SME
Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Erdogan s Trumpom zvažujú vytvorenie bezpečnostnej zóny v Sýrii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tak ako?

Turci s Rusmi proti DAES, Američania s Kurdami proti DAES, Kurdi proti Turkom a naopak? ... To je tak, keď do politiky idu neschopní hlupaci. Pretože tam, kde nie je intelekt, nájde si miesto sila
 

Tak ako? Slováci mali v 1918 právo na

svoj štát, vraj po 1000 ročnom útlaku, ktorý však spočival len v tom, že posledné desaťročia monarchie, po RU vyrovnaní, sme prichádzali o svoje školy a museli sa učiť maďarsky. Pritom aké čudné, v Rusku sa tiež musia menšiny učiť ruštinu, vo Francúzsku žiadne menšiny neuznávajú, u nás nakoniec za 100 rokov samostatnosti tiež dochadza k výraznej asimilácii Maďarov, Rusínov a Ukrajincov. Svoj štát sme dostali, hoci nás boli len dva milióny.
Kurdov je naopak 20-30 miliónov, tvrdú asimiláciu, vyvraždovanie, násilné vysťahovávanie a presun Arabov do ich domoviny, chemické útoky si užívajú už desaťročia v Iraku a Sýrii. Turci ich tiež neuznávajú a prenasledujú, v Iráne tiež nemajú zrovna na ružiach ustlané, i keď tam je ten útlak asi najslabší. Takže sa Ťa pýtam, prečo by takýto veľký národ nemal mať právo na sebaurčenie alebo aspoň nejakú formu autonómie v každej z týchto krajín? Právo na sebaurčenie priznáva i charta OSN, núti UK, aby sa napríklad dohodla o Falklandoch s 3000 obyvateľmi s Argentínou, aby Dánsko dekolonizovalo Grónsko, hoci Vikingovia tam žili skôr ako Inuiti, ale už nenúti Rusko vzdať sa porobených národov, ani Čínu aby opustila Tibet, Ujgursko, Vn.Mongolsko či iné národy, ani aby Kurdi mali svoj štát. Pritom hranice Iraku a Sýrie sú umelé, tie štáty zjavne pre vzájomnú nevraživosť sunitov, šiitov (alavitov) a Kurdov nie sú dlhodobo udržateľné. I tak tu ktosi stále melie o legitímnej vláde. V Sýrii boli slobodné voľby, kedy si národ vybral Asadovcov? Alebo prišli k moci prevratom, nasílne, a krajinu ovládajú ako monarchovia už niekoľko desaťročí? Ďakujem za odpoveď.
 

?

Uvazujem, prosím bez urážky, či to je skutočne reakcia na môj príspevok, alebo len využitie vlákna tlačidla “reagovať” na umiestnenie príspevku na čitateľnejšej pozícii.
Vo svojom príspevku ste popísali situáciu, pomenovali problém, položili otázku, postavili ma do opozita a očakávate odo mna odpoveď?
Vrátim sa preto k podstate svojho príspevku, ktorým nijako nepopieram práva žiadnej z menšín kdekoľvek na tejto planéte a ani nikde inde v našej galaxii.
Neuznávam hlúpe riešenia. A tie sú založené na násilí. Ibaže im intelektuál vie ťažko zabrániť, kdeže nemá tu moc. Finančnú, zákonodárnu, politickú. To je vsetko
 

OK, beriem, možno som to pochopil

trošku inak. Pravdou ale je, že žiadna krajina sa len tak nerozdelila v mierových časoch, ale vždy po vojne alebo nejakom kolapse, či už štátu, ekonomiky a pod. Kurdi majú jedinečnú šancu niečo dosiahnuť práve teraz. Nakoľko ich Trump zradil, čo by malo byť mementom i pre nás, mali by si vybojovať aspoň čo najväčšiu autonómiu a raz možno dosiahnu aj tú samostatnosť. Samostatný Kurdistan aspoň na území Sýrie a Iraku by bol ale najlepším riešením.
 
Hodnoť

Slobodný názor na neslobodnom portáli

Legitímne voľby podľa aktuálne platnej legislatívy v Sýrii boli.
Ako boli aj u nás niekoľkokrát po proti-štátnom prevrate v 89. roku, keď sa k moci dostali zástupci trans-nacionálneho kapitálu, ktorí tu pomáhali inštalovať sofistikované skryté otroctvo mAmonu.

Voľby sa tiež odohrali po nelegálnom puči na západnej Ukrajine (riadenom USA), ktoré neboli ani náhodou slobodné a ani dnes sa nedá na západnej Ukrajine hovori o nejakej slobode.
Takisto aj vo Francúzsku po Veľkej francúzskej krvavej revolúcii, ktorú organizovali, sponzorovali a riadili isté zákulisne pôsobiace svetové kruhy.
A podobne ako po genocíde pôvodného obyvateľstva v Sev. Amerike.

Podstatné je to, že v Sýrii bol relatívny kľud, až kým západ na čele s USA nezačali účelovo využívať a podnecovať určité domáce problémy Sýrie.
Každý štát má svoje špecifické domáce problémy, ktoré si však musí riešiť iba sám, max. s pomocou ostatných skutočne partnerských štátov, ako to sám chce.
Najhoršie je, keď sa západ na čele s USA snaží zavádzať svoje subjektívne predstavy, "poriadky" a požiadavky v cudzom "dome", ba dokonca zištne vo svoj prospech využívať tieto špecifické problémy konšpiračným spôsobom.
Presne tak, ako to vždy robil západ na čele s USA!

Čo sa týka západu, tak na západe v skutočnosti žiadne slobodné voľby objektívne neexistujú, pretože západné obyvateľstvo je systematicky a permanentne oblbované brutálnou jednostrannou propagandou najhrubšieho zrna (kam patrí aj tá z HolýÚdu), na ktorú nemala ani tá nacistická alebo akože komunistická propaganda.

Mimochodom, žiadne národy, ktoré dnes existujú v rámci Ruskej federácie neboli do nej zahrnuté násilím (ani počas trvania ZSSR), rovnako ako nikdy v histórii Ruska žiaden národ alebo etnikum nikdy nevymizli z územia Ruska, čo sa o západe nedá povedať.
Ten naopak buď zámerne nenávratne negatívne poznačil alebo dokonca vyhubil niektoré civilizácie, národy a etniká všade tam, kde násilím vtrhol.

V skutočnosti je Rusko jedinou mnoho-národnostnou civilizáciou, ktorá kedy existovala na Zemi!
Zato USA je len umelý taviaci kotol rás, etník a národov, pričom v EÚ sa už niekoľko dekád určité zlovestné zákulisné vplyvné sily snažia zaviesť to isté.

"Medzinárodný terorizmus" - https://www.youtube.com/watch?...

BTW: Vyzývam všetkých ľudí, ktorí majú iný názor, než je ten oficiálny, údajne najsprávnejší, aby nezostávali na alternatíve a Fejsbúku, ale aby sa svoj názor nebáli pravidelne vyjadrovať na diskusiách SME a iných mejnstrímových mééédiách, a tým vyvažovali účelovo jednostranné a neobjektívne spravodajstvo mejnstrímu, ktoré tu bolo zámerne nainštalované po 89. roku.
Treba im ukázať, že väčšina spoločnosti má iné názory než oni.
Je to nevyhnutné, ide o našu existenciu ako národa!
 

tvrdíš, že žiadne etnikum ani národ

nikdy z územia Ruska ani ZSSR nevymizol.
Nemyslel som si, že vo východnom Prusku, teraz Kaliningradská oblasť, žili zväčša rusi, ukrajinci a bielorusi. Považoval som to historicky za germánske územie.
https://en.wikipedia.org/wiki/...
ZSSR nikdy nevrátil fínske územie obsadené v zimnej vojne ani Kurilské ostrovy obsadené počas 2. svetovej vojny.
O hladomore na Ukrajine a v ostatných častiach ZSSR v rokoch 1932, 1933 si asi nikdy nepočul, o GULAGoch s miliónmi obetí asi tiež nie. O rusko - čečenských vojnách s tisícmi obetí si tiež asi nepočul.
Po skúsenostiach z roku 1968 by som bol vo vzťahu k rusom veľmi opatrný. Stačí pozrieť, čo teraz robia na Ukrajine.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet