SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Maďarskí neonacisti si pripomenuli útok na Červenú armádu, chválili esesákov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kam tento svet speje....

Najviac sa bojím o moje dve maloleté deti....Ako budú oni vyrastať a dospievať, keď je tu toľko nenávisti, zloby a ľudia nepamätajú ako sa tu pred osemdesiatimi rokmi zabíjali ľudia v milionoch...
 
Hodnoť

Jobbik proti Rusom?

To mi budu musiet intelektualni rusobijci vysvetlit. Pretoze nam tu uz 2 roky tlacia karelaby do hlav, ze prave Rusi financuju tychto nacionalistov po europe.
 
Hodnoť

 

aky neuspesny pokus, ved sa ich tak okolo 800 aj prebilo nakoniec. c. kazdy 35ty. bol to riadny masaker a doslova armagedon .... takze pokus bol konieckoncov uspesny. neuspesne boli ofenzivy ss pancierovych divizii, ktore ich mali z obklucenia dostat a tam stratili nacisti posledne mobilne trosku bojaschopne utvary. aj ked malinovskij tvrdil, ze boje boli tak tvrde, ze pre neho boli horsie ako boje a situacie okolo moskvy za tajfunu v 1941vom ....
 

Pokafrali si to

Tak už je to tu:
Vyše šesťsto maďarských neonacistov si v sobotu večer pripomenulo pochodom výročie neúspešného pokusu prelomenia obkľúčenia Červenou armádou na Budíne zvyškami nemeckých obrancov a maďarských fašistov Ferenca Szálasiho v roku 1944.

Na podujatí, ktoré organizátori nazývajú Dňom cti, sa zúčastnila aj delegácia Mládežníckeho hnutia 64 stolíc (HVIM), ktoré je spojencom ultrapravicovej parlamentnej strany Jobbik.
Jedným zo zahraničných hostí zhromaždenia bol aj nemecký neonacista Matthias Fischer, ktorý svoj prejav uzavrel Szállasiho pozdravom "Kitartás!"

Jobbik- to by mal byť eventuálny nástupca Orbána.... A on má takých spojencov, ďakujem neprosím,...

Snáď sa tých 800 preživších za tých 70 rokov nerozmnožilo natoľko aby založili ďalšiu stranu v Maďarsku s pôsobnosťou v iných krajinách.
Dúfam, že z nimi Orbán zatočí inak ho prevalcujú...
 
Hodnoť

pokus bol úspešný ale za obrovské straty

Bavorsko aj Rakúsko by mali ďakovať maďarom aj SS že sa bránili až do posledného muža lebo tým zdržali červnú armádu a obsadiť ich stihli skôr američania.
Na druhú stranu by dnes neboli taký vyspelí a migranti by sa nehrnuli vycuciavať ich sociálný systém.
 
Hodnoť

Aj majster tesár....

"Vyše šesťsto maďarských neonacistov oblečených si v sobotu večer pripomenulo pochodom...."

Podstatne viac by zaujali ak by tých 600 neonacistov pochodovalo "vyzlečených" :-). Len pri teplotách okolo nuly by sa im medzi nohami ťažko niečo hompáľalo!
 

 

Akurát nedávno som čital že kym Budapešt bolo obklučené a na pár mesiacov zdržiavala Sov.armádu,szállasiovci nahromaždili 150-200 tisic mad.vojakov ,medzi nimi aj 14-15 ročné deti -leventék- v Rakusku a v Nemecku.Dufam že Orban dobre preštudoval mad. dejiny,lebo madari pri nemcoch vždy statili zo svojho uzemia,pritom bi stačiho ku konci vojni prejst k rusom a situacia by hned bola iná,vid slovaci,rumuni.
 


Najčítanejšie na SME Svet