SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fínsko posilňuje armádu, obáva sa Ruska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Kedy planuju Rusi napadnut to Finsko? A Lotyssko? A Estonsko? A Polsko? Mimovladkari, Sebejovci, nemate nejaky rozpis?
 

ahoj rozpis nie je

ale minulého roku naša vláda po 20 rokoch prepracovala Bielu knihu o obrane,
http://www.rokovania.sk/File.a...
nájdi si všetky výskyty reťazca Rusko, najmä čl. 54).
Už roky naša vláda vyhlasuje že Rusko anektovalo Krym, že tam ukradlo veľa ukrajinskýho movitého a nemovitého majetku, že Rusko svojím pôsobením na Ukrajine spôsobuje bezpečnostné hrozby pre Slovensko.
Čo je podstatné, tak vláda podľa toho aj KONÁ, i ked si niektorí intoši myslia že oficiálne je to až vtedy ak sa to povie u Havrana.
****
Tebe vôbec nejde o to za čo dáš tohto roku vláde 376 EUR ? Teba nezaujíma čo teraz preberá Tebou volený ministri v Bruseli ?
Ty si vážne myslíš ako Havran že vo svete sa deje to čo povie nejaký intoš pri kávičke ?
Teba ani nezaujímajú ani nejaké garancie že či po pár rokoch takéhoto vývoja nedostaneš za to čo si tu napísal 2 roky natvrdo, tak ako tento chlapík ?
https://www.youtube.com/watch?...
 

To nikto nevie, ale v

minulosti sa to už stalo. Takže pokiaľ máš zlé skúsenosti z imperialistickým agresorom, ktorý ťa už viac krát napadol, je dobré byť lepšie pripravený. A ak existuje nejaký rozpis, tak je určite opäť zostavovaný v Kremli.
 

Čo

bude,nikto nevie, ale historické skúsenosti Finska z mocným susedom z východu možno ťažko označiť za príliš priatelské.
 
Hodnoť

Fíni dobre vedia prečo majú obavy

z Ruska,ešte žijú tí,ktorí zažili na vlastnej koži tzv.Zimnú vojnu ,Fínov stála desaťtisíce mŕtvych a ukradnuté územie,ktoré im doteraz Rusko nevrátilo.Nedávno si to súdruhovia vyskúšali naostro na Kryme,rozťahujú sa v Sýrii a keďže s jedlom rastie chuť,tak nečudo,že Fíni majú opodstatnené obavy,hoci sú neutrálna krajina.Ak by Rusko niekedy zaútočilo na Fínsko pod nejakou vymyslenou zámienkou,tak Fínom by mal pomáhať celý svet a uštedriť mužíkom taký výprask,z ktorého by sa už nikdy nespamätali.
 
Hodnoť

 

Ani sa im nedivým keď vidia ako rozpracovali Ukrajinu. A určite si pamätajú Rusov z roku 1939. Už len aby ožili Molotov a Ribbentrop.
 


Najčítanejšie na SME Svet