SME
Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krajiny V4 nie sú všetky rovnaké, Čaputová by mala šancu aj v Poľsku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Nejako moc vyzdvihujete nástup liberálneho trendu na Slovensku a aké hodnoty sa idú na Slovensku presadzovať. Trošku by som spomalil s tými oslavnými ódami. Treba si uvedomiť, že jej protikandidát bol Smerák a Smer pomaly, ale isto stráca politickú silu. Čaputovú niektorí volili ako menšie zlo, teda nie ako novú cestu pre Slovensko. Tiež netreba zabúdať na fakt, že ju zvolila len tesná väčšina zo 42% účasti, čo je síce výhra, ale nemusí znamenať až také politické posuny, aké vo svojich X článkoch na túto tému avizujete...

S otváraním šampanského by som počkal minimálne do parlamentných volieb, lebo ani nadchádzajúce eurovoľby kvôli účasti asi nebudú mať moc veľkú výpovednú hodnotu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veď práve, až taký boom liberalizmu sa v skutočnosti nekonal. napríklad volil som zuzanu preto, že som chcel zabrániť smerákom dostať sa do úradu prezidenta. hodnotovo máme s pani čaputovou na niektoré vážne veci úplne opačné názory, ale tentokrát som to dal bokom kvôli niektorým zhodným názorom. ševčovičovo falošné tradično kresťanské, či anti-lgbtixyz vystupovanie ma neokabátilo. takže som rád, že vyhrala pani čaputová. len treba byť pekne pri zemi, zvlášť vidiac výsledky dvoch exotov (harabin, kotleba)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si, že zdravá miera eufórie je predsalen namieste. Čaputovú vnímam totiž tak, že v jej predstavách o svete sa liberálne a konzervatívne hodnoty prelínajú viac a sú uveriteľnejšie než u Šefčoviča, ktorý sa to ako bývalý komunista snažil demonštrovať v prezidentskej kampani tvrdeniami o svojom katolicizme. Navyše je dôvodom dobrej nálady i to, že nevyhral kandidát, ktorý by nemal problém menovať Fica za predsedu ÚS. Okrem toho za pozornosť stojí i to, že hrany medzi konzervatívnym a liberálnym videním sveta naberajú trend, ktorý pozorujeme napr. pri vnímaní rozdielov medzi tzv. pravicou a ľavicou, kde je niekedy už problémom ten rozdiel jednoznačne určiť. Pri súčasnom vývoji sa dá predpokladať, že za niekoľko desiatok rokov sa obe ideológie priblížia natoľko, že spoločnosť nebudú ani zďaleka rozdeľovať tak ako je tomu dnes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

áno súhlasím,

LGBTI a gender, nie je to miesto, kde nás tlačí topánka. V súčasnej dobe nás čaká riešenie pálčivejších problémov,ktoré sa tu hrozivo nahromadili za roky bačovania Smeru.Počas kampane Zuzany Čaputovej nastal nie nezanedbateľný prienik konzervatívnej a liberálne časti voličov a to je dôležitý signál pre všetkých,ktorí chcú stavať slušnú a modernú spoločnosť.A nezanedbal by som ani ohlas v krajinách V4.Nechcem tvrdiť,že Čaputová spustila lavínu,ale minimálne spustila polemiku,o tom,že sa to dá aj tam kde by sme to neočakávali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž ak liberalizmom nazývajú slušnosť, zákonnosť a otvorenosť naslúchať všetkým, tak sa k takémuto liberalizmu hrdo hlásim. Máme vlastnú skúsenosť s tým, že štandardné kategórie neplatia. Veď nám tu vyše desaťročie vládne takzvaná sociálna demokracia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súhlas
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slušnosť, zákonnosť

a načúvanie všetkým nie sú vyhradené liberalizmu, to by mala byť testovacia vlastnosť všetkých strán. Tie, ktoré tieto vlastnosti nemajú, sa skôr-neskôr diskvalifikujú.
A všade, dokonca aj u nás ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Každá voľba je ako otváranie konzervy. Niečo je na obale napísané, aj sa pozrieš či nie je vydutá, aj ňou pohrkáš, ale aj tak sa dozvieš aká je, až keď ju otvoríš. Angličania tomu hovoria, že skúškou pudingu je, že ho zješ. Tak uvidíme, ako nám bude chutiť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet