Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Budapešť vníma schválenie správy o Maďarsku ako pomstu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Doplnenie k článku:

Na hlasovaní bolo prítomných 693 poslancov.

Z tohto počtu treba 462 hlasov k získaniu dvojtretinovej väčšiny.

V reále bolo 448 hlasov "za", a nakoľko 448 je menej ako 462, teda uznesenie nemalo byť platné!!!!

Inak 197 hlasov bolo za "nie" a 48 poslancov sa zdržalo hlasovania.

Kontrolné výpočty:

448 áno+197 nie+48 zdržalo sa=693 prítomných
693:3=231 tj. jedna tretina
231x2=462, tj. dve tretiny

Ako to, že teda Maďari "prehrali"?

Dva dni pred týmto hlasovaním nejaký právny poradný zbor EU parlamentu sa vyjadril tak, že odteraz sa poslanci, ktorí sa hlasovania zdržali, budú považovaní za neprítomných.

V tomto prípade platí toto:

Ako vieme, celkovo bolo tam 693 prítomných. Ak odrátame tých, ktorí potvrdili svoju prítomnosť stlačením tlačidla "zdržal sa", tak nám vyjde iba 693-48=645 "prítomných" poslancov.

Nuž a z nového machináciami vykonštruovaného čísla 645:3=215 215x2=430 sú dve tretiny.

Nuž a nakoľko 448 hlasov bolo "za", tak po týchto hore uvedených machináciách s počtami akože prítomných poslancov pani Sargentini mala pohodovú dvojtretinovú väčšinu na "obvinenie " Maďarska.

Doteraz v Únii, ako aj inde v národných parlamentoch býva(la) taká prax, že poslanci, ktorí sa prezentujú, ale sa zdržia, sú považovaní za prítomných, a aj ohľadom na ich prítomnosť sa rátajú rôzne kvóty, či už polovičné, dvojtretinové, či iné.

Teda uznesenie má nulovú hodnotu, ak v Bruseli vládne čo len štipka slušnosti, či úcta k zákonu, tak Maďari musia tento spor vyhrať! Výhra Bruselu bola o účelových machináciách, keď isté sily zneužili svoju moc, svoju väčšinu a za pochodu zmenili pravidlá EU o hlasovaniach.

Tu je vidieť, akú moc majú financie tých, ktorí ktorí zo zákulisia pracujú na tom, aby sa zmenilo etnické zloženie EU, zanikli, či aspoň podstatne zoslabli európske národné štáty, aby globálny kapitál, cez EU byrokratov, vo svoj prospech ovládol európske národy a európsky hospodársky priestor.

V EU parlamente zavládla brutálna diktatúra, a je na nás občanoch, aby sme toto v budúcoročných májových voľbách do EU parlamentu manipulátorom zrátali a opäť nepustili ich k moci...

Eu rozhodne áno, ale nie takto fungujúcu, to musíme v budúcich voľbách jednoznačne dať najavo a do EU musíme nominovať osoby schopné reformovať EU tak, aby opäť pracovala pre nás a nie pre globálny kapitál a ich pešiakov v podobe neziskoviek, česť výnimkám, teda tým mimovládkam, ktoré sú tu naozaj pre ľudí!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet