SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Britský súd poslal do väzenia skupinu novodobých otrokárov z Poľska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Nechápem, ako ich mohli odsúdiť za otrokárstvo či čo. Ako ich opísali, boli normálni kapitalisti. Žili ako normálni prežratí buržuji, na ktorých robia masy za žobrácke platy. Ja by som ich dokonca nazval priekopníkmi. Ukázali, ako málo stačí proletárom, aby podávali dobré pracovné výkony.
 

 

to len priniesli do UK tradicne hodnoty z vychodu.
 

 

Si zábavný. UK má dostatok skúseností s otrokárčením. Východná Euópa v tomto smere môže len tíško závidieť.
 

 

Celá východná Európa žila za socializmu v podstate v otrokárskom režime. Veď si len porovnaj ako vyzerali smradľavé fabriky a kolchozy pred revolúciou a západné priemyselné podniky a farmy...
 

 

A za prvej republiky sme chodili bosí. Miešaš jablká s hruškami.
 

 

Za prvej republiky (ktorá bola jedným z najvyspelejších štátov sveta) rástol majetok občanov a komunisti všetkých občanov o tento majetok okradli - fabrikantov o fabriky, statkárov aj malých gazdov pôdu, zvieratá, remeselníkov o živnosti, menovou reformou všetkých o peniaze - a prakticky zo všetkých urobil otrokov.
 

 

Pekne kecáš. Komunisti nikoho o nič neokradli. Práve tí tvoji prežratí buržuji okradli štát o peniaze a cennosti, ktoré brali sebou po taškách, keď utekali za kopečky, aby pokračovali vo svojom príživníckom spôsobe života na tzv. demokratickom západe.
 

Až som skoro

od smiechu oprskal kávou monitor.
Čo ukradli komunisti ako prvé? No predsa budúcnosť ľudí. Ako? Znárodnili súkromné dôchodkové penzijné fondy a sporiteľne a občania sa stali závislými od svojvôle súdruženkov.
Ukradli všetky továrne, hotely, reštaurácie, služby, dielne a dielničky a živnostníkom dali na vinkulovaný vklad akože cenu ich majetku, takže s peniazmi nesmeli narábať, ale akože boli odškodnení.
Označili ľudí, čo po generácie hrdlačili na poliach za kulakov, zničili im život kontingentami a prechlastaní súdruženkovia mávajúci pištoľkami ich naháňali do družstiev, ktoré vznikli ukradnutím pôdy maloroľníkov.
A aby toho nebolo dosť, tak vyrobili menu peňazí, kde znehodnotili všetky úspory a ešte viac zdôraznili svoju absolútnu moc nad životmi všetkých.
Ako bonus v 60-tych zlikvidovali podnikové odpisové fondy a podniky už nemohli samostatne riešiť obnovu výrobných kapacít, ale museli chodiť žobrať na ÚV KSČ a po krajských a okresných tajomníčkoch a súdruženkoch o peniaze na chod podnikov. A to sa týkalo aj takého kolosu ako bol napríklad Slovnaft, kde v polovici 80-tych rokov tlačili na technického námestníka na zvyšovanie výroby, ktorý to odmietol so slovami, že nič také sa na 20-ročných strojoch nedá robiť a že on nebude tým, ktorý sa zapíše do histórie ako človek, ktorý z Bratislavy vyvetral cez rozbité okná domy až ľuďom v Senici.
Vraždenie na hraniciach je len čerešňa na torte zločineckého režimu.
Mi pripadáš ako Blahov foter, tiež len parazit na štátnom cecku obhajújúci minulý režim rovnako, ako arizátori plakali za Tisovým štátom, kde mohli rabovať a plieniť podľa chute. medzi vami niet rozdielu, či komunista, či gardista, to je len zlodej a vrah.
 

 

Budúcnosť ľudí kradli a stále kradnú prežratí buržuji.

Len posledný príklad. Dieťatko Megan a toho koniarskeho synáčka bolo privítané s veľkou slávou a bola mu poskytnutá všetka mysliteľná lekárska starostlivosť.

O pár sto kilometrov ďalej umieralo na púšti dieťatko poblúdenej angličanky, ktoré sa pridala k ISIS a jej domovina ju pohrdavo odmietla prijať späť a urobiť niečo na záchranu jej dieťatka.

Netrep, že komunisti niekoho o niečo pripravili. Mohol si kľudne pracovať a mal si na všetko. Pravda, nemohol si sa prežierať, ale ani si nemusel vyberať smetné koše. Koľkí dnes takí, čo bývajú pod mostom a žobrú pred obchoďákmi, by taký systém brali.

