SME
Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Strhnutá socha kňaza v Gdansku opäť stojí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo ma neprekvapuje takýto

primitivizmus ? Strhávaním sôch sa prejavujú napríklad aj jednoduchí členovia Antifa alebo BLM v USA
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a u nas ked sa strhavali sochy lenina, to bol tiez primitivizmus? netvarme sa fajnovo. sviniam pomniky a sochy na verejnost nepatria.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a v takom Nemecku (teda aspon vo filme ;) si socha Lenina i polietala helikopterou :))
https://youtu.be/Kehu8QBHCCk?t...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otázkou skôr je, prečo ťa neprekvapuje stavanie sôch zneužívačom detí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

je to velka ostuda a hanba strhnut sochu ale este vacsia ostuda takuto soch postavit nemali ju tam uz davat a to som veriaca
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Elegantne

Nie je hanba, ako sochu strhli, urobili to veľmi elegantne, ešte aj gumy tam dali, aby nepoškodili dlažbu. Film je z toho tiež dobrý.

Stavať sochu osobe, u ktorej je hoci minimálna pochybnosť o jej moralke, by sa nemalo. Túto sochu by mali minimálne na nejaký čas zahaliť čiernou plachtou. Po vyšetrení situácie odhaliť alebo odstrániť do zberných surovín.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mile Sme a nieco o islame by sa nenaslo, vid Idnes a ceske noviny:

https://www.idnes.cz/zpravy/za...

https://www.idnes.cz/zpravy/za...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tento článok

som dal 2x do Vybrali Sme. Prvý krát sa stratil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Medzi islamistami a poľskou katolickou

republikou nie je veľký rozdiel, vari len ten, že islamisti zabíjajú ľudí bombami, Poliaci to zatiaľ robia len rečami v kostoloch!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Máš pravdu, to je fakt takmer úplne rovnaké. Btw, ako si dospel k názoru, že kresťania plánujú zabíjať neveriacich? Lebo mi to príde ako šírenie poplašenej správy, a to som ateista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Drahý priateľ v Poľsku postavia sochu

kňazovi, ktorý zneužíval sexuálne deti, keď sa nájdu odvážlivci, ktorí sochu strhnú, asi ich odsúdia a sochu tam dali znovu, komu sa klaňajú tou sochou satanovi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

plánovali zabíjať a zabíjali,

až kým im sekularizácia spoločnosti násilím nezobrala tú moc.

Krížové výpravy a neskôr zločiny počas kolonizácie, až do 19 storočia...

Náboženstvá sú vždy nebezpečné, aj tie, ktoré "hlásajú lásku" a majú v Biblii koncept vyvoleného národa a všetky tie výzvy Boha vraždiť. S takou ideologickou výbavou nikdy nie je problém rozpútať peklo. Jedinou obranou je dôsledná a neustála kritika Biblie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V biblii sa píše že všetci ľudia sú božími deťmi takže žiadny vyvolený národ.
Aby si mohol kritizovať musíš o tom aj niečo vedieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďalší kresťan, čo Bibliu nikdy nečítal?

:-D

2Moj34:11Zachovaj si, čo ti prikazujem dnes! Hľa, vyženiem zpred tvojej tvári Amoreja, Kananeja, Heteja, Ferezeja, Heveja a Jebuzeja. 12Chráň sa, aby si neučinil smluvy s obyvateľmi zeme, do ktorej vojdeš, aby neboli osídlom v tvojom strede! 13Ale ich oltáre rozboríte a ich modlárske stĺpy polámete a ich háje povytínate, 14lebo sa nebudeš klaňať inému bohu, pretože Hospodin, ktorého meno je Žiarlivý, je silný Bôh žiarlivý. 15Aby sa nestalo, keď by si učinil smluvu s obyvateľmi zeme, a smilnili by idúc za svojimi bohmi a obetovali by bitné obeti svojim bohom, že by ťa pozval niektorý z nich, a jedol by si z jeho obeti 16a vzal by si z jeho dcér svojim synom ženy, a jeho dcéry by smilnily idúc za svojimi bohmi a spôsobily by to, že by smilnili aj tvoji synovia odíduc za ich bohmi. 17Nespravíš si liatych bohov.

Ak by sa ti zdalo, že toto (len jeden príklad za mnohé) je nič, tak vedz, že to je druhá verzia 10 prikázani - takto to Boh nadiktoval na tie druhé dosky, náhradu za tie, čo Mojžiš rozbil. Ide teda o tie dosky, ktoré sa nosili v Arche. Pre teba je to zrejme prkotina. :-D

Je ťažké diskutovať s niekým, kto je schopný poprieť tak zjavnú a každému známu vec ako je to, že Biblia obsahuje desiatky výziev k zabíjaniu inovercov.

4Moj25:6A hľa, nejaký muž zo synov Izraelových prišiel a doviedol k svojim bratom Madianku pred očima Mojžišovými a pred očami celej obce synov Izraelových, ktorí plakali pri dveriach stánu shromaždenia. 7Keď to videl Pinchas, syn Eleazára, syna Árona, kňaza, povstal zprostred obce a vzal kopiju do svojej ruky 8a vošiel za izraelským mužom do stánu a prebodnul ich oboch, izraelského muža i tú ženu, vraziac kopiju do jej brucha, a tak bola rana zastavená a odvrátená od synov Izraelových. 9A tých, ktorí zomreli tou ranou, bolo dvadsaťštyri tisíc. 10Vtedy hovoril Hospodin Mojžišovi a riekol: 11Pinchas, syn Eleazára, syna Árona, kňaza, odvrátil moju prchlivosť od synov Izraelových, keď sa rozhorlil mojou horlivosťou medzi nimi, aby som nezahladil docela synov Izraelových svojou horlivosťou.

Toto je príhoda ako sa Boh nahneval na Izraelcov za to, že sa integrovali s Midjancami za začal zabíjať On osobne. Ale vražda vykonaná Pinchásom Boha ukľudnila...

Fakt máš pocit, že tá knižka neobsahuje dostatok materiálu na ospravedlňovanie vraždenia?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet