SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pápež František kritizuje ultrakonzervatívne cirkevné kruhy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Bezočivé klamstvo na SME

V deň slávnosti Zvestovania Pána, ktorá bola tento rok preložená na 9. apríl, bola zverejnená nová apoštolská exhortácia pápeža Františka o povolaní k svätosti v súčasnom svete Gaudete et exsultate – Radujte sa a jasajte.

A tu sú presné slová sv. otca Františka:

Obrana nevinného, napríklad toho, ktorý sa ešte nenarodil, musí byť jasná, pevná a oduševnená, pretože je tu v hre dôstojnosť ľudského života, vždy posvätného, a vyžaduje si to láska ku každej osobe, bez ohľadu na stupeň jej vývoja. Avšak rovnako posvätný je život chudobných, ktorí sa už narodili, a ktorí zápasia s biedou, odvrhnutím, vylúčením, obchodovaním s ľuďmi, skrytou eutanáziou chorých a starých pozbavených starostlivosti, s novými formami otroctva, a s každou formou skartovania.“ (GE 101)

https://www.tkkbs.sk/view.php?...

Manipulácia SME je šokujjúca.
 

nuž jedno je isté,

buď klame tkkbs, alebo podnadpis článku "Vo svojej novej, celkovo už tretej exhortáci uviedol, že ochrana života tých, ktorí už žijú, je najdôležitejšia" bude musieť SME uverejniť vo svojej rubrike hoaxi , či jak sa volá...
 

jeden z dôvodov

pre ktoré ľudia čím ďalej, tým menej veria médiám je prekrúcanie faktov.
len trocha zmeniť formuláciu, aby to trocha posunulo vnímanie reality.
manipulácia.
Otázka na rádio Jerevan: "Keď bol prezident Nixon na návšteve v Moskve, dal si s generálnym tajomníkom Chruščovom závod okolo Kremľa. Nixon vyhral. Mohli sovietske médiá o tomto závode informovať?"
Odpoveď: "Mohli. Bolo len nutné zvoliť správne formulácie: v medzinárodných bežeckých pretekoch skončil súdruh Chruščov na vynikajúcom druhom mieste. Prezident Nixon dobehol predposledný."
 

manipulácia je aj v tvojom texte

vytrhol si pár viet, takže sa kontext celého GE 101 stráca.
 

No ja žasnem

Mne predsa nešlo o zverejnenie celej novej apoštolskej exhortácie pápeža Františka. Na to tu nemám ani priestor. Tú si predsa môže každý vyhľadať celú na internete, alebo inde aj sám.

Ani kontext nemení nič na význame toho, čo som vybral. Či už v kontexte alebo bez neho, tých "pár viet", ktoré som vybral, jednoznačne dokazujú, že SME BEZOČIVO KLAME A MANIPULUJE.
---
Podľa popredného amerického analytika N. Chomského má mediokracia dostatok prostriedkov a metód na to, aby vyrobila súhlas verejnosti s jej predstavami o veciach verejných. Má moc viesť verejnosť k súhlasu s takými činmi, ktoré by bez mediálneho vplyvu nechcela alebo odmietla. Bežné praktiky mediokracie zahŕňajú podsúvanie významu, ktorý odporuje realite, marginalizácia podstaty aktuálneho javu a zdôrazňovanie nepodstatných aspektov v dôsledku selekcie informácií vlastníkmi a manažérmi masmédií.

Celé v KONTEXTE si to môžeš prečítať napríklad tu: http://medialnavychova.sk/medi...
 

 

A ty akoze neklames ked vynechas cast ?
 

 

Originálny text:
The other harmful ideological error is found in those who find suspect the social engagement of others, seeing it as superficial, worldly, secular, materialist, communist or populist. Or they relativize it, as if there are other more important matters, or the only thing that counts is one particular ethical issue or cause that they themselves defend. Our defence of the innocent unborn, for example, needs to be clear, firm and passionate, for at stake is the dignity of a human life, which is always sacred and demands love for each person, regardless of his or her stage of development. Equally sacred, however, are the lives of the poor, those already born, the destitute, the abandoned and the underprivileged, the vulnerable infirm and elderly exposed to covert euthanasia, the victims of human trafficking, new forms of slavery, and every form of rejection.[84] We cannot uphold an ideal of holiness that would ignore injustice in a world where some revel, spend with abandon and live only for the latest consumer goods, even as others look on from afar, living their entire lives in abject poverty.
http://w2.vatican.va/content/f...

Preklad:
Taktiež škodlivé a ideologické je pochybenie tých, ktorí sa k sociálnej angažovanosti druhých stavajú podozrievavo, a považujú ju za čosi povrchné, svetské, sekularizované, imanentné, komunistické alebo populistické. Alebo ju relativizujú, akoby iné veci boli dôležitejšie, alebo zaujímala len určitú etiku alebo dôvod, ktorý títo ľudia obhajujú. Obrana nevinného, napríklad toho, ktorý sa ešte nenarodil, musí byť jasná, pevná a oduševnená, pretože je tu v hre dôstojnosť ľudského života, vždy posvätného, a vyžaduje si to láska ku každej osobe, bez ohľadu na stupeň jej vývoja. Avšak rovnako posvätný je život chudobných, ktorí sa už narodili, a ktorí zápasia s biedou, odvrhnutím, vylúčením, obchodovaním s ľuďmi, skrytou eutanáziou chorých a starých pozbavených starostlivosti, s novými formami otroctva, a s každou formou odmietnutia.
Nemôžeme podporovať ideál svätosti, ktorý by ignoroval nespravodlivosť vo svete, kde niektorí hýria, bezstarostne vyhadzujú a žijú len pre najnovšie spotrebné tovary, a to napriek tomu že iní žijú celý život v biede a chudobe.

Mne stále príde ten text SME viac prekrútený ako to, že v tej citácii bol vynechaný začiatok a koniec.
 

Ty sa nehanbíš? Zastávaš sa fake news,

ktoré vyrába a šíri SME?

Veď máme slobodný internet, kde si môžeme celý text prečítať v originále a niekto nám tu aj tak podsúva bezočivo prekrútenú lož. Fuj.
 
Hodnoť

Mali by si to prečítať

aj naši páni bikskupi Zvolenský, Chovanec a spol, aby boli v zhode s pápežom.
 

Aby boli v zhode s pápežom

by si mali prečítať ORIGINÁLNU apoštolskú exhortáciu pápeža Františka a nie úplne PREKRÚTENÉ KLAMSTVO SME.
https://www.tkkbs.sk/view.php?...
 
Hodnoť

Biskupi nie sú odkázaní čítať SMEti ani

fabulácie prestitútov.
 

Biskupi nie sú odkázaní čítať SMEti

Čítajú pápežove slová priamo - bez tzv."sprostredkovania" médiami.
Preto poznajú skutočné pápežove slová. Nie tie, ktoré vyfabulovali novinári,
 
Hodnoť

prosim novinarov

aby si zistili blizsie a konkretnejsie informacie pred tym ako idu pisat. Papez Frantisek nikdy nepovedal ze peklo neexistuje. Novinar ktory tieto udajen vyroky napisal je pochybnej povesti a toto sa stalo uz viac krat, a ako sam priznal, NEPREPISUJE ROZHOVORY, ALE SAM SI VYTVORI TEXT NA ZAKLADE VLASTNEHO POROZUMENIA. Aj keby to neviem ako doakzovali, papez by nikdy nic take proti existencii pekkla nepovedal. Ono to terba trocha citat v sirsom kontexte - ako napr. cim vacsia senzacia tym lepsie, zvalst ak je do toho "zapojeny" samotny papez....
 
Hodnoť

sokujuce

teda pristup sme je neprijatelny
 
Hodnoť

 

Este lovia hoaxy ci uz ich sami vyrabaju ?
 
Hodnoť

SME sa smialo Trumpovi

a jeho skvadrone, ze pouziva "alternative facts". Zda sa, ze SME samo rado pouziva alternativne fakty.

Smiala sa zaba hrochovi, ze ma velku papulu.
 
Hodnoť

 

Podla mna je takto. Pocas celého nasho zivota sa niekde zaznamenacva kazda jedna stotina sekundy nasho bytia. Ako na hardisk pocitaca. Ked zomrieme zapis sa zastavi. Nejaka vyssia bytost stlaci delete a nehodiace sa zmaze. A nezmaze len cele duse. Ale zmaze aj zle z nasich dusi a zsotane len to dobre co sme urobili. Tomu sa hovori ocistec. A ti co konali viac zla ako dobra budu malicku dusicku par bajtov. A ti co konali dobro budu mat terabajty
 
Hodnoť

 

Po tých reakciách v diskusii nado mnou som si teda našiel originálny text
http://w2.vatican.va/content/f...

Naozaj nerozumiem dôvodu toho prekrútenia slov v texte, keď nie je problém dohľadať si na nete originálny text a porovnať s tým, čo je v článku SME.

Presne takto novinári zo SME (a iných "mainstreamových" médií) vytvárajú čitateľskú obec "alternatívnych" médií, všelijakým Zem aj vekov alebo hlavných správ... Ak dokážu vyprodukovať takýto článok s ľahko odhaliteľnou manipuláciou, potom sa nemôžu čudovať, že ľudia za takéto manipulatívne pokladajú všetky články čo vyprodukuje SME a hľadajú alternatívu.
 
Hodnoť

 

preco SME stale siri neoverene polopravdy a konspiracie? nechapem...
 
Hodnoť

Goebels suviks

A vraj, ze seriozny dennik. Jezik rotuje v hrobe.
 


Najčítanejšie na SME Svet