SME
Utorok, 31. marec, 2020 | Meniny má Benjamín

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Navarrete z Europolu: S utečencami prichádzali aj teroristi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Predpokladam, ze SME sa v blizkej eobe ospeavedlni za klamanie citatelov.
 

 

Nedialo sa to však systematicky, takže nie je o čom :)
 
Hodnoť

 

https://svet.sme.sk/c/7997215/...
Sú medzi utečencami aj teroristi?
Táto obava sa opakuje veľmi často, spomína ju aj premiér Fico. Tajné služby vraj upozorňujú, že medzi utečencami môžu byť teroristi Islamského štátu, dokonca aj táto organizácia už vyzvala svojich bojovníkov, aby sa medzi ľudí mieriacich do Európy infiltrovali.

Naozaj sa to však deje? Vylúčiť sa to nedá. Do Európy prichádza toľko ľudí, že medzi nimi môžu byť veľmi rôzne osobnosti s rôznym pozadím. Nedáva to však logiku.
Bojovníci Islamského štátu sa považujú za nadradených nad obyčajnými ľuďmi, oni by neriskovali cestu na polorozpadnutej bárke a sú príliš zvyknutí na luxus, než aby týždne kráčali pešo Európou.

Nemajú na to ani dôvod. Mnohí z nich sú priamo z Európy, majú pasy európskych krajín, ktoré často ani nevedia, že odišli bojovať svoj džihád. Môžu sa preto bez problémov vrátiť letecky domov a vykonať útok. Ak by o nich aj vedeli, môžu cestovať na falošný pas, ktorý sa dá v Sýrii a Iraku kúpiť veľmi lacno.

A navyše, v Európe je už toľko extrémistov, ktorí sa radikalizovali doma, že ak by Islamský štát chcel naozaj vykonať útok na kontinente, mohol by osloviť miestneho mladého moslima, ktorého už radikálny duchovný indoktrinoval.

Potvrdzuje to aj protiteroristický koordinátor Európskej únie Gilles de Kerchove. Ani podľa neho sa Islamský štát nepotrebuje vmiešať medzi utečencov.

„Nevidel som žiadne správy tajných služieb alebo dôkazy o tom, že by sa niečo takéto dialo,“ povedal pre portál Euractiv.cz.
 

ako

mi mohol tento úžasný článok uniknúť? už rozumiem tým "inžinierom". áno, smečko, ktoré roztrhá v zuboch každého politika, ktorý sa neriadi faktami, si bezostyšne dovolilo používať termíny ako mnoho a veľa a podobne. hoci sami priznávajú,. že nik ani netušil, kto každý prekročil hranice, napriek tomu BOLO TAKMER NA STO PERCENT ISTÉ, že sa netreba báť. oni tí liberáli sú fakt padnutí na hlavu
 
Hodnoť

Bolo by dobre preskúmať

či tých teroristických legionárov náhodou necvičili tí istí inštruktori, ktorí u nás cvičia brancov.
 
Hodnoť

 

Samozrejme, ze medzi utecencami boli aj teroristi. Rovnako sa aj europania s nacistickou minulostou ci juhoslovania co popravovali v Srebrenici, Vukovare… vydavali za utecencov.

https://balkaninsight.com/2017...

Syrcania ci Iracania nie su od europanov o nic lepsi
 


Najčítanejšie na SME Svet