SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Počet väzňov v Európe klesá, skrátili sa aj dĺžky trestov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Počet väzňov klesá, čo je zrejme dobre, len tak ďalej. No počet niektorých väzňov by mal stúpať, konkrétne politikov, ktorí dnes beztrestne páchajú kriminalitu. Na katastrofálny stav súdnictva a dvojitý meter na Slovensku upozorňuje už aj Komisia, ako píše kandidát do EP Alojz Baránik: https://eurovolby2019.sk/europ...
 

fascinujuce

Bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby sa na základe doteraz zhromaždených dôkazov a indícií domnievajú, že za týmto zločinom stála finančná skupina Penta a jej šéf Jaroslav Haščák.V uvedenom podaní je zmienka o tom, že objednávateľom vraždy je finančná skupiny Penta a osobami s vedomosťami o vražde sú: bývalý minister vnútra Daniel Lipšic, prezident Andrej Kiska, bývalý riaditeľ SIS Jozef Magala a Vladimír Pčolinský, ktorý je bratom Petra Pčolinského, poslanca za hnutie Borisa Kollára Sme Rodina. Vladimír Pčolinský bol šéfom organizačného odboru na ministerstve vnútra počas toho, ako rezortu šéfoval Daniel Lipšic.Na záver rozhovoru bolo spomenuté meno bývalého ministra financií Ivana Mikloša, ktorý pôsobil vo vládach Mikuláša Dzurindu. Mikloš bol označený ako šedá eminencia finančnej skupiny Penta.
„Dzurinda je niktoš oproti Miklošovi. Mikloš to riadi. Mikloš je ten, kto je skrytý akcionár (Penty) a kooperuje so zahraničnými spravodajskými službami a je nad Haščákom,“ šokoval svojím vyjadrením Pavol Forisch.
https://www.infovojna.sk/artic...
 
Hodnoť

 

doplním - štatistika väzenskej populácie a podiel cudzincov medzi väzňami

Taliansko - 59 803 väzňov z toho 33,8% cudzincov
Rakúsko - 8 692 väzňov z toho 54,7% cudzincov
Nemecko - 62 902 väzňov z toho 31,3 % cudzincov
Francúzsko - 70 710 väzňov z toho 21,7/% cudzincov
Švédsko - 5979 väzňov z toho 22,1% cudzincov
Slovensko - 10 478 väzňov z toho 2,1 % cudzincov
 


Najčítanejšie na SME Svet