SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Facebook priznal, že škandál sa môže týkať aj troch miliónov Európanov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To si fakt niekto myslel, že ak možnosti aké poskytuje Facebook dostane niekto zadarmo? Je to síce bezplatne, ale rozhodne nie zadarmo. Nikto nikoho nenúti byť na Facebooku, nikto nikoho nenúti zverejňovať fotky, videá, svoje názory, lajkovať, komentovať stránky firiem, politických strán, pridávať si za priateľov politikov, komunikovať cez chat a neviem čo všetko ešte.

Ani nevieme čo všetko sa dá použiť na cielenú reklamu, aj tú politickú. Som presvedčený o tom, že to mal a má Facebook medzi podmienkami používania. Mal tam určite aj to, že tieto údaje môže odovzdať (predať) iným firmám na akékoľvek účely. Neviem ako to upravuje legislatíva, asi nijako, zákony sú dosť pozadu za vývojom technológií, preto si myslím, že žiaden zákon neporušili -čo nie je zakázané, je dovolené.

Ak chceš aby tvoje fotky videli iba tí, ktorým to je určené, ukáž mu ich osobne. Ak je tých ľudí viac a nestíhaš sa stretnúť s každým, zalep ich do obálok a pošli poštou. Vtedy ti fotky nikto cudzí neuvidí, pošta musí dodržiavať listové tajomstvo. Že to nie je cool, že ich každý dáva na Facebook -no veď o tom to je, že to nie je zadarmo (bez následkov), môže ich vidieť aj niekto iný. Rovnako je to aj s tvojimi komentármi.
 


Najčítanejšie na SME Svet