Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zasiahnutý Pentagón, zničené dvojičky. Al-Káida využila lietadlá ako zbraň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

???

Akoze nech zdvihne ruku, kto tomuto este veri, ze Al-Kaida toto spachala ?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja. Ale chapem, ze v dobe alternativnych faktov je lahsie verit tomuto:
(V tajné zasedačce, kdesi na utajované lokalitě…)
"Dobrá, takže je rozhodnuto: uneseme dvě letadla s našimi spoluobčany a narazíme s nimi do budov přímo v srdci našeho finančního centra, kde budou zrovna pracovat tisíce Američanů. To by mělo stačit, aby se národ naštval a šel do války."
"Myslíte, pane? Nejsem si jistý, že to bude dost. Co kdybychom našli způsob, jak ty budovy upravit výbušninami - nebo třeba nanotermitem? - tak, aby po nárazu letadel určitě spadly?"
"Hmm… zajímavá myšlenka, Smithi. A jak by se to dalo udělat?"
"Budeme muset sehnat nějaké dodavatele a asi kolem stovky dělníků a pyrotechnických expertů. A najít způsob, jak ty budovy na několik dní vyklidit. A taky je třeba se ujistit, že všichni ti dodavatelé jsou stejně zločinní jako my a nebude jim vadit vražda tisícovek spoluobčanů. Neměl by to ale být velký problém."
"Bezva. Takže jdeme do toho. Připište to na seznam."
"Promiňte, pane?"
"Co je, Johnsone?"
"Proč je potřeba, aby se ty budovy úplně zřítily? Nemyslíte si, že Američany naštvou dost ty stovky mrtvých z letadel a tisícovky dalších z obou věží WTC?"
"Držte zobák, Johnsone."
"Ano, pane!"
"Mám nápad! Dejme nějakým lidem z WTC vědět, co se stane, aby mohli z toho inside jobu náležitě profitovat."
"Vám to tedy myslí, Smithi, to je třeba přiznat! Takže jsme domluveni?"
Unisono: "Ano pane!"
"Pane, mám další skvělý nápad!"
"Poslouchám, Smithi."
"Co takhle ještě jedno letadlo, kterým narazíme do Pentagonu?!"
"Páni! Do Pentagonu?! Líbí se mi způsob, jakým váš chorý mozek uvažuje, Smithi. Dejte to třetí letadlo taky na seznam požadavků."
"Víte… neměl jsem na mysli skutečné letadlo. Uvažoval jsem o tom, že to bude raketa, přičemž veřejnosti řekneme, že to bylo letadlo."
"Aha, takže třetí letadlo neuneseme?"
"To ne, uneseme ho, ale nikam s ním nenarazíme, místo něj na Pentagon vypustíme tu raketu a řekneme, že to bylo unesené letadlo."
"A nebylo by jednodušší do Pentagonu vrazit s opravdovým letadlem?"
"Ano, pane, bylo by to jednodušší. Ale mluvil jsem se Stevensem z Úřadu Pro Dělání Věcí Daleko Složitějšími Než Je Nutné a ten si myslí, že bychom nejen měli použít raketu místo letadla, které tak jako tak uneseme. Měli bychom taky pasažéry a posádku někde vysadit, zabít je a pak letadlo vrátit aerolinkám."
"Takže někde zabijeme posádku a cestující a pak jejich mrtvá těla dodatečně dopravíme do Pentagonu?"
"Ne. Ta těla ukryjeme někde úplně jinde, třeba do masového hrobu v Iráku. Můžeme na ně navléct třeba šaty mrtvých Kurdů nebo tak něco."
"A jak vysvětlíme, že na místě katastrofy nejsou žádná těla pasažérů? Ani žádné letadlo?"
"Řekneme, že to všechno do mrtě shořelo během požáru."
"Hmmm… nedává mi to žádný smysl. Myslím, že se mi to líbí."
"Promiňte, pane?"
"Co zase máte, Johnsone?"
"Proč to letadlo musíme vrátit letecké společnosti?"
"Držte zobák, Johnsone."
"Ano, pane."
"Dobrá. Myslím, že to máme po kupě. Uneseme tři letadla a se dvěma z nich vrazíme do věží WTC, které budou předem prodrátovány a podminovány tak, že se zhroutí na prach. Třetí letadlo zmizí na tak dlouho, aby byl čas zavraždit posádku a pasažéry, a pak ho vrátíme aerolinkám. Jacksone, poznamenejte si, že je třeba najít zločinnou leteckou společnost, která v tom pojede. Na Pentagon vypustíme raketu, o níž budeme tvrdit, že je to ono chybějící letadlo. To nám konečně umožní válčit! Veřejnost bude šílet vztekem! Takže si myslím, že je vše domluveno... Počkejte, ještě moment. Když už tedy zničíme Dvojčata, pojďme zbořit taky tu menší ošklivou budovu, co stojí kousek stranou. Nikdy se
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý pokus obrátiť to na frašku, problém ale je, že na väčšinu tých zdanlivých "absurdít" nie je problém nájsť možné logické vysvetlenia.

Napríklad to mohlo byť podobne ako s tým "tureckým pučom" - nejaké tajné služby USA sa mohli dozvedieť, že Al-Kaida pripravuje únos lietadiel a náraz do dvojičiek. Ale namiesto toho, aby tomu zabránili, sa rozhodli využiť to na vlastné "politické hry".

Dôvod, prečo boli budovy podmínované a prečo nestačil iba "náraz lietadiel", ale bolo treba, aby naozaj spadli, sa dá hľadať minimálne dvoma smermi. Prvým je záujem majiteľa budovy zarobiť na poistnej udalosti a druhým je záujem o likvidáciu utajovaných materiálov, ktoré ako je všeobecne známe, boli v tej tretej budove čo spadla spolu s dvojičkami.

Ak by sa nevytvorilo zdanie apokalypsy kolosálnych rozmerov, likvidácia Building 7 by nebola možná - veď ako by to vyzeralo, keby dvojičky ostali stáť a iba niekde na vrchných poschodiach by bol požiar a zrazu by padla Building 7, že.

Podobne to mohlo byť s tým Pentagonom - nikto z nás nevie, čo všetko tam v rámci požiaru "zmizlo" z povrchu zemského. Taktiež to mohli mať v zálohe ako poistku, keďže nemohli dopredu vedieť, či sa únoscom naozaj podarí lietadlami trafiť do budov WTC, takže pre každý prípad zinscenovali ešte jeden "náraz" aj vo vlastnej réžií. A že to spravili pomocou rakety a nie lietadla mohlo mať úplne prozaický dôvod, že žiaden vhodný "pilot" čo by bol ochotný spáchať samovraždu týmto spôsobom, nebol k dispozícií ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aha, takže sa dopredu dozvedeli o pláne Al-Kajdy a tak tie budovy pre väčší efekt ešte dopredu podmínovali, to dáva zmysel :)

Potom mi ale nie je jasná ešte jedna vec - kde mali istotu, že sa oba únosy podaria? Čo keby narazilo len jedno lietadlo či žiadne, čo by si potom počali s mrakodrapom plným výbušnín? Vieš si predstaviť tú situáciu, keby na to niekto došiel? Či by sa len modlili a neskôr, keď by sa to ukľudnilo by tam zasa nahnali demolačné čaty, aby tie výbušniny znova odstránili? To je fakt plán ako z toho fiktívneho zasadania hore...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Výbušniny majú tú výhodu, že ich možno aj neodpáliť. Takže ak by sa ani jeden únos nepodaril a žiaden náraz lietadla by sa nekonal, tak ani tie výbušniny by nevybuchli, maximálne tak ten Pentagon.

Proste takáto príprava umožňuje operatívne reagovať na to, čo únoscovia reálne spravia a dokážu.

Ja samozrejme netvrdím, že to tak bolo. Iba som reagoval na príspevok vyššie v tom zmysle, že ono zase nie je až taký problém vysvetliť tie veci aj tak, aby to "dávalo zmysel", keď si už raz pripustíme, že o tom nejaké USA agentúry alebo dokonca aj vládni predstavitelia mohli dopredu vedieť či dokonca sa priamo na tom podieľať.

Jednoducho tvrdiť, že "určite to tak nebolo lebo to nedáva zmysel", je podľa mňa, nezmysel :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A nemyslím si, že tam muselo ísť o "barák plný výbušnín", stačilo ich mať zopár správne nadimenzovaných, na kritických bodoch konštrukcie.

Určite tam nikto nevozil tony dynamitu, ale iba niekoľko kg max desiatok kg vhodnej plastickej trhaviny. Takže to sa bez problémov dalo zvládnuť aj jedným-dvoma ľuďmi pod zámienkou pravidelnej inšpekcie výťahov/klimatizácie/požiarneho systému a podobne.

A presne tak ako sa to tam dalo za max jeden deň osadiť, tak ešte rýchlejšie by sa to dalo aj demontovať, keď by bolo treba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lol, toto je fakt dobre. Dalsia absurdnost celej veci - tvrdohlavo odmietajme, ze mrakodrap spadne po naraze dopravneho lietadla, ale v pohode radsej pripustajme, ze 400-metrovu budovu podminovali Tim a Bob z Tim&Bob Demolition Ltd., kym boli vsetci zamestnanci na obednej prestavke. Prosim ta, pozri si nejaky dokument (pokojne aj na hlavnom informacnom zdroji myslienkovej alternativy - youtube) o tom, ako sa demoluju budovy, hlavne taketo velke. To fakt nefunguje tak, ze hodis styri sulce dynamitu k nosnym prieckam.
Inak nedavno jeden vedec pomocou matematiky vyratal, kolko vydrzia konspiracie v utajeni, a vzhladom na to, kolko ludi by o tomto muselo vediet, by sa to prevalilo uz davno. https://www.bbc.com/news/scien...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vtipné je ako ty nemáš na jednej strane problém uveriť, že konštrukcia budovy môže skolabovať iba na základe tepla z horenia leteckého paliva na horných poschodiach, ale na druhej strane považuješ za absolútne vylúčené, aby sa takáto konštrukcia dala "zhodiť" cielenou explóziou trhaviny v množstve prinesiteľnom malou skupinou ľudí napríklad behom víkendu.

Takže si skús vybrať - bola konštrukcia WTC taká pofidérna, že stačil požiar na jej kolaps (čo sa mimochodom ešte nikdy v histórií nikde na svete nestalo, aby budova s oceľovým nosným jadrom padla kvôli požiaru), alebo naopak bola až taká odolná, že na jej likvidáciu trebalo desiatky ton dynamitu dovezené kamiónmi?

Lebo tvrdiť jedno a potom zase druhé je tak trochu ... nekonzistentné :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No hlavne sa este nikdy nestalo, ze by do mrakodrapu narazil boeing, lebo asi nie je poziar ako poziar, ze? To ocelove nosne jadro bolo praveze celkom zla kombinacia spolu s horiacim kerosinom, tu mas video ako sa z ocele pri istej teplote stane nieco podobne plasteline (ale neroztavi sa, v tomto maju trutheri pravdu): https://www.youtube.com/watch?...
A ked 30 hornych poschodi dopadne na dalsich 50 pod nimi, tak to ta budova jaksi neudrzi a normalne spadne. A kedze je dost vysoka a tazka s vela prazdnymi priestormi vnutri, tak nepadne ako stangla loveckej salamy u teba doma zo stola, ale tak nejako kolmo dolu. Ale toto sa tu prebera kazdy rok do zblbnutia a zjavne je to uplne zbytocne, lebo v tomto pripade neexistuje nic, co by absolventov google univerzity v odbore statika budov, letecka doprava, chemia a fyzika presvedcilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by sme sa chceli baviť o fyzike, tak ten tvoj/oficiálny výklad má minimálne dve vážne slabiny.

Prvou je to "A ked 30 hornych poschodi dopadne na dalsich 50 pod nimi, tak to ta budova jaksi neudrzi".

