SME
Nedeľa, 29. marec, 2020 | Meniny má Miroslav

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mám tu utečencov, Salvini nech sa postaví do radu. Čo bude so zatknutou kapitánkou? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

.

V Senegale ani Ghane ziadna vojna nie je. Je fajn, ze ich nenechali umiert na mori a teraz je na case ich posadit na prve lietadlo spat domov.
Nie je fer, ze slusni vystudovani Africania sa musia hlasit o viza a pracovne povolenia na ambasadach europskych statov u seba doma a dokazovat, ze svojimi schopnostami budu Europe na osoh.
A tato banda s otaznou kvalifikaciou a schopnostami si mysli, ze len preto, ze ilegalne prekroci hranice tak obide proceduru, ktoru musia ostatni ludia podstupit v krajine povodu. Nie je to fer voci nikomu.
 

...

A čo keby sa kapitánka otočila a miesto do Talianska nasmerovala loď do Afriky? Mozno by to bolo riesenie...
 

.

Iste, to by bolo byvalo najlepsie.
Najdolezitejsie na tom celom je to posolstvo - je uplne jedno, ci ich z vody vylovi libyjska pobrezna straz a odvezie spat Libye. Alebo ich vylovia humanitarni paseraci, privezu do Europy a tam budu posadeni na prve lietadlo hajde domov.
Skonci sa to vzdy rovnako - kto pochadza z bezpecnej krajiny, kde nie je ziadna vojna a ilegalne vkroci do Europy tu nikdy neostane.
 
Hodnoť

 

Bili ho a mučili elektrickým prúdom.
 

 

ved normalne - pripojis zahradnu hadicu do zastrcky a pustis na cloveka prud elektrickeho prudu. kde si bol na fyzike? ))))
 
Hodnoť

 

Migrantov po dohode s pašerákmi ľudí akože zachránili pri Afrike, tak ich mali samozrejme vysadiť v Afrike.

Že nemám pravdu o spolupráci s pašerákmi? Ale veď tá loď príde k Afrike, vždy nájde približne toľko nelegálnych migrantov, koľko unesie. Potom dni, či týždne stojí pred brehmi Talianska, trucuje a "nezachraňuje". Napriek tomu, že nezachraňuje, netopia sa denne do mora stovky migrantov.
Potom Talianov zlomia, migrantov vyložia a idú späť k Afrike, kde akousi čudnou náhodou opäť nájdu zhruba taký počet topiacich sa migrantov, koľkých unesú. Odkiaľ tí migranti vedia, ktorý deň majú vyraziť na more, aby ich práve táto loď našla a akože zachránila?

Ale späť k téme, že kde ich vyložiť? Dobrou cieľovou a hlavne bezproblémovou destináciou je aj Španielsko. Majú síce svoj hraničný plot vo svojej africkej enkláve, ale nelegálnych migrantov akože zachránených z mora terajšia promigračná španielska vláda ochotne pustí na svoje územie. Má to ale jeden háčik, je to ďaleko, teda cesta je nákladná a dlhá, takto za isté časové obdobie je možné prepašovať do EU menej nelegálnych migrantov.

Niekto síce môže namietať, že za ten čas, čo dni, či týždne vyčkávajú na mori na to, až ich Taliani pustia do prístavu, už môžu byť predsa aj v bezproblémovom Španielsku. Lenže toto vyčkávanie na mori, kde v horúčavách vysúšajú migrantov, má jeden vážny dôvod.

Je to jedno veľké, dobre naaranžované divadlo pre svetovú verejnosť. Média o týchto senzačných udalostiach ochotne informujú, že pre malé zásoby pitnej vody migrantom hrozí smrť vysušením, už nemajú ani jedlo, ani lieky, či ďalší traja dostali morskú nemoc, aj ozeleneli a od rána v kuse grcajú cez zábradlie lode do mora, a to všetko iba na skok od talianskej pevnine.

