SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rodina amerického študenta zažalovala KĽDR za mučenie a vraždu ich syna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tragédia

Zarážajúce je však aj to, ako bez povšimnutia denne vraždia desiatky tzv. nepriateľov USA po celom svete dronmi a .... je ticho. denne

Bez súdu v cudzích krajinách.

Zvykli sme si. Raz sa to môže stať nám.
 
Hodnoť

 

Nerozumiem sa do práva a toto ma zaujíma - ak aj padne rozsudok v neprospech KĽDR, ako sa bude vymáhať? Môžem aj ja na slovenskom súde žalovať inú krajinu? Nie je to prvý krát čo čítam, že niekto na US súde žaloval inú krajinu. Díky ak mi to niekto ozrejmí.
 
Hodnoť

 

Nerozumiem ako niekto môže takto hazardovať obzvlášť keď pochádza z krajiny, ktorá je úhlavným nepriateľom tej druhej. Čo si chcel dokázať, chvastať sa potom na fcb? To už rovno mohol vliezť do výbehu s levmi.
 
Hodnoť

2/3

"Podľa severokórejských médií ho odsúdili na 15 rokov ťažkých prác za krádež propagandistického plagátu zo svojej hotelovej izby."

Toto je hoax/zavádzanie. Podľa oficiálnych správ sa ten američan dostal do služobnej miestnosti, odkiaľ čorkol propagačné plagáty. Vedel, že ak by ich čorkol zo svojej vlastnej izby, tak by sa to okamžite zistilo. Chlapec si však neuvedomil, že tá služobná miestnosť patrila domácim tajným službám. Samozrejme som proti mučeniu za takéto maličkosti, ale na druhej strane chlapcovi muselo byť jasné, kam sa dostal a aké tam platia pravidlá. Ísť sa vybúriť s americkým pasom do Severnej Kórey je na Darwinovu cenu.
 
Hodnoť

 

Skvele načasované. Neviem koho so zdravým rozumom napadne ísť do KLDR a ešte brať odtiaľ plagáty.

Občas americkí frajírci tak dopadnú aj v iných štátoch. Jeden frajírek niekde v Kuala Lumpúre si myslel, že môže sprejovať na steny ako doma v metre. Bol odsúdený na tri úteri palicou po zadnici. A boli to poriadne rany, lebo trvalo týždeň, kým ich rozchodil.

Iný frajírek si zobral do Turecka príručnú zásobu trávy. Bolo to hraničné množstvo. Najprv dostal rok a pol, lenže na odvolacom súde vynadal tureckým sudcom do svíň (keby aspoň do volov) a tak mu dali doživotie.

Za zmienku stojí aj frajírek, ktorý bol na výlet v Moskve. Tiež fasácka destinácia. Z odstaveného policajného auta ukradol policajnú čiapku, ktorú chcel predať v známom televíznom seriály Pawn Stars. Majitelia zástavárne mu povedali, že kradnuté veci nekupujú.
 


Najčítanejšie na SME Svet