SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Irán sa vyhráža odstúpením od jadrovej dohody (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

vsetko

by bolo o.k., ak by Iran nerozkecal ze chce obchodovat v €, reakcia v dolaroch je rychla
 

 

Si aspon 10 rokov pozadu - Iran uz tak dlho neprijima dolare:
https://uk.reuters.com/article...
 

1/3

Pravdepodobne myslel túto čerstvú informáciu - https://www.reuters.com/articl...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

vy pisalkovia v tom SME ste uplne mimo
...
Iran sa VYHRÁŽA ze zruší dohodu.. ak Donald odstúpi od dohody
...
Podľa mňa sa Donald vyhráža že odstúpi od dohody a Irán recipročne reaguje, že tým pádom odstúpia tiež. Irán je s dohodou spokojný, Trump breše.
 

 

Irán pohrozil, že odstúpi od dohody, ak od nej odstúpi USA. Vzhľadom na to, že zmluvnými stranami sú aj Rusko, Čína, EU atď., tak odstúpenie USA jednoducho na zrušenie zmluvy nestačí. Ale z pohľadu Iránu sa takáto dohoda bez USA môže zdať málo zaujímavá, takže Irán môže mať dôvod od nej odstúpiť.

Pochopenkané? Mimochodom, tí pisálkovia zo SME na nebezpečenstvo vyplývajúce z toho, že sa Trump stane prezidentom poukazovali dávno pred jeho zvolením. Ale rusofili nad jeho zvolením jásali.
 
Hodnoť

 

Svetovy zbrojarsky hegemon potrebuje strach a zbrojenie.
Nepotrebuje mier. Vtedy idu zle obchody.
 
Hodnoť

 

Takze nakoniec to je Iran, co sa vyhraza? Proganda vam fakt ide! Toto ucia na tej slavnej Akademii Axela Springera?
 

 

Irán pohrozil, že odstúpi od dohody, ak od nej odstúpi USA. Vzhľadom na to, že zmluvnými stranami sú aj Rusko, Čína, EU atď., tak odstúpenie USA jednoducho na zrušenie zmluvy nestačí. Ale z pohľadu Iránu sa takáto dohoda bez USA môže zdať málo zaujímavá, takže Irán môže mať dôvod od nej odstúpiť.

Pochopenkané?
 

pochopenkovi

teraz neviem, či viac zahmlievaš, alebo viac klameš, ale pravdepodobne oboje. USA jasne deklarovali svoj úmysel z tej dohody odstúpiť, teda necítiť sa ňou viazané. Rusko, Čína a EU, ktoré spomínaš, vystupujú v nej iba jej vedľajší účastníci, hlavnými účastníkmi dohody sú Irán a USA. Tu sa snažíš zamaskovať, že ak z multilaterálnej medzinárodnej dohody následne odstúpi vedľajší účastník, tak dohoda platí aj naďalej, ale ak odstúpi hlavný účastník, tak dohoda stráca platnosť. Evidentne už teraz pripravuješ do budúcna pôdu na situáciu, keď USA z dohody odstúpi, a bude potrebné zamaskovať jeho nedôveru, ako účastníka medzinárodných zmlúv.
Vidím, že sa snažíš statočne vykonávať svoju prácu maskovača a zahmlievača. No veľmi ti to nejde, budeš musieť ešte na sebe popracovať, ale máš to dobre nasmerované ...
 

ťahaAČ s koncovkou AČ

Neviem, nechám sa poučiť, nechcem byť maskovaAČ, ani zahmievAČ. Čo viem, tak zmluvnými stranami sú na jednej strane Irán a na druhej strane 6 štátov + EU. To som sa dočítal a nič o tom, že by USA boli nejakým výnimočným účastníkom dohody, o tom neviem. Ak to vieš, tak si určite schopný doložiť to nejakým konkrétnym zdrojom. Pokým sa tak nestane, tak môžem túto tvoju tézu považovať za táraninu.
 

Nevadí, že nevieš,

dnes je celkom normálne, že sa k medzinárodným zmluvám vyjadrujú experti, ktorým nič nehovorí pojem hlavný a vedľajší účastník zmluvy. Hlavné je, že sa cítia expertami na koncové slabiky nickov, z ktorých dokážu predpovedať aj počasie. Nič si však z toho nerob, do dnešnej doby si akurátny typ. Najvhodnejší k vyvreskovaniu na námestiach.
 


Najčítanejšie na SME Svet