SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šéf poľskej diplomacie chce prepustiť absolventov ruských vysokých škôl (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

sympatické gesto..

u nás by zrejme letel ako prvý minister lajčák, tiež absolvent moskovskej vysokej školy..
 
Hodnoť

"znížil požiadavky kladené na uchádzačov

Nebude to naopak?
Však nebyť boľševickým agentom cvičeným v ZSSR by väčšina našich "diplomatov" nedokázala splniť.
Výborne Poliaci!
 
Hodnoť

Bárs by sa aj u nás našli takýto

odvážni politici, ktorí by dakázali zastaviť tých našich" nenahraditelných" alibistov, absolventov Moskovského inštitútu, z ktorých robia priam ikony slovenskej politiky. Kukan, Lajčák, Šefčovič a spol. Z môjho pohľadu by mohli vyučovať alibizmus na Vysokej škole prospechárstva a zištnosti. Aj situácia po 89. bola práve preto taká, lebo sa pretlačili k moci akože tí dobrí a umiernení komunisti, ktorí potom schramstli všetko všetkým a ľudom zobrali nádej aj ilúzie. Myslím, že odstavenie od funkcií by bola aspoň malá náprava krívd, ktoré títo ľudia spáchali na občanoch, ktorím zobrali nádej na spravodlivejšiu spoločnosť.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

ak absolventom neprikazu nosit na obleceni zidovske, pardon ruske hviezdy, tak je to take polovicate riesenie :p
 
Hodnoť

 

Výborne. Poľsko ukazuje Európe, ako sa treba vysporiadať s ruským problémom. V tomto je Poľsko spolu s Ukrajinou jednou najprogresívnejších krajín sveta. Tento krok zároveň Putinovmu režimu silne obmedzuje možnosti na zasahovanie do demokratických volieb v cudzích krajinách. Malo by to byť presadené v celej Európe. Agresívnu krajinu ako Rusko treba izolovať rovnako ako KĽDR.
 
Hodnoť

Polsko = Mordor...

Polsko tancuje ako mu americke velvyslanectvo piska...Narod smelinarov a muzatiek...Staci sa pozriet ako jazdia polski vodici a kamionisti..Za mna v sekunde ako ja zistim, ze sme velkym omylom kupili nieco polske tak to leti oblukom rovno do odpadkov...
 
Hodnoť

 

"prijať nových, a to aj za cenu, že by mali nižšiu kvalifikáciu a menej skúseností v diplomacii" - je to možné chápať aj tak, že treba zabezpečiť tých našich :) I keď sprostejších, ale našich. Viď náš vládny zlepenec. Aby nedošlo k omylu ja netvrdím, že všetci absolventi ruských škôl sú géniovia, len sa mi zdá smiešne odsúdiť všetkých bez posúdenia ich odbornosti. Je to ako s olympijskými hrami - ruský športovec je neprijateľný ........
 

hmmm, kvalifikácia, odbornosť a kultúra?

.... "prijať nových, a to aj za cenu, že by mali nižšiu kvalifikáciu a menej skúseností v diplomacii" - je to možné chápať len ako boj tzv. politických elít o MOC a presadzovanie osobných ekonomických záujmov.

... tento boj "elít" o moc vytláča akekoľvek kritéria "ľudskosti", to jest morálky a mravnosti. A potom takto vyzerá aj samotná politika. Z podvodníkov, delikventov, korupčníkov či užerníkov sa stávajú prezidenti, predsedovia vlád a parlamentov, ministri spravodlivosti, vnútra....v štáte sa vytvára lumpen byrokrácia a občanom sa selektívne púšťajú informácie, aby presvedčili svojich voličov, že sú nenahraditeľní. A stale sa najde dostatočný počet oviec, ktoré zabekocú na jednej alebo druhej strane , aby vytvorili ilúziu demokracie.

... toto je dnešná európska duchovná kultúra!
 


Najčítanejšie na SME Svet