Záleží od počtu osôb. Min. 8-horná hranica nie je stanovená.
KTO je teda novodobým otrokarom? A to všetko tolerované miestnymi úradmi, vládami, Európskym parlamentom.
 

 

Však kráľovná do basy nepôjde, vždy sa hľadá najspodnejsi clanok
 

 

To je zákon padajúceho trusu. Pristane na hlavu najspodnejším. Ale nemôžeme byť naivní. Kráľovná práve tak ako jej rytieri vedia, že ich rozmarný záhaľčivý spôsob života je založený na práce takých poľských otrokov.
 

Poľských už nie

Je otázka času kým Rumunov Bulharov a moldavcov náhradi niekto iný, možno eskimaci
 
Hodnoť

 

Hrozne co ti bieli krestania su schopni spravit, Briti spravne odisli z EU aby zabranili prilevu tejto podradnej slovanskej cvargy.
 

:)

tvoj prispevok sa zda ako vtipne prestreleny, faktom ale je, ze brexiteri mali naozaj plne zuby hlavne poliakov ktorych je tam na mraky...paradoxne poliaci doma hysterizuju proti migrantom, robia ruzencove retaze okolo hranic a ine nezmysly, zijeme v naozaj zvlastnej dobe. Nehovoriac o tom, ze si tam vytvorili vlastne komunity s polskymi obchodmi, katolickymi kostolmi ... no su uzasne integrovani proste. Oni si myslia, ze oni su europsky narod tak automaticky su clenmi britskej koruny, oni su britska kultura, lebo su krestania, zli su ti druhi, moslimovia samozrejme... nevadi ze tam boli davno pred nimi.
 

neporovnavaj to

poliaci makaju, v britanii az prilis, ano separuju sa, ale nemaju ich radi hlavne za to ze tlacia ceny dolu
 

tak porovnavat

neintegraciu poliakov (vlastne kostoly, jazyk a stvrte) s neintegraciou blizkovychodnych imigrantskych skupin (pakistansky gang znasilnujuci stovky vyhradne bielych dievcat, saria, podrobovanie zien, utoky na noze atd. ) chce naozaj davku odvahy
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Svet