SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Život nemá zmysel, povedal vyšetrovateľom strelec z Kentucky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tomu sa hovorí

skutočne militantný ateista. A jeho logika ma veľmi ani neprekvapuje, "ak nemá zmysel môj život tak ani životy druhých iste nemajú." Neskutočný intelektuál....

Pri svojích najbližších, iste veľmi zložitých voľnomyšlienkárskych úvahách sa snáď rozhodne pre možnosť č. 1 a odprace sa z tohto sveta sám.
 
Hodnoť

Teória evolúcie vedie k ateizmu

Hmota nemá zodpovedosť ani dôstojnosť. Učiť, že život vznikol samovoľne a náhodne z neživej hmoty vedie k presvedčeniu, že človek je len vyššie organizovaná hmota a jeho existencia potom nemá žiadny zmysel ako aj existencia vesmíru. Ateisti dokonca popierajú, že exituje život. Pre nich to je len prejav hmoty.

Predsa aký zmysel by mal záblesk existencie vedomia človeka vo vesmíre v porovnaní s časom existencie vesmíru, ak by nebolo večného vedomia Boha - Stvoriteľa? Existujeme, aby sme neexistovali a v tom je zmysel existencie ateistu? Predsa ateista vie, že raz všetko prestane existovať aj táto zem a aj vesmír. Kto si spomenie, že sme vôbec niekedy existovala zem , ak pripustíme, že niet večného vedomia Boha – Stvoriteľa? Z tohto pohľadu nekonečna ani neexistujeme? To ale nie je pravda! Existujeme a vieme o tom. Exitujeme preto, lebo existuje večné vedomie Boha. Bez večného vedomia Boha nič nemôže existovať, lebo by nebolo nič, čo by si akúkoľvek existenciu uvedomovalo.

Ateisti vedia o ľudskej dôstojnosti a tu je otázka na zamyslenie – prečo má človek dôstojnosť ak je len hmota? Predsa podľa tejto teórie evolúcie je človek len nejaký náhodný produkt samoorganizovanej hmoty , teda viac organizovanej ako dajme tomu kus kameňa , teda je to nejaký živočích z mnohých živočíchov, ktorí sa vyvinuli nejakou náhodou a prírodným výberom? Lebo ak túto teóriu a prírodný výber zoberieme doslovne, tak si môžeme položiť otázku. Čo bráni silnejšiemu, aby slabšieho človeka nepokladal len ako nejaký citrón a nerozpučil ho v ruke? Načo je hmote láska, morálka, svedomie, dôstojnosť a dokonca zodpovednosť ? No a rozum? Načo je hmote rozum ak existuje aj bez neho.
 
Hodnoť

 

tu sa natiska parafraza vyroku tusim Chestertona: "Ked nebudu ludia zabijat v mene Boha, neznamena to, ze prestanu zabijat, znamena to, ze budu zabijat v mene cohokolvek." Napriklad aj v mene ateismu a vedy ako vidno.
 

To je samozrejmosť...

To, že kresťanstvo je hlavnou príčinou vojen je niečo čo šíria "salty" naštvaní ateisti, dychtiaci po vyvolávaní konfliktov. Skutočne rozumný človek si najprv niečo z histórie aj prečíta. Najznámejším príkladom je tvrdenie, že systematické vyvražďovanie obyvateľov Nového sveta (Ameriky) prebiehalo kvôli šíreniu kresťanstva :)))))))
 

Blacksmith/banned Úmyselne zavádzaš

Alebo vôbec nevieš čo kresťanstvom je a čo je jeho falošná podoba.

Boh povedal nezabiješ! Potom tí čo zabíjajú v mene Boha, tak ako môžu byť v Božích očiach kresťania? Potom je to zavádzanie ak niekto tvrdí, že kresťania zabíjajú v mene Boha a súčasne vie, že to nie sú kresťania, keďže sa neriadia Božím Slovom, ktoré jasne hovorí nezabiješ, miluj svojho Boha nado všetko a to toho Boha, ktorý povedal nezabiješ, miluj svojho blížneho ako seba samého a dokonca miluj aj svojho nepriateľa.

Ako sa môže kresťanstvo šíriť násilím a zabíjaním ak hlavné prikázanie je miluj svojho Boha nado všetko, ktorý predsa povedal nezabiješ a miluj aj svojho nepriateľa. Potom to, čo sa šírilo vojnami a násilím s kresťanstvom nemá nič spoločné a len sa skrýva za Krista, no ako vidíme činí pravý opak toho, čo učil Kristus. Biblia pozná presný pojem na to a nazýva to antikristom.
 


Najčítanejšie na SME Svet