SME
Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tisíce ľudí si v Moskve pripomenuli výročie vraždy Borisa Nemcova (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Tak 10 000 v Rusku
je viac ako 40 000 v Paríži ?
1470647
troll level maximum
Noze nam povedz, ako vlastne Amerika zacala vojnu vo Vietname.. nebol to tak nahodou false flag ? Jaj pardon, im zlyhali radary - a mysleli si, ze na nich utocia vietnamske lode. Kolko milionov bomb na tu krajinu hodili? A ako to cele dopadlo ? A ako vyzera Irak potom, ako toho krutovladcu zosadili ? A ako vyzera sucasna Libya ? Noze daj, ake su vysledky tych americkych humanitarnych zasahov.. Ozaj a nezabudni aj Srbsko, ako to tam cele bolo - tam bol tiez nejaky ten zasah bez mandatu OSN, tak ako aj ten v Iraku (inak tam uz sa nasli zbrane hromadneho nicenia? ci este hladaju? )
ZHN
< 1 2

USA neanektuju CUDZIE uzemia a

nezotročuju ich obyvateľov.

Ak už nechceš porovnávať s Rakúšanmi Slovákov, porovnávajme hoci aj Čechov; sú na tom - v tomto porovnaní - takisto zle! Jediné vysvetlenie by (podľa Vás) asi bolo, že sú hlúpejší alebo lenivejší (alebo nejako ináč handicapovaní) - v porovaní s Rakúšanmi. Nuž, to Vám uveria tak v krčme na dolnom konci... Pýtajte sa ekonómov, ako to bolo v ČSR kedysi - a ako po príchode "sovietskych poradcov"... PPS: Ja mám navyše argumenty z prvej ruky: viem, ako vyzerá ruský (aj slovenský) vidiek... A nielen to: už som písal, ako som (nie tak dávno) menil euro za sto rubľov... V jednom z najväčších ruských miest... Odkedy tá bieda generovaná kremeľskými psychopatmi u nás pominula, hodnota toho "zlatého rubľa" klesla voči slovenskej korune cca dvadsaťkrát... Se Sovětskym svazem přišla bída na zem... S jeho odchodom sa opäť dostávame medzi najrozvinutejšie krajiny sveta... Už "neryjeme držkou zemi"...

napríklad ja sa Rusku nikdy nevysmievam. Ja Rusov len ľutujem - a držím im palce, aby sa konečne, po sto rokoch, dopracovali k nejakej rozumnej vláde... Ak tú bohatú, veľkú a krásnu krajinu s pracovitým národom (teda najmä ženštinami) začnú riadiť normálni rozumní statoční a čestní ľudia, nie tupí zločinci a psychopati, je nádej, že o ďalších (povedzme) sto rokov sa Rusko zaradí medzi rozvinuté štáty tohto sveta. Iná cesta nie je; nijaké "systémy S-400" im nepomôžu...


V rozpore s medzinárodným právom Moskva obsadila a anektovala Krym a do množstva ukrajinských miest vyslala skupiny záškodníkov, ktorí mali vyvolať ozbrojenú konfrontáciu s veľmi oslabenou štátnou mocou kyjevskej vlády. Vo väčšine miest bola táto diverzia porazená, ale v Luhansku a Donecku sa ruským agentom a miestnym separatistom podarilo vytvoriť a v bojoch obhájiť útvary, ovládajúce časť územia dvoch východoukrajinských oblastí. Sami seba vyhlásili za nezávislé štáty, ale tento štatút im nepriznal dokonca ani ich protektor, putinovské Rusko.
Na druhú stranu ich ale Moskva vojensky aj ekonomicky podporuje do tej miery, aby sa ich útvary nezrútili
 

Už "neryjeme držkou v zemi"...

Se Sovětskym svazem přišla bída na zem... S jeho odchodom sa opäť dostávame medzi najrozvinutejšie krajiny sveta... Už "neryjeme držkou zemi"...

Zažil som ruskú okupáciu reálne, mám 79 rokov. Mám celkom dobré vzdelanie, takže viem akú hierarchiu hodnôt vyznávajú ľudia civilizácie Západu a Ruska. Viem aký je v nich diametrálny rozdiel - kľúčový je vzťah k slobode jednotlivca a vymožiteľnosti práva. V Rusku je človek nikto, musí slúžiť systému, v západnej civilizácii je štát postavený ako servis človeku (porovnané osobné skúsenosti s úradmi v USA a v Rusku).
Ďalej viem ako sa vyvíjali krajiny po 2. SV, kde ostala americká armáda a ako krajiny kde ostali Rusi. Čiže záp. Európa versus východná. Ak nevieš o čom hovorím, môžem rozviesť.


Tiež sa čudujem aké víťazstvo v 2 vojne to Rusi vlastne oslavujú?
Pozrime sa kaá je uroveň ľudskeho žitia u krajín ktore prehrali vojnu a tých čo vyhrali pri ich nesmiernom nerastnom bohatstve snáď najväčšom na svete.
 

 

To, ze rusko je 100 rokov za vyvojom bolo jasne uz davno
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Svet