SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pobrežie Čierneho mora pod simulovaným útokom. Americkí a rumunskí vojaci sú na spoločnom cvičení (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Rumuni už proti Rusku

raz bojovali. Rusi nimi prešli pri Stalingrade ako nôž maslom. Asi bude fakt pravda, že kto sa nepoučí z histórie, bude musieť ju zopakovať.
 

 

A preco ich sovieti vobec az k tomu Stalingradu pustili? Ako daleko je Caricyn/Stalingrad/Volgograd od rumunskych hranic?
 
Hodnoť

 

Baby na airsofte? :D
 
Hodnoť

Pani Ivankova

USS Carter Hall nie je lietadlová loď - skúste si pred tým ako niečo napíšete, aspoň trochu tému naštudovať. Takto píšete úplne hlúposti.
Pre ilustráciu, skúste mi povedať meno čo len jedinej lietadlovej lode v Čiernom mori (okrem Kuznecova) od 2. svetovej vojny a skúste rozmýšľať prečo. Dohoda o tureckých úžinách Vám asi nehovorí absolútne nic.
 

1/3

No tak,... ona predsa nemusí rozumieť problematike o ktorej píše. Stačí ak sa v texte objavilo, že Rusko je agresor, a má zarobené. :)
 

 

...a to je pravda!
 
Hodnoť

Čo je na tom zvláštne ???

Čo je na tom zvláštne že dve spojenecké krajiny nacvičujú na svojom území obranu ??? Rusi sa nemôžu čudovať že sa ich okolité krajiny boja po tom čo urobili na Kryme. Veď aj my sme snimi mali skúsenosť v 1968 .Tak nechápem s čím máte problém. A keď sa vám to veľké Rusko tak páči čovám bráni vysťahovať sa tam a užívať si všetky prednosti veľmoci v celej svojej kráse.
 

lebo títo smiešni trollovia

by chceli socialisticky pracovať, ale kapitalisticky žiť...
 

 

Problémom je, že sa do toho nechala zatiahnuť EÚ, pretože ak sa to vyhrotí vo vojnový konflikt, odnesie to Európa, odnesieme to my, Poľsko bude znova na draka. A USA budú zase za vodou vysmiate. Kto fandí Američanom, je blázon.Rusko sa nenechá dobyť a pripraviť o obrovské prírodné zdroje ani za cenu najväčších strát. A potom sa môžeme tešiť, že nás naši spojenci zase nechajú za demarkačnou čiarou, z ktorej sa už nikdy nedostaneme. Stalin dobre vedel, prečo treba nechať Nemca na dištanc až za Berlínom, pretože ako napísal Beneš v dekrétoch - "Nikdy neverte Nemecku, Vždy bude mať snahu sa rozťahovať a rozkazovať." No a je to tu opäť. Znova nás sociálni demokrati celej Európy zatiahli na pokraj vojny a zasa tak, že nemecký kancelár je akože v pohode. Nuž, ak sa ľudstvo nepoučilo, musí si históriu zopakovať.
 

 

Stalin dobre vedel? ten Stalin, co s Nemcami podpisoval spojenectva, bez ktorych by mozno ani 2 sv. vojna nebola? si ozaj isty? :)
 

tak, za prvé.

zmluva o neútočení nie je nejaké extra spojenectvo a za druhé, po napadnutí Poľska Nemeckom VB a Francúzsko vyhlásili vojnu Nemecku (aj keď nebojovali). Ale na jeho "spojenca" Stalina "zabudli". A na Stalina si nespomenuli ani keď obsadil východ Poľska,Pobaltie a napadol Fínsko. Zaujímavé, že?
 

 

aha, a rozdelenie Polska medzi Nemecko a Rusko sa podla teba da nazvat "zmluvou o neutoceni" ?

Nemecko nenapadli len Nemci, ale zaroven s nimi aj Rusi, dostuduj si dejiny, napriklad co sa neskor stalo v Katyni :)
 

 

pardon, Nemecko nenapadli len Nemci, malo byt Polsko nenapadlo len Nemci, ale aj Rusi
 

Francúzsko a VB

si to asi nemysleli pretože rusom, na rozdiel od Nemecka, vojnu nevyhlásili.Pritom ako Poľský spojenec a garant to mali, či nie?
 

Čo keby

Rusi cvičili na Kube? To by bolo kriku!
 
Hodnoť

 

Vrazi z wall streetu zblbli prave tie iste štaty ako kedysi Hitler. Už len pajackovia zatrubiť do útoku.
 


Najčítanejšie na SME Svet