Posádka lode alebo púšťa zástupcov médií na loď, aby to nafotili, či nafilmovali, alebo sami posielajú z lode náležite zmanipulované správy médiám. Je to takto robené preto, aby téma migrácie trvalo zostala na dennom poriadku a aby svet tlačil na Talianov, aby opäť otvorili svoje prístavy a ročne v desať, či v stotisícových množstvách púšťali nelegálnych migrantov na svoje územie.

Veď ak som normálny kapitán, či majiteľ lode, tak migrantov vylovím z vody a dopravím ich do prvého bezpečného prístavu, presne tak, ako káže námorný zákon.
Ak som seriózny aktivista, a viem, že Salvini robí problém, tak nevystavím migrantov dlhodobému, stresujúcemu čakaniu na malej, slnkom rozpálenej lodi, ale expresne ich dopravím tam, kde sú vítaní, teda do Španielska. Ale pri takomto logickom a serióznom konaní by nebol problém, tak ani senzácia.

Títo aktivisti presne vedia, že budú problémy, že migranti celé dni budú hniť na slnku, že bude málo potravy a vody, že ich budú ničiť rôzne choroby, ale predsa sa neponáhľajú na bezpečné miesto, kde ich zoberú bez problémov. Oni totiž majú jediný úkol, zlomiť Talianov, alebo aspoň týmto trucovaním permanentne držať tému migrácie v hlavnom spravodajstve a vzbudzovať vo verejnosti súcit k nelegálnym migrantom. Oni potrebujú čo najviac problémov, čo najviac skapíňajúcich migrantov, aby sa o migrácii stále písalo. Keby im na tej lodi nejaký migrant náhodou zomrel, tak by hádam od radosti aj ohňostroj spravili, že bude väčší svetový nátlak na otvorenie talianskych prístavov....

Teda nie Salvini, ale aktivisti páchajú najväčšie špinavosti na migrantoch a úmyselne ohrozujú zdravie a životy migrantov, miesto toho, aby ich rýchlo dopravili na bezpečné miesto. Lebo svoje politicko-ekonomické ciele iba tak dokážu propagovať, ak cez tému trpiacich migrantoch stále sú v centre pozornosti médií.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Že si vymýšľam v tom hornom príspevku?

Ale veď scenár im vychádza, užitoční idioti už vo veľkom darujú svoje financie na náklady pre advokátov, ktorí budú túto kapitánku na súde zachraňovať, či budú mať snahu jej činy legalizovať tak, že teraz uhrajú pre ňu beztrestnosť, uhrajú návrat lode pre ňu. Ak vyhrá kapitánka, či dostane späť svoju loď, tak to bude precedens k tomu, aby pašovanie ľudí za pomoci týchto mimovládok opäť dostala zelenú.

Salvini a rozumní Taliani musia tú babu dostať za mreže, a jej loď musia zabaviť a zlikvidovať. Ak budú mať na súde dojem, že napriek národným zákonom Talianska, napriek smerniciam EU, či napriek námorným zákonom, špičkoví právnici zemegule za finančnej podpory užitočných idiotov by začali mať navrch a hrozí oslobodenie kapitánky, a tak hrozí súdny precedens na oživenie pašeráctva, tak by ju mali rýchlo omilostiť, pustiť domov, potom upraviť zákony a kapitánku, či jej podobných súdiť až podľa nových, prerobených pravidiel a zákonov.

Či je možný taký vývoj, že kapitánku by súd oslobodil?
Áno, takýto vývoj vždy je možný, ja ho dokonca považujem za pravdepodobný. Je to preto, lebo svet nebol pripravený na takto masovú nelegálnu migráciu. Nelegálna v minulosti prebiehala v hlbokej ilegalite, a v malých počtoch, obrazne povedané, pohybovali sa skryte a vo tme. Keď sa aj cez sieť niekto prešmykol, nebol to problém, boli to jednotlivci, ich počty boli zanedbateľné.

Teraz nelegálna migrácia je masová, prebieha pred očami médií, tak pred očami svetovej verejnosti. Oni beztrestne porušujú zákony za bieleho dňa, sú schovaní v anonymnom dave, teda sú netrestateľní, sú drzí, poznajú iba svoje práva, nie povinnosti.
Zákony na toto asi nie sú stopercentne pripravené, veď je to relatívne nový fenomém, teda trvá to nejaký čas, než sa zákony zmenia. Nezabúdajme ani na to, že aj Taliani donedávna mali slniečkársku vládu, ktorá migrantom v nelegálnom príchode nijako nebránila, tak neriešila asi ani zákony.

Preto si myslím, že zákony na takéto veci konkrétne nepamätali, a nejaký čas potrvá než budú zdokonalené.

Zločin vždy je krok pred políciou a zákonmi. Zober si trebárs také hackerstvo. Pokiaľ neboli počítače, internet, asi žiadny štát vo svojom zákonodarstve neriešil hackerov a nimi páchané zločiny. Až keď začali robiť problémy, začali sa postupne robiť aj zákony. Takže preto moc neverím, že kapitánku odsúdia, nie sú na to nachystané nepriestrelné zákony, a ju budú na súde brániť advokátske esá sveta, užitoční idioti všetkých krajín sveta už sa na ich činnosť skladajú.

Kapitánka splnila úlohu, ktorú jej zadala jej materská neziskovka, mimovládka. Zneužitím pár nelegálnych migrantov a za pomoci niektorých, správne píšucich médií nateraz aj z väzenia úspešne ženie vietor do mlyna podporovateľov nelegálnej migrácie.
 

 

Ja súhlasím s vašimi postrehmi. Ale tak či onak je to už iné, ako keď slniečkárske lode s veľkou slávou vyklopili migrantov v talianských prístavoch a hajde späť k africkým brehom zachraňovať ďalších.

Taliani môžu istý čas zadržiavať loď aj hrdinskú kapitánku. Právnikom bude istý čas trvať, kým ju vysekajú. Otázka je, že sa hrdinka opätovne vydá na záchrannú misiu a opäť prerazí blokádu do Lampeduzy. Či taliani opäť uvoľnia loď, či advokáti opäť vysekajú kapitánku a či vôbec budú mať peniaze na pokuty, súdne poplatky a palmáre.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Nie som presvedčení ze spolupracujú s pašerákmi. Oni sa len postavia 3 km od pobrežia na dohlaď. A ked vidia loď vydaju sa na more aj sami na nafukovačkách. V 6ivote by nešli na more keby tam tu loď nevideli.
 

 

Myslím, že Tvoja analýza môže byť celkom pravdivá.
 

 

pre pana Krcmarika ma nic ine nenapada ako slova klasika Prochadzku: ty kokos, Vám musí je..ť, chalani, Vám musí je..ť
 

Pri tvojom prispevku

mi napada, ze tebe asi nikdy nic inteligentne nenapada.
 
Hodnoť

 

Na inom webe som cital, ze Tripolis jej schvalil vylodenie, ona vsak napriek tomu isla s tymi ludmi do Talianska.

Takze za mna, lodku potopit a kapitanke by aspon mesiac basy zrejme neuskodil.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

..."Cítim morálnu zodpovednosť pomáhať ľuďom, ktorí nemali také základy, aké som mala ja"...
Chodit lovit ludí pred lybijské pobrezie, tým motivovat dalsích vydávat sa na cestu a potom ich nacpat talianom do prístavu mi nepríde ako pomoc. Keby si ich vozila do svojej dediny a postarala sa im o výzivu, zdravie, ubytovanie, prácu, osatenie za pomoci celej komunity, kde cíti svoje základy ako ich tam dostala, to by som povazoval za pomoc.
 

 

Absolútne súhlasím
 

 

jej vyhovorka bola, ze ich nechcela nechat v líbyi, lebo tam nie su v bezpeci. V Tunisku a Egypte nie je vojna, ludia tam chodia na dovolenku. To su bezpecne pristavy a podstatne blizsie ako Taliansko. Podla namorneho prava ich ma odviezt do najblizsieho bčezpecneho pristavu. To co urobila je obycajne paseractvo. Rozmaznane milionarske decko
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Svet