A pokiaľ si myslíš, že všetci sú zo súčasného návratu prežratých buržujov nadšení, sotva to bude niekto zo živnostníkov, ktorí pracovali napríklad pre Váhostav. Takým nebude vadiť, keby všetci tí dlhí, širokí a bystrozrakí ovisli za prirodzenie. Nech prežratí buržuji skúšajú aj ďalej také veci, a stane sa to.
 

Ten tvoj

široký je tiež len komunistický štbák.
 

 

Nič také. Bejvávalo. Ale teraz je už tvoj prežratý buržuj.
 

 

Ďakujem za potvrdenie mojich slov.

Ten príživnícky, demokratický západ dal ľuďom najvyššiu životnú úroveň akú kedy mali. Zbedačení komunistickí otroci len závideli.
 

 

Predovšetkým maj na zreteli, že ten demokratický západ aj preto má vysokú životnú úroveň, lebo vyciciava ostatné štáty sveta.

Len sa pozri na strednú a južnú Ameriku. Tam majú najvyspelejší štát sveta, USA, a všade naokolo štáty, ktoré ani za desiatky rokov sa mu nedokážu životnou úrovňou ani priblížiť.

Čím to bude? Sú leniví? Vládnu tam komunisti? Nič z toho. Sú len vyciciavané a držané americkými imperialistami pekne pri zemi.
 

 

Netuším, ako USA zneužívajú Ostrov slobody a jeho najlepšieho spojenca Venezuelu s najväčšími svetovými zásobami ropy - kde otroci hladujú a toaletný papier je super luxus....
Áno, vládnu tam komunisti, iniciatíva, pracovitosť, inovatívnosť, snaha v týchto krajinách sa nedoceňuje alebo trestá... preto trvalo upadajú a ľudia sú nútení žiť a pracovať ako otroci.

Áno - príčinou chudoby ( ak existuje) v niektorých krajinách Južnej Amerike sú komunisti a ich revolúcie ... ktoré ukončili USA tým, že inštalovali diktátorské bezprávne režimy.
 

 

Keď už si spomenul Ostrov slobody. Slobodný bol predovšetkým pre amerických gangstrov ako Meyer Lanski. Keď na nich udrel Fidel, utekali ako potkany.

Posledných 50 rokov je však dôkazom tuposti americkej zahraničnej politiky. Nasadia brutálne embargo do takej miery, že ťahajú pred súd vlastných občanov, u ktorých nájdu kubánsku cigaru. Ale nevedia urobiť nič iné, len zotrvať na embargu, hoci vidia, že okrem vyhladovania detí sú neúčinné.


To isté platí aj o sankciách na KLDR. Vidia, že k ničomu nevedú, ale nedokážu vymyslieť nič iné. Kim aj tak zostrojil atomovú bombu a ohrozuje Soul. A takých truľov máme nasledovať.
 

 

Keď už si spomenul KĽDR... tak tam komunisti dotiahli otrokárstvo na vrchol.
 

 

Obávam sa, že Marx, Engels, Lenin, Stalin či Brežnev sa ani slovkom nezmienili o dedičnej monarchii.

Súčasný stav KLDR môžeme prirovnať k situácii v Anglicku za čias Henrycha VIII, ktorý zaviedol nové anglikánske náboženstvo k svojmu obrazu, svojim nepodarenejším ženám odsekávala hlavy a svojich nepriateľov popravoval v priemere 5 kusov denne počas celej svojej dlhej vlády.

Nikto nech nevykladá, že KLDR je komunistická krajina. Nie je práve tak ako Kambodža za červených kmérov, ktorí vyvraždili tretinu obyvateľstva.
 

 

Sú to len rôzne podoby komunizmu. Všetci to vykladajú, aj sami o sebe tvrdia, že sú komunisti.
Kambodža za Červených - veľmi podobná na (po)revolučné Rusko, kde sa tiež masovo "vysporiadali" s celou elitou krajiny.
Komunistická Kórea - len dotiahla kult osobnosti (Lenin, Stalin, Mao) na vyšší level.
 

 

Bratm, ty o komunizme nemáš ani šajnu. Ale spoznajú ho tvoji vnuci a pravnuci, lebo komunizmus je budúcnosť ľudstva. Nie táto bezuzdá vláda prežratých buržujov.
 

 

Ja nemám šajnu a ty si úplný komunizmológ.

Tí prežratí buržuji sú takmer všetci komunisti.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Svet