SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Merkelová a Trump telefonovali o Putinovi. Nepáčia sa im nové zbrane a útoky v Sýrii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tereza Spencerová

Nevím, kde začít. Ano, New York Times opravdu a s odvoláním na nezveřejněnou zprávu vyšetřovatelů OSN oznámil, že Severní Korea měla v průběhu několika let dodávat do Sýrie komponenty, které „mohly být“ použity k výrobě chemických zbraní. To je pravda. Pravdou ovšem je i to, že OSN sama tuhle „bombu“ vzápětí popřela s tím, že dodávky se týkaly teploměrů, stavebních panelů odolných proti kyselinám a ventilů, tedy zboží, které není na „zakázaném“ seznamu. A agentura AP všechno zkazila, když dodala, že informace NYT nepocházejí od expertů OSN, ale od „jednoho státu“, který rovněž tvrdí, že severokorejští chemičtí experti měli být spatřeni na jakýchsi syrských provozech, na nichž „prý dál působí“. Čili nikoli OSN, ale „jeden stát“, který chtěl „smáznout“ Sýrii i Severní Koreu jednou ranou a „slovutný“ NYT posloužil jako poslušný hloupý nosič této lži. Která země má asi tak režimy v Sýrii a Severní Koreji ve svém hledáčku pospolu? Je to nepříjemné, ale ze všeho nejvíc to připomíná doby, kdy západní média utvrzovala veřejnost svých zemí o pravdivosti Bushových lží o iráckých zbraních hromadného ničení.

A ano, Bašára Asada Západ „jednomyslně“ a bez nároku na pochybnosti – poté, co sám lhal o Iráku a Libyi – označil za zloducha už před sedmi lety, byť ještě krátce předtím ho Světová banka chválila za to, jak hezky provádí neoliberální reformy a ožebračuje tak svůj národ… A ano, syrská armáda pokračuje v ofenzívě proti džihádistům ve východní Ghútě „bez ohledu“ na nově přijatou rezoluci Rady bezpečnosti OSN. Jenže Západ v oné rezoluci souhlasil s formulací, že se třicetidenní příměří nevztahuje na vojenské operace proti Islámskému státu v Iráku a Sýrii, Al-Káidě a „všem ostatním jednotlivcům, skupinám, projektům a entitám spjatým s Al-Káidou nebo ISIL a jiným teroristickým skupinám“. Vzhledem k tomu, že Damašek i Moskva považují všechny džihádisty v Sýrii za teroristy a nerozlišují je na „hodné“ a „zlé“, tak je prostě postupně likvidují. A dva dny ofenzívy už jim přinesly i poměrně velké územní zisky. Proč nyní západní politici a mediální mainstream křičí „Faul!“, je tedy v podstatě stejnou záhadou, jakou je otázka, proč vlastně USA a jejich spojenci takto formulovanou rezoluci ve skutečnosti akceptovaly. Nejjednodušším vysvětlením se zdá, že už nad džihádem zlomily hůl a nynější silácká slova mají tento fakt jen zakrýt… Ruku na srdce: Fakt si nějaký západní stát „lajsne“ jít do východní Ghúty vojensky na pomoc třeba Al-Káidě nebo jiným podobně naladěným skupinám? Mimochodem, Turecko pro změnu vidí teroristu v každém Kurdovi a bohorovně tvrdí, že kvůli tomu se rezoluce o příměří nevztahuje ani na Afrín, takže…

A do třetice ano, kurdští příslušníci Amerikou placených a vyzbrojovaných Syrských demokratických sil (SDF) opravdu dorazili do Afrínu na pomoc v boji proti turecké invazi. Nicméně, s tím tvrzením, že se tak děje s Asadovou pomocí, to bude složitější. Řeč je o několika stovkách bojovníků, kteří do Afrínu vyrazili původně bez souhlasu USA, které se naopak bály, aby „jejich“ Kurdové náhodou opravdu nezačali válčit s „jejich“ Tureckem, tedy pokud lze Turecko ještě pořád vnímat jako spojence Západu. To by byla opravdu velmi trapná situace – „lídr svobodného světa“ přihlíží tomu, jak se jeho „podřízení“ zabíjejí mezi sebou, a nemá žádnou páku, jak je odtrhnout… Nakonec ale americké velení nejspíš jen bezmocně rozhodilo rukama, protože bránit Kurdům v cestě do Afrínu by vedlo jen k dalšímu rozkolu mezi USA a Kurdy a Pentagon by se taky v Sýrii mohl ocitnout v „propagandisticky hloupé“ situaci, že se bude moci opírat už jen o bývalé teroristy
 
Hodnoť

pani merkelova a pan pudlik

moze sa vam to nepacit,ale kazdopadne si z vasej neschopnosti dat do poriadku assad klan robi fuhrer v kremli dobry den.
syrsky problem ste mali riesit ihned od zaciatku,odstranit 40 rocny klan,a zlikvidovat isil, a prisli by aj jednania o kurdistane.ano chapem,ze isil bol dva roky v ofenzive,ze s isilom bol problem najma v iraku,a na severe bol saboter turek(ktori jestale v NATO!!!!),i tak bolo jasne,ze hlavny stab je Rakka a rakovina sa vzdy zabija od jadra,a assad evidentne nechal isil bujarit,lebo sa zabaval v allepe s opoziciou,ktora po prichode kamosa z tajgi sa samozrejme zradikalizovala a spolcila s dalsim nadorom al kaidov.. a sme dnes kde sme nemuseli byt!!!!!
 
Hodnoť

Ešte pred pár rokmi...

Pred pár rokmi by bola agentka mládežníckej strany jednoty,
komunistickej obdoby Hitlerjugend Erika
vulgo Angela Merkel
a s ňou celá východonemecká Honneckerova vláda všemožne vojensky a dodávkami zbraňových systémov stála v sýrskom konflikte na strane Sýrskej arabskej republiky.

Čo sa to stalo
že sa Erika premenila na nepriateľku ľudovodemokratického zriadenia a takto potupne posluhuje Walstreetu?

Predsa je dcérou lutheránskeho pastora, zo sekty pomenovanej po augusínskom pastorovi, ktorý bol známy svojim nezriadeným pitím piva a výrokmi o tom, ako by vraždil, popravoval a mučil nepriateľov a neveriacich. Takého islamského teroristu, odetého v tunike či pluviále katolíckeho kňaza, ktorý už v 15. storočí pripravil teoretický základ pogromu na židov, známeho ako holokaust.

S Erikou sa stalo to, čo sa v priebehu niekoľkých generácií odohralo v západnej Európe s mnohými národmi, ktoré prijali inú a zradili svoju pravú hodnotovú orientáciu ba podstatu.
Jednoducho smerujú od extrému ku extrému
pretože nevedia násjť pravý stred a cieľ ľudského snaženia a namáhania sa na zemi. Lutheránski nasledovníci bludnej satanistickej vetvy
ktorá dnes určuje vývoj dejín
má v slepej nenávisti všetko, čo súvisí s pravdou, morálnym dobrom a naviac
pre svoje neodpustenie tým, ktorí jej ublížil, zostáva v blude nelásky uväznená nadalej.

OTÁZKA NASLEDOVNÁ JE VŠAK UŽ ŤAŽŠIA. ČO SA STALO SO SLOVENSKÝM RÍMSKOKATOLÍCKYM A PRAVOVERNÝM HNUTÍM, ČO SI VRAVÍ KRESŤANSKO DEMOKRATICKÉ, ŽE TÚTO ZBESILÚ A BOHAPUSTÚ VRAŽEDNÚ MAŠINÉRIU NA EURÓPANOCH, SÝRČANOCH, LÍBYJČANOCH, IRAČANOCH, JEMENCOCH JUHOSLOVANOCH, SEVEROKÓREJČANOCH ALEBO VENEZUELČANOCH PODPORILO A PODPORUJE?

Quo vadis, KDH, Hlina, Vašečk, zmätení lutheránskou spravodlivosťou a morálnosťou bez odpustenia?

Dôležité je vedieť, ako môže nasledovník zblúdilej lutheránskej sekty uvidieť opäť pravé svetlo
a môcť skrehnutý v bezodnej tme lutheránskej či kalvínskej spravodlivosti sa opäť zohriať v teple lásky.

JEDNODUCHÝM ÚKONOM, A TO JE VYZNANÍM SVOJEJ SKUTOČNEJ A PRAVEJ VIERY, VIERY SVOJICH PREDKOV, KTORÍ TISÍCROČIA PRE TÚTO VIERU PRELIEVALI KRV A HYNULI RUKAMI BEZBOŽNÍKOV.
VYDANÍM SA NEVIERY A NASLEDOVANÍM A NAPĹŇANÍM TEJTO PRAVEJ VIERY, PO TISÍCROČIA VYZNÁVANEJ A ŽITEJ.

Tak, ako v súčasnosti rukami lutheránskych vrahov trpia a z rúk nemeckých zatratených synov a dcér Diabla Luthera prijímajú vôľu Božiu, nechávajú svoje životy tu na tomto svete, aby vydali svedectvo o svete pravej Lásky a Božej milosti obyvatelia Damašku a sýrski rehoľníci v oblasti postihnutej lutheránskym vraždením.

Pozrime sa teraz, čo hovorí katolícke kňazstvo, teda skutočné a pravoverné stádo jedného Boha
prítomné v damaškénskej Ghute, kde šíri posolstvo svojho zakladateľa o odpustení a zmierení v láske i svojim bratom vo viere mohamedánskej či židovskej alebo iným pohanom, priamo uprostred neprávostí, ktoré na toto miesto doľahli z peklom nenávisti ovládaných štátov lutheránskej vražednej ideológie.


„Ghúta nie je oblasť, kde sú obete prenasledované režimom, ako sa o tom informuje. Je to presne naopak. Sú to roky, čo odtiaľ strieľajú na hlavné mesto, zabíjajú nevinných, civilistov. Koľko je mŕtvych detí, o ktorých nik nehovorí? Títo nie sú opozícia, sú to teroristi, pochádzajú z rôznych častí sveta, a sýrska armáda má právo brániť dôstojnosť Sýrčanov a krajiny“.

http://www.saleziani.sk/spravy...
 

Sýrska armáda?

Minimum Sýrčanov z 13% menšiny Alavitov a väčšina tvorená žoldniermi z Iránu ... Žoldnieri v žiadnom prípade nepracujú pre záujmy obyvateľov Sýrie, ktorých väčšinu tvoria iné kmene ako Alaviti. Navyše nábožensky s Alavitmi nespriaznené .. Ihrisko vplyvu Ruska, Turecka a Iránu, miesto utrpenia civilistov pre mocenské chúťky moci posadnutých narcisov ..
 

>Saleziáni z Damasku

>Saleziáni z Damasku hovoria o skresľovaní správ zo Sýrie

(Damask/Bratislava, 1. marca 2018) - V týchto dňoch, kedy sa dramatická situácii v oblasti Damasku zhoršuje, saleziánska informačná agentúra ANS dostala list od direktora saleziánskeho diela v Damasku. Saleziáni pracujú pre deti a mladých v Sýrii od roku 1948.

Salezián don Mounir Hanachi okrem iného naliehavo vyzýva k objektívnemu informovaniu. Priznáva, že sýrska vláda nie sú „svätí či anjeli“, no zároveň upozorňuje, že v tomto vyše sedem rokov trvajúcom konflikte má vláda na svojej strane väčšinu sýrskeho ľudu. Najťažšia je aktuálne situácia v oblasti na predmestí Damasku nazývanom Východná Ghúta.

„Ghúta nie je oblasť, kde sú obete prenasledované režimom, ako sa o tom informuje. Je to presne naopak. Sú to roky, čo odtiaľ strieľajú na hlavné mesto, zabíjajú nevinných, civilistov. Koľko je mŕtvych detí, o ktorých nik nehovorí? Títo nie sú opozícia, sú to teroristi, pochádzajú z rôznych častí sveta, a sýrska armáda má právo brániť dôstojnosť Sýrčanov a krajiny“.

Don Hanachi vo svojom liste hovorí veľmi konkrétne o situácii v samotnom Damasku i vo Východnej Ghúte. „Píšem vám v týchto dňoch, kedy hlavné mesto Sýrie prežíva ťažké chvíle. V týchto siedmich rokoch vojny v Sýrii to tak bolo vždy, ale teraz trpíme ešte viac. Na hlavné mesto dopadajú mnohé strely a bomby z Ghúty, z periférie Damasku, ktorá je plná džihádistov ISIS a mnohých islamistických fundamentalistických skupín. Mnoho striel spôsobuje mnoho civilných obetí i medzi deťmi, mnohé školy sú zatvorené. V celom Damasku je zákaz vychádzania. Ľudia, najmä deti prežívajú ohromný strach. Aj my v našom saleziánskom stredisku pre mladých sme zrušili všetky aktivity. Deti a mladí iba sem-tam prichádzajú autobusom do strediska; nechať ich len tak prechádzať cez mesto by mohlo byť veľmi nebezpečné. Všetkým sme povedali, aby zostávali doma, až kým sa situácia nezlepší. Čo zatiaľ nenastáva. Dúfam, že tento môj hlas príde až k vám, chcem prerušiť toto mlčanie, ktoré je okolo tejto tragédie, čo prežíva sýrsky ľud,“ napísal vo svojom liste direktor saleziánov z Damasku don MunirHanachi.

V Sýrii aktuálne pôsobí osem saleziánov; v Damasku majú stredisko pre mladých, centrum pre prípravu na povolanie a spravujú kostol; v Aleppe majú centrum pre mladých a kostol; saleziánske dielo v Kafrúne dočasne pre vojnové pomery prerušilo svoju činnosť.

ANS, rhsdb<

Syrska arabska armada ma samostatbe heslo vo WIKIPEDII, potrebujes naviezt, alebo ho najdes sam?
 
Hodnoť

hehehe,

kedy vy SMEtiari prestanete nazyvat al Kajdu, IS, salafistov a podobne dzihadisticke a islamisticke bandy, povstalcami? :D

To je ako pisat, ze v roku 2001 narazili do WTC povstalci :D
 
Hodnoť

 

otázka 1 : kto začal vojnu v Sýrii bombardovaním ? Odpoveď -USA
otázka 2: kto zrovnal Mosul s 1,8 miliónmi obyvateľov so zemou ? Odpoveď - USA spolu s Nemeckom,
Francúzskom, Angličanmi
otázka 3 : Treba za to zatvoriť nenu Merkel ? Odpoveď -áno.
otázka 1 : kolko ludí prežilo bombardovanie ? Odpoveď - nerátali.
 
Hodnoť

Rusko upadá!

"Ak ste verili, že Rusko upadalo, prerátali ste sa" povedal Putin vo svojom prejave o stave Ruska. Má pravdu, lebo Rusko v zbrojení neupadá. Ale upadá po mnohých iných stránkach. V hospodárskom raste, životnej úrovni občanov, morálne aj právne. Štát potláča opozíciu, likviduje občianske združenia a zrejme má na rováši aj smrť lídra opozície a novinárky.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/20772396...
 


Najčítanejšie na SME Svet