Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Orbán vymenil maďarskú demokraciu za peniaze, tvrdí Jobbik (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z článku:
Maďarsko padlo za obeť mocenskej arogancii, politike bez kompromisov a bezbrehému hladu po peniazoch zo strany vládneho Fideszu.
Vyhlásila to v stredu v Budapešti maďarská opozičná strana Jobbik v reakcii na schválenie správy o stave demokracie v Maďarsku poslancami Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Môj názor:
Je to pravda, Maďarsko padlo za obeť mocenskej arogancii, ale je to mocenská arogancia aktuálnej väčšiny Euro-parlamentu. Čísla a fakty totiž jednoducho nepustia.
Pozrime sa na to podrobnejšie:

Na hlasovaní bolo prítomných 693 poslancov.

Z tohto počtu treba 462 hlasov k získaniu dvojtretinovej väčšiny.

V reále bolo 448 hlasov "za", a nakoľko 448 je menej ako 462, teda uznesenie nemalo byť platné!!!!

Inak 197 hlasov bolo "nie" a 48 poslancov sa zdržalo hlasovania.

Kontrolné výpočty:

448 áno+197 nie+48 zdržalo sa=693 prítomných
693:3=231 tj. jedna tretina
231x2=462, tj. dve tretiny

Ako to, že teda Maďari "prehrali"?

Urobil sa tento podfuk:
Dva dni pred týmto hlasovaním nejaký právny poradný zbor EU parlamentu sa vyjadril tak, že odteraz sa poslanci, ktorí sa hlasovania zdržali, budú považovaní za neprítomných.

V tomto prípade platí toto:

Ako vieme, celkovo bolo tam 693 prítomných. Ak odrátame tých, ktorí potvrdili svoju prítomnosť stlačením tlačidla "zdržal sa", tak nám vyjde iba 693-48=645 "prítomných" poslancov, hoc ako vieme reálne sa ich regulárne prezentovalo 693.

Nuž a z nového machináciami vykonštruovaného čísla 645 vyjdú takéto počty:

645:3=215, potom 215x2=430 sú dve tretiny.

Nuž a nakoľko 448 hlasov bolo "za", tak po týchto hore uvedených machináciách s počtami akože prítomných poslancov pani Sargentini mala pohodovú dvojtretinovú väčšinu na "obvinenie " Maďarska.

Doteraz v Únii bývala, (inde v národných parlamentoch aj stále je,) taká prax, že poslanci, ktorí sa prezentujú, ale sa tlačidlom zdržia hlasovania, sú považovaní za prítomných, a aj ohľadom na ich prítomnosť sa rátajú rôzne kvóty, či už polovičné, dvojtretinové, či iné.

Teda uznesenie má nulovú hodnotu, ak v Bruseli vládne čo len štipka slušnosti, či úcta k zákonu, tak Maďari musia tento spor vyhrať! Výhra Bruselu bola o účelových machináciách, keď isté sily zneužili svoju moc, svoju väčšinu a za pochodu zmenili hlasovacie pravidlá EU-parlamentu

Tu je vidieť, akú moc majú financie tých, ktorí ktorí zo zákulisia pracujú na tom, aby sa zmenilo etnické zloženie EU, zanikli, či aspoň podstatne zoslabli európske národné štáty, aby globálny kapitál, cez EU byrokratov, vo svoj prospech ovládol európske národy a európsky hospodársky priestor.

V EU parlamente zavládla brutálna diktatúra, a je na nás občanoch, aby sme toto v budúcoročných májových voľbách do EU parlamentu manipulátorom zrátali a opäť nepustili ich k moci...

Sú to z mojej strany silné slová na adresu aktuálneho diania v EU parlamente, a veľmi by som bol rád, aby to bolo iba o tom, čo rozumne píše pán Schutz vo svojom komentári, teda že síce "Orbána vyťahali za uši", ale konflikt nie je v záujme nikoho rozumného. Lebo akékoľvek ďalšie kroky proti Maďarsku na základe takto manipulovaného hlasovania by znamenali koniec EU, či aspoň obrovské rozkoly v budúcnosti, toto zas už je môj skromný názor.

EU rozhodne áno, ale nie takto fungujúcu, to musíme v budúcich voľbách jednoznačne dať najavo a do EU musíme nominovať osoby schopné reformovať EU tak, aby opäť pracovala pre nás a nie pre globálny kapitál a ich pešiakov v podobe neziskoviek, česť výnimkám, teda tým mimovládkam, ktoré sú tu naozaj pre ľudí!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skutočne som

prekvapený že na diskusii Sme sa objaví aj normálny príspevok neodporujúci logike !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie pre globálny kapitál?

TO ako únia pracuje pre vrahov z volstrítu alebo čo? Zase tote komunistické keci tlačia ľudom do hláv? :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pityu sprav my prosím ťa ešte jeden výpočet ako môže mať Orbán dvojtretinovú väčšinu ked vo volbách dostal cca 49 % hlasov zúčastnených voličov , ten madarský volebný systém nie zmanipulovaný ? PS: A to vaše strašenie migrantmi a sorosom my pripomína komunistov , volakedy ma komunisti strašili hladnými a denno denne štrajkujúcimi západnými imperialistami ktorý mali každú chvílu zdochnúť a ktorý nás pri tom zdochýňaní mali každú chvílu vojensky napadnúť -a napadli nás rusi ako madarov tak slovákov ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prívlastková demokracia-žiadna demokraci

"Strana Liberálisok (Liberáli) poznamenala, že v Európe zvíťazila demokracia. Poslanci EP podľa nej výraznou väčšinou odmietli "neliberálnu" politiku premiéra Viktora Orbána".

Demokracia môže byť len jedna a je bezprívlastková: "„Demokracia znamená doslova vládu, ktorú uskutočňuje ľud ako celok (grécky démos), skôr než [vládu] akejkoľvek časti ľudu, triedy alebo určitých záujmových kruhov. Ja dodávam k " skôr než [vládu] akejkoľvek časti ľudu, triedy alebo určitých záujmových kruhov", strán a hnutí [liberálnych, konzervatívnych,...]

V EP, podobne ako i v národných parlamentoch nemajú väčšinu liberáli a tak pokiaľ delíme občanov politologicky na neliberálov a liberálov a od tohoto delenia odvodená liberalna "demokracia a neliberalna demokracia (upútava už "takéto" samotné delenie),liberalov je menšina. Pre toto nemože byť demokraciou "liberalna" demokracia, lebo je to vláda liberálnej menšiny, čiže diktatúra menšiny, ktorá nastolila svoju diktaturu bez legitimity získateľnej len voľbami.

Dlhodobá propagandistická téza liberálov "mieru demokracie určuje ochota väčšiny akceptovať návrhy menšiny" oslabila kritické myslenie občanov a vmanévrovala ich do postavenia aké mali v ľudovej "demokracii" ostblokového socialistického zriadenia.

P.S. Transformácia spoločnosti po "89" zahrňovala i marxistov, ktorí ľstivým hadím jazykom politickej korektnosti opakovali požiadavku konzervatívnych elít po pluralite názorov do času ich transformácie na neomarxistických budovateľov multikultúrnej ( rozumej monokultúrnej) spoločnosti budovanej na princípoch gender ideologie na tzv. rodovú "demokraciu". Na miesto komunizmu, prišli s novým bludom rodová "demokracia". Proletári všetkých, tzv. západných krajin, sú blízko spojenia.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet