SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Radikálna ľavica je na vzostupe. Nielen v Nemecku, problém má celá Európa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ak sa fašisti, nacisti a xenofóbovia

niekoho desia tak sú to práve mládežníci z extrémnej ľavice.. kotlebbovci a spol. môžu v budúcnosti rátať s tvrdými stretmi s anarchistami.. pretože oni neznášajú fašizmus ešte viac ako kapitalizmus.. nacistov čakajú neveselé časy..
 

No veď iste.

Ovšem jedine preto, lebo polícia má politickokorektne prikázané jednať s nimi v rukavičkách...až to raz niekoho prestane baviť a antifa dostane nakladačku pelendrekmi či bejzbalkami, hneď stiahnu chvostíky a pobežia s plačom k oteckovi a mamičke...teda aspoň tí z nich, ktorí svojho otecka poznajú. Rote Pest už v párkrát dostal výprask a dostane ho zasa.
 

 

rozdiel je v tom, že anarchsti majú ľudí radi, nenávidia súčasný politický systém.. fašisti to majú naopak a preto budú náckovia na búdku dostávať stále..
 

Maju ludi tak

radi ze im rabuju obchody, nicia majetok, podpaluju auta...tato laviciarska svoloc skryto podporovana vsetkymi otvorenymi "slobodymilovnymi" spolocnostami je to najhorsie co v Europe je...jeden citat z tricka "aktivistky" z Hamburgu: Arbeit ist Scheisse....su to bezcenne kusy masa
 

Nuž, prepáč

ale anarchia, radikalizmus, násilie, ničenie, napádanie iných sú kriminálne činy, nech už pochádzajú sprava či zľava. Kto sa teší, že tí s opačnou ideológiou než on dostanú nakladačku, by si zaslúžil nakladačku tiež.
Už samotná myšlienka, že keď je svet taký hlúpy a nechce vidieť, že tá moja predstava o správnom usporiadaní ľudstva je jedine správna, tak ho treba prebrať násilím, je obludná.

Som za to, aby sa takéto kriminálne činy trestali čo najtvrdšie, tvrdšie ako podobné činy jednotlivcov; je to v zmysle toho, že čin bol spáchaný "ako člen organizovanej skupiny". Tiež by bolo dobré, aby sa hľadal a našiel medzinárodný konsenzus na právne odôvodnené zosobnenie škôd, ale tiež nákladov na sledovanie a potlačenie násilných demonštrácií aj BEZ dokázania osobnej viny konkrétneho účastníka.
 

 

anarchisti narozdiel od fašistov ešte nikdy nevyvážali svojich spoluobčanov vlakom na istú smrť.. nepriateľ môjho nepriateľa je mojím priateľom, v tomto prípade dokonca vítaným..
 

Ten, kto vidí svet

v matrixe nepriateľ - priateľ, je v skutočnosti nepriateľ ľudstva.
 

 

žiadne také.. rozbiť niekomu výklad alebo život sú dve veľmi rozdielne veci.. anarchisti robia to prvé, fašisti za to druhé..
 

Táranina

každé zlo začína najprv v srdci človeka a je hlupáctvom myslieť si, že sa možno dostať cez trošku zla k dobru a k ideálnej spoločnosti. To sa nám tu snažili nasugerovať komunisti - napokon, veď začínali ako anarchisti, ako nás učí história. A komunisti vo svete zničili viac životov ako fašisti. ... to neznamená, že fašistov treba pochváliť.
Nemajú si navzájom čo vyčítať, jedni ako druhí sú škodcovia ľudstva. Hlupák, čo to nevidí.
 

 

ja som nikdy a nikde nepovedal, že anarchisti sú blahodárny prvok spoločnosti.. rozhodne nie.. ich večná neochota voči politike, štruktúram či organizáciám im nikdy neumožní stať niečím viac ako bandou naivnej mládeže, ktorá párkrát do roka niečo niekde rozfláka na padrť.. čo si však cením, je fakt že voči nacistom sú drsní a nekompromisní..
 

Všetci by sme mali byť

drsní a nekompromisní voči zlu. Každému, a voči každému primerane jeho veľkosti. Zakrývať si oči pred "menším" zlom, veď vraj iba čelí "väčšiemu" zlu, by bola ťažká chyba. Aj to väčšie začínalo najprv ako menšie.

A zo všetkého najlepšie je byť drsný a nekompromisný voči zlu v sebe samom.
 

Teším sa,

myslím, že takto dáko by mal prebiehať dialóg a spoločné hľadanie pravdy. Hoci aj ostro, ale dôsledne.
A to nehovorím iba preto, že "môj názor zvíťazil". ... aj keď mi to - priznávam - dobre padne, ha-ha.
 

LOL,

niečo ako keď sa chcú dať gayovia dokopy s moslimami proti kresťanom...
 
Hodnoť

 

Keď radikálov podporovali politici EU na Ukrajine, tak sa teraz netreba čudovať!
 
Hodnoť

 

politici v Nemecku su uz roky slepí na ľave oko - toto je vysledok.
 


Najčítanejšie na SME Svet