Začať by sme mohli počtami - tie budovy mali 110 poschodí, náraz do WTC1 bol cca na úrovni 95. poschodia. Čiže nie 30 poschodí padlo na 50 pod nimi, ale maximálne 15-20 poschodí na minimálne 90 pod nimi.

Konštrukcia tej budovy pritom bez viditeľného statického poškodenia "ustála" náraz lietadla v horizontálnom smere, ktorý je staticky oveľa problematickejší ako smer vertikálny. Avšak váha 15-20 poschodí ktorá "udrela" zanedbateľnou rýchlosťou a vo vertikálnom smere, spôsobila podľa teba pád celej budovy na štýl "domčeka z karát" :-)

Druhý problém je s tým tavením ocele, ktoré je ilustrované aj na tom videu. Musí ti byť dúfam jasné, že to nie je binárna záležitosť, že oceľ je v jednom okamžiku úplne pevná a hneď v nasledujúcom okamžiku vyzerá tak ako na tom videu - ten proces "mäknutia" je proste postupný.

Čiže určite by to neprebiehalo tak, že budova stojí a stojí, ani sa nepohne a zrazu, v jednej sekunde, to celé padne. Ďaleko pravdepodobnejšie by sa tá horná časť postupne zosúvala alebo aspoň nakláňala, podľa toho ako by tie nosníky začali "mäknúť".

Ale hlavne - aká je asi tak šanca, že ten požiar bol v celom priereze budovy natoľko homogénny, že by k pretaveniu došlo na všetkých nosníkov naraz v rovnakej sekunde?

Lebo ak by sa nejaké nosníky pretavili ako prvé, budova by sa musela minimálne "nakloniť" do tej strany ak nie rovno na tú stranu padnúť. A nie že padla krásne kolmo dole, ako pri riadenom odstrele ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je ok, nastastie sa tomu venovali nielen alternativni odbornici, takze tu si o tom mozes precitat: http://www.debunking911.com/fr...
Zistis, ze neslo o volny pad, nepadla krasne kolmo dole a naozaj sa naklanala. Aspon na tomto obrazku sa mi zda horna cast budovy celkom slusne naklonena: http://www.debunking911.com/wt...
Ale tebe mozno nie a napises mi, ze by mala byt naklonena viac.
A tu je super fotka "riadeneho odstrelu": http://www.debunking911.com/pu...
Nejako im to pada kade-tade, ale to sa stava, ked to pripravuju dvaja ludia za par hodin, no nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by si tú fúru času zabitú čítaním konšpiračných materiálov o 11/9 venoval napríklad štúdiu cudzích jazykov, tak dnes robíš Lajčákovi tlmočníka na cestách po všetkých kútoch sveta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je super, ako sa oficialne vysvetlenie povazuje za pofiderne, pochybne a plne trhlin a aby to konspiracni teoretici dokazali, tak podaju este ovela bizarnejsie a menej pravdepodobne vysvetlenie, asi ako teraz ty. NebolO by inak ovela jednoduchsie tie budovy iba podminovat, potom vyhodit do vzduchu a zvalit to na al-kajdu? (To je len recnicka otazka, samozrejme, ze nebolo, lebo spravna konspiracia nema davat ziadny zmysel).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nesprávna logika.

To čo som napísal rozhodne nebolo myslené ako dôkaz, že to presne takto bolo. Naopak, bolo to myslené iba ako vyvrátenie tvojho "dôkazu", že to určite nijak inak ako je oficiálna verzia byť nemohlo - tak ako si napísal v svojom pôvodnom príspevku, na ktorý som reagoval.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A co jeste Johnsone?

Pak verejnosti povime, ze sme nasli neprustrelny dukaz a to neposkozeny pas primo pod WTC...

Johnsone Vy ste zesilel?! Jak proboha neco takoveho lidi zbasti????

No prece jako vzdycky, pak zverejnime fotky 19 teroristu ze Saudske arabie a napadneme Afganistan...

Cooo? Proc prave afganistan?!!

Prece Saudi jsou kamaradi a kupujou od nas zbrane, na ty nemuzem...

A co pak budeme delat?

Noo zbyva jeste Irak...

Iraaak??!! Ten preci nema s tim nic spolecneho....

No prave, ale my verejnosti ukazeme naky fejkovy fotky a povidku o ZHN a zlym Saddamovi a vsechno bude v poho...

Ty Kravo...Tohle nemuze vyjit...

To jeste furt neni vsechno..Pak je na rade Lybie a Syrie...

Dooooost, Johnsone proboha dost, tohle preci nemuze nikto na svete jen tak udelat..

Ale ano, najdou se dokonce blbci kteri tomu uveri a budou tleskat, jsou ich miliony..

Dobra, jdeme na to...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nelíbila."
Unisono: "Ano pane! To je ono!"
"Pane? Doporučuju, abychom s dalším uneseným letadlem spadli na pole třeba někde v Pensylvánii."
"Smithi, idea zabíjení nevinných Američanů se mi líbí stejně jako každému jinému zaměstnanci vlády, ale už takhle se pohybujeme dost na tenkém ledě. Musíme najít zločinné dodavatele, kteří nám pomůžou s odstřelením WTC. Zlé kapitalisty ochotné z toho profitovat, i když sami sedí v budovách, o kterých vědí, že budou terčem útoku. Vrahy, kteří zabijí pasažéry v letadlech, jež nikam nenarazí, a pomůžou s odstraněním těl. Zločinné aerolinky, které se znovu ujmou údajně zničeného letadla. Všeho schopné vojenské týpky, co vypustí rakety přímo na budovu ústředního velení americké armády… a mohl bych ještě dál pokračovat, Smithi. Myslím, že pro naši válku bude tohle všechno bohatě stačit. Nevidím důvod, proč bychom měli útočit na nějaké pole v Pensylvánii."
"To jistě, pane. Ale ještě jste mě nevyslechl do konce. Místo toho, abychom letadlo unesli a rovnou s ním praštili někam do pole - to by bylo příliš průhledné - uneseme letadlo, přistaneme s ním v Ohiu, všechny lidi tam vysadíme a samozřejmě pozabíjíme, pak zaranžujeme falešné místo katastrofy v Pensylvánii a tam dopravíme všechny mrtvoly spolu s falešnými troskami letadla!"
"A nebylo by jednodušší to letadlo unést a nechat ho spadnout?"
"To jistě, pane. Ale když to uděláme, jak navrhuju, budeme pro naše plány potřebovat stovky dalších lidí, bez kterých bychom se jinak obešli."
"Máte pravdu, Smithi. Když jde o tak ohromně tajnou konspiraci, jakou plánujeme, čím ví lidí v tom pojede, tím líp."
"Abych nezapomněl, ještě než zabijeme cestující a posádku, nahrajeme jejich hlasy a použijeme jednu zbrusu novou a zatím dost nevyzkoušenou technologii. Díky ní vyrobíme falešné telefonáty obětí jejich blízkým, kteří pak ve sluchátku uslyší, že jejich nejdražší za chvíli umřou! Je to další cesta, jak do toho zatáhnout ještě víc lidí."
"Vy jste génius, Smithi. Nikdy jiný neumí namíchat ingredience supertajné konspirace líp než vy."
"Promiňte, pane?"
"Ale dejte si pozor na jazyk, Johnsone."
"Já osobně nevím, jestli do toho půjdu. Nestačí bohatě jedno letadlo, které se nabourá do jedné věží, na to, abychom mohli jít do války? Koneckonců v Pearl Harboru zahynulo jen několik set vojáků a vedlo to k tomu, že jsme se zapojili do druhé světové. Není v těch našich plánech trochu moc… overkillu?"
"Tak to opravdu cítíte, Johnsone?"
"Ano, pane."
"Zastřelte ho někdo."
Unisono: "Ano, pane!"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jednoducho brnkačka :-)

Petrokapitalisti z vôlstrítu to predsa mali nacvičené z dávnejších časov, keď v Holomúde natočili pristátie na Mesiaci.
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet