SME
Piatok, 21. február, 2020 | Meniny má Eleonóra

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukrajinu nahnevali spojenci. Vrátili hlas Rusku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

A potom, že šašovia sedia len v Slovenskom parlamente.
 

Tak je

V EU sedia aj naši "Bláhoví" šašovia.
 
Hodnoť

 

To je nedobré. A pritom všade doporučujú používať ochranu proti počatiu, aby sa hlupáci v nadmernom množstve nerodili a aha ho - čo odhlasovali. Ej veru, to je nedobré.
*to nie je reklama na antikoncepciu, to je zhodnotenie podstaty hlasovania.
 

?

Čo nie je dobré, radšej keby Rusko vystúpilo z rady Európy? Veď potom by už bolo úplne mimo kontrolu a nebol by viazané ničím. Takto na nich má aspoň aký taký dosah ESĽP a iné orgány Rady Európy. Hlúposťou by bolo počúvať v tomto Ukrajincov alebo aj Blahu. Tu bolo treba pragmatické a logické rozhodnutie, ktoré našťastie padlo. Určite však nie na želanie Blahu, ten si na tom iba prihrieva tú svoju polievočku, ale jeho zásluha to určite nebola. Ukrajinci môžu chvíľu hrať urazených, vyhrážať sa odídením, ale po čase to budú musieť chtiac-nechtiac akceptovať....
 

No neviem

V Mníchove tiez zostali s Hitlerom pri stole a ako to dopadlo. Bodaj by toto bola lepšia taktika... O konštruktívnom budovatelskom príspevku Blahu škoda hovorit. Uz aj smeru robit hanbu je riadny výkon :-)
 

?

S Mníchovom sa toto nedá porovnať, Rusi sa nechystajú dobyť celú Európu a ani na to nemajú ako Hitler v 1939...
 

 

Ani Hitler a to nemal v 1939.
 

?

Akože nie, už pár rokov zbrojil ako besny a vzápätí vojensky prevalcoval vsetky európske krajiny...
 

 

Nemal.Europa sa mu vzdala.Neprešiel by ani cez Ceskoslovensku hranicu.Nemal ani bojovú silu.Klamal o počte tankov,lietadiel atd.Bol to populista a krikľúň a Europske štáty fatálne zlyhali a vzdali sa mu.Ako prevalcoval Europu?Europu prevalcovali boje ked už Nemcov hnali z Ruska.Ale tam prešiel bez nejakých veľkých bojov až na Poľsko.Spojené kráľovstvo a Francúzsko pristupovali k vojne veľmi laxne a len vyčkávali na nemeckých hraniciach a nerobili nič, okrem niekoľko chabých náletov na Nemecko a malého útoku na Saarbrücken – toto obdobie je známe ako tzv. „čudná vojna“.
K útoku na Poľsko sa k Nemecku pridalo aj Slovensko, ktoré zaútočilo na južnú časť Poľska pomocou armádnej skupiny „Bernolák“.
Treba si to naštudovať
 

?

Nemecko neprevalcovalo európu vojensky? Ty máš nejaké divné vnímanie reality. A ako vnímaš vojenský postup Nemcov v Poľsku, Beneluxe, Francúzsku, Severnej Afrike, Grécku, Srbsku, Nórsku a v prvých rokoch aj v Rusku? Tieto všetky krajiny sa mu vzdali, lebo si mysleli že je silnejší? A čo tí mŕtvi vojaci, ktorí zomreli pri obrane týchto štátov, to je len propaganda?

Ale hlavne že ja si mám niečo doštudovať...
 

 

Doštuduj.Hitler nebol sám mal spojencov
Najčastejšie uvádzaným dátumom začiatku druhej svetovej vojny v Európe je 1. september 1939. V tento deň Wehrmacht vpadol do Poľska. Na ázijskom bojisku sa za začiatok vojny považuje japonská invázia do Číny (7. júl 1937), ale niektoré zdroje uvádzajú oveľa skorší dátum: rok 1931, keď Japonci vtrhli do Mandžuska. 22. júna 1941 Nemecko napadlo Sovietsky zväz, ktorý sa pridal na stranu Spojencov. Spojené štáty, ktoré už predtým pomáhali Spojeneckým krajinám, sa do vojny zapojili 7. decembra 1941 po tom, čo bola Japoncami napadnutá ich námorná základňa v Pearl Harbor. Koniec vojny v Európe nastal 8. mája 1945 kapituláciou Nemecka. V Ázii kapitulovalo Japonsko 2. septembra toho istého roku po americkom zhodení dvoch atómových bômb na mestá Hirošima a Nagasaki
28. októbra talianske vojská zaútočili z Albánska na Grécko. Gréci však ich postup zastavili a postupne, za britskej pomoci, prešli do protiútoku. Do marca nasledujúceho roku od Talianov oslobodili polovicu územia Albánska
Priebeh nemeckého ťaženia v Škandinávii a v západnej Európe ako aj jeho rýchlosť veľmi zaskočili Stalina, ktorý sa pravdepodobne spoliehal na to, že západoeurópske krajiny budú medzi sebou zápasiť dlhšie. Sovietske vojská preto v júni 1940 bleskovo anektovali Litvu, Lotyšsko aj Estónsko. Taktiež prinútili Rumunsko, k tomu aby prenechalo Sovietskemu zväzu Besarábiu. NKVD vraždilo v zajateckých táboroch v Katyni, Kozeľsku a Starobieľsku zajatých poľských dôstojníkov, ktorí boli pre Stalina potenciálnou hrozbou a nechceli sa pripojiť k poľským komunistom.
Atd.
Chcem ti iba vysvetliť že tak ako nie iba Rusi vyhrali 2 svetovú lebo na to tak isto nemali tak ani Hitler bez spojencov by si ani neprdol.Mimo iné ked po prvej svetovej a páde monarchie bo Europa rozbitá.Nemecko hladovalo a po porážke bolo zničené.Tak kde by asi Hitler nabral peniaze na zbrane?Využil chaosu a biedy,obvinil židov že za všetko môžu oni.
Krištáľová noc, označovaný aj ako ríšsky pogrom či novembrový pogrom, bol protižidovský pogrom, ktorý sa odohral v noci z 9. na 10. novembra 1938 v Nemecku, k nemu pripojenému Rakúsku a v Sudetoch.

Zámienkou na vyvolanie pogromu bol atentát Žida Herschela Grynszpana na sekretára nemeckého veľvyslanectva v Paríži Ernsta vom Ratha, ktorý sa navyše odohral po oslave výročia Pivného ***** v Mníchove.

Počas pogromu bolo zavraždených 91 Židov. Odhad počtu obetí na životoch dosahuje 400 po započítaní samovrážd a ťažkých ublížení na zdraví s následkom smrti. Po Krištáľovej noci okolo 30 000 Židov internovali v koncentračných táboroch. Krištáľová noc spôsobila zvýšenie exodu židovského obyvateľstva z nacistického Nemecka, ktorý získal prakticky charakter úteku. Pripravila pôdu k masovému zatváraniu Židov do koncentračných táborov.

Nasledujúci deň sa v mnohých mestách uskutočnili demonštrácie na podporu Národnosocialistická nemecká robotnícka strana NSDAP a jej vodcu. Napríklad v Norimbergu sa demonštrácie zúčastnilo 100 000 ľudí. Zvláštny predpis neskôr ustanovil, že na škody spôsobené počas Krištáľovej noci sa nevzťahujú platné poistné zmluvy. Za židovský majetok poškodený jednotkami SA, na ktorý mal z pohľadu Göringa nárok nemecký ľud, boli naopak Židia v Tretej ríši donútení zaplatiť výpalné vo výške 1 miliardy ríšskych mariek, čo predstavovalo približne 10 % príjmov štátnej pokladnice za rok 1938; vražedná akcia a nasledujúce administratívne zásahy (predovšetkým 1. zákon o vylúčení Židov z hospodárskeho života) tak Tretiu ríšu pravdepodobne zachránili pred štátnym bankrotom, ktorý roku 1938 akútne hrozil, a tým aj umožnili Hit
 

 

Hitlerovi udržať sa pri moci a rozpútať druhú svetovú vojnu.

Svoj posmešný názov získala Krištáľová noc podľa rozbitých výkladov židovských obchodov. Bolo vypálených asi 200 synagóg, vrátane asi päťdesiatich v českom pohraničí na územiach, ktoré boli niekoľko týždňov predtým Mníchovskou dohodou pripojené k Ríši, napríklad v Liberci.
 

 

Netvrdim že mrtvi vojaci sú propaganda.Iba ti chcem povedať akých fatálných chýb sa europa dopustila a nechala krikľúňa z Rakúska vraždiť.Preto by som chcel aj poukázať aká je pre nás dôležitá EU a NATO aby so toto už viac neopakovalo.Keby Hitlera zastavili už na začiatku nič by sa nestalo.On strachom,populizmom,terorom,vraždením oponentov zavraždil miliony ľudí.Taký je populizmus nebezpečný,tak ako vtedy,aj teraz.
 

?

To, čo si napísal je pravdou, ale pravdou je aj to, čo tvrdím ja. Hitler mal oproti dohodnutým 100.000 mužom po 1 sv. vojne v roku 1939 2.000.000 mužov vo Wehrmachte a 120 divízií. Toto je obrovská vojenská sila, žiadne predstieranie alebo klam. Takže za svojím tvrdením si stojím. Hitler bol v roku 1939 silný a preto vojensky prevalcoval Európu.
 

 

Nemal by to také jednoduché ani s takou armádou.Vyhrával skôr klamstvami a nedodržiavaním dohôd.
V roku 1938 anšlusom pripojil k Nemecku Rakúsko, čím opäť porušil jeden z bodov Versaillskej zmluvy. So súhlasom nedôrazných predstaviteľov Francúzska a Spojeného kráľovstva postupne likvidoval aj samostatnosť Česko-Slovenska. Za formálnej pomoci Talianska, 30. septembra 1938 uzavrelo Nemecko s predstaviteľmi Francúzska a Británie Mníchovskú dohodu, čím pozbavilo Československú republiku Sudet, resp. západných pohraničných území obývaných z viac než polovice nemeckým obyvateľstvom. Zmluva fakticky pozbavila Česko-Slovensko možnosti efektívne sa brániť nemeckej agresii, keďže Nemcami zabraté územie zahŕňalo väčšinu novovybudovaných česko-slovenských pohraničných opevnení. Hitler ďalej oslabil Česko-Slovensko aj prípravou viedenského diktátu, ktorým 2. novembra 1938 prinútil krajinu odovzdať Maďarsku časť južného Slovenska a celú Podkarpatskú Rus. Situácia viedla v Česko-Slovensku k vnútropolitickej kríze ČSR a umožnila Hitlerovi prebrať kontrolu aj nad zvyškom krajiny. Hitler využil autonomistické tendencie prevládajúce v slovenských politických kruhoch a na jednaní v Berlíne prinútil Jozefa Tisa aby 14. marca 1939 v Bratislave bola vyhlásená samostatnosť Slovenského štátu. Nasledujúceho dňa sa v Berlíne vyhrážal prezidentovi okliešteného Česka, že na zvyšok krajiny zaútočí a bude bombardovať Prahu, čím Emila Háchu prinútil k podpisu dokumentov, ktoré v nasledujúcich dňoch viedli k vyhláseniu protektorátu Böhmen und Mähren. Likvidáciou Česko-Slovenskej republiky – posledného demokratického štátu v Strednej Európe zostával Hitlerovi na východných hraniciach Nemecka už len jeden nepohodlný sused – Poľsko.

Agresívnou politikou územných požiadaviek eskaloval napätie medzi Nemeckom a Poľskom. Útoku na Poľsko predchádzala veľmi dôležitá diplomatická hra. Hitler, ktorý sa obával vojny na dvoch frontoch (západe a východe) využil nerozhodnosť západných demokratických krajín. Tie videli v Hitlerovom nacistickom Nemecku nezmieriteľného ideologického nepriateľa komunistického Sovietskeho zväzu a očakávali, že Hitlerova expanzia bude smerovať naň. Sovietske návrhy na "kolektívnu bezpečnosť" zostali nevypočuté a tak Stalin uprednostnil uzavretie dohody priamo s Hitlerom, dúfajúc že využije vzniknutý čas na prípravu krajiny na vojnu. 23. augusta 1939 podpísali v Moskve nemecký a sovietsky minister zahraničných vecí von Ribbentrop a Molotov pakt o neútočení, ktorý obsahoval dohodu o delení Poľska. V rozpútaní novej veľkej vojny v Európe tak Hitlerovi už nič nestálo v ceste.
Tak či tak vieme ako to všetko dopadlo a mali by sme si vziať z toho ponaučenie a nepodceňovať populistov a krikľúňov.Tak ako Fico podcenil Kotlebu.Toto treba zastaviť v pošiatkoch lebo ked sa nádor rozšíri už bude neskoro na záchranu.A nehovorím iba o Slovensku.Vzrast pravicovích extremistov je v celej Europe.
 

?

Zastaviť extrémistov, to si pekne napísal. Ťažšie sa to už ale realizuje. Vlak sa už rozbehol...
 

 

vážne si myslíš, že rusi sú niečím viazaní?
 

 

Sú ako každá iná veľmoc, robia si čo chcú. Ale podľa mňa ich nemať v medzinárodných organizáciách je horšia varianta. Myslím si, že členstvo ich síce nenúti dodržiavať všetky právne normy, ale minimáne to na nich vytvára tlak. Je to jednoducho menšie zlo.
 

jediná kontrola ruských

imperiálnych zločinov je rada európy? rada rusov pozbavila hlasovania pre krym - ako sa krym zmenil keď rada mení rozhodnutie?
 

 

Týmto de facto zlegalizovali odtrhnutie Krymu od Ukrajiny. Bravo! Rusi sa musia veľmi tešiť